Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Badju u Srbiji

    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 12:29 pm

    timur chevket wrote:
    Greshni Vasilije wrote:


    Deca, ako žele da se bave društvom, neka se bave društvom a ne drugom decom, a pogotovo ne na ovaj način - ne pominjemo imena, već umesto toga ratujemo sa izmaštanim protivnikom kome smo zbirno pripisali sve što ne volimo.


    Njihov najzanimljiviji momenat je objavljivanje tekstova privilegovane dece koja su 3 nedelje videla kako izgleda fizički rad i zaključila da 1) zidari ne jebu 2) kriminalci se regrutuju iz tih slojeva. Pokazao sam taj tekst jednom mom drugaru, onako malo sirovijem, koji radi moleraj i građevinu. Samo je rekao da bi ištemovao autora.

    pa imao je ransijer onu lepu knjigu nights of labor gde se bavio radnickim imaginarijumom xix veka. ispada da su radnici zapravo imali daleko bogatiji i raznovrsniji zivot, cesto kao autodidakti, i veci stepen razumevanja za onovremenski hipsteraj nego sto bi se pomislilo na prvi pogled. pisali pesme, imali komplikovane ljubavne zivote, slikali i uopste bili deo jedne pobune ne samo protiv materijalne bede vec i odredjene predeterminisanosti svojih zivota. 

    takodje je, po meni, problem i to sto se stvara neko dijalekticko sujeverje izmedju korupcije komunizma (komunjare) i pojave nacionalizma. pa bas su mase i najduze ostale u otklonu od povampirenog ustastva i cetnistva a prvo su mu podlegli nekadasnji vulgarni jugo-unitaristi & anti-titoisti - cosic & tudjman.


    Opisuješ baš onaj krug autentične radničke klase poznog socijalizma koji sam imao prilike da upoznam kroz nekoliko višedecenijskih kontakata.  Dozvoliću sebi tvrdnju da je rad u jasno definisanim smenama omogućavao ljudima da se u slobodno vreme bave složenim hobijima i umetnošću u skladu sa svojim afinitetima (čudno, baš onako kako postulira maksima 8+8+8). 

    Ovaj gore što bi štemovao autora je lik za koga znaš, moj dobar drugar iz Pomoravlja, iz jedne baš takve porodice - radnici u lokalnim fabrikama koji su tokom gnusnog socijalizma uživali u apsolutnoj sigurnosti, posvećivali se hobijima (npr. otac koji budži motocikle, a deca - opsesivni modelari, ovaj je bio i na putu da postane ozbiljan likovni umetnik, ali ga jebe temperament i nedostatak strpljenja) i imali jako složene živote.

    Rasturanjem tog poretka deca iz radničkih porodica postala su ekonomski lumpeni i zanatlije, uz ponekog kriminalca i jako retke primere izlaska iz tog miljea i ulazak u krug "dobitnika tranzicije" i nosilaca nove srednje klase, ali razgovor sa njima neretko otkriva tragove tog lepšeg vremena, što kroz muziku, što kroz priče o kosmopolitskim susretima na, recimo, skupovima izviđača, što kroz poznavanje zanimljivih hobija koji zahtevaju vreme i posvećenje.

    (Još jedna stvar na koju se retko obraća pažnja: za mnoge pripadnike radničkih porodica u Srbiji, 5. oktobar 2000. godine je katastrofalan datum. Ne iz ideoloških, već iz ekonomskih razloga. Znam, šira slika i sve to, ali šira slika ne donosi prase na sto).
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Jan 15, 2015 12:37 pm

    Greshni Vasilije wrote:
    timur chevket wrote:

    pa imao je ransijer onu lepu knjigu nights of labor gde se bavio radnickim imaginarijumom xix veka. ispada da su radnici zapravo imali daleko bogatiji i raznovrsniji zivot, cesto kao autodidakti, i veci stepen razumevanja za onovremenski hipsteraj nego sto bi se pomislilo na prvi pogled. pisali pesme, imali komplikovane ljubavne zivote, slikali i uopste bili deo jedne pobune ne samo protiv materijalne bede vec i odredjene predeterminisanosti svojih zivota. 

    takodje je, po meni, problem i to sto se stvara neko dijalekticko sujeverje izmedju korupcije komunizma (komunjare) i pojave nacionalizma. pa bas su mase i najduze ostale u otklonu od povampirenog ustastva i cetnistva a prvo su mu podlegli nekadasnji vulgarni jugo-unitaristi & anti-titoisti - cosic & tudjman.


