Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    EU - what's next?

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 10, 2024 12:44 am

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 10, 2024 8:16 am

    Sox

    Posts : 47
    Join date : 2024-06-10

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Sox Mon Jun 10, 2024 5:18 pm

    U francuskoj Makron izazvao haos. Nikome nije jasno zasto je najavio izbore tako lako. Levica ga naziva piromanom.
    Nemacka vlast ljuta jer su sada oni pod pritiskom zbog loseg rezultata. Unija i afd traze izbore.

    Malo sam pratio stanje oko nemacke. Nije afd zbog istoka skocio, na jugu i zapadu je skocio svugde 4 do 5%, toliko je na nivou nemacke. kada se pogledaju demografski najvec savezne oblasti-bavardka ili severna rajna, svuda je afd skocio 4 do 5%. Nema istok nemacke demografiju da ih toliko digne. Tamo ej afd oslabio psole ulaska bsw u trku.
    Glasaju za afd iz protesta jer je cdu tamo vladao kao da je kolonija sa puno korupcije, istok je doziveo lepote istocneevropske tranzicije. Drugi razlog nije komunizam vec zato sto je to istorijska pruska, simbol nacionalizma, militarizma i protestantizma. Zato je kao takva zatucena 1945 ali en znaci da ne zivi u ljudima i njihovom nasledju koji je dodtano profilisan kroz DDR.


    Last edited by Sox on Mon Jun 10, 2024 5:27 pm; edited 2 times in total
    Sox

    Posts : 47
    Join date : 2024-06-10

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Sox Mon Jun 10, 2024 5:24 pm

    Gledao sam malo srpske kanale i ogromno je nerazumevanje. Nacionalisticke snage su odmah po broju poslanika iza narodne grupacije u ep. Problem tih stranaka je podeljenost jer su po prirodi nacionalisticke i nisu u preteranoj ljubavi. Tako je pred izbore ispao problem na relaciji afd-rn zbog komentara vodeceg na listi afd za ep da nisu svi u ss bili zlocinci. Danas je taj kaznjen i nece biti deo delagacije afd u ep jer afd se sljihta le Pen, pokusava da se vrati u ID grupaciju. Sa druge strane, Bistrom, drugi na lsiti afd za ep, koji je bio nedavno u BG, ce izgleda biti deo delegacije afd u ep, jer afd bas zabole za optuzbe da je ruski spijun. Barem se tako cini.

    Nacionalisticke stranke su trenutno podeljene na 3 grupacije. Prva je EKR koju predvodi Djordja Meloni. Druga je ID, gde je vodeci francuski rn. RN se sljihta Meloni da naprave veliku zajednicku grupaciju u ep ali nece biti nista od toga.
    I treca gruapciju neodredjeni, gde je najveci afd ali ima jos desnih stranaka.
    Kada bi se svi skupili u jednu grupu bili na oko 160 poslanika, sto je blizu EPP a vise od SD, drugi po snazi.
    Летећи Полип

    Posts : 11311
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Летећи Полип Mon Jun 10, 2024 5:41 pm

    Zdravo, Zupo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Del Cap

    Posts : 6790
    Join date : 2019-11-04

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Del Cap Mon Jun 10, 2024 5:42 pm

    Sox

    Posts : 47
    Join date : 2024-06-10

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Sox Mon Jun 10, 2024 6:13 pm

    Evropa je glasal protiv vlasti, osim par izuzetaka. U mnogim zemaljama se nacioanlsiticke stranke glavna opozicija pa su zato porasli. Ako pogledamo Svedsku, tamo su svedski nacionalisti u vlasti pa su izgubili u odnosu na prethodne izbore iako su uvukli zemlju u nato posle 200 godina neutralnosti. Zato sto je u  Svedskoj opozicija leva.
    Jedan od izuzetaka je Italija, gde je Meloni odlicno prosla i zadrzala prvo mesto, sto je cudno za Italiju.

