Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Teretana

    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by fernoux-h 08.05.15 14:38

    sejlor wrote:
    lalinea wrote:Inace, mnogo mi se svideo onaj tvoj opis tela "pre", posto je to otprilike Bas kako ja sada sebe vidim u tom periodu potpunog telesnog nesvestVa lol.

    Meni je ovo baš zanimljivo, ja imam totalno drugačiju percepciju svog tela. Nikad se nisam osećala mlitavo, uvek sam mislila (tj i dalje mislim) da imam fine mišiće koji su prekriveni salcem i sve što treba da uradim je da skinem salce. Nemam pojma da li to ima veze sa istinom ili ne, ali takva je moja percepcija.

    Skroz pogresno. Ako nisi mlitava, onda ni ne treba nista da radis, sem ako hoces da povecas dupe ili nesto sl.

    Mlitavost, stomak su rezultat misicne atrofije i nakupljanja vode. To se "skida" prostim zatezanjem. Da bi neko stvarno imao vidljivo salo na sebi (a koje je visak) treba da bude gojazan i to je retko (jedan kg sala ima 9000kcal).

    Kod izgleda bas i jeste poenta u tome da se izgrade misici, a preko njih salce koje vec imas (ako su zene u pitanju). Ti misici ce svemu tome dati zategnut i lep izgled (ako govorimo o nogama). Skinuti to salce koje svaka zena ima je moguce samo drasticnim srozavanjem bodyfat koji ce nogama dati muski izgled i proizvesti, nekad vrlo ozbiljan, hormonski disbalans. Verovatno nijedna zena ovde nema problem sa salom, vec sa vodom, nedostatkom misica. Salo na nogama i zadnjici je prirodno za svaku zenu, a visak na stomaku je voda, dakle, ne salo.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Guest 08.05.15 14:39

    Nem pojma, do tri generacije unazad sam iz Srema, Bačke, Šumadije, ovi iz Srema moguće da su nekad došli iz Like.
    Anonymous
    Guest

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Guest 08.05.15 14:41

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:

    Meni je ovo baš zanimljivo, ja imam totalno drugačiju percepciju svog tela. Nikad se nisam osećala mlitavo, uvek sam mislila (tj i dalje mislim) da imam fine mišiće koji su prekriveni salcem i sve što treba da uradim je da skinem salce. Nemam pojma da li to ima veze sa istinom ili ne, ali takva je moja percepcija.

    Skroz pogresno. Ako nisi mlitava, onda ni ne treba nista da radis, sem ako hoces da povecas dupe ili nesto sl.

    Mlitavost, stomak su rezultat misicne atrofije i nakupljanja vode. To se "skida" prostim zatezanjem. Da bi neko stvarno imao vidljivo salo na sebi (a koje je visak) treba da bude gojazan i to je retko (jedan kg sala ima 9000kcal).

    Kod izgleda bas i jeste poenta u tome da se izgrade misici, a preko njih salce koje vec imas (ako su zene u pitanju). Ti misici ce svemu tome dati zategnut i lep izgled (ako govorimo o nogama). Skinuti to salce koje svaka zena ima je moguce samo drasticnim srozavanjem bodyfat koji ce nogama dati muski izgled i proizvesti, nekad vrlo ozbiljan, hormonski disbalans. Verovatno nijedna zena ovde nema problem sa salom, vec sa vodom, nedostatkom misica. Salo na nogama i zadnjici je prirodno za svaku zenu, a visak na stomaku je voda, dakle, ne salo.