    Opisuješ baš onaj krug autentične radničke klase poznog socijalizma koji sam imao prilike da upoznam kroz nekoliko višedecenijskih kontakata.  Dozvoliću sebi tvrdnju da je rad u jasno definisanim smenama omogućavao ljudima da se u slobodno vreme bave složenim hobijima i umetnošću u skladu sa svojim afinitetima (čudno, baš onako kako postulira maksima 8+8+8). 

    Ovaj gore što bi štemovao autora je lik za koga znaš, moj dobar drugar iz Pomoravlja, iz jedne baš takve porodice - radnici u lokalnim fabrikama koji su tokom gnusnog socijalizma uživali u apsolutnoj sigurnosti, posvećivali se hobijima (npr. otac koji budži motocikle, a deca - opsesivni modelari, ovaj je bio i na putu da postane ozbiljan likovni umetnik, ali ga jebe temperament i nedostatak strpljenja) i imali jako složene živote.

    Rasturanjem tog poretka deca iz radničkih porodica postala su ekonomski lumpeni i zanatlije, uz ponekog kriminalca i jako retke primere izlaska iz tog miljea i ulazak u krug "dobitnika tranzicije" i nosilaca nove srednje klase, ali razgovor sa njima neretko otkriva tragove tog lepšeg vremena, što kroz muziku, što kroz priče o kosmopolitskim susretima na, recimo, skupovima izviđača, što kroz poznavanje zanimljivih hobija koji zahtevaju vreme i posvećenje.

    (Još jedna stvar na koju se retko obraća pažnja: za mnoge pripadnike radničkih porodica u Srbiji, 5. oktobar 2000. godine je katastrofalan datum. Ne iz ideoloških, već iz ekonomskih razloga. Znam, šira slika i sve to, ali šira slika ne donosi prase na sto).

    To je to. Bravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36937
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 12:47 pm

    tacno. sto nas ponovo vraca na pitanje s kim zapravo polemisu ovi klinci? ja sam juce iscitao par puta ovaj tekst ali publika na badju je bila uzano sarena i kretala se od ljudi na koje ovo ne znam kako moze da se odnosi (ASIjevci) pa do onih koji su paradigmatski primeri tranzicionih pobednika koji jesu koketirali (ili bogami daleko vise od toga) s nacionalizmom (nada popovic perisic).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 12:51 pm

    timur chevket wrote:tacno. sto nas ponovo vraca na pitanje s kim zapravo polemisu ovi klinci? 

    ja sam mislio da ti znaš, tj. da poseduješ šifrarnik.

    a možda jednostavno lupaju napamet?
    boomer crook

    Posts : 36937
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 12:56 pm

    pa ocigledno s organizatorima ali i svima koji su bili na badji a da nisu oni Badju u Srbiji - Page 3 1399639816

    ma mislim konfuzni su ali najopasnija konfuzija je ta desnicarska fantazija o komunjarama koje su odnarodjene dok su pravi komunisti jedno s narodom koji nesto intutivno zna. dijalekticko sujeverje (to bi im badju rekao).

    inace mene oni nerviraju ne zato sto mislim da su opasni vec zato sto sam ih upoznao i mislim da mogu oni vise od ovoga.
    boomer crook

    Posts : 36937
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 12:58 pm

    iako mislim da su oni usli u neki mini-sukob sa ivanom tokom lazarisovog dolaska u beograd.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:01 pm

    timur chevket wrote:ali najopasnija konfuzija je ta desnicarska fantazija o komunjarama koje su odnarodjene dok su pravi komunisti jedno s narodom koji nesto intutivno zna. 

