Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Улични ходач Sat Dec 09, 2023 7:37 pm

    Janko Suvar wrote:nema leba od germanofilije moj zupere, na kraju ti srusen konak, nikad se dobro ne zavrsi




    Не ради се о никаквој германофили. Ради се о елементарном поштовању и самопоштовању. Током 25 година нико није рекао неком представнику са запада који дође овде да барем посете неко место страдања цивила 1999 и поставе барем један цвет у знак поштовања према цивилним жртвама. Нека имају свој став око 1999 али барем поштовање према цивилним жртвама. И сада је Милица проблем јер је то урадила па почиње лајање: а зашто баш сада? Па зато што је данас била завршна конвенција Националног окупљања и дошли су разни представници, па се могло то урадити.

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by rumbeando Sat Dec 09, 2023 9:08 pm



    Ostatak teksta:
    Ovo je razgovor koji cela Srbija mora da vidi pre 17. decembra, kada gradjani odlučuju o budućnosti Srbije!

    Moj razgovor sa Marom Halabrin, majkom ubijenog Aleksandra, u kom iznosi jezive detalje o sprezi države i najbrutalnijeg kriminala, u kom je po njenom svedočenju život izgubilo najmanje sto mladih ljudi! Razgovor u kom je izneto ono o čemu svi drugi ćute ⬇⬇⬇

    LINK:

    https://youtu.be/McqcICsy8QU?si=GinYfb3GqWFfV_8u
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Sat Dec 09, 2023 9:33 pm

    Ne treba meni Nemac da klekne pred grobom Milice Rakic, vec mi treba nemacki drzavni vrh da ih ritualno zrtvujemo na grobu Milice Rakic a onda da iz njihovih iznutrica predskazujemo buducnost.

    I gle cuda, njihovog tadasnjeg lidera mozemo pronaci u bratskoj Rusiji, a Putin nam ga ne da (opozicija - Page 12 1949538119
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by konjski nil Sat Dec 09, 2023 9:40 pm

    saće belolistićarčine s peščanika da naprave emisiju kako je Tadić nekako neiskren jer vrv kalkuliše neki ćar s ovom emisijom o belolistićarskim masakrima opozicija - Page 12 2304934895

    Lepo je što je Tadić dao gas Sarajlijama, ali je sumnjivo njegovo objašnjenje. Nije rekao nešto kao, eto, moramo biti solidarni sa našim susedima, Mađari su pomogli nama, a mi Bosancima. Ne, rekao je – i ja sam rođen u Srajevu, to je i moj grad. Prvo, koga zanimaju podaci iz njegove krštenice, drugo, kako se nije setio da je Sarajevo bilo njegov grad i tokom tri godine opsade. U stvari, iza rečenice I ja sam pomalo Sarajlija stoji ono što nije smeo da kaže – evo gasa, pa da se, brate, izmirimo. Gas za Srebrenicu, pa smo kvit.
    evo sad sam ponovo pročito celu najavu ove emisije i realno da sam još uvek čovek ponovo bih se iznervirao


    _____
    opozicija - Page 12 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   opozicija - Page 12 2692
    plachkica

    Posts : 16397
    Join date : 2014-11-06

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by plachkica Sat Dec 09, 2023 10:17 pm

    spn ima još jedan spot. onaj mikijev je bolji, ovaj emituje depru, ljudi u spotu su odustali od života, ni revolucija im ne bi pomogla

    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by One Eyed Bob Sat Dec 09, 2023 10:53 pm

    Ne znam, meni je ovo ipak dobro napravljeno, ne vidim tu depru. Možda grešim.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Sat Dec 09, 2023 11:05 pm

    A to nije mogao da bude čovek pravi varijoc, nego neki seronja inženjer kako džara po stolu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plachkica

    Posts : 16397
    Join date : 2014-11-06

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by plachkica Sat Dec 09, 2023 11:13 pm

    One Eyed Bob wrote:Ne znam, meni je ovo ipak dobro napravljeno, ne vidim tu depru. Možda grešim.


    možda ja grešim, jer me ova muzička tema ubi a daje atmosferu celom spotu
    (bitnija je od mikijeve, jer su ljudi potpisani ali mi je mnjah)
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Sat Dec 09, 2023 11:21 pm

    Ma njesra. Likovi čak ni na reklami ne mogu da istrpe radnike.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Sat Dec 09, 2023 11:39 pm

    Opozicija je očigledno rešila da igra na niske strasti niže srednje klase. Na ćatinski i sitnosopstvenički resantiman. To ima smisla kao strategija za izbore protiv Vučića. Samo što i dalje nije jasno šta oni planiraju da učine pa da reše probleme tog sveta. Ako je rešenje intenzivnije mamuzanje radnika, to neće proći. Glasaće se nogama.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 37332
    Join date : 2014-10-27

