Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2023.

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 6:03 pm

    Janko Suvar wrote:
    No Country wrote:Наравно да расејани Срби не треба да гласају. Ако дијаспора хоће да гласа онда овако као Зупа, на авион. А то да се “Србима у региону” издају личне карте (а претпостављам онда и пасоши?) то је прворазредна пиздарија, али коју вероватно подржава и добар део опозиције?
    Ja mogu da glasam u Slovackoj, u kojoj sam bio dvaput u zivotu
    И можеш искључиво словачким нацошима да захвалиш за то… каква је корист по Словачку то што ћеш ти да гласаш?
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 6:04 pm

    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2023 6:05 pm

    No Country wrote:
    Erős Pista wrote:
    Brate, nisu sve 90e...
    Е, ајде здраво, пријатно!

    Izbori 2023. - Page 36 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34701
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Sun Dec 17, 2023 6:05 pm

    Janko Suvar wrote:
    No Country wrote:Наравно да расејани Срби не треба да гласају. Ако дијаспора хоће да гласа онда овако као Зупа, на авион. А то да се “Србима у региону” издају личне карте (а претпостављам онда и пасоши?) то је прворазредна пиздарија, али коју вероватно подржава и добар део опозиције?
    Ja mogu da glasam u Slovackoj, u kojoj sam bio dvaput u zivotu

    I na lokalnim u Bratislavi?


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 6:11 pm

    Presek izlaznosti do 16 sati
    Niš - Do 16 sati u Nišu je glasalo 42,76% birača, najviše u Opštini Medijana - 44,28%, dok je najmanja izlaznost bila u Opštini Crveni Krst 39,49%.
    Pirot - 52,8% je izlaznost u Pirotu do 16 sati.
    Prokuplje - U Prokuplju je do 16 sati glasalo 42,9% građana.
    Leskovac - Izlaznost u Leskovcu bila je 42%.
    Vranje - 43,7% birača je glasalo u Vranju do 16 sati.
    Gadžin Han - Izlaznost u Gadžinom Hanu i dalje je među najvećima na jugu - do 16 sati glasalo je 60% građana.
    Blace - I u Blacu je izlaznost slična, do 16 sati glasalo je 60,5%.
    Kuršumlija - Izlaznost u Kuršumliji bila je 45,4%.
    Preševo - svega 11,7% birača glasalo je u Preševu.
    Surdulica - U Surdulici je izlaznost 50,9%
    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Otvorena-biralista-na-jugu-za-sada-nema-prijavljenih-nepravilnosti-live-blog.sr.html
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Sun Dec 17, 2023 6:12 pm

    korist po Slovacku je u tome sto je asertovala u istoriju da ne bude vise nikad Totorszag.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 6:15 pm

    Janko Suvar wrote:korist po Slovacku je u tome sto je asertovala u istoriju da ne bude vise nikad Totorszag.
    Забавно је то у којој је мери сама нација неважна, односно заменљива, када једном човек одлучи да постане нацош.
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Sun Dec 17, 2023 6:16 pm

    ficfiric wrote:
    Janko Suvar wrote:
    Ja mogu da glasam u Slovackoj, u kojoj sam bio dvaput u zivotu

    I na lokalnim u Bratislavi?
    ne, naravno, za to treba prebivaliste da se ima. Ocigledno je da ljudi iz Srpske koji su ovde fiktivno prijavljeni krse zakon i da je to kradja sto naprednjaci rade. 

    Moja poenta je, ako neke poente ima, da smisao tog manevra nije da dovedu sebi par desetina hiljada glasova, odnosno ako jeste da je to manja korist. Veca korist dolazi od toga sto otvori prostor opozicionoj javnosti da govori o (paz sad) zapadnim Srbima, sa sovenskom mrznjom. I opozicija taj mamac uvek uhvati, jer su to sto jesu, ne da mi ostap da napisem sta.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 6:25 pm

    boomer crook

    Posts : 37125
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Sun Dec 17, 2023 6:31 pm

    Janko Suvar wrote:
    ficfiric wrote:

    I na lokalnim u Bratislavi?
    ne, naravno, za to treba prebivaliste da se ima. Ocigledno je da ljudi iz Srpske koji su ovde fiktivno prijavljeni krse zakon i da je to kradja sto naprednjaci rade. 

    Moja poenta je, ako neke poente ima, da smisao tog manevra nije da dovedu sebi par desetina hiljada glasova, odnosno ako jeste da je to manja korist. Veca korist dolazi od toga sto otvori prostor opozicionoj javnosti da govori o (paz sad) zapadnim Srbima, sa sovenskom mrznjom. I opozicija taj mamac uvek uhvati, jer su to sto jesu, ne da mi ostap da napisem sta.

    ono sto opozicija govori, ukljucujuci i dete zla MMajica, je da njima ti glasovi znace i zato ih starteski rasporedjuju po beogradu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2023 6:33 pm