    dakle šta sve imamo kod njih: poštovanje za tradiciju i tekovine nacionalne države (primer: sahrana "Patrijarha Pavla", dodaše čoveku i jedno veliko slovo, da ga časte), organsko shvatanje naroda, prezir prema dostignućima liberalizma, apologetika nasilja kao demonstracija prezira prema buržoaskim vrednostima. 

    ovo brate sve mogu da potpišu Limonov i naš drugar Ćira Sotona. možemo to nazvati nekakvim grubim boljševizmom, ali to nije levica.
    boomer crook

    Posts : 36937
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 1:07 pm

    nije tako jednostavno. nema kod njih postovanja za tradiciju ali ima jedne vrste slepila za bilo sta sto izlazi izvan njihove logike 'usamljenog casa' kada se sve svodi na bazu. ono sto oni zameraju je da intlektualci ('levicari', 'gradjanisti') zanemaruju radnicki bunt zato sto njegove formalne manifestacije uzimaju oblik nacionalizma ili huliganizma (navijaci, na primer) iako su zapravo klasno determinisani.
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:08 pm

    Aha, jasno.
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:09 pm

    narocito su ovdasnje navijacke svinjarije radnicki bunt.
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:10 pm

    burkholderia mallei wrote:narocito su ovdasnje navijacke svinjarije radnicki bunt.

    da, sa tom tezom imam baš veliki problem. te tzv. "navijače" pre vidim kao potencijalne frajkore. imamo i primere, na kraju krajeva. u Agroživ su slali, ako se dobro sećam, pripadnike huliganskih grupa da brane fabriku od njenih radnika.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Lucky908 Thu Jan 15, 2015 1:15 pm

    Navijačke svinjarije i frajkore organizuju Službe.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by шумидер-модер Thu Jan 15, 2015 1:16 pm

    Greshni Vasilije wrote:
     ovo brate sve mogu da potpišu Limonov i naš drugar Ćira Sotona. možemo to nazvati nekakvim grubim boljševizmom, ali to nije levica.
    Nema to sa boljsevizmom veze, grubim ili mekim: to je onaj socijalizam iz naziva one poznate stranke tridesetih: nSdap.

    Inace, upotrebio si izraz/poredjenje/paralelu sa frajkorima, ne razumem zasto ne upotrebis pravi izraz, mislim na SA.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:24 pm

    pa pravi radnici medju navijacima nemaju nikakve veze sa huliganizmom, to su sljakeri ljudi koji pola plate ili koliko vec mogu odvoje da putuju u bg da gledaju voljene klubove, i to im je vecini uglavnom jedina zabava osim posla i kuce.

    oni koji prave sranja nisu nikakvi radnici, jedina veza moze biti to sto su verovatno u dobrom broju iz porodica gubitnickih, a pomenutih prethodno. a "samozaposleni" su kao drogodileri, sitni krimosi i dzeparosi iz kraja, ili "zaposleni" u jedinicama kojekakvih bogdanova i drzave.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Ferenz Thu Jan 15, 2015 1:27 pm

    Greshni Vasilije wrote: apologetika nasilja kao demonstracija prezira prema buržoaskim vrednostima. 



    ili kao legitiman način delovanja?
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:30 pm

    nije svako nasilje isto.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Ferenz Thu Jan 15, 2015 1:33 pm

    Mislio sam na fizičko.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Jan 15, 2015 1:36 pm

    timur chevket wrote:pa ocigledno s organizatorima ali i svima koji su bili na badji a da nisu oni Badju u Srbiji - Page 3 1399639816

    ma mislim konfuzni su ali najopasnija konfuzija je ta desnicarska fantazija o komunjarama koje su odnarodjene dok su pravi komunisti jedno s narodom koji nesto intutivno zna. dijalekticko sujeverje (to bi im badju rekao).

    inace mene oni nerviraju ne zato sto mislim da su opasni vec zato sto sam ih upoznao i mislim da mogu oni vise od ovoga.