    Ovo ti je žešća simplifikacija. Čitala sam do kraja, ali s obzirom na rečenicu 'salo na nogama i zadnjici je prirodno za svaku ženu', ne bih te dalje zadržavala.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista 08.05.15 14:43

    Fernoux be all like



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by fernoux-h 08.05.15 14:48

    Ne mogu da vidim klip tako, dodaj i link u post Teretana - Page 8 1949538119


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista 08.05.15 14:49

    https://www.youtube.com/watch?v=_JphDdGV2TU


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by fernoux-h 08.05.15 14:57

    Taj fazon Teretana - Page 8 4101625831


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by darling 08.05.15 15:38

    bela maca wrote:kako da dobijem mišiće na podlakticama?
    pošalice stop

    porucio ti moj teretanski trener da treba da radis sve vezbe gde drzis ili drzis i vuces, i pregibe u zglobu. 

    lalinea, a tebi je moj trener trcanja porucio da su pauze za trcanja u prva dva meseca treninga izmedju minut i po i dva, koliko ti treba da dodjes do daha. 
    mislim da cu ketlbel celendz zaobici s obzirom na to da mi je zivot ispunjen citavim nizom misterbinovskih dogadjaja, strahujem da bih se povredjivala. nije da sam ni nespretna, ni bespomocna, ni nekoordinisana, vec se jednostavno tako desava. mlacenje teretima tamo vamo nije za mene. zato me nikad nije privlacio ni krosfit...
    a opet, napisi jos dva tri nadahnuta posta, daj mi par nedelja da razmislim i eto me. tako je bilo kad si pisala da ides u teretanu, pa sa trcanjem, sto ne bih zavrsila i s girjama  Teretana - Page 8 1233199462
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea 09.05.15 8:50

    ja sam beloj maci htela da napisem "deadlift", ali sam se uplasila da cu zvucati k'o milogled Teretana - Page 8 1143415371.

    takve pauze imaju smisla (ne kao moje trenutne 3-do-4-do-5 minuta izmedju sprinteva Teretana - Page 8 1399639816). pokusacu da se drzim toga.


    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:

    Meni je ovo baš zanimljivo, ja imam totalno drugačiju percepciju svog tela. Nikad se nisam osećala mlitavo, uvek sam mislila (tj i dalje mislim) da imam fine mišiće koji su prekriveni salcem i sve što treba da uradim je da skinem salce. Nemam pojma da li to ima veze sa istinom ili ne, ali takva je moja percepcija.

    Skroz pogresno. Ako nisi mlitava, onda ni ne treba nista da radis, sem ako hoces da povecas dupe ili nesto sl.

    Mlitavost, stomak su rezultat misicne atrofije i nakupljanja vode. To se "skida" prostim zatezanjem. Da bi neko stvarno imao vidljivo salo na sebi (a koje je visak) treba da bude gojazan i to je retko (jedan kg sala ima 9000kcal).

    Kod izgleda bas i jeste poenta u tome da se izgrade misici, a preko njih salce koje vec imas (ako su zene u pitanju). Ti misici ce svemu tome dati zategnut i lep izgled (ako govorimo o nogama). Skinuti to salce koje svaka zena ima je moguce samo drasticnim srozavanjem bodyfat koji ce nogama dati muski izgled i proizvesti, nekad vrlo ozbiljan, hormonski disbalans. Verovatno nijedna zena ovde nema problem sa salom, vec sa vodom, nedostatkom misica. Salo na nogama i zadnjici je prirodno za svaku zenu, a visak na stomaku je voda, dakle, ne salo.
    eh, what?... Teretana - Page 8 129902773

    ajde ovako - salo je salo je salo, nikakva voda. nemaju samo gojazni muskarci/zene problema sa salom, vec svaka zena koja ga vidi na sebi a ne zeli ga. a salo se itekako vidi. razlicito kod razlicitih zena, ali svako (kome je to uopste bitno) zna kako izgleda kad salo postane 'vidljivije' nego sto je bilo pre dva meseca. npr, meni najupadljivije kod mene su 'valovi' sa unutrasnje strane butina i povecanje celulita na zadnjici i onaj pregib gde se zavrsava dupe a pocinje butina. ta 'prosta zategnutost' koju pominjes je povecanje misica+malo skidanja sala, a to nikako nije prosto.  moje iskustvo je da za takve rezultate ja treba bas da se bacim na fitness da bih postigla bas takve promene. sto je jos zanimljivije - kad god sam probala da vezbam zbog izgleda to nije radilo. ali kad se fokusiram na performans (podici sto vise, trcati sto brze), vidim te 'izgledne' rezultate.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea 09.05.15 9:05

