Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Thu Feb 12, 2015 5:58 pm

    Predsednik Milosevic wrote:Reforma mora da bude drustvena, a ne samo privredna. Do sada nam je svaka privredna reforma krahirala, pre svega, zato sto se pogresno pretpostavljalo da moze da se menja jedan deo drustva, a da celina ostane netaknuta, a narocito da netaknuti ostanu reformatori. Pa i sada, necelovitost promena nosi u sebi opasnost da neki od predvidjenih poteza budu  unapred osudjeni na neuspeh, ili jednostavno - pogresni. 
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by boomer crook Thu Feb 12, 2015 7:14 pm

    vertere, brao!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Thu Feb 12, 2015 8:21 pm

    odlican topik
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Thu Feb 12, 2015 8:36 pm

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica 1670177810


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Fri Feb 13, 2015 2:44 pm

    Predsednik Milosevic wrote:Nase drustvo je startovalo sa zeljom da bude demokratsko. Na samom pocetku ta mu zelja nije mogla da bude ostvarena iz vec poznatih razloga o nuznosti jake drzave u prvom periodu socijalizma. Ali jaka drzava iz prvog perioda socijalizma produzila se i na sve dalje periode, pa se prvobitno opravdana jaka drzava postepeno, ali sigurno transformisala u neopravdanu, mnogobrojnu i snaznu birokratiju, koja je blokirala i ekonomski i kulturni razvoj.
    Danas je ta birokratija u svim oblastima drustvenog zivota prepreka za razvoj, ali i faktor krize. Njeno nastojanje da sacuva sebe samu, zaustavilo je sve mehanizme kojima drustvo raspolaze za razresenje krize, za obnovu i za napredak.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Fri Feb 13, 2015 2:49 pm

    Fenomenalno. Ovo bi mogli da potpišu i Vučić i Radule.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Sat Feb 14, 2015 1:59 am

    Predsednik Milosevic wrote:Optimizam je svojstven mladim ljudima, iz njega proizilazi njihova prednost, njihova superiornost u borbi, u radu, u savladavanju prereka. Mladi ljudi ne treba da dopuste da taj otimizam potisne duh inferiornosti, kritizerstva i jadikovanja koji im sugerisu sa drustvom ili sa sobom sukobljeni ljudi.

    Ovi dani  za koje se slazemo da su teski, i svi zadaci za koje vidimo da su veliki, danas su i zadaci za pametne i hrabre ljude. U njihovim rukama su potezi koji resavaju krizu, donose progres, razvijaju socijalizam. Sumnjicavi i umorni, kao sto je u istoriji oduvek i bilo, ostaju. Uostalom, i logicno je i pravedno, da se u bitku upuste oni koji veruju da ce je dobiti.


    Dnevni SMS Slobodana Milosevica 1844795956
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Sun Feb 15, 2015 1:25 pm

    Promene u privrednoj strukturi u Srbiji pretezno cemo izvrsiti radjanjem mnogih malih i srednjih preduzeca. Krupne investicije su neizbezne, ali neka fabrika podignuta sama cesto ne moze efikasno da funkcionise, pa ne doprinosi opstem razvitku ako je ukupna socijalna produktivnost rada u njenom okruzenju ostala niska.
    Razvijanjem autenticnih inicijativa u privredi samo po sebi ce porasti ucesce malih i srednjih ulaganja, obrazovanjem malih i srednjih preduzeca. Ovo  ce upotpuniti privredu u mnogim delatnostima, poboljsati strukturu, uciniti je dovoljno fleksibilnom, povecati brzinu njenog obrta, zaposlenost, pa samim tim i ukupne rezultate i standard.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Sun Feb 15, 2015 1:38 pm

    Polednji komunista Dnevni SMS Slobodana Milosevica 3579118792

    Vertere, još jednom, svaka čast za topik.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Sun Feb 15, 2015 10:16 pm

    Verterdegete wrote:
    Promene u privrednoj strukturi u Srbiji pretezno cemo izvrsiti radjanjem mnogih malih i srednjih preduzeca. Krupne investicije su neizbezne, ali neka fabrika podignuta sama cesto ne moze efikasno da funkcionise, pa ne doprinosi opstem razvitku ako je ukupna socijalna produktivnost rada u njenom okruzenju ostala niska.
    Razvijanjem autenticnih inicijativa u privredi samo po sebi ce porasti ucesce malih i srednjih ulaganja, obrazovanjem malih i srednjih preduzeca. Ovo  ce upotpuniti privredu u mnogim delatnostima, poboljsati strukturu, uciniti je dovoljno fleksibilnom, povecati brzinu njenog obrta, zaposlenost, pa samim tim i ukupne rezultate i standard.