    Greshni Vasilije wrote:
    timur chevket wrote:ali najopasnija konfuzija je ta desnicarska fantazija o komunjarama koje su odnarodjene dok su pravi komunisti jedno s narodom koji nesto intutivno zna. 

    dakle šta sve imamo kod njih: poštovanje za tradiciju i tekovine nacionalne države (primer: sahrana "Patrijarha Pavla", dodaše čoveku i jedno veliko slovo, da ga časte), organsko shvatanje naroda, prezir prema dostignućima liberalizma, apologetika nasilja kao demonstracija prezira prema buržoaskim vrednostima. 

    ovo brate sve mogu da potpišu Limonov i naš drugar Ćira Sotona. možemo to nazvati nekakvim grubim boljševizmom, ali to nije levica.


    Meni ovaj tekst izgleda kao da su upali u kazan u pun Ćirjakovića kad su bili mali.

    Ne znam kako se to leči.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by шумидер-модер Thu Jan 15, 2015 1:39 pm

    Bice da bez potrebe, a i bez neke vajde pokusavate da spakujete neki klasni paket; radnici, radnicka klasa ili ono sto je od nje ostalo nije i ne sme biti abolirana od aktivnog ucesca u sranjima devedestih i ovih posle 5. oktobra.
    Mislim da je mnogo primerenije baratati pojmom nezaposleni, armija nezaposlenih koju u Srbiji sacinjavaju pripadnici ostataka svih onih slojeva koji su u pokojnoj SFRJ dogurali ili se upisali u srednju klasu sa svim perspektivama koje su izgubljene ili ubijene devedesetih.
    Iz te armije se regrutuju pripadnici grupa koje se pominju, a zahvaljujuci slaboj socijalnoj pokretljivosti srpskog drustva, cini je omladina koja potice iz najrazlicitijih sredina, od porodica vojnih lica, sluzbenika, zemljoradnika i radnika.
    Jos je na snazi inercija, gradjanska na neki nacin, koja odbija mogucnosti drustvene - da je tako nazovem - prekvalifikacije, pa se tako, na primer, jos uvek podrazumeva obavezno studiranje uz obaveznu primedbu da 'ako neces da ucis, ides na zanat/fabriku/gradjevinu'.
    Taj malogradjanski diskurs je, pored ostalog, rodio podvajanja u srpskom drustvu, obavezno omalovazavanje fizickog rada od strane znamo vec koga, marginalizovao pripadnike upravo radnickih porodica koje su prve, a u nekim slucajevima i jedine, pogodjene takozvanim privatizacijama i pratecim otpustanjima.
    Paradoksalno je da je takozvani cinovnicki sloj opstao, cini ono sto bismo danas mogli da podvedemo pod srednju klasu, ali je - kao takav - rezervoar za sve vrste retrogradnih tendencija: od podrske drzavi./rezimu kakav god da je, do podrske konzervativizmu svake sorte i pratecim nacionalizmima.
    Tacnije, taj sloj je ogledalo drzavne politike poslednjih godina i njen najjaci oslonac.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Jan 15, 2015 1:39 pm

    Greshni Vasilije wrote:
    burkholderia mallei wrote:narocito su ovdasnje navijacke svinjarije radnicki bunt.

    da, sa tom tezom imam baš veliki problem. te tzv. "navijače" pre vidim kao potencijalne frajkore. imamo i primere, na kraju krajeva. u Agroživ su slali, ako se dobro sećam, pripadnike huliganskih grupa da brane fabriku od njenih radnika.

    Apsolutno. U fusnoti, ne znam da li si primetio ovaj Fajgeljev tvit, koji je odraz u ogledalu ovog prezupč teksta:

    Badju u Srbiji - Page 3 B6ZoEBk__normal Andrej Fajgelj @fajgelj  ·  Jan 1
    Либерали су толики фолиранти. Отказују концерт јер „Цеца је криминалац" па одјуре на Снуп Дога да репују о убијању полицајаца.

