Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Wed Jun 05, 2024 2:19 pm

    Janko Suvar wrote:Poks je izasao na izbore u Novom Sadu

    da boldujem

    Mihailović: Naš odnos prema opoziciji koja je izašla na izbore više neće biti isti

    opozicija - Page 20 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18952
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Wed Jun 05, 2024 3:02 pm

    Hehehe.
    Ovaj da ima stida i srama hodao bi sa papirnom kesom preko glave.
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by disident Fri Jun 07, 2024 6:17 pm

    Jedna od većih kritika opoziciji je to što su spremni da prime, a često i postave na funkcije ljude s koca i konopca, često podmetnute od SRNa.

    Kao naprimer ovu bivšu pandurcinu, a i sada neko od koalicije ima pro vrhu pukovnika MUP u penziji, al poštenog.
    Imbecili 



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Jun 07, 2024 6:26 pm

    ko je gospodin?


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by disident Fri Jun 07, 2024 6:49 pm

    ficfiric wrote:ko je gospodin?
    https://n1info.rs/vesti/bivsi-obavestajac-kako-sam-bio-na-spisku-za-odstrel-iz-ritopeka/ 2023
    2019 
    https://www.valjevskaposla.info/oborimo-rezim-zajedno-poruceno-sa-4-protestnog-skupa-u-valjevu/

    Covek sa hiljadu lica, a sva su ista, ko Lekler iz Alo, alo

    Moja omiljena uloga

    https://radiosarajevo.ba/multimedia/video/potresna-prica-iz-srbije-dostavljac-proklinjao-drzavu-nakon-sto-je-uhvatio-dijete-kako-krade-hranu/491090
    Potresna priča iz Srbije: Dostavljač proklinjao državu nakon što je uhvatio dijete kako krade hranu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri Jun 07, 2024 7:33 pm

    U, prepoznatljiva skola prerusavanja

    opozicija - Page 20 Thumb2


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Sun Jun 09, 2024 3:46 pm

    G. Jesic zborio o grupama gradjana i opozicionim strankama



    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Wed Jun 12, 2024 4:45 pm

    Boris Tadić@BorisTadic58

    Da ne bi bilo zabune, moram da demantujem naslov ove vesti objavljene na @novarsonline. Dakle, ne odlazim u Kinu.
    Držaću predavanja kao što ih držim i svih prethodnih godina ne samo u Kini, već i u drugim zemljama. Samo da to razjasnimo, jer se slučajno ili namerno medijski pravi utisak da odlazim iz Srbije.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18952
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Wed Jun 12, 2024 5:02 pm

    Gde je onaj krokodil iz Petra Pana?
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by konjski nil Mon Jun 17, 2024 2:55 pm

    disident wrote:
    Spoiler:
    +1
    nikad verovati keretini opozicija - Page 20 2304934895


    _____
    opozicija - Page 20 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   opozicija - Page 20 2692
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Mon Jun 24, 2024 6:29 am

    Stranka slobode i pravde (SSP) ocenila je danas da je skandalozno pitanje koje se našlo na testu iz istorije, na nedavno održanoj maloj maturi, u kom piše da je Savez sovjetskih socijalističkih republika (SSSR) bio "demokratska zemlja" i da se borio protiv imperijalizma.

    „Autori ovog pitanja za jednopartijski, komunistički SSSR čiji represivni aparat je ubio milione ljudi kažu da je bio demokratska tvorevina. U isto vreme uče decu da je SSSR koji je zemlje Varšavskog pakta tretirao kao kolonije, upotrebljavajući vojnu silu i prinudu kada god bi neka od njih želela da samostalno odlučuje, podrivao imperijalizam. Da ne bude zabune, u pitanju SAD i Engleska su predstavljaju kao zemlje koje su uništavale demokratiju“, izjavila je Nataša Zečević iz SSP.

    Po njenim rečima, jasno je da se radi o sramnom podmetanju deci koja u tom uzrastu teško razlikuju istinu od istorijskih izvora.

    „To što deci kroz testove iz istorije plasiraju laži umesto činjenica konačan je dokaz potpunog sloma obrazovnog sistema koji su od prosvetnih radnika oteli stranački direktori i komesari i sada ga zloupotrebljavaju idealizujući represivni sistem SSSR kako bi opravdali to što režim u Srbiji danas proganja neistomišljenike i zabranjuje drugačije mišljenje uz obaveznu antizapadnu kampanju koje više nisu pošteđeni ni osnovci“, piše u saopštenju.

