Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2023.

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 5:08 pm

    ficfiric wrote:
    No Country wrote:Океј, нисам баш пазио на часу - на коју фору грађани Босне и Хрватске имају право гласа на српским изборима? Али ако већ имају - не можеш да их спречиш да гласају где год хоће. Наравно да је манипулација, али се та манипулација решава системски, а не тако што малтретираш ове несрећнике који су се погубили у Београду.

    Tako sto SNS kontrolise mup i biracke spiskove. oni ih upisuju u biracki spisak, stancuju im licne karte. To su radili i prosle godine a i ranije
    Океј. И онда српска опозиција процени да то није велики проблем, т.ј. нешто око чега треба бојкотовати изборе. Другим речима, пуштају их да крадуцкају.
    ♏

    Posts : 4661
    Join date : 2016-06-09

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ♏ Sun Dec 17, 2023 5:09 pm

    ficfiric wrote:Tako sto SNS kontrolise mup i biracke spiskove. oni ih upisuju u biracki spisak, stancuju im licne karte.

    Magli mi se u sećanju da je onaj neki opozicioni lik to nekako sistemski rešio, nešto prijavio, odjavio, pasivizirao, doakao, bilo u svim šolakoidima... Kako to misliš koji lik, nemam pojma, neki Kiketić, Milačić, nešto, posle se naprasno izgubio iz kampanje, nisam baš ispratio.
    Janko Suvar

    Posts : 7779
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Sun Dec 17, 2023 5:13 pm

    No Country wrote:Океј, нисам баш пазио на часу - на коју фору грађани Босне и Хрватске имају право гласа на српским изборима? Али ако већ имају - не можеш да их спречиш да гласају где год хоће. Наравно да је манипулација, али се та манипулација решава системски, а не тако што малтретираш ове несрећнике који су се погубили у Београду.
    Srbijanskim hegemonisto
    plachkica

    Posts : 16271
    Join date : 2014-11-06

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by plachkica Sun Dec 17, 2023 5:15 pm

    ficfiric

    Posts : 34684
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Sun Dec 17, 2023 5:19 pm

    No Country wrote:Океј. И онда српска опозиција процени да то није велики проблем, т.ј. нешто око чега треба бојкотовати изборе. Другим речима, пуштају их да крадуцкају.

    Sta ima od bojkota izbora? To je vec radjeno i bilo je vise stete nego koristi..


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:23 pm

    Erős Pista

    Posts : 81720
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2023 5:23 pm

    No Country wrote:
    ficfiric wrote:

    Tako sto SNS kontrolise mup i biracke spiskove. oni ih upisuju u biracki spisak, stancuju im licne karte. To su radili i prosle godine a i ranije
    Океј. И онда српска опозиција процени да то није велики проблем, т.ј. нешто око чега треба бојкотовати изборе. Другим речима, пуштају их да крадуцкају.

    Pa ne pustaju ih, love ih u kradji, a ne kapiram sta mislis da bi se u ovom trenutku postiglo bojkotom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:24 pm

    Sa PPP-a:
    I ja sam Crtin posmatrač u jednoj provincijskoj vukojebini. Na najbrojnijem biračkom mestu, izgleda da će da se obori rekord u izlaznosti (još od 2000).
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 5:25 pm

    ficfiric wrote:
    No Country wrote:Океј. И онда српска опозиција процени да то није велики проблем, т.ј. нешто око чега треба бојкотовати изборе. Другим речима, пуштају их да крадуцкају.

    Sta ima od bojkota izbora? To je vec radjeno i bilo je vise stete nego koristi..
    Да су бојкотовали онда када су то апсолутно морали (1990-те) све би било сасвим другачије. Али у принципу кажемо исту ствар: проценили су да и под овим условима могу нешто да “зараде” на изборима. Бумо видели, само та процена повлачи и становиту одговорност.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:34 pm

    RIK kaže 0,9 pp veća izlaznost, a Crta da je ista.

