Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Teretana

    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by паће Wed Oct 28, 2015 11:50 am

    ognica efimera wrote:ajd nije ovo teretana, ali wow  Teretana - Page 14 3137070404


    https://instagram.com/p/9S0mePxbkz

    Можда је занимљиво али јебеш видео ком не може да се искључи звук а почиње тако гласно.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Wed Oct 28, 2015 12:03 pm

    instagram na webu je tek rezervna opcija, prvenstveno je mobilna aplikacija, tamo snimci svi pocinju sa mute zvukom, i moze se menjati, ovako ne.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by darling Thu Oct 29, 2015 10:29 am

    meni se cini da je ovo moj prvi buduci sportski projekat:

    http://kaizenmma.com/

    al prvo da nabrijem kondiciju i snagu.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Thu Oct 29, 2015 11:09 am

    ne zaboravi na prvo sveto pravilo, ne govoriti u kostimu. 

    kendži!
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Ointagru Unartan Sat Oct 31, 2015 1:19 pm

    Znam da mora zagrevanje pre vezbi, nikad ga nisam radio, i sad po prvi put ispastam: posle par serija propadanja iskocila mi zila od 12-tak cm pod pazuhom, boli na dodir i kad podignem ruku, evo vec nedelju dana. Teretana - Page 14 3402243210


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista Sat Oct 31, 2015 2:59 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by паће Sat Oct 31, 2015 6:15 pm

    Radagast wrote:Znam da mora zagrevanje pre vezbi, nikad ga nisam radio, i sad po prvi put ispastam: posle par serija propadanja iskocila mi zila od 12-tak cm pod pazuhom, boli na dodir i kad podignem ruku, evo vec nedelju dana. Teretana - Page 14 3402243210

    Чик дигни руку. Дигни обадве!


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by darling Sat Oct 31, 2015 7:54 pm

    radagaste, kakva zila pod pazuhom?
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 8:04 pm

    Kada god čujem da neko ima problema sa žilama, setim se vanvremenskih stihova Vladana Aksentijevića...

    Spoiler:

    Prdo, ne budi Aca Seltik i odnesi da ti pregledaju taj pazuh. Teretana - Page 14 1844795956
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Ointagru Unartan Sat Oct 31, 2015 8:09 pm

    darling wrote:radagaste, kakva zila pod pazuhom?

    Po lokaciji i izgledu tacno odgovara ovoj iz crvenog pravogaunika, proteze se od sredine pazuha do polovine nadlaktice.
    Teretana - Page 14 BK7Nd

    Al me cudi sto nijednu fotografiju toga ne mogu da nadjem na citavom netu.

    @ Hototo,

    sacekacu jos jednu nedelju, pa ako se nije resilo samo od sebe, oticucu kod lekara.


    Last edited by Radagast on Sat Oct 31, 2015 8:21 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 8:21 pm

    Hototo wrote:Kada god čujem da neko ima problema sa žilama, setim se vanvremenskih stihova Vladana Aksentijevića...

    Spoiler:

    Prdo, ne budi Aca Seltik i odnesi da ti pregledaju taj pazuh. Teretana - Page 14 1844795956

    odličan flow ima Ajs, uvek je i imao.
    ovo mi je carski, ne poznajem taj album toliko pa me je ovo jako zabavilo
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Sat Oct 31, 2015 8:50 pm

    Da, album je dobar skroz, dodatno rađa rane asocijacije i kada se pomenu ajvar, kosilica, Sinan, divljač, razređivač, Deutsche Bundesbank i Garmisch-Partenkirchen.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Mon Nov 16, 2015 1:39 pm

    Relationship Goals ! :-)Instagram : DavidLengauer

    Posted by David Lengauer on Monday, August 24, 2015
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Wed Nov 18, 2015 10:30 am

    Ja bih jako rado pisala kako dizem ne znam sta, ali od toga nema nista, u dogledno vreme... naime, moje levo rame (koje me zeza od 2013) se nije smirilo vec skoro 3 meseca. dva fizio, od koji jedan kao naj, naj za rameni zglob (radio je sa australijskim paraolimpijskim timom na zimskim igrama pa mi pricao kako mu se trener srpskog bob tima - nisam ni znala da to imamo - zalio na nestasicu para) su zakljucili da imam vrlo nestabilno rame i najverovatnije rotator cuff tear (kako se to kaze?). juce sam uradila MRI i nalaz je: ja nemam rotator cuff tear, ali nemam ni tetivu. ladno "absence of the long head of the biceps tendon, with evidence suggesting congenital variant". to je toliko retko da google ne zna nista o tome. nasla sam samo nekoliko radova koji opisuju celih nekoliko slucajeva (po [url=http://www.scbtmr.org/Portals/9/Meetings/2010/Summer/STEINBACH_MRI of the Shoulder - Long Head of the Biceps Tendon.pdf]ovome[/url] sedam) poznatih medicini (ovo, ovo). ja nemam ni predstavu sta ovo znaci za moje dalje bivanje u teretani, ali objasnjava zasto, kad rame krene da me boli, onda boli na bilo koju upotrebu, ukljucujuci i dealift npr. svih oni silnih tendonitisa znaci nije ni bilo, jer nije bilo ni tetive... imam blagu upalu burse i verovatno ce raditi cortisol injection da se to smiri. mislim da mi sledi dugacak put otkrivanja sta ja to mogu a sta ne mogu da radim u gymu......


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by паће Wed Nov 18, 2015 10:43 am

    Можда је било боље док си имала ту фантомску тетиву и мислила да је права.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Wed Nov 18, 2015 11:04 am

    fantomski tendonitis....


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Thu Nov 19, 2015 11:19 am

    e pa, nista od tegova u narednim mesecima (a nepostojeca tetiva nije cak ni glavni krivac). cucemo se ovda nekom drugom prilikom...


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Indy Sat Nov 21, 2015 4:32 am

    Danas sam se po prvi put sreo (u sp. centru) sa momkom koji je odgovoran sto i dalje trujem okolinu (i forume). Vidjao sam ga u prolazu par puta, ali je uvek negde zurio, sad je imao vremena da mi pridje (dok sam tredovao po tredmilu) i pita kako sam i kako ide.

    I stalno mi se cinio odnekud poznat, taj nezni, ali odlucan lik, a danas sam shvatio i odakle, sa dedine slavske ikone. Teretana - Page 14 1861198401

    Dakle, srecna nam (Jonesima) slava! Teretana - Page 14 Halo

    Spoiler:
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by паће Sat Nov 21, 2015 11:34 am

    Ау... да видимо, андрогина фаца у трикоу и сукњи (личи и мени на неку родбину, ал' више на женскиње), држи пламени мач (јер ледовке још нису биле измишљене) и кантар, а одозго онај доларски знак... И оно скроз извиђачке чарапе. У збиру, не умем да саберем.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea Mon Nov 23, 2015 10:11 am

    jel neko zna neki HIIT za koji ti ne treba ni rame ni nozni clanak? kaze fizioterapeutica da cu mozda moci onaj crosstrainer za par nedelja... sta jos moze da radi kao HIIT?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Dec 01, 2015 7:02 pm

    OK pitanje, ne mogu dalje sam.
    Kako vam ovo zvuci, da li ce me ubiti ili radim pametno?

    Kalorijski deficit je oko 30 procenata, a dnevna rutina, pet puta nedeljno, je sledeca:

    - 60 minuta kardio, pet puta nedeljno (jako ubrzano hodanje 7 km, ili, realno mnogo cesce, rad na merdevinama koje koristim kao steper, jednako se umorim od penjanja gore-dole kao od tog brzog hodanja)
    - Oko 100 cucnjeva, od toga 30 sa bucicama 5 kg)
    - Oko 60 sklekova (6 serija)
    - Oko 100 trbusnjaka (3 x 30)

    Sta jos, da, jedna vezba koju jako volim, podignu se bucice iznad glave, pa ih spustim do poda onako savijajuci se, zadnja loza i kicma mi se zahvaljuju na tome svakog dana, i oko deset minuta boksanja u prazno sa tim bucicama.

    Ako sam na putu ka tome da se srusim od gladi i umora, recite mi, za sada mi je super ovako. Imao sam samo jednu katastrofalnu upalu misica, sve ostalo je OK sto se tice neposrednih posledica.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Dec 01, 2015 7:07 pm

    inace imam potpuno jasan cilj: gubitak 20 kilograma i mogucnost da se tokom leta ozbiljno posvetim hajkingu i lakom penjanju uz planine.
    zakacio sam taj bug letos i sad ne mogu nikako da izbacim planine iz glave, svakog dana mislim o tome.
    Pivo je out, kao i hleb, beli i tvrdi sir, slatkisi, grickalice, svako meso osim nemasne junetine i belog pileceg mesa, slatki napici bilo koje vrste, secer kao dodatak bilo cemu. Od toga mi realno najteze pada to sto ne jedem sir, sve ostalo je sasvim OK, ne patim.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Dec 01, 2015 7:34 pm

    Koliko dugo si na ovom rezimu?
    Jako je vazan odmor. Dakle, pet puta kardio 60 min i kruzni trening je dosta jak trening.
    U svetlu cilja koji si sebi zadao (mrsavljenje) bilo bi jako dobro da u tih 60min kardio dodas intervale. Recimo, da rasporedis prvo tri puta po dva minuta iskakanja u anaerobni rezim. Nekad recimo u pravilnim razmacima sest puta po minut. Intervali su odlicni za mrsavljenje. Onda povecas trajanje i/ili broj intervala.
    Sto se tice kruznog treninga, vrlo brzo ces se navici na ove vezbe. Moraces da ih menjas dakle. 
    Ako se umoris, ako te stigne, probaj da recimo jednog dana ne radis vezbe nego samo flat kardio 40 minuta.
    Inace, svaka cast na odlucnosti i zelim ti da uspes Teretana - Page 14 1143415371
    Sto se mojih saveta tice - cista empirija. Nemam skolu za to, ali treniram od hm, 1991 Teretana - Page 14 1399639816
    Baba.


    Last edited by gagorder on Tue Dec 01, 2015 7:42 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Guest Tue Dec 01, 2015 7:41 pm

    Hvala puno Teretana - Page 14 1143415371

    Tri nedelje sam na ovom rezimu, u stvari prvih nedelju dana sam postepeno dodavao, i na ovim brojkama sam nekih, recimo, desetak dana. Imao sam sa cime da radim jer sam pre nekoliko meseci imao jedan intenzivan period kada sam radio po 200 cucnjeva dnevno, jak kardio i tako, ali sam se zapustio. Sada imam drugaciji mentalni pristup, cini mi se, sa jasnijim srednjerocnim ciljevima.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Ointagru Unartan Tue Dec 01, 2015 7:42 pm

    Najbolje da ti Estel odgovori, a pitaj i tamo, Zli Gli i Miralem bi takodje mogli da ti daju informisane odgovore.

    U medjuvremenu, brzo hodanje ne moze da skodi, ali mi 5 puta nedeljno deluje mnogo za cucnjeve i sklekove. Za takve vezbe je potrebno predvideti jedan do dva dana odmora.

    Takodje, mislim da nije neophodno raditi tako visok broj ponavljanja - bolje je raditi manje serije, ali tezih vezbi, sa recimo 8-12 ponavljanja po seriji. Teze vezbe ne trose vise kalorija, ali ti vise razvijaju misice i samim tim povecavaju energetsku potrosnju tela na duze staze (misici trose kalorije i dok mirujes). Najbolje su kompozitne vezbe, pored sklekova, za gornji deo tela to su zgibovi i propadanja. Za zgibove ti treba ona sipka koja se stavlja u okvir vrata, propadanja mozes da improvizujes recimo uz pomoc tih merdevina i nekog drugog oslonca (ja koristim gelender prozora).

    Sto se cucnjeva tice, i tu je mislim efikasnije raditi ih manje, ali teze varijante, tipa iskorak, bugarski cucanj (jedna noga ti je pozadi i pociva na nizem naslonu), ili sa vecim tezinama (ali tu mora neko da ti pokaze kako se rade pravilno, da ne bi sjebao ledja).

    Trbusnjaci su ok, ali je dobro ukljuciti varijante (naprimer "bicikl") koje stimulisu druge delove trbusnih misica.

    Boksovanje sa bucicama ne bih radio na tvom mestu, neprirodno je da lakat zaustavlja tezinu na taj nacin. Ako imas mogucnosti, nabavi boksersku vrecu (mogu ce naci i ona gde ne moras da busis plafon, nego pocivaju na postolju koje punis vodom).

    Sto se ishrane tice (a vazi i za vezbe), sve sto je previse drasticno ima male sanse da uspe na duze staze. I taj kalorijski deficit mi zvuci preterano. Ja bih bio drastican jedino oko izbacivanja svega slatkog, sve ostalo ima neku vrednost - postoje recimo varijante sira ("grcki sir")sa dosta proteina, koje dobro idu uz vezbanje.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.

    Teretana - Page 14 Empty Re: Teretana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 4:59 pm