Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Tue Jul 16, 2024 12:57 pm

    One Eyed Bob wrote:Nisam toliko investiran u život građana SAD da bih paničio oko aktuelnih dešavanja, ali mi se čini da će se sata ostvariti svi oni neopravdani strahovi iz prvog mandata, i da ćemo mi ovde imati čast da se sve to prelije u Srbiju, od apsolutne podrške našim kronijima do daljeg smanjivanja ličnih i političkih sloboda. Primećujem da u pričama o "kolonijalnim upravnicima" nekako prednjače ljudi za koje sam siguran da im je Tramp favorit na ovim izborima. E pa videćete od januara šta znači kolonijalna uprava.

    to su uglavnom neočetnici i neomiloševićevci, naprednjački društveni oportunisti, hajd da strpam to sve u jedno, i oni bi rado trejdovali to (da bude kolonijalna uprava) za rad po njihovoj volji, za neki nacoški revanš, za neki "melem na ranu", da im ameri učine neki plezir.

    neće to dobiti, dobiće običnu kolonijalnu upravu bez pozitivnog trejdofa, nekoga ko će im samo srkati živote i ništa više. i to je zato što su ti ljudi ipak temeljni glupaci koji ne znaju gde realno žive, ni na nivou srbije a o širim okolnostima da ne govorim, ali kao žive na doskočicama, mimovima, proseravanjima opšte prakse.
    boomer crook

    Posts : 37332
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Tue Jul 16, 2024 1:00 pm

    Del Cap wrote:
    One Eyed Bob wrote:Nisam toliko investiran u život građana SAD da bih paničio oko aktuelnih dešavanja, ali mi se čini da će se sata ostvariti svi oni neopravdani strahovi iz prvog mandata, i da ćemo mi ovde imati čast da se sve to prelije u Srbiju, od apsolutne podrške našim kronijima do daljeg smanjivanja ličnih i političkih sloboda. Primećujem da u pričama o "kolonijalnim upravnicima" nekako prednjače ljudi za koje sam siguran da im je Tramp favorit na ovim izborima. E pa videćete od januara šta znači kolonijalna uprava.

    to su uglavnom neočetnici i neomiloševićevci, naprednjački društveni oportunisti, hajd da strpam to sve u jedno, i oni bi rado trejdovali to (da bude kolonijalna uprava) za rad po njihovoj volji, za neki nacoški revanš, za neki "melem na ranu", da im ameri učine neki plezir.

    neće to dobiti, dobiće običnu kolonijalnu upravu bez pozitivnog trejdofa, nekoga ko će im samo srkati živote i ništa više. i to je zato što su ti ljudi ipak temeljni glupaci koji ne znaju gde realno žive, ni na nivou srbije a o širim okolnostima da ne govorim, ali kao žive na doskočicama, mimovima, proseravanjima opšte prakse.

    to. i to su ljudi koje je uvek najlakse postrojiti. samo im malo serviras 'salji salate' vajba i oni se postroje. njihov spoj je ono 'nikada vise 5. oktobar'.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Jul 16, 2024 1:36 pm

    Del Cap wrote:
    One Eyed Bob wrote:Nisam toliko investiran u život građana SAD da bih paničio oko aktuelnih dešavanja, ali mi se čini da će se sata ostvariti svi oni neopravdani strahovi iz prvog mandata, i da ćemo mi ovde imati čast da se sve to prelije u Srbiju, od apsolutne podrške našim kronijima do daljeg smanjivanja ličnih i političkih sloboda. Primećujem da u pričama o "kolonijalnim upravnicima" nekako prednjače ljudi za koje sam siguran da im je Tramp favorit na ovim izborima. E pa videćete od januara šta znači kolonijalna uprava.

    to su uglavnom neočetnici i neomiloševićevci, naprednjački društveni oportunisti, hajd da strpam to sve u jedno, i oni bi rado trejdovali to (da bude kolonijalna uprava) za rad po njihovoj volji, za neki nacoški revanš, za neki "melem na ranu", da im ameri učine neki plezir.

    neće to dobiti, dobiće običnu kolonijalnu upravu bez pozitivnog trejdofa, nekoga ko će im samo srkati živote i ništa više. i to je zato što su ti ljudi ipak temeljni glupaci koji ne znaju gde realno žive, ni na nivou srbije a o širim okolnostima da ne govorim, ali kao žive na doskočicama, mimovima, proseravanjima opšte prakse
    .

    Dobro primeceno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Jul 16, 2024 1:44 pm

    Erős Pista wrote:BTW, moja dva centa. U nekom trenutku ce FBI protalaskati ubicin internet history i prilicno sam siguran da tamo nece naci ni Bajdenove govore, ni strongly worded editorials iz WaPo i NYT, nego neku ekstremno desnicarsku paranoju. Sve govori u prilog tome, cak i ponajmanje to sto se registrovao kao republikanac (to je mogao da uradi i iz cisto strateskih razloga), vise mislim na outfit, zaljubljenost u oruzje itd.