    Do 16 sati glasalo je 42,36 odsto birača, saopštili su iz Republičke izborne komisije (RIK). Prošle godine, u istom periodu, glasalo je 41,46, prema podacima RIK-a.
    https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-67729581

    Izbori 2023. - Page 35 GBkDs7OXwAAy9D0?format=jpg&name=medium
    tanjajedaska

    Posts : 191
    Join date : 2018-11-26

    Izbori 2023. - Page 35 Empty I sad glasanje evropskih i azijskih zirija

    Post by tanjajedaska Sun Dec 17, 2023 5:34 pm

    U osnovnoj skoli na mom birackom mestu, gle, nema reda. U sumrak, prozori deluju kao na birtiji u nekoj selendri. Letargija i tihovanje neko. Gruntovcani. Medju osobama koje uzimaju potpise i dele glasacke listice (listove, ako cemo po velicini) prepoznam komsiju, pravnika u opstini i ucesnika mnogih kvizova. Kao i uvek, zaboravim da treba da mi isprskaju prs´, pa me dozivaju (mozda ona zvaka moje babe da ce mi od spreja otpasti klitja deluje, sta ga znas). Odem posle u pazar, a u povratku, na drugom birackom mestu - u obdanistu - vidim red. Kao za slovenacke vize ili ulje i secer nekada. A bistrila sam razne mogucnosti - sta znaci ona letargija i polupraznost na mom birackom mesu: da se n´dnjaci nisu predali, da li su par(r)covi poceli da begaju? Ili bas suprotno, da su onim subliminalnim atakom preko interneta na elektronski pismenije, odnosno parama i poklonima u naturi za gradjane sela Luga vec pobedili? Mozda je trebalo prelomiti i bojkotovati, jer ovo nisu bili posteni uslovi, a nije bilo dovoljno cajanki i obavestajnog rada iz MI6 da se nesto uskomesa. Narodu bi ispadalo brasno iz dzepova, osim toga zure da uplate tikete za tih 10.000. I - sta onaj red na drugom birackom mestu moze da kazuje? Mozda kazuje samo o partijskoj strukturi tog bloka zgrada.

    Kako god, veseli se antisrpski rode, kupljen je jos jedan loz, ceka se izvlacenje. Kao student koji zna da nije dovoljno ucio, a ipak je izasao na ispit u nadi da ce ga sreca posluziti, imamo spremna saopstenja za forume i rodbinu s kojom jos uopste pricamo.
    1) Pa naravno, gde ce Mile da zanemari ulje, brasno, secer i 10 ´iljadarki
    2) Dok se opoziicja ne ujedini u 1 kolonu i ne ulozi makar 15% u sveopsti marketing kao AV u izraelsku masineriju, nema ´leba
    3) Odlazim. Intenziviram napore na iseljenju
    4) Gadi mi se ovaj narod, neka crkne
    5) Pa naravno, predvideo/la sam ja pad AV-a, korona ga je sjebala, ne moze svaka laza doveka,
    6) Jebiga, Amerima je potreban da potpise priznanje,
    7) Moralo je ovo da se desi, sredili su ga mangupi u njegovim redovima
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:41 pm

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:42 pm

    Izbori 2023. - Page 35 GBj4jN4WMAAOCxu?format=jpg&name=medium

    Izbori 2023. - Page 35 GBj4jN5WUAA_1x1?format=jpg&name=medium
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 5:44 pm

    Erős Pista wrote:
    No Country wrote:
    Океј. И онда српска опозиција процени да то није велики проблем, т.ј. нешто око чега треба бојкотовати изборе. Другим речима, пуштају их да крадуцкају.

    Pa ne pustaju ih, love ih u kradji, a ne kapiram sta mislis da bi se u ovom trenutku postiglo bojkotom.
    Ух, ово је прича за “дан после”, али да ли би заиста ишао у тучу, ако знаш да ће твој душманин да доведе још десеторицу? Ево, они контролишу све медије са националном фреквенцијом - али ми ћемо то да документујемо и објавимо! Где? Па у нашим медијима, дабоме. Које народ не гледа. 1990-те је опозиција добила 80% гласова свуда где се видео НТВ Студио Б. Проблем је што се видео само на Старом граду, Врачару и једно половини Новог Београда… Ето, они су легализовали систем где могу да довозе Босанце да гласају за њих - али ми ћемо да их ставимо на твићу! Јер, јеби га, то је најбоље што можемо, јер су нам узели све…

    Када си у неравноправној и нефер борби, и када стално извлачиш дебљи крај - мораш у једном тренутку да макар покушаш да промениш услове под којима се утакмица игра. У Србији нико никад није имао стрпљења за бојкот, осим Коштунице - а њега је, вид чуда, довело на власт.
    Erős Pista