    Izbori 2023. - Page 36 Scree410


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Sun Dec 17, 2023 6:38 pm

    No Country wrote:
    Janko Suvar wrote:korist po Slovacku je u tome sto je asertovala u istoriju da ne bude vise nikad Totorszag.
    Забавно је то у којој је мери сама нација неважна, односно заменљива, када једном човек одлучи да постане нацош.
    Nisam ja Tot, ja sam Vlah, samo je iskustvo, da ti neko ne da da budes sta oces, zajednicko
    boomer crook

    Posts : 37125
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Sun Dec 17, 2023 6:40 pm

    Janko Suvar wrote:
    No Country wrote:
    Забавно је то у којој је мери сама нација неважна, односно заменљива, када једном човек одлучи да постане нацош.
    Nisam ja Tot, ja sam Vlah, samo je iskustvo, da ti neko ne da da budes sta oces, zajednicko

    jak montipajtonovski vajb


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Sun Dec 17, 2023 6:41 pm

    boomer crook wrote:
    Janko Suvar wrote:
    ne, naravno, za to treba prebivaliste da se ima. Ocigledno je da ljudi iz Srpske koji su ovde fiktivno prijavljeni krse zakon i da je to kradja sto naprednjaci rade. 

    Moja poenta je, ako neke poente ima, da smisao tog manevra nije da dovedu sebi par desetina hiljada glasova, odnosno ako jeste da je to manja korist. Veca korist dolazi od toga sto otvori prostor opozicionoj javnosti da govori o (paz sad) zapadnim Srbima, sa sovenskom mrznjom. I opozicija taj mamac uvek uhvati, jer su to sto jesu, ne da mi ostap da napisem sta.

    ono sto opozicija govori, ukljucujuci i dete zla MMajica, je da njima ti glasovi znace i zato ih starteski rasporedjuju po beogradu.
    ako opozicija nadje nacin da problematizuje to, a ne imanje dvojnih drzavljanstava, onda ce uspeti da izgura poentu. Takodje, ako zeli glas nekog ko je uzo kredit da ide deset dana na more, onda bi morala da otera Majica u sedam kuraca.
    boomer crook

    Posts : 37125
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Sun Dec 17, 2023 6:47 pm

    Janko Suvar wrote:
    boomer crook wrote:

    ono sto opozicija govori, ukljucujuci i dete zla MMajica, je da njima ti glasovi znace i zato ih starteski rasporedjuju po beogradu.
    ako opozicija nadje nacin da problematizuje to, a ne imanje dvojnih drzavljanstava, onda ce uspeti da izgura poentu. Takodje, ako zeli glas nekog ko je uzo kredit da ide deset dana na more, onda bi morala da otera Majica u sedam kuraca.

    sigurno posto v. gajic nije isto ili gore. no da ne pomeramo stative. opozicija od marka zvakoa do majica problematizuje to da ljudi koji nisu rezidenti u beogradu glasaju na gradskim izborima u beogradu. i naravno da ce tu biti i starobeograaaadizmaaa ali to je ovde najmanji problem.

    a inace imanje dvojnog drzavljanstva jeste omogucilo ovaj karambol. tako da oni koji veruju u srpski svet treba da objasne kako isti nije u potpunoj suprotnosti sa osnovnim demokratskim nacelima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Sun Dec 17, 2023 6:50 pm

    Ја сам већ написао да сам имао гомилu проблема јер мe као нису имали на списку на БМ. Тек на моје инсистирање и показивање са интернет странике РИКа да морам бити на том БМ, нагло су ме нашли.
    Можда је то случајност али су можда рачунали да одем...


    Last edited by Улични ходач on Sun Dec 17, 2023 6:59 pm; edited 1 time in total
    ficfiric

    Posts : 34701
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Sun Dec 17, 2023 6:55 pm

    Trebao si da ides na glasanje pred kraj, da vidis da li si u medjuvremenu glasao


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Sun Dec 17, 2023 7:00 pm

    Na biračkom mestu broj 8 u Futogu autobusom sa fotografije u prilogu je dovezeno 50 građana romske nacionalnosti kojima je omogućeno glasanje sa neispravnim dokumentima, navodi POKS u saopštenju pozivajući se na podatke svoje mreže kontrolora.

    Kako se dodaje građanima romske nacionalnosti na pomenutom biračkom mestu u Futogu prsti nisu obeleženi sprejem što im može omogućiti da glasanje ponove i na nekom drugom biračkom mestu.

    Kako javlja mreža kontrolora POKS, na brojnim biračkim mestima širom Srbije
    predsednici biračkih odbora su zbog velike izlaznosti dobili nalog iz SNS da ne puštaju više od troje građana u salu za glasanje kako bi usporili proces i naterali građane da odustanu od glasanja zbog čekanja u redu.

    POKS poziva građane da uprkos opstrukcijama i nepravilnostima istraju u nameri da glasaju i iskažu svoju slobodnu volju, dodaje se.