    Dnevni SMS Slobodana Milosevica 3cjm49b-_normal Dušan Pavlović @d_pavlovic  ·  Feb 13
    Smanjite poreze, sredite birokratiju, podelite zaposlenima 10 miliona evra za startup-ove (mesečna subvencija), i zatvorite Železaru.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Mon Feb 16, 2015 5:04 pm

    Predsednik Milosevic wrote:U neposrednoj vezi s procesom izlaska iz krize je i zapoceti proces promena koje treba da otklone krupne slabosti u oblasti politickog sistema. Rec je pre svega o promeni Ustava i Zakona o udruzenom radu. Kroz javnu raspravu stvorena je osnova da se promene izvrse, a stepen politicke saglasnosti omogucava nam da ga ucinimo demokratskijim, jednostavnijim i efikasnijim. Da ojacamo jedinstvo, povecamo zakonitost i odgovornost, a sve drustvene institucije i organe stavimo u funkciju brzeg resavanja nagomilanih ekonomskih i drugih drustvenih problema. Jer danas se na svim drustvenim nivoima, saplicemo o preterano komplikovane procedure usaglasavanja i odlucivanja u koje je ugradjeno mnogo formalizma, odugovlacenja i blokada, sto deluje kao negativan faktor na ukupnu drustvenu produktivnost i efikasnost.
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Tue Feb 17, 2015 10:55 am

    Predsednik Milosevic wrote:U praksi, u svkaodnevnom zivotu, ta svest se uprosceno izrazava kao zahtev za "demokratijom" narocitog tipa. Demokratija u kojoj svako moze da kritikuje svakoga, a da pritom za svoj rad i ponasanje ne polaze racun nikome, nije socijalisticka demokratija, nije ni burzoasko i uopste nije nikakva demokratija. Ona, i u teoriji i u istoriji, ima svoje ime i zove se anarhija, i to je prva stvar koje se moramo osloboditi, bez straha i kompleksa da cemo zbog toga biti optuzeni za dogmatizam i politiku cvrste ruke.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Tue Feb 17, 2015 11:01 am

    Odgovornost bato, a ne kritizerstvo!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by паће Tue Feb 17, 2015 11:45 am

    Ал пази који је он перфидни мајстор био да направи овако потуљену завлаку. Крене од тога да "свако може да критикује свакога" - у, је, да, баш се сећам да је за његова вакта било тако. Оно, могао је свако да критикује кога хоће, али се знало докле та критика сме да се чује. Ако он (Слоба) критикује ДС или ГС или најбоље неименовану опозицију, то се чује до Прћиловице и покрива све ударне термине на 98% медија. Кад критикују њега, то се чује можда у кругу двојке, зависно од конфигурације терена и да ли ти је антена у сенци веће зграде.

    А онда и то "не полаже рачуне никоме", хм, да, осим што су управо његови били ослобођени од полагања рачуна било коме осим њему и његовом ужем кругу. И онда то стање прогласи за анархију (дакле безвлашће) управо у сред свог похода на још више власти.

    Вештина је у томе да ово на први поглед, па и на пола другог, изгледа као да има смисла, као да је тачно, и док се опасуљиш где је провукао зајеб он већ прича нешто друго. Ови данас, оно мало што стигне до мене, се нешто ни не труде ни за тај први поглед.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Wed Feb 18, 2015 8:40 pm

    Predsednik Milosevic wrote:Predlazem da Konferencija utvrdi stav da, ukoliko do kraja jeseni ne sprovedemo reformu, a to je dovoljno vreme za ustavne promene i za reformu  privrednog sistema - Centralni Komitet zakaze vanredni kongres kako bi bilo izabrano novo rukovodstvo koje ce imati hrabrosti i sposobnosti da izvrsi reforme.



     PS: 1988.
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Wed Mar 11, 2015 7:41 pm

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Svece-1

    Jos jedna godine bez tebe, Predsednice.


    Pravedno je i moralno da se svaki narod, njegovi najprogresivniji ljudi, sami, pre svih drugih, bore protiv spostvenog nacionalizma. Protiv svih onih necovecnih i ruznih postupaka koji vredjaju i ponizavaju drugi narod. Ali, te ruzne i necovecne pojave vredjaju i ponizavaju, u krajnjoj liniji, i narod ciji ih pripadnici cine.
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Wed Mar 11, 2015 8:20 pm

    http://novipolis.rs/intervju/28170/prvi-intervju-sa-slobodanom-milosevicem-nakon-njegove-smrti.html

    Pa ovde ima SVE... Dnevni SMS Slobodana Milosevica 1399639816
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by boomer crook Wed Mar 11, 2015 8:25 pm

    nije ovo milosevic vec misa djurkovic. neko im prespojio liniju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Wed Mar 11, 2015 8:27 pm

    ma naravno, nego zabavna je ideja. Mislim zasto bi uopste hteli da to stave u usta Milosevicu ?Je l ako dolazi od mrtvog Milosevica , znaci da dolazi sa pozicije autoriteta? Sta je njima u glavi, boze:D
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Wed Mar 11, 2015 8:28 pm

    :ljaksofon: Dnevni SMS Slobodana Milosevica 3579118792

    Šta je bre ovo? 