    Samo što Arkan nije repvoao o ubijanju policajaca, nego je vodio paraplicijsku jedinicu za ubijanje civila. Ni ovi iz Prezupča to nikako da prezupče.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by шумидер-модер Thu Jan 15, 2015 1:43 pm

    William Murderface wrote:
    Greshni Vasilije wrote:

    da, sa tom tezom imam baš veliki problem. te tzv. "navijače" pre vidim kao potencijalne frajkore. imamo i primere, na kraju krajeva. u Agroživ su slali, ako se dobro sećam, pripadnike huliganskih grupa da brane fabriku od njenih radnika.

    Apsolutno. U fusnoti, ne znam da li si primetio ovaj Fajgeljev tvit, koji je odraz u ogledalu ovog prezupč teksta:

    Badju u Srbiji - Page 3 B6ZoEBk__normal  Andrej Fajgelj  @fajgelj    ·     Jan 1    
    Либерали су толики фолиранти. Отказују концерт јер „Цеца је криминалац" па одјуре на Снуп Дога да репују о убијању полицајаца.

    Samo što Arkan nije repvoao o ubijanju policajaca, nego je vodio paraplicijsku jedinicu za ubijanje civila. Ni ovi iz Prezupča to nikako da prezupče.
    Ne znam zasto se cudis: otpor prema ubijanju policajaca, te svetinje svakog malogradjanina, je samo posledica one Kostunicine kvazi legalnosti i insistiranja na postovanju zakona, sa se radnim odelima lekara i policajaca/specijalaca.
    Karikatura, apsurd.
    Fajgelj samo sledi tu matricu tako pogodnu da se zatvore usta svima koji talasaju i tako dragu onima koji su za red, rad i disciplinu.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Jan 15, 2015 1:46 pm

    шумидер-модер wrote:Bice da bez potrebe, a i bez neke vajde pokusavate da spakujete neki klasni paket; radnici, radnicka klasa ili ono sto je od nje ostalo nije i ne sme biti abolirana od aktivnog ucesca u sranjima devedestih i ovih posle 5. oktobra.
    Mislim da je mnogo primerenije baratati pojmom nezaposleni, armija nezaposlenih koju u Srbiji sacinjavaju pripadnici ostataka svih onih slojeva koji su u pokojnoj SFRJ dogurali ili se upisali u srednju klasu sa svim perspektivama koje su izgubljene ili ubijene devedesetih.
    Iz te armije se regrutuju pripadnici grupa koje se pominju, a zahvaljujuci slaboj socijalnoj pokretljivosti srpskog drustva, cini je omladina koja potice iz najrazlicitijih sredina, od porodica vojnih lica, sluzbenika, zemljoradnika i radnika.
    Jos je na snazi inercija, gradjanska na neki nacin, koja odbija mogucnosti drustvene - da je tako nazovem - prekvalifikacije, pa se tako, na primer, jos uvek podrazumeva obavezno studiranje uz obaveznu primedbu da 'ako neces da ucis, ides na zanat/fabriku/gradjevinu'.
    Taj malogradjanski diskurs je, pored ostalog, rodio podvajanja u srpskom drustvu, obavezno omalovazavanje fizickog rada od strane znamo vec koga, marginalizovao pripadnike upravo radnickih porodica koje su prve, a u nekim slucajevima i jedine, pogodjene takozvanim privatizacijama i pratecim otpustanjima.
    Paradoksalno je da je takozvani cinovnicki sloj opstao, cini ono sto bismo danas mogli da podvedemo pod srednju klasu, ali je - kao takav - rezervoar za sve vrste retrogradnih tendencija: od podrske drzavi./rezimu kakav god da je, do podrske konzervativizmu svake sorte i pratecim nacionalizmima.
    Tacnije, taj sloj je ogledalo drzavne politike poslednjih godina i njen najjaci oslonac.


    Bravo. Potpisujem.

    Na tu temu jedna zanimljiva priča. Imam frenda Amerikanca, super lik, pametan, načitan, završio MA sa mnom, ali working-class, and proudly so. Ćale mu radio u fabrici traktora, on radi na naftnim buštotinama (tj, nesrećnom fracking-u, ali to je druga priča). Rastura se od posla, ali zarađuje odlično. Šest meseci radi bez prestanka, ali posle šest meseci živi od kinte, švrćka se po Evropi, itd.