    Ipak ne. Navodno nije nadjeno nista slicno.



    Yet nearly 48 hours after the shooting, investigators are struck by the lack of leads they’re finding about Crooks’ mindset and possible motives. Even after successfully breaking into his phone and searching his computer, scouring his search history and bedroom, and interviewing his family and friends, agents still haven’t found evidence that would suggest political or ideological impetus for the shooting, law enforcement sources told CNN.

    Instead, the evidence they have found appears to show typical online activities including an interest in computer coding and gaming, the sources said — and that has raised more questions.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by konjski nil Tue Jul 16, 2024 1:46 pm

    Del Cap wrote:temeljni glupaci koji ne znaju gde realno žive, ni na nivou srbije a o širim okolnostima da ne govorim, ali kao žive na doskočicama, mimovima, proseravanjima opšte prakse
    USA - США - SAD - Page 11 1280px-Arrow_left.svg
    znanje je Bol USA - США - SAD - Page 11 2304934895


    _____
    USA - США - SAD - Page 11 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   USA - США - SAD - Page 11 2692
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Jul 16, 2024 1:53 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Tue Jul 16, 2024 2:45 pm

    Erős Pista wrote:
    Erős Pista wrote:BTW, moja dva centa. U nekom trenutku ce FBI protalaskati ubicin internet history i prilicno sam siguran da tamo nece naci ni Bajdenove govore, ni strongly worded editorials iz WaPo i NYT, nego neku ekstremno desnicarsku paranoju. Sve govori u prilog tome, cak i ponajmanje to sto se registrovao kao republikanac (to je mogao da uradi i iz cisto strateskih razloga), vise mislim na outfit, zaljubljenost u oruzje itd.

    Ipak ne. Navodno nije nadjeno nista slicno.



    Yet nearly 48 hours after the shooting, investigators are struck by the lack of leads they’re finding about Crooks’ mindset and possible motives. Even after successfully breaking into his phone and searching his computer, scouring his search history and bedroom, and interviewing his family and friends, agents still haven’t found evidence that would suggest political or ideological impetus for the shooting, law enforcement sources told CNN.

    Instead, the evidence they have found appears to show typical online activities including an interest in computer coding and gaming, the sources said — and that has raised more questions.

    Neverovatno je i da internet zajednica nije do sada pronašla i objavila napadaceve postove, lajkove, omiljene diskord servere i subredite itd, imajući u vidu koliko su zumeri terminalno online


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 37332
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Tue Jul 16, 2024 4:01 pm

    moguce je da je secret sevice ovo bas ozbiljno shvatio


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7700
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Tue Jul 16, 2024 4:24 pm

    sudeći po Trampovom obezbjeđenju na RNCu izgleda jeste
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Jul 16, 2024 4:32 pm

    disident wrote:
    Erős Pista wrote:

    Ipak ne. Navodno nije nadjeno nista slicno.



    Neverovatno je i da internet zajednica nije do sada pronašla i objavila napadaceve postove, lajkove, omiljene diskord  servere i subredite itd, imajući u vidu koliko su zumeri terminalno online

    Navodno je imao nalog na Discordu, ali je bio skoro potpuno neaktivan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7402
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jul 16, 2024 6:05 pm

    Ako je to zaista tako, da nista ne neobicno ne mogu da nadju u njegovoj internet istoriji, onda je ocigledno da je bio vrbovan licno od strane nekoga ko mu je dao throwaway telefon i sim karticu i pokupio to od njega malo pre atentata.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Jul 16, 2024 6:07 pm

    Ne verujem da ga je iko vrbovao, ali odsustvo inkrimisuce istorije jeste sumnjivo. Mozda je naprosto imao jos jedan uredjaj koji nisu jos nasli ili ga je negde sutnuo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Tue Jul 16, 2024 6:09 pm

    Možda je istorija takva da ne mogu da je u ovom trenutku podele sa nama, jer obuhvata još neke radikalne pojedince ili čak grupe.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Tue Jul 16, 2024 6:13 pm

    One Eyed Bob wrote:Možda je istorija takva da ne mogu da je u ovom trenutku podele sa nama, jer obuhvata još neke radikalne pojedince ili čak grupe.
    To svakako za službe koje se bave slučajem, ili se skupljaju svi dokazi jos uvek.

    Meni je čudno da internet zajednica, drugari sa čet soba, foruma,tik toka, niko nije ništa napisao tj otkrio. Obično takve informacije krenu da pljušte odmah.