    Đaci su na testu iz istorije imali pitanje u kom je na osnovu odlomka iz istorijskog izvora trebalo da zaključe o kom sukobu je reč u datom tekstu.

    „Formirale su se dve suprotne političke linije: na jednom polu politika SSSR i demokratskih zemalja usmerena ka podrivanju imperijalizma i učvršćivanju demokratije, a na drugom polu politika SAD i Engleske usmerena ka jačanju imperijalizma i uništenju demokratije“, glasilo je jedno od pitanja.

    Ponuđeni odgovori su bili: Prvi svetski rat, Drugi svetski rat, Hladni rat i sukob u Ruandi.


    _____
    ????
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Del Cap Mon Jun 24, 2024 10:13 am

    Neuki histerici su baš izmileli iz šume društvenih mreža na toj temi.
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Del Cap Mon Jun 24, 2024 11:54 am

    https://www.danas.rs/vesti/politika/marinika-tepic-opozicija-djilas/

    Tepić (SSP): Opozicija koja je izašla na izbore htela da se reši Đilasa

    "ali on je.... nerešiv!"
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 24, 2024 12:02 pm

    Del Cap wrote:Neuki histerici su baš izmileli iz šume društvenih mreža na toj temi.

    Mislim da je ovo drugo kad su ovi u pitanju. Sve i da im je jasno o cemu se radi, zgodno dodje (to isto radi i SNS, samo na n-ti stepen)
    Nim Chimpsky

    Posts : 168
    Join date : 2024-06-04

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nim Chimpsky Mon Jun 24, 2024 12:31 pm

    Mene sad zanima koji izvor je citiran za to pitanje?
    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by One Eyed Bob Mon Jun 24, 2024 12:42 pm

    istina je da ljudi idu srcem pre nego glavom kada rasuđuju o ovom ispitnom pitanju, ali imam određenu skepsu prema tvrdnji da ovo pitanje predstavlja analizu istorijskog izvora. radi se o ispitnom pitanju za učenike osmog razreda osnovne škole a kao istorijski izvor iz koga treba ekstrapolirati odgovor je u potpunosti divergentan u odnosu na glavni tok istorijske nauke u delu sveta kome mi kao fora pripadamo, osim ako nas vremenska mašina nije vratila u 1947. godinu.

    zaista mi je teško da poverujem da iza ovog pitanja stoji nešto drugo osim cinične manipulacije, sa ciljem da se plasira antizapadni stav. alternativa je da se od petnaestogodišnjaka očekuje da poseduju dijalektički pristup istorijskoj nauci, i da razumeju da je to eto jedan od sučeljenih istorijskih pogleda na Hladni rat, oni to naime sve drže u malom prstu, od kominternovskog dogmatizma do postrevizionizma, mislim dajmo nemojmo, ako kvače kao patka, onda je patka.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Mon Jun 24, 2024 1:02 pm

    Meni se cini da je pitanje u nacelu okej i da bi trebalo da testira razumevanje istorijskih cinjenica u kontekstu, sto mislim da, opet u nacelu, nije prevelik zahtev za jednog osmaka. S druge strane, u situaciji u kojoj se de facto nalazimo glede osnovnog obrazovanja, vrlo je moguce da je to nerealnno ocekivati i da pitanje, bez obzira na namere njegovih autora, zaista funkcionise tako kako si opisao - kao puka propaganda.