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by boomer crook Sun Dec 10, 2023 12:12 am

    Улични ходач wrote:
    Janko Suvar wrote:nema leba od germanofilije moj zupere, na kraju ti srusen konak, nikad se dobro ne zavrsi




    Не ради се о никаквој германофили. Ради се о елементарном поштовању и самопоштовању. Током 25 година нико није рекао неком представнику са запада који дође овде да барем посете неко место страдања цивила 1999 и поставе барем један цвет у знак поштовања према цивилним жртвама. Нека имају свој став око 1999 али барем поштовање према цивилним жртвама. И сада је Милица проблем јер је то урадила па почиње лајање: а зашто баш сада? Па зато што је данас била завршна конвенција Националног окупљања и дошли су разни представници, па се могло то урадити.


    gde da postave cvet? gde to postoji neko mesto posveceno zrtvama rata '99 a da zapravo obelezava i nas stav prema tom periodu. mesta poput ovog na koje ih je odvukla su izmedju kica & zapisavanja teritorije od strane raznih para-drzavnih siledzija. to nije mesto obelezavanja zrtava vec nacin da se razne desne politike zapljunu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Sun Dec 10, 2023 12:17 am

    Ako ćemo iskreno, ova druga Srbija se nešto i nije trudila da izgradi svoj narativ o bombardovanju. Izuzev krivljenja isključivo Miloševića za sve.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 37332
    Join date : 2014-10-27

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by boomer crook Sun Dec 10, 2023 12:24 am

    Летећи Полип wrote:Ako ćemo iskreno, ova druga Srbija se nešto i nije trudila da izgradi svoj narativ o bombardovanju. Izuzev krivljenja isključivo Miloševića za sve.

    pusti sad drugu srbiju. drzava nema stav o bombardovanju. ovo je doslovce kao da sada mi ovde spakujemo spomenik na nekoj zelenoj povrsini. taj spomenik je isto sto i braniteljski sator na trgu u zagrebu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun Dec 10, 2023 4:13 am

    Колико имам прилике да видим и прочитам, у Србији је победио управо Милошевићев наратив о бомбардовању: то је све одвратни НАТО, само да нам отму наше Косово, под окриљем ноћи, итд. Народ ту заиста очекује да му се Запад извињава због бомбардовања, баш овај сентимент из кога пише Улични Смарач.

    Бомбардовали су нас због Косова јер нас нису бомбардовали због Босне. Били смо им дужни. То је сав наратив који ти треба.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Sun Dec 10, 2023 7:18 am

    Takav treba danas Bliskom Istoku. "Ne bombarduje nas Izrael zbog Hamasa, vec zbog PLO-a i intifade, ostali smo im duzni..." Palestina Izrael vapi za takvim mirotvorcem.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun Dec 10, 2023 7:58 am

    У твом влажном сну Милошевићеви Срби су Палестинци?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Filipenko Sun Dec 10, 2023 8:07 am

    Ne, u mom snu su Amerikanci Amerikanci, i njihova bombardovanja nemaju veze sa nekakvom pravdom ili polaganjem racuna.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun Dec 10, 2023 8:26 am

    Правда је крупна реч. Што се тиче плаћања рачуна - српска је страна из ратова у Хрватској и Босни изашла под страшном хипотеком. Можемо до сутра да се споримо је ли то било праведно или не, али су Срби били означени као кривци за рат и све ужасе који су се ваљда по први пут у историји приказивали на телевизији, и то годинама. Милошевић је био потпуно без кредита, све што је мислио да је зарадио у Дејтону је била пука тлапња, он је био означен као главни негативац у тој причи и само се чекала погодна прилика да му се испоручи казна коју је до тада избегао, пуком срећом и још горе: америчком незаинтересованошћу, а због које им је прорадила и извесна кривица, т.ј. срџба. Прст је био на обарачу, само се чекало да мазгов опет погреши.
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Sun Dec 10, 2023 9:43 am

    No Country wrote:

    Бомбардовали су нас због Косова јер нас нису бомбардовали због Босне. Били смо им дужни. То је сав наратив који ти треба.
    polazeci od toga, za koga mislis da je najbolje glasati sad?
    Milenko Puzigaca

    Posts : 56
    Join date : 2023-10-15

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Milenko Puzigaca Sun Dec 10, 2023 11:14 am

    Летећи Полип wrote:Ako ćemo iskreno, ova druga Srbija se nešto i nije trudila da izgradi svoj narativ o bombardovanju. Izuzev krivljenja isključivo Miloševića za sve.
    Pa dobro, nije Milošević bio baš sam u tome. Imao je uz sebe jedno 90% Srba koji su mu oduševljeno klicali i slali poljupce na mitinzima, a ta ista politika ih uz sebe manje više toliko ima i sada, kad ih je Vučić podstakao da pokažu pravo lice. 