    Narod u Evropi je nezadovoljan vlastima, bilo leva ili desna, sa par izuzetaka.
    Isto ce biti u UK, gde ce laburisti, kao levica, pocistiti torijevce trenutno na vlasti. Mada se u UK isto pojavljuje nacionalisticka snaga kroz Reform UK ali mislim da je to kratkotrajna pojava koja ce znacajno pasti posle jacanja torijevaca nakon izbora.
    rujofil

    Posts : 598
    Join date : 2016-04-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by rujofil Mon Jun 10, 2024 11:23 pm


    ovaj lik postaje komican
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 10, 2024 11:29 pm

    Nije u tome vic. Ja verujem da Rusija to radi. Ali..pa sta? To je legitimno. Drugo je pitanje sto ja licno mrzim sto to oni rade, ali rules of engagement medju najvecima su takvi da i,jedni i drugi to rade i imaju pravo da rade. Jednostavno, ne prihvatam kukanja od najjacih, to je smesno.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Erős Pista Tue Jun 11, 2024 11:17 am

    https://pescanik.net/uticaj-evropske-radikalne-desnice/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by beatakeshi Tue Jun 11, 2024 11:44 am

    Nektivni Ugnelj wrote:Nije u tome vic. Ja verujem da Rusija to radi. Ali..pa sta? To je legitimno. Drugo je pitanje sto ja licno mrzim sto to oni rade, ali rules of engagement medju najvecima su takvi da i,jedni i drugi to rade i imaju pravo da rade. Jednostavno, ne prihvatam kukanja od najjacih, to je smesno.
    Naravno. Ako im od toga zavisi sistem, pa sistem vam ne valja, zastareo, ili nikada nije ni valjao.
    Del Cap

    Posts : 6790
    Join date : 2019-11-04

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Del Cap Tue Jun 11, 2024 12:01 pm

    Erős Pista wrote:https://pescanik.net/uticaj-evropske-radikalne-desnice/

    meni je ovo postalo prilično dosadno, 10 godina čitamo jedne iste tekstove.


    Kao što je naglasio holandski naučnik Cas Mudde, ako desno krilo EPP nastavi da se udvara Meloni – ili čak zapreti da napusti koaliciju centra Renew Europe i Progresivni savez socijalista i demokrata – krajnje desničarske stranke bi mogle uspeti da ostvare svoje ciljeve, od ukidanja sistema azila do potkopavanja planova za Evropsku zelenu tranziciju, čak i ako ne osvoje vlast.

    ovo "napuštanje" se naravno neće desiti ako ni zbog čega drugog jer prosto na desnoj strani nema dovoljno glasova da se drži vladajuća većina, a potkopavanje zelene tranzicije najbolje rade sumanuti evropski/nemački zeleni svojim politikama kojima odsecaju solidne komade biračkog tela od teme i od akcije.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Erős Pista Tue Jun 11, 2024 12:28 pm

    Sve istina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6790
    Join date : 2019-11-04

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Del Cap Tue Jun 11, 2024 12:53 pm

    neka pretnja jeste u tome da desni centar usvaja teme i rešenja sa krajnje desnice da bi ostao "u sedlu", što polagano vuče celu scenu udesno.

    broder > jvm
    https://jacobin.com/2024/06/eu-parliament-elections-far-right-center

    u biti je problem što širi centar nema nikakve smislene ideje o sutrašnjici, što je zapetljan u samo fragmentarno važne teme i što živi u histeričnoj, nekreativnoj defanzivi. u nekom trenutku to sve stvarno može da kolabira, ali ostaću pri tome da će biti kriv centar moći zbog svog periskopskog pogleda na stvari a ne radikalni okrajci, diplorablsi i ostali šarenoliki neslagači sa tekućim glavnim tokom.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jun 11, 2024 10:34 pm

    Lepa strana izbora za Sveevropski Sabor

    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Erős Pista Tue Jun 11, 2024 10:48 pm