    Evo boomere ti raspleti sad da li su ovi ljudi rasisti ili ukazuju na izbornu nepravilnost, kad zavrsis to resi mi jel Tramp protiv ilegalnih imigranata ili protiv ljudi braon koze.  Mislim to je politicki marketing, poruke rezonuju u oba registra.

    jednom biracu su rekli "nerezident" a drugom "genocidas iz Sumske". U tome je smisao tog glasanja za naprednjake i radi, uspeva.

    edit: 

    i to sto kazes za dvojno drzavljanstvo je tacno. To je sasvim prihvatljivo poimanje sta je drzava i cemu sluzi. Dodje Marinika Tepic i kaze, mi Srbijanci cemo imati drzavljanstvo Srbije i ovo je nasa drzava za nase gradjane, Srbi iz Bosne mogu imati drzavljanstvo BiH to je njihova drzava, a hercegovacki Hrvati mogu imati oba, ako njihove dve drzave tako dozvole. Potom Marinika Tepic dobije onoliko glasova koliko ljudi to podrzava i Vucic nas krade 4 godine, pa onda opet. Sve prihvatljivo, samo  ne donosi glasove, jer ljudi ne zele to, a ne zato sto je nekom neko dao sendvic.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 7:06 pm

    Srbija protiv nasilja upravo održala konferenciju za štampu.



    Tvrde da je izlaznost u BG-u naročito dobra na onim mestima na kojima su opozicione stranke ranije imale dobar rezultat.


    Last edited by rumbeando on Sun Dec 17, 2023 7:09 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50938
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 17, 2023 7:07 pm

    Улични ходач wrote:Ја сам већ написао да сам имао гомилu проблема јер мe као нису имали на списку на БМ. Тек на моје инсистирање и показивање са интернет странике РИКа да морам бити на том БМ, нагло су ме нашли.
    Можда је то случајност али су можда рачунали да одем...

    Kakav danak neiskustvu
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 7:11 pm

    ficfiric wrote:
    No Country wrote:Када си у неравноправној и нефер борби, и када стално извлачиш дебљи крај - мораш у једном тренутку да макар покушаш да промениш услове под којима се утакмица игра. У Србији нико никад није имао стрпљења за бојкот, осим Коштунице - а њега је, вид чуда, довело на власт.

    Bojkotovalo se 2020. i za to nikoga zivog nije boleo kurac. EU je jos slala cestitke kada je takva skupstina, sa 240 i nesto sns-ovaca menjala ustav. Rezultat bojkota je bio samo raspad opozicije u unutrasnjosti
    Ти избори 2020 су били у сред најгоре панике од ковида. Доста је нормално да бојкот дела опозиције није наишао на богзна какав одјек. Друго и важније, бојкот не може да буде стратегија за једнократну употребу. Бојкотујеш све док ти се не испуне захтеви, или се околности сасвим не промене. Једина два политичара која су се на тим просторима озбиљније бавили бојкотом су Ругова и Коштуница, и обојици се исплатило. Сад, Ругова никада није дошао на власт али је заправо припремио терен за независност Косова, што му је сигурно било важније.

    Ухватили смо се бојкота а ја се у ствари не залажем за бојкот, него за било какву дугорочнију и јасно одређену стратегију опозиционог деловања, шта може а шта не. Ми смо сада у ситуацији да имамо изборе сваке две године, а да пола партија изађе под новим именом, о коалицијама да се и не говори. У каквој је партији нпр. Чеда, постоји ли то уопште, за шта се он залаже, итд.? То је шибицарење а не политика. А да не причамо о правом партијском раду, одборима, наравно и у унутрашњости. То све једва да постоји, а и то што постоји је надгласано огромном буком коју праве разни Несторовићи, Шапићи и остали Шећероски. Дакле, донекле пристајеш на све то јер се надаш каквом добитку, нпр. да ћеш победити у Београду - а однекле си саучесник у целој шаради. The proof will be in the pudding. Бојкот очигледно није никоме на памети, то ја само плашим мечку решетом, издалека.
    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2023 7:12 pm

    Dokaz rasizma gradjanske opozicije je POKS, koji je isao na izbore u koaliciji sa SNS, a kasnije sa Dverima i DSSom.

    A secate se ono kad je Bajden dovozio autobusima Meksikance da glasaju u US? E pa to je isto kao ovo! Samo sto nije Meksikance i nije autobusima i nije Bajden i sto se nista od toga nije desilo, a ovo u Bgdu se desilo i desava se. Ali je inace sve  isto.

    Radio Jerevan Fokus.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 7:15 pm

    Krenuo strim izborne noći Insajder TV-a.

    konjski nil

    Posts : 2765
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by konjski nil Sun Dec 17, 2023 7:15 pm

    zaposleni u budžetsko jaslenom sektoru izvode na svež vazduh bake i deke koje je vučić spasio redovima u 4 ujutro dok ih malograđanistički ejblbodisti psuju  Izbori 2023. - Page 36 2304934895



    Last edited by konjski nil on Sun Dec 17, 2023 7:17 pm; edited 1 time in total


    _____
    Izbori 2023. - Page 36 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Izbori 2023. - Page 36 2692
    Erős Pista

    Posts : 81738
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2023 7:16 pm

    Pa to, opozicija mrzi invalide.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Izbori 2023. - Page 36 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Jun 30, 2024 7:28 pm