    Ако је све то тачно, који би онда био интерес тих центара моћи да организују ултра левицу која би опет била усмерена против њихових неолибералних вредности?
    Господине Врањеш, и груба истина је боља од илузија и обмана. Најкраће речено, сви наведени покрети развијају нови популистички дискурс заснован на идеји да власт треба да буде у рукама народа, а не крупног капитала, чиме се прво врши ударац на „Европску тројку“, а затим на велике компаније, итд. И шта ће тиме добити? Па наравно нестабилност, несигурност, страх и неизвесност, што је коначно и циљ. Дакле јасно вам је да иза тога свега стоје „троцкисти“ подржани од стране „неоконса“, који и данас заговарају идеју „перманенте револуције“, која мења садржај али не и форму, онако баш како их је описао г. Миша Ђурковић[1]у својој књизи. Њихов основни циљ јесте дестабилизација Европске Уније, слабљење Немачке и Русије, смањивање економске моћи Кине, итд. Препоручујем вам да прочитате дела професора Ентонија Сатона, који је својевремено писао о томе како су америчке корпорације тајно финансирале Бољшевике да би на тај начин не само склониле конкуренцију у виду царске Русије, него и на томе оствариле конкретан профит. Исти процес се и данас дешава, а време ће показати да ли сам био управу.

    Да се вратимо на Србију, ко би то онда извео код нас?
    Као што су некада организовали „Отпор“ против мене, тако ће организовати младе у неке анархореволуционарне покрете и радикално левичарске организације које ће бити спремне да се укључе у много шире процесе започете пре свега на европском тлу. Морате бити свесни да већина данашње омладине види своју будућност једино у оквирима јавног сектора и буџетског финансирања. Њихова очекивања од државе су превелика и први пут када увиде да то не може бити испуњено, они ће се окренути против властите државе, а анархо-леве идеје ће им постати врло привлачне. Сетите се студентских протеста деведесетих, иако су били директно усмерене против мене, имали су неки вредносни оквир. Шта је систем вредности за који се данашњи студенти боре? Мање школарине, јефтиније испитне пријаве, већи број испитних рокова, прикупљање поена уместо знања и на крају се чуде како се срозало образовање. Студентски лидери, махом лоши студенти без великих капацитета, које данас финансира држава и пар „штифтунга“ оног тренутка када остану без новца окренуће се троцкистичким идејама, а оправдање за заокрет пронаћи ће у анархо-левом популизму и ето нам „српске Сиризе“.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Wed Mar 11, 2015 8:30 pm

    Šuvar i varivo wrote:ma naravno, nego zabavna je ideja. Mislim zasto bi uopste hteli da to stave u usta Milosevicu ?Je l ako dolazi od mrtvog Milosevica , znaci da dolazi sa pozicije autoriteta? Sta je njima u glavi, boze:D

    Da, odlično pitanje. Zašto imaju potrebe da te ideje nekako povežu baš sa njim?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Wed Mar 11, 2015 8:31 pm

    Ne znam Dnevni SMS Slobodana Milosevica 1399639816 Djurkovic stalno prica to , da su Britanci postavili Sirizu ili sta vec. Nije on bas svoj.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by boomer crook Wed Mar 11, 2015 8:33 pm

    Šuvar i varivo wrote:ma naravno, nego zabavna je ideja. Mislim zasto bi uopste hteli da to stave u usta Milosevicu ?Je l ako dolazi od mrtvog Milosevica , znaci da dolazi sa pozicije autoriteta? Sta je njima u glavi, boze:D

    bas to. pitanje je sta za njih znaci milosevic.

    inace, sta je taj sajt?
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Wed Mar 11, 2015 8:36 pm

    Nisam čuo to za Sirizu Dnevni SMS Slobodana Milosevica 3579118792 

    A za ovu fascinaciju trockistima znam. Naleteo je na par tekstova i knjiga o transformaciji torckista u neokonzerve i sad od toga pravi neku svoju konspirologiju. Slutim da kod njega "trockisti" zapravo postaju šifra za Jevreje. U ovom intervjuu svakako tako zvuči (upravljaju i levicom i desnicom, nekonzervama i anarholevičarima, Sirizu da ne poinjem).


    Last edited by William Murderface on Wed Mar 11, 2015 8:48 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Wed Mar 11, 2015 8:36 pm

    ostap bender wrote:
    Šuvar i varivo wrote:ma naravno, nego zabavna je ideja. Mislim zasto bi uopste hteli da to stave u usta Milosevicu ?Je l ako dolazi od mrtvog Milosevica , znaci da dolazi sa pozicije autoriteta? Sta je njima u glavi, boze:D

    bas to. pitanje je sta za njih znaci milosevic.

    inace, sta je taj sajt?

    Nek ti objasni drug Šuvar Dnevni SMS Slobodana Milosevica 2532687128


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 6:08 am