Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vojvodina

    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Sat Sep 30, 2017 5:55 pm

    паће wrote:
    Blind Lime Pie wrote:Hteo sam da napišem bicikli ali sam prezupčio

    Осамнаестобрзинац?

    Нешто натпросечно познајеш Војводину за Бегешана 1. Родом или послом?i
    Rodom sa obe strane. Sa očeve strane pedigre još od Marije Terezije, ali je život poterao pretke u Beograd. Deo.porodice živi u Zrenjaninu a od pre nekoliko godina sam redovan na severu Bačke
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Sat Sep 30, 2017 6:03 pm

    паће wrote:
    Blind Lime Pie wrote:Puno sam slušao o toj vojvođanskoj depri ali sam zdravo slabo nailazio na nju.

    Ма не, то је тзв. пречанска меланхолија (што је мени погрешно, мени је турска страна преко), баш то што рече, кад тако из чиста мира станеш и само гледаш у недоглед. Нит знаш зашто си стао, ни шта радиш ту, нит те брига за то.

    Но има ту један моменат, који је код Мађара чак гори него у Војводини, број самоубистава. И то најгорим методом, вешањем. Само му тако дође па оде да се беси.

    У мојој старој улици тако двоје остали сами, да ли деце нису ни имали или су отишла својим путем, те се једног дана договоре да се бесе обоје, он ваљда на таван а она у шупу. Она се предомислила и поживела две-три деценије.

    п.с. бицикл је можда женског рода јужно од Саве и Дунава, а уме да буде и средњег. Овде је мушког (бицикл), а често чујем да се каже и бицикли (то је једнина, множина су бициклови).


    Moj najbolji prijatelj je iz Niša, ali su mu roditelji Vojvođani (army brat), i nikako mi nije bilo jasno zašto govori biciklovi umesto bicikli, ili bicikle (kod nas su u upotrebi oba roda), štaviše, uopšte mi nije bilo jasno kojom jezičkom logikom se stiže do tog oblika. Tek kasnije sam saznao da je na vojvođanskom jednina bicikli ili biciklo, pa sam onda razumeo i kako su došli do množine. ALi što je najsmešnije, mislim da je ovaj moj prijatelj govorio bicikl, zavičajni oblik ostao samo u množini Vojvodina - Page 22 1143415371  Mislim da me to i zbunilo.

    Bilo je sa njim puno komičnih momenata i u pogledu akcenata, frikombinovanje vojvođanskog i niškog, neretko i u istoj rečenici, moš misliti kako je to zvučalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Sat Sep 30, 2017 6:15 pm

    Kod mene se moze cuti biciklo ali nikad biciklovi


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће Sat Sep 30, 2017 6:20 pm

    William Murderface wrote: da je na vojvođanskom jednina bicikli ili biciklo...

    Осим што војвођански постоји колико и југословенски Vojvodina - Page 22 1143415371. Тј Сремци, Лале и Диогени сви отежу, али на различитим местима; чак се јужни Банат разликује од свих осталих (ми кажемо чавООшки, они кажу чААвошки, мада нам је бар то мукло ш исто).

    William Murderface wrote: Bilo je sa njim puno komičnih momenata i u pogledu akcenata, frikombinovanje vojvođanskog i niškog, neretko i u istoj rečenici, moš misliti kako je to zvučalo.

    Не... али је забавно и да се потрудим да замислим. Можда нешто као кад је моја баба гледала неки каубојац са хрватским титловима па ће "а јел сад они оће њега да објесиду?".

    Кад смо оно радили у Хунгарији, цимер и ја бисмо ударили попиздитис* на зајебанцију и кренули да причамо мужљански српски... дакле скроз мађарским нагласком (увек на првом слогу, са набацаним дужинама којегде по осталим слоговима), углавном без рода и падежа, или са погрешним. То може да се ради до чекаш да пређеш грану, у вожњи је опасно, оће возач да се зацени.

    * кад за сат ипо ниједном не дигну рампу, а напољу -12, па после чујеш да је ТВ Бели Манастир пуштала неку порњаву, што су гледале комплетне посаде са обе стране прелаза.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Mr.Pink Sat Sep 30, 2017 6:21 pm

    imam kuću u slavoniji. meni od tog vajba ravničarskog jedino su fiš i drava ok.

    tamburice, bajs (da se razumemo, meni je bajs ok, ali bajs po ravnome nekako nije), đorđe balašević, taj neki mix kurcobolje-melanholije i smirenosti nikako ne leže.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Sat Sep 30, 2017 6:25 pm

    Ma znam da ne postoji vojvođanski, šalim se malo. Njegovi su lale iz okoline Zrenjanina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by kondo Sat Sep 30, 2017 6:30 pm

    ficfiric wrote:Kod mene se moze cuti biciklo ali nikad biciklovi

    a batkovi? kako kazete za batake u mnozini?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће Sat Sep 30, 2017 6:31 pm

    Па није курцобоља баш типична... пре ће бити оно "не' да се једим" (бачки: "нема једа"), "ко се рано секира дваред се секира".

    Ал' уме Лала (а вероватно и оне друге две феле) да буде луд, кад му дођу лутке/падне мрак на очи, да тера кера, да тера инат, да изведе неку лудорију из чистог ћефа. А има и доста алкоса, ако ћемо право, тек бих ту имао прича и прича (нпр тип толико побрљави да се појави код бивше жене на вратима, заборавио нову, или кад бирташ у шест ујутро баца кључеве на шанк, пијте колко оћете, плаћајте колко можете, ја не могу више)... Има ту свашта.

    Штета што смо баш синоћ пили, па ми без везе да и данас, а сад ме ово некако баца у расположење


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by bela maca Sat Sep 30, 2017 7:58 pm

    Bicikla ili biciklo, jasno je da ga vasa nije vozio dovoljno po vojvodini čim ne razume tu depru. Ništa gore.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Sat Sep 30, 2017 8:47 pm

    Razumem je (imam i ogledne primerke u porodici), ali ne kao depresiju nego pre kao neko ravničarsko ludilo sa jako velikom amplitudom raspoloženja, od derta do manije. Uostalom opisao Paće Vojvodina - Page 22 1143415371
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by ♏ Sun Oct 01, 2017 12:22 am

    Kod mene to bicikli (nominativ jednine) kažu da K zvuči kao G, bicigli. True to the game...
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Sun Oct 01, 2017 12:34 am

    Kondo wrote:
    ficfiric wrote:Kod mene se moze cuti biciklo ali nikad biciklovi

    a batkovi? kako kazete za batake u mnozini?

    Nema mnozine. 1 je Batak


    Vojvodina - Page 22 Sp-batak_620x0


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Erős Pista Sun Oct 01, 2017 12:43 am

    Kolko su visoki Vojvođani?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Nino Quincampoix Sun Oct 01, 2017 12:45 am

    slabo

    Vojvodina - Page 22 Lala
    Desmond Bojčinski

    Posts : 115
    Join date : 2016-01-22

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Desmond Bojčinski Sun Oct 01, 2017 12:47 am

    Bogami oko Lovćenca i jesu
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Sun Oct 01, 2017 12:48 am

    Hubert de Montmirail wrote:slabo

    Vojvodina - Page 22 Lala

    Prirodna selekcija je ucinila svoje. Visi ljudi su tezi i prilikom vesanja je manja sansa da ce preziveti


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by ficfiric Sun Oct 01, 2017 12:50 am

    Desmond Bojčinski wrote:oko Lovćenca

    Mislis na Mali Idjos i Feketic? Sta znam, nemam takav dojam


    _____


    Uprava napolje!

    Desmond Bojčinski

    Posts : 115
    Join date : 2016-01-22

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Desmond Bojčinski Sun Oct 01, 2017 12:59 am

    Vrbas i okolina, tamo gde su Crnogorci upoznali Slovakinje
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Zuper Sun Oct 01, 2017 1:32 am

    Desmond Bojčinski wrote:Vrbas i okolina, tamo gde su Crnogorci upoznali Slovakinje

    Vrlo dobro kolega. To je taj sarm.
    Sta da se prica o Vojvodini, sve se zna. Ko kosi a ko vodu nosi.

    Vojvodina - Page 22 Novi%20Sad9488%20Fashion%20week%20nedelja%20mode%20Darko%20Milicic%20foto%20Nenad%20Mihajlovic_preview_400x0
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Nino Quincampoix Sun Oct 01, 2017 1:47 am

    Miličići su iz Šipova.
    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by паће Sun Oct 01, 2017 2:01 am

    ficfiric wrote:
    Prirodna selekcija je ucinila svoje. Visi ljudi su tezi i prilikom vesanja je manja sansa da ce preziveti

    Теже се вешају, нема ко да добаци штрањку до оне више греде. Пре ће бити да чешће ударају главом у којешта па им се скрати рок трајања.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Desmond Bojčinski

    Posts : 115
    Join date : 2016-01-22

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Desmond Bojčinski Sun Oct 01, 2017 9:12 am

    Neka me isprave ljudi koji prate sport, ali Vojvodstvo bi imalo finu reprezentaciju u košarci i vaterpolu.
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Feb 19, 2018 12:27 pm

    http://www.znastizasto.com/mauzolej-prisajedinjenja-vojvodine/


    Demokratskoj stranci se zahvaljujem zato što je prosipala šut u vojvođanski kadar i politiku, a njenu autonomiju tretirala kao predizborni kondom. Hvala što ste iskopavali Dražu i predatorski računali na glasove pristojnih građana/ki kojima je i manje zlo dojadilo. Za autocenzuru vam posebno hvala, vidim da i lično uživate. Neka.


    Ligi socijaldemokrata Vojvodine čestitam materijalnu zbrinutost rukovodstva nakon 28 godina najbednije borbe koju je Pokrajina videla i osetila. Sada nam fašisti, dželati i primitivci drže lekcije, nadam se da je vredelo truda i da vas barem po kući slušaju.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by uskok i ajduk Mon Feb 19, 2018 12:55 pm

    Vojvodina - Page 22 3363120308
    То су тужне приче.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Guest Mon Apr 02, 2018 3:16 pm

    Nevladina organizacija Vojvođanski klub pozvala je danas sve koji sebe smatraju zastupnicima interesa Vojvodine da ostave po strani sve međusobne nesporazume i da se okrenu borbi za status Vojvodine kao republike u federalizovanoj Srbiji.


    “Vojvođani, ujedinimo se da nam Vojvodinu ne bi potpuno okupirali i nepovratno preuzeli, rasprodali i uništili oni kojima je jedino istorijsko dostignuće kreativna ponuda sendviča nesrbima”

    zivela slobodna vojvodina



    Vojvodina - Page 22 250px-Vojvodina_flag_proposed_by_LSV_in_the_1990s.svg

    Vojvodina - Page 22 Empty Re: Vojvodina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:04 pm