    Iz rada sa proizvodima naseg obrazovnog sistema, tvrdim da vecina ne razume razliku izmedju izvora i udzbenika, pristrasnog prikaza i objektivnog opisa, prenosenja jedne pozicije i njenog endorsementa, odnosno promocije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 24, 2024 1:06 pm

    One Eyed Bob wrote:istina je da ljudi idu srcem pre nego glavom kada rasuđuju o ovom ispitnom pitanju, ali imam određenu skepsu prema tvrdnji da ovo pitanje predstavlja analizu istorijskog izvora. radi se o ispitnom pitanju za učenike osmog razreda osnovne škole a kao istorijski izvor iz koga treba ekstrapolirati odgovor je u potpunosti divergentan u odnosu na glavni tok istorijske nauke u delu sveta kome mi kao fora pripadamo, osim ako nas vremenska mašina nije vratila u 1947. godinu.

    zaista mi je teško da poverujem da iza ovog pitanja stoji nešto drugo osim cinične manipulacije, sa ciljem da se plasira antizapadni stav. alternativa je da se od petnaestogodišnjaka očekuje da poseduju dijalektički pristup istorijskoj nauci, i da razumeju da je to eto jedan od sučeljenih istorijskih pogleda na Hladni rat, oni to naime sve drže u malom prstu, od kominternovskog dogmatizma do postrevizionizma, mislim dajmo nemojmo, ako kvače kao patka, onda je patka.

    Slazem se. Fora je da se kriticarima kaze "a pa ne, to je tu da bi?se kriticki analiziralo", a u stvari...agenda. U svetlu beskompromisne politicke atmosfere koju kreira rezim, ovaj potez SSP je skroz ok(sve i da im je jasno sta je "tehnicki" po sredi)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 24, 2024 1:14 pm

    Jer na takvim stvarima se SNS bije njegovim sredstvima. Ti kazes - UCE DECU STALJINIZMU! A onda oni moraju da sednu pa da objasnjavaju kako je to u stvari istorijsli izvor (ovo je momenat u kome se Dragan i Slavica iskljucuju i prebacuju rijaliti) i kako ucenik to mora da stavi u kontekst samog izvora i onda... (ovde se iskljucuju i Peđa i Maja) da kriticki posmatrajuci...

    Tako SNS nas sve jebe.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3341
    Join date : 2021-09-13

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jun 24, 2024 1:16 pm

    pomalo je ironično što SSP ne ume da pročita kako treba tekst iz pitanja koje kritikuje opozicija - Page 20 1233199462


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Nim Chimpsky

    Posts : 168
    Join date : 2024-06-04

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nim Chimpsky Mon Jun 24, 2024 2:19 pm

    Zavisi malo i koji je izvor uzet. Meni lici na neku sekundarnu publikaciju i bas bih voleo da vidim na koje se primarne izvore poziva. Nije nezanimljivo kako su sovjeti videli demokratiju u periodu hladnog rata.
    plachkica

    Posts : 16397
    Join date : 2014-11-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by plachkica Mon Jun 24, 2024 2:30 pm

    Nim Chimpsky

    Posts : 168
    Join date : 2024-06-04

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nim Chimpsky Mon Jun 24, 2024 2:55 pm

    opozicija - Page 20 903208043
    Nim Chimpsky

    Posts : 168
    Join date : 2024-06-04

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nim Chimpsky Mon Jun 24, 2024 2:55 pm

    opozicija - Page 20 903208043
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Del Cap Mon Jun 24, 2024 4:14 pm

    One Eyed Bob wrote:istina je da ljudi idu srcem pre nego glavom kada rasuđuju o ovom ispitnom pitanju, ali imam određenu skepsu prema tvrdnji da ovo pitanje predstavlja analizu istorijskog izvora. radi se o ispitnom pitanju za učenike osmog razreda osnovne škole a kao istorijski izvor iz koga treba ekstrapolirati odgovor je u potpunosti divergentan u odnosu na glavni tok istorijske nauke u delu sveta kome mi kao fora pripadamo, osim ako nas vremenska mašina nije vratila u 1947. godinu.

    zaista mi je teško da poverujem da iza ovog pitanja stoji nešto drugo osim cinične manipulacije, sa ciljem da se plasira antizapadni stav. alternativa je da se od petnaestogodišnjaka očekuje da poseduju dijalektički pristup istorijskoj nauci, i da razumeju da je to eto jedan od sučeljenih istorijskih pogleda na Hladni rat, oni to naime sve drže u malom prstu, od kominternovskog dogmatizma do postrevizionizma, mislim dajmo nemojmo, ako kvače kao patka, onda je patka.

    nemam uvid šta se i kako predaje po školama ali... možda je i poenta u tome da je primer prilično simboličan za tačan odgovor na pitanje, dovoljno prepoznatljiv i onim učenicima koji su slabije spremni.

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:25 pm