    EU  - what's next? - Page 11 3826186726


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by konjski nil Tue Jun 11, 2024 11:09 pm

    mađarske antife klisnule preko kad je jobik ušo u parlament i turulmodar besnilo bilo u zenitu pa sad uvoze based babažabarke da se peglaju s honvedima

    inč sam protiv ovakvih iživljavanja kad su obične tuče u pitanju ali pošto nacisti Obožavaju sistem 10 na 1 bmk baš EU  - what's next? - Page 11 2304934895


    _____
    EU  - what's next? - Page 11 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   EU  - what's next? - Page 11 2692
    plachkica

    Posts : 16382
    Join date : 2014-11-06

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by plachkica Thu Jun 13, 2024 1:39 am

    gde je disi da mrzimo kolektivni zapad

    fikret selimbašić

    Posts : 10104
    Join date : 2020-06-19

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by fikret selimbašić Thu Jun 13, 2024 5:20 am

    A gdje se proleteri inače nalaze, u zavodu je, drži govor mladim radnicima prije početka radnog vremena.Obavještava ih o situaciji na frontu, dedolarizaciji moskovske berze, zvjerstvima kapitalističkih policija... EU  - what's next? - Page 11 2304934895


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 13, 2024 7:13 am

    Balkan izazvao dva svetska rata.

    Švabe leče svoje unutrašnje probleme, a i moraju oni negde da imaju svoj Dan-D. Ali to ne menja činjenicu da smo im se svojom glupošću (i zločinima) i totalno promasenom politikom nacrtali za to.
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by disident Thu Jun 13, 2024 1:30 pm

    plachkica wrote:gde je disi da mrzimo kolektivni zapad

    [size=34] [/size]
    Evo pravim tw nalog, treba mi da šerujem i lajkujem nesto  EU  - what's next? - Page 11 2304934895



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 13, 2024 1:41 pm

    Naravno. Ne zato sto smo to "mi". Nego ovo "sutiranje" slabijeg i siromasnijeg na zemlji je prosto odvratno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 13, 2024 1:44 pm

    Izvor konflikata su neki odrpanci koji se vataju za gusu, a ne zelja da se vlada svime od Rajne (i preko Rajne) do Bosfora i Kavkaza. Feck off.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 13, 2024 1:52 pm

    And never to say sorry. Citave katedre u UK, US, Francuskoj pa i Spaniji se vrlo kriticki bave imperijalnim ili "imperijalnim" nasledjem tih bivsih imperija diljem sveta. Da vidim ko to, od vrha nauke, se vrlo kriticki osvrce na imperijalno nasledje Ahbzburga i Hoencolerna od Dnjepra do Poa. Hiljadu godina osvajacke politike se svelo na Holokaust i tzv "denacifikaciju". Kad je krenulo ozbiljno, brzo je bilo ucutkano. To je jedan vecinski pogled na svet koji odlicno objasnjava na primer politiku prema Ukrajini na pocetku rata, uz repove do danas.
    Sox

    Posts : 47
    Join date : 2024-06-10

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Sox Thu Jun 13, 2024 3:36 pm

    "Ratne iluzije" i "Zelja za svetskom moci: Nemacki ratni ciljevi u Prvom svetskom ratu", Fric Fiser, Univerzitet Hamburg.

    To je toliko otislo da je profesor sa britanskog Univerziteta Kembridz, Kristofer Klark, napisao knjigu: "The Sleepwalkers: How Europe Went to War in 1914", revizionizam prema dokumentima koje je sakupio Fric Fiser nekih 50ak godina ranije a koji kazu da je Nemacka zelela rat.
    Sa druge strane, britanski profesor sa Kembridza postavlja tezu da su Srbija i Rusija krive za rat a ne Nemacka.


    Sto se tice poruka koje dolaze iz Nemacke prema Srbiji, odnos vlasti u Beogradu i danasnje vlasti u Berlinu je jako los. On cak nije ni toliko ideoloski koliko na licnom nivou.

    Medjutim, odnos srpske nacionalisticke desnice i nemacke nacionalisticke desnice je vrlo dobar. Sto je delom