    Kad se veći deo takvih pokaje, zatraži oproštaj, pa pokuša da se iskupi tako što će oduševljeno i sa velikim entuzijazmom pokazati da ima nameru da se promeni pa postane pristojan građanin, koji kad vidi da je neko bacio papir na ulicu to pokupi pa baci u kantu, i da ne bude više "narod" i "mi", nego sebe počne da vidi kao pojedinca, tada može da se govori o nekoj vesti. Ovo sve o tim poklanjanjima, trla baba lan da joj prođe dan. Jedno isto drombuljanje koje traje evo još malo pa 40 godina. Nema tu ništa.

    Uostalom, ako ti Srbi nisu građani nego "narod", i svako od njih je samo deo nekakvog kolektivnog entiteta a ne pojedinac, onda pojedinačni mrtvaci nisu ni važni, jer nikad kao jedinke nisu ni postojali. Iz ovoga sledi da je smrt kakvog pojedinačnog pripadnika "našeg naroda"  isto tako značajna za "srpski nacionalni korpus" kao što je smrt nekog pojedinačnog mrava u mravinjaku značajna za mravinjak - potpuno nebitan događaj, pa prema tome nema potrebe žaliti za njima i poklanjati im se, je li tako, tako je.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 10, 2023 11:21 am

    No Country wrote:Правда је крупна реч. Што се тиче плаћања рачуна - српска је страна из ратова у Хрватској и Босни изашла под страшном хипотеком. Можемо до сутра да се споримо је ли то било праведно или не, али су Срби били означени као кривци за рат и све ужасе који су се ваљда по први пут у историји приказивали на телевизији, и то годинама. Милошевић је био потпуно без кредита, све што је мислио да је зарадио у Дејтону је била пука тлапња, он је био означен као главни негативац у тој причи и само се чекала погодна прилика да му се испоручи казна коју је до тада избегао, пуком срећом и још горе: америчком незаинтересованошћу, а због које им је прорадила и извесна кривица, т.ј. срџба. Прст је био на обарачу, само се чекало да мазгов опет погреши.

    doduse, kazna mu je mogla biti isporucena i u zimu 96/97, jer - sve je bilo spremno. Nakpametnije objasnjenje koje sam do sada cuo je da im se nije gledao i hendlovao (moguci) gradjanski rat u Srbiji, dok je 2000 predjen na neki nacin taj threshold. A Kosovo su iskreno mislili da ce moci resiti ozbiljnim pretnjama.
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Del Cap Sun Dec 10, 2023 11:32 am

    No Country wrote:Колико имам прилике да видим и прочитам, у Србији је победио управо Милошевићев наратив о бомбардовању: то је све одвратни НАТО, само да нам отму наше Косово, под окриљем ноћи, итд. Народ ту заиста очекује да му се Запад извињава због бомбардовања, баш овај сентимент из кога пише Улични Смарач.

    Бомбардовали су нас због Косова јер нас нису бомбардовали због Босне. Били смо им дужни. То је сав наратив који ти треба.

    zapravo, prva formalna pretnja vojnom akcijom amerike usledila je oko kosova, tzv "bušovo božićno pismo" (kraj 92) miloševiću, u stilu da su "ratne okolnosti, agresivna politika beograda itd a da ako srj/srbija u svojoj politici na kosovu uključe oružanu intervenciju amerika će da vojno reaguje". kad je klinton stupio na dužnost mesec dana kasnije, ponovio je to isto. ne bi nikad bombardovali beograd zbog bosne, bombardovali bi vojsku iz srbije koja uđe u bosnu i vrv prelaze na drini. ali pretnje direktnom vojnom akcijom u vezi kosova su formalno počele na prelazu dve američke administracije 92/93 (pa se s vremena na vreme ponavljalo, u raznim okolnostima).
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Sun Dec 10, 2023 2:10 pm

    Zasto?


    _____
    ????
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Sun Dec 10, 2023 2:12 pm

    Mislim ozbiljno pitam zasto je Kosovo crvena linija, a Bosna ne?


    _____
    ????
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Del Cap Sun Dec 10, 2023 3:31 pm

    pa znali su da srbi u bosni nisu = milošević niti njegova prosta ekstenzija, niti je miloševićeva ukupna odgovornost za xyz stvari jednaka u zemlji (srbiji/srj) i van zemlje. svakako je tokom 90ih došlo i do akumulacije hejta prema njemu i to je bio neki faktor.

    opozicija - Page 12 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:15 pm