    Evo tih slika. Ova je iz januara, i rezultat je (sad mi je jasno) ubildanog gluteusa. Kad sam napravila pauzu, i on je uzeo odmor  Teretana - Page 8 298304839

    Teretana - Page 8 2015-011
    Nije kao kod Ivine trenerice, ali je better than it ever was Teretana - Page 8 1143415371.

    I ova je od sada:
    Teretana - Page 8 Img_2010
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by plavaivy 09.05.15 11:21

    uh bre  Teretana - Page 8 3826186726
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by fernoux-h 09.05.15 13:09

    Cestitam lalinea, a sto se tice tvog odgovora, meni zapravo nije jasno u cemu se ne slazemo
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea 09.05.15 23:43

    Pa npr oko toga da je salo na stomaku voda, da se salo vidi samo kod gojaznih ljudi i da je "zatezanje" prosto.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by fernoux-h 10.05.15 0:15

    edit: nebitno, mozda i ja serem
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by lalinea 10.05.15 0:35

    Teretana - Page 8 4101625831


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Ointagru Unartan 10.05.15 1:29

    Drvo se po plodu svom poznaje. Neka fernoux-h prilozi sliku njegovog gluteusa maksimusa i trbuha, pa cemo po rezultatima proceniti cija je teorija tacnija.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by darling 10.05.15 12:33

    lalinea wrote:ja sam beloj maci htela da napisem "deadlift"

    i ja  Teretana - Page 8 1233199462


    istrcala sam 10 km i 170 metara za 74 minuta. idem sad na ppp, da nerviram miralema, milogleda i tonija adamsa. 



    sanjala sam indija, da je operisan i da je dobro.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by bela maca 10.05.15 12:38

    deadlift podrazumeva teretanu ili barem kupovinu preglomaznih stvari
    radije bih kupila neki tegić. mislim da bi mi dedlift bio prevelik zalogaj, obzirom da su mi mišići u potpunosti atrofirani pa bi valjda trebalo krenuti od malog.

    inače, vratila se i ja trčanju, krećem polako. krenula sa 2km, sad sam na tri, sutra ću probati četri.

    imam tačno 10 kila više nego pre dve godine. cilj je da se do jeseni vratim na svoju standardnu težinu.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Erős Pista 10.05.15 12:45

    bela maca wrote:deadlift podrazumeva teretanu ili barem kupovinu preglomaznih stvari
    radije bih kupila neki tegić. mislim da bi mi dedlift bio prevelik zalogaj, obzirom da su mi mišići u potpunosti atrofirani pa bi valjda trebalo krenuti od malog.

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by bela maca 10.05.15 12:46

    noooooooooooooooo


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by darling 10.05.15 12:51

    Teretana - Page 8 286371741


    da, kreni s malim tegovima, i lagano dizi i potezi, ko sto ti je savetovao onaj moj. ako su ti misici atrofirani, radis s malim tezinama, pa ne moras ni da kupujes teret, radi s flasicama i flasama. 
    brzo ces prevazici male tezine. 

    hoces se vratiti u brc da trcis?
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by bela maca 10.05.15 13:11

    Mozda na jesen, sad mi je raspored previse haotican i ne dozvoljava toliko planiranja


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by паће 10.05.15 16:02

    darling wrote:da, kreni s malim tegovima, i lagano dizi i potezi, ko sto ti je savetovao onaj moj. ako su ti misici atrofirani, radis s malim tezinama, pa ne moras ni da kupujes teret, radi s flasicama i flasama. 
    brzo ces prevazici male tezine.

