Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Krediti i franci

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by ficfiric Tue Jan 20, 2015 9:32 am

    Naravno da treba intervencija treba da bude na racun banaka. Zelenasenje valjda ne bi trebalo biti legalno.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Tue Jan 20, 2015 9:34 am

    u sklopu opsteg stiskanja koje svima preporucuju neka i bankama naloze da se odreknu dela profita.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Tue Jan 20, 2015 10:34 am

    Izgleda da bi u periodu petak-ponedeljak moglo da dođe do novih potresa. U četvrtak ECB odlučuje da li da krene sa upumpavanjem novca ili ne...pa će evro ili malo ojačati ili malo oslabiti u zavisnosti od toga.


    Inače, to stiskanje na račun banaka zaboravite. Oni će jednostavno da uvećaju uzimanja na drugim mestima. Nema tu odricanja od profita. To je moglo u komunizmu i to može u državnim bankama. Zahvalite se Dinkiću koga je juče Mile Dragić izbacio iz svog (  Krediti i franci - Page 2 3274312807 ) hotela Moskva...
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by ficfiric Tue Jan 20, 2015 10:47 am

    Filipenko wrote:Inače, to stiskanje na račun banaka zaboravite.

    Ne kazem da ce da se desi, vec sta bi voleli da se desi. Jbg, ne moras bas odmah da nam bacas realnost u lice Krediti i franci - Page 2 4135669698 . Naravno da vlada nece uciniti nista na stetu banaka.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Tue Jan 20, 2015 11:10 am

    ma stoji to, ako im i naloze da ucine neku olaksicu klijentima, izmislice novo odrzavanje racuna ili poskupeti postojece za 20-30 din i mirni su.
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Thu Jan 22, 2015 5:32 pm

    hrvatski pokusaj resenja, racunajmo da ovdasnji moze biti samo gori, ili u kasnjenju debelom 

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-udruga-banaka-porezni-obveznici-platit-ce-400-milijuna-kuna-za-duznike-u-svicarcima-/796719.aspx
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 2:39 pm

    da li se secate ludila sa uvaljivanjem kojekakvih zivotnih osiguranja koje je pocelo pre cca 10ak godina sa pojavom raznih vinera, gravea i sl, a glavni plast pod kojim se trovalo je bio argument "bolje od klasicne stednje". e pa evo dospevaju prve polise na naplatu, sve u skladu sa maglom prodavaca tadasnjih. i zaista, jedino sto su tada propustali da kazu svojim klijentima je da eventualni prihod moze biti i manji od bank kamate ili ga uopste biti nece.

    Na 19.400 kuna uplate trebao je, po proračunima pri potpisivanju ugovora, dobiti nešto više od 21 tisuću kuna. No, umjesto te svote, na njegov je račun uplaćeno 17. 900 kuna."Tražio sam kod predstavnika Croatia osiguranja odgovore na pitanje kako je moguće da sam dobio manje no što sam uplatio, a odgovor je bio da su se u međuvremenu neki zakoni promijenili te da sam izgubio pravo na planirani dobitak. Na pitanje kako je moguće da dobijem manje no što sam uplatio, jer to znači da su oni prisvojili taj moj novac, odgovor je bio da je to tako kako je i da, ako smatram da treba, mogu sve predati sudu ili se obratiti javnosti
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Tue Jan 27, 2015 3:18 pm

    Ne razumem baš primedbu...naravno da je prinos od osiguranja manji od kamate banke, to bi tako po difoltu u normalnim okolnostima trebalo da bude.

    Što se tiče konkretne problematike, to je problem koji ja nazivam problemom bilo kakvih dugoročnih aranžmana sa bilo kojom finansijskom institucijom. Nemaš nikakvu zaštitu (kao što u Srbiji nemaš ni inače), uvek ćeš biti jebena strana, mogu da ti rade šta hoće, a pravno si na vetrometini goroj od Deliblatske peščare. Svaka promena režima/zakona/propisa/pravila/politike ide preko tvojih leđa kao korisnika i to je to.