    Posts : 81720
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2023 5:46 pm

    rumbeando wrote:Izbori 2023. - Page 35 GBj4jN4WMAAOCxu?format=jpg&name=medium

    Izbori 2023. - Page 35 GBj4jN5WUAA_1x1?format=jpg&name=medium

    U Nisu 46,72% do 17h.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 37120
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Sun Dec 17, 2023 5:48 pm

    mislim nije ovde pitanje da li tzv. rasejani srbi trebaju da glasaju vec to sto je ovo organizovani uvoz glasova: od dodika vucicu.

    ono sto shooki i slicni ne kapiraju takodje je da na listicu moze biti ratko mladic licno oni ce glasati za vucica zato sto je to naredjenje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34684
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Sun Dec 17, 2023 5:50 pm

    No Country wrote:Када си у неравноправној и нефер борби, и када стално извлачиш дебљи крај - мораш у једном тренутку да макар покушаш да промениш услове под којима се утакмица игра. У Србији нико никад није имао стрпљења за бојкот, осим Коштунице - а њега је, вид чуда, довело на власт.

    Bojkotovalo se 2020. i za to nikoga zivog nije boleo kurac. EU je jos slala cestitke kada je takva skupstina, sa 240 i nesto sns-ovaca menjala ustav. Rezultat bojkota je bio samo raspad opozicije u unutrasnjosti


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:51 pm

    Erős Pista

    Posts : 81720
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Sun Dec 17, 2023 5:51 pm

    No Country wrote:
    Erős Pista wrote:

    Pa ne pustaju ih, love ih u kradji, a ne kapiram sta mislis da bi se u ovom trenutku postiglo bojkotom.
    Ух, ово је прича за “дан после”, али да ли би заиста ишао у тучу, ако знаш да ће твој душманин да доведе још десеторицу? Ево, они контролишу све медије са националном фреквенцијом - али ми ћемо то да документујемо и објавимо! Где? Па у нашим медијима, дабоме. Које народ не гледа. 1990-те је опозиција добила 80% гласова свуда где се видео НТВ Студио Б. Проблем је што се видео само на Старом граду, Врачару и једно половини Новог Београда… Ето, они су легализовали систем где могу да довозе Босанце да гласају за њих - али ми ћемо да их ставимо на твићу! Јер, јеби га, то је најбоље што можемо, јер су нам узели све…

    Када си у неравноправној и нефер борби, и када стално извлачиш дебљи крај - мораш у једном тренутку да макар покушаш да промениш услове под којима се утакмица игра. У Србији нико никад није имао стрпљења за бојкот, осим Коштунице - а њега је, вид чуда, довело на власт.

    Brate, nisu sve 90e, a i 90ih je opozicija u vrlo neravnopravnim uslovima uspevala da pobedi, prvo po gradovima, a posle i na republici. Sada nije trenutak za bojkot, izmedju ostalog i zato sto opozicija po svemu sudeci pobedjuje u Bgdu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:54 pm


    Neko ih je prijavio na fiktivna prebivališta, adrese za koje ne znaju ni gde su, pa ih razvozi do biračkih mesta. I posle plati. To je kriminalan koncept!


    Last edited by rumbeando on Sun Dec 17, 2023 5:55 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 5:55 pm

    Наравно да расејани Срби не треба да гласају. Ако дијаспора хоће да гласа онда овако као Зупа, на авион. А то да се “Србима у региону” издају личне карте (а претпостављам онда и пасоши?) то је прворазредна пиздарија, али коју вероватно подржава и добар део опозиције?
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 5:57 pm

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Guest Sun Dec 17, 2023 5:58 pm

    Erős Pista wrote:
    Brate, nisu sve 90e...
    Е, ајде здраво, пријатно!
    Janko Suvar

    Posts : 7779
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Sun Dec 17, 2023 5:59 pm

    No Country wrote:Наравно да расејани Срби не треба да гласају. Ако дијаспора хоће да гласа онда овако као Зупа, на авион. А то да се “Србима у региону” издају личне карте (а претпостављам онда и пасоши?) то је прворазредна пиздарија, али коју вероватно подржава и добар део опозиције?
    Ja mogu da glasam u Slovackoj, u kojoj sam bio dvaput u zivotu
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Sun Dec 17, 2023 6:01 pm

    Cesid:
    U Beogradu je izlaznost do 17 časova bila 46 odsto, dok je na prošlim izborima iznosila 44,8 odsto.
    https://www.rts.rs/lat/vesti/izbori-2023/5329844/izbori-2023.html

    Izbori 2023. - Page 35 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Jun 28, 2024 8:57 am