    Edit ne ucitavan nista u to za sada, nego je samo neuobičajeno


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Tue Jul 16, 2024 6:14 pm

    Okam nalaže da pretpostavimo da nije imao drugare sa čet soba, foruma i tik toka, malo me čudi da se to smatra toliko neobičnim, nisu baš svi stalno online.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Tue Jul 16, 2024 6:15 pm

    U stvari kenjam, neobično je.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Jul 16, 2024 6:19 pm

    disident wrote:
    One Eyed Bob wrote:Možda je istorija takva da ne mogu da je u ovom trenutku podele sa nama, jer obuhvata još neke radikalne pojedince ili čak grupe.
    To svakako za službe koje se bave slučajem, ili se skupljaju svi dokazi jos uvek.

    Meni je čudno da internet zajednica, drugari sa čet soba, foruma,tik toka, niko nije ništa napisao tj otkrio. Obično takve informacije krenu da pljušte odmah.

    Edit ne ucitavan nista u to za sada, nego je samo neuobičajeno

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by fikret selimbašić Tue Jul 16, 2024 6:24 pm

    One Eyed Bob wrote:U stvari kenjam, neobično je.

    Ne kenjaš, ništa neobično nema u tome da ako već  pripremaš atentat na Trampa, probaš da to uradiš ostavljajući što manje tragova koji mogu da ti poremete plan.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Јанош Винету

    Posts : 5420
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Tue Jul 16, 2024 6:47 pm

    Ма човек од 20 година нема много карактера, трагова иза себе, бивших девојака, пропалих послова, снова. Тек што је изашао из детињства, средње школе, треба да креће на факултет.

    Уместо посла или заната или факултета он узима пушку и пуца на Трампа. Нико ништа, сви ћуте, ограђују се.  Не познају га.
    Ако заиста нема никог живог ко би рекао нешто, родитеља, тетака, стрина, баба, деда, пријатеља, класића, колега, школских другова, онда је то једна атомизована јединка и није ни чудо што се решио на тако нешто.

    +1 на могућност да је починилац прикривао сопствене трагове, сопствене екстремне потезе. Где је набавио пушку, ко му је инспиратор? Истрага ће утврдити, за то треба времена, физички треба да се обиђе, да се споје тачкице. За то време медијски циркус иде даље. Трамп је преживео, узео је Џеј Ди Венса за потпредседника, Силиконска долина је залегла овај пут а војно-технолошко-индустријски комплекс трља руке.

    Једно је док си храбри и маштовити проналазач који почиње из гараже, радиш на свом производу, бавиш се промоцијом и герилским маркетиногм, идеш међу људе, дајеш интервјуе, повезујеш са колегама, тражиш инвеститоре.

    А када дођу до великих пара, зна се - паре људе кваре, а поготово милијарде. Од либерала постану конзервативци сада када треба да се бране стречене позиције. Прозле се људи па почну да причају као да су Богом дани, а са друге стране копају да се ухлебе у државне токове новца и бескрајно издашну сису војних набавки а порезе избегавају као вешта мачка водене токове.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    avatar

    Posts : 7700
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Tue Jul 16, 2024 6:51 pm

    pušku je navodno kupio ćale legalno u prodavnici, i ne vidim ništa čudno u tome što asocijalna osoba nije imala puno kontakata
    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by ficfiric Tue Jul 16, 2024 7:28 pm

    Јанош Винету wrote:Где је набавио пушку

    Poneo od kuce, Amerika je to


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 7700
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Tue Jul 16, 2024 7:30 pm

    zvezda je zivot

    Posts : 7289
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 16, 2024 7:41 pm

    One Eyed Bob wrote:To je understatement. Thiel ga je praktično stvorio.
    Thiel je očekivao čuda od Trampa u prvom mandatu i dobio je neke tax cut sitnice. Ovog puta ekipe mnogo brižljivije planiraju buduće poslovanje Bele kuće.

    ne bih reko da ga je til stvorio. kao sto nije ni stvorio ni, ne znam, dasu nekrasovu. njegova knjiga je bila ogroman hit, misim da til nema veze s tim.


    _____
    ova zemlja to je to
    Јанош Винету

    Posts : 5420
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Tue Jul 16, 2024 8:07 pm

    Дечко се нуди од 2016.
    8 година касније имамо новог човека, уваженог сенатора из Охаја Џеј Ди Венса.
    Мислим да без Тилове помоћи он свакако не би направио тај велики успех.

    Стари Римљани нису волели ”нове људе”, да не кажем ”нова лица”USA - США - SAD - Page 11 1233199462. Homo novus је човек из породице која никада није била бирана у Сенат. Такви су увек имали ветар у леђа од неког другога, финансирање од стране неког ментора, тутора који им пуни главу, радикализује и шаље у Сенат.



    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    zvezda je zivot

    Posts : 7289
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 16, 2024 8:17 pm

    inace ovo sto demokrate rade s bajdenom je neverovatno. ocigledno da njima jos 4 godine trampa nije nikakav problem. najtuznije je sto su berni i aoc prednjace.


    _____
    ova zemlja to je to

    USA - США - SAD - Page 11 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:25 pm