    Imao devojku, Bugarku, ćerku univerzitetskih profesora iz Sofije. Kad ga je odvela kući u Bugarsku da ga upozna s roditeljima, upozorava ga - nemoj da im kažeš da voziš kamion...

    To su te neke protivrečnosti crvene buržoazije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:47 pm

    gari mi je danas rekao da je snup dog makro, ubica i diler droge. i da je i na exitu verovatno prodavao.


    sad vidim odakle mu.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Jan 15, 2015 1:48 pm

    шумидер-модер wrote:
    William Murderface wrote:

    Apsolutno. U fusnoti, ne znam da li si primetio ovaj Fajgeljev tvit, koji je odraz u ogledalu ovog prezupč teksta:



    Samo što Arkan nije repvoao o ubijanju policajaca, nego je vodio paraplicijsku jedinicu za ubijanje civila. Ni ovi iz Prezupča to nikako da prezupče.
    Ne znam zasto se cudis: otpor prema ubijanju policajaca, te svetinje svakog malogradjanina, je samo posledica one Kostunicine kvazi legalnosti i insistiranja na postovanju zakona, sa se radnim odelima lekara i policajaca/specijalaca.
    Karikatura, apsurd.
    Fajgelj samo sledi tu matricu tako pogodnu da se zatvore usta svima koji talasaju i tako dragu onima koji su za red, rad i disciplinu.


    Pa da, ali nije samo to, nego po njemu Arkan ispada ubica policajaca, a ne ono što je zapravo bio - policijski ubica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:53 pm

    William Murderface wrote:
    шумидер-модер wrote:Bice da bez potrebe, a i bez neke vajde pokusavate da spakujete neki klasni paket; radnici, radnicka klasa ili ono sto je od nje ostalo nije i ne sme biti abolirana od aktivnog ucesca u sranjima devedestih i ovih posle 5. oktobra.
    Mislim da je mnogo primerenije baratati pojmom nezaposleni, armija nezaposlenih koju u Srbiji sacinjavaju pripadnici ostataka svih onih slojeva koji su u pokojnoj SFRJ dogurali ili se upisali u srednju klasu sa svim perspektivama koje su izgubljene ili ubijene devedesetih.
    Iz te armije se regrutuju pripadnici grupa koje se pominju, a zahvaljujuci slaboj socijalnoj pokretljivosti srpskog drustva, cini je omladina koja potice iz najrazlicitijih sredina, od porodica vojnih lica, sluzbenika, zemljoradnika i radnika.
    Jos je na snazi inercija, gradjanska na neki nacin, koja odbija mogucnosti drustvene - da je tako nazovem - prekvalifikacije, pa se tako, na primer, jos uvek podrazumeva obavezno studiranje uz obaveznu primedbu da 'ako neces da ucis, ides na zanat/fabriku/gradjevinu'.
    Taj malogradjanski diskurs je, pored ostalog, rodio podvajanja u srpskom drustvu, obavezno omalovazavanje fizickog rada od strane znamo vec koga, marginalizovao pripadnike upravo radnickih porodica koje su prve, a u nekim slucajevima i jedine, pogodjene takozvanim privatizacijama i pratecim otpustanjima.
    Paradoksalno je da je takozvani cinovnicki sloj opstao, cini ono sto bismo danas mogli da podvedemo pod srednju klasu, ali je - kao takav - rezervoar za sve vrste retrogradnih tendencija: od podrske drzavi./rezimu kakav god da je, do podrske konzervativizmu svake sorte i pratecim nacionalizmima.
    Tacnije, taj sloj je ogledalo drzavne politike poslednjih godina i njen najjaci oslonac.




    Imao devojku, Bugarku, ćerku univerzitetskih profesora iz Sofije. Kad ga je odvela kući u Bugarsku da ga upozna s roditeljima, upozorava ga - nemoj da im kažeš da voziš kamion...

    To su te neke protivrečnosti crvene buržoazije.


    https://youtu.be/tpSraYm8Ges?t=10m40s

    Badju u Srbiji - Page 3 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 6:20 pm