    Što je najgore, to postaje ozbiljan problem i u daleko uređenijim društvima.
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 3:29 pm

    prinos je manji naravno, moze i da ga ne bude, s obzirom na dozvoljen portfolio koji osiguravajuce kuce moraju da prate kada plasiraju prikupljena sredstva. mislio sam na nacin kako je to prezentovano/uvaljivano ovde - "imacete vecu zaradu nego da orocite novac u banci". ako je oko kreditiranja u chf bilo malo edukacije stanovnistva, ovde je nije bilo uopste.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Tue Jan 27, 2015 3:43 pm

    Aha, na to misliš...da, to je nešto drugo, ali opet se svodi na ono što sam govorio - ljudi su na vetrometini i nema nikakve pravne zaštite, pa svako može da priča i reklamira šta god hoće kako hoće.

    E sad, opet imam dvojaka osećanja prema tome, kao i za franke...kao što rekoh na početku teme, ja sam razmatranjem situacije i relacija franka i evra došao do zaključka da nikako ne sme da se zadužuje, već da treba štedeti u toj valuti, ma kako se to reklamiralo. Slično i ovde, nema šanse da prinos osiguravajuće kuće bude veći od banke, ma kako se to reklamiralo. Jebem li ga, to su ozbiljne sume i baš dugoročni aranžmani, ne bi smeli ljudi tek tako da ulaze u njih slepo verujući ponuđaču usluge. Ali ne znam kako to srediti i izaći iz začaranog kruga potpune izloženosti korporativnoj volji i obespravljenosti.
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Tue Jan 27, 2015 3:57 pm

    sume jesu ozbiljne u ukupnom zbiru, ali je navlaka bilo i to sto se novac za polisu uplacuje periodicno, mesecno/kvartalno/godisnje (najveci broj korisnika neku prosecnu polisu tog ziv. osiguranja u srbiji placa 20-30 evra mesecno). ne znam da li se secas da su ubrzo nakon upliva osig. kuca na taj teren, i u bankama osetili slabiji priliv (mislim i to je relativno posto je stednja generalno mizerna kod nas), pa su krenule razne tzv stepenaste stednje, gde se na postojeci oroceni racun uvek moze dodavati, a krajnji rezultat bude uglavnom kamata mizerija, kao na racunu po vidjenju.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Tue Jan 27, 2015 4:08 pm

    Da, da, naravno. Velika prednost osiguranja, posebno u Srbiji, je što uplaćuješ pomalo, pa praviš neku štednju koju inače nisi imao do tog trenutka, pa još ti zaračunaju neku kamaticu i ohoho.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Mr.Pink Tue Jan 27, 2015 4:36 pm

    Filipenko wrote:Imam jedno glupo pitanje...al' sam na pravom topiku, pa ajde.

    Zašto ljudi koji su se zadužili u švajcarcima nisu sami krivi?


    pa nisu krivi zato što im niko nije objasnio u vreme kada su se zaduživali koje sve rizike nosi zaduživanje u francima.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Tue Jan 27, 2015 5:27 pm

    Krediti i franci - Page 2 1422311217_big
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Thu Jan 29, 2015 5:05 pm

    danica popović je dobra i informativna u politici.
    banke koje su menjale maržu (fiksni deo) po pravilu su se nagodile s klijentima. moje komšije imaju kredit indeksiran francima, banka je menjala maržu, nbs ju je naterala da im vrati nekih 7.500 hiljada evra. ipak, računali smo pre neki dan, zaključno s ovim mesecom njih je njihov kredit u francima daleko manje koštao nego moj (naš) mene u evrima. u prednosti su ohohoho, još uvek ...
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Tue Mar 03, 2015 11:18 pm

    fantasticni potezi hipo banke u jugoistocnoj evropi sa nesto kiparskih, nesto nepostojecih para koje su plasirali ovde i u okolini, donose ozbiljne rezultate. hipo banka je inace bila "u carsiji" jedna od najcesce sumnjicenih da pere i u redovne tokove unosi novac iznet devedesetih, i kasnije novac najvecih kriminalaca.