    Ја сам ваљда најнеспортскији тип овде, никад нисам из гледалишта одгледао неку утакмицу (осим једном финале кошарке, моја гимназија против неке новосадске, а и то сам ишао да фоткам). Моје поимање спорта је да идем свуда бициклом, што сам и практиковао од '78 до '99.

    А онда наиђе неколико месеци, тај почетак арбајтлука, где сам приметио да превише времена проводим седећи. Јеб'га, Америка, ни до чега не вреди ићи пешке, све је на бар две миље, урбанистичко зонирање се стара да немаш ни киоск у својој улици, а камоли дућан, дакле свуда колима.

    И купим тегове. Од 1 фунте Teretana - Page 8 1143415371. Разгибавао се с тим кад се сетим, прођоше два-три месеца, мени већ смешно лако, пређем на по 2 фунте. Стигао до пет фунти за две-три године. Пробао пар пута са тежим, ал' осетим како ми се грче неке тетиве око кључњача, а зајеби, остајем на овом.

    Прође 15 година отад. Имам пар комада од по 2кг негде под столом, извадим их преко зиме кад осетим да сам се уцрвљао. Кад може напоље, ради башта, па тегови скупљају прашину. Дефиниција, убило се, ено ми књиге из матиша пуне дефиниција, скупљају прашину. Стомак, као што је и био, екваторијално сало, као што је и било - дакле нисам набацио, нисам скинуо (нити сам озбиљно намеравао) ал' кажу другари из генерације, кад се видимо, да делујем чио и лаконог - мени толико доста.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Indy 14.05.15 13:57

    Indy wrote:Ciao drugari

    Imao sam dakle (za one koji nisu u toku, a i za ppp-ovce koji ovde gvirkaju) infarkt u cetvrtak na spinningu. Rekli ste ovde neke stvari za to - ja sam sto je najgore uzivao u tome, posebno taj cas cetvrtkom bas (to je bio najzahtevniji cas, cesto bih prebacio 650 kcal potrosenih, barem prema onom sto pise na displeju bicikla. Poredjenja rad, "normalni" spinning/cycling bi bio 400-450 kcal).

    To sto ja pisem sada da se desilo, to su mi rekli. Ja se to nista ne secam - ali, nista. Moj auto je jos parkiran ispred teretane (a ponedeljak je vece ovde).

    Sad sam u jednoj bolnici ovde u centru grada i cekam na red da me seciraju. Bili su da mi objasne rizike itd. Znam ja da su to muke (rodjeni otac mi je prosao to identicno pre nekoliko godina). Rizici da se ne uradi nista, ili da se ide samo na lekove... zvuce mi znatno losije. (Posebno posle ovog iskustva - u stvari, ne bih vas sad ni smarao ovim da nisam sticajem okolnosti pao usred mesta opremljenog sa defibrilatorom, sa za to obucenim instruktorima, itd. Sledeci put moze biti poslednji.)

    Zamrzao sam clanarinu u teretani (pare su ipak najbitnije, lol)... a verovatnije je da se necu vracati, nego da hocu (kako stvari stoje). Nekako sad to vise nije meni toliko bitno. Teretana - Page 8 1143415371


    Evo, da ne bude kako necu da se javim. Nije to, nego mi je koncentracija za kucanje teska, da ne pominjem da se skoro niceg ne secam od pre operacije (pa ni ovog posta iznad). U stvari, jedino se secam kad su me brijali, to je bas bilo golicavo, valjda zato.

    Skrpise me nekako, a za dalje cemo videti. Vec sam poceo s nekim vezbicama. To je ono u normalnom postooperativnom toku.

    Sada me najvise zanima da nabavim macku, cim mi dozvole da dignem vise od 4 kile.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by boomer crook 14.05.15 14:03

    cao indi i dobrodosao nazad medju nas posle epizode u sabirnom centru.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Teretana - Page 8 Empty Re: Teretana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 20.05.24 16:39