    The Alpine region of Carinthia faces probable bankruptcy after Austria’s central government refused to vouch for debts left by a disastrous banking expansion in eastern Europe and the Balkans.

    http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/11447805/Eurozone-faces-first-regional-bankruptcy-as-debt-debacle-stalks-Austrias-Carinthia.html
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Fri Feb 12, 2016 8:48 pm


    Dužnici u švajcarcima upravo uplaćuju po dinar u ekspozituri Rajfajzen banke. Osoblje banke zatvorilo šaltere, prete policijom #novisad

    osoblje banke koje je cutalo kao poslednje govno stiteci svojevremeno svoju seficu trezora koja je godinama krala novce, i osoblje banke ciji je upravo ns regionalni direktor dugogodisnji saradnik matijevic gajic db mafije, zbog cega je bio i hapsen.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by паће Fri Feb 12, 2016 9:57 pm

    ognica efimera wrote:
    http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/11447805/Eurozone-faces-first-regional-bankruptcy-as-debt-debacle-stalks-Austrias-Carinthia.html

    А па зар није цела та фора са регионализацијом била у томе да сад и окрузи и градови могу да се задужују директно код банака, јер су локални политичари много јефтинији па део који отпада на мито и уграђивање буде ситнији, дакле повољније по грађанство Krediti i franci - Page 2 298304839 ?

    Него, јебо их језик да их јебо, све те банкстере треба натаћи на. Једног дана ће ваљда издати општу методу прерачунавања процената у пц и у процентне поене, јер ваљда није то једно те исто чим се не зове исто. Тако ме подсећају на мог ћалета, од кога дан данас не можеш да извучеш две бројке у истим јединицама. Колико је комшија имао земље, а колико други комшија - један је имао три ланца а други два јутра. Па ти де прерачунавај из главе, ако уопште знаш те јединице.

    Оно спомињање Грчке на крају је фини мали црњак да га схвате који су разумели.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Fri Feb 12, 2016 10:01 pm

    U kojoj su to banci drpili penzioneru 400k evra ušteđevine, zna li se?

    Mislim na ovaj događaj od danas, gde je čovek došao po kamatu a obavestili ga da nema ničega na računu i neka se slobodno obrati policiji. Naravno, nije navedeno o kojoj se banci radi.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Xexoxical Endarchy Fri Feb 12, 2016 10:09 pm

    u rajfajzenu


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Fri Feb 12, 2016 11:00 pm

    Lol.

    A i on je mudro i iskusno stavio ušteđevinu na 0.3% kamate...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Sat Feb 13, 2016 12:53 am

    Xexoxical Endarchy wrote:u rajfajzenu


    Ipak nije Rajfajzen, ako je verovati Informeru...Sberbanka je u pitanju.

    Krediti i franci - Page 2 Post-9393-1455313488576
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by boomer crook Sat Feb 13, 2016 3:20 am

    ovaj informer je totalni pamflet sada Krediti i franci - Page 2 1399639816 ovde vise nema ni privida informisanja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Guest Sat Feb 13, 2016 4:06 am

    i šta, lapili parice bez ikakvih finesa?
    mogu samo jedan scenario da zamislim u kome ovo ima logike: ljudi su se negde gadno zadužili i procenili su da je zatvor bolji od groba.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Filipenko Sat Feb 13, 2016 12:15 pm

    Evo i članka...

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:590768-Uhapseno-troje-bankara-zbog-kradje-stednje

    Krediti i franci - Page 2 Empty Re: Krediti i franci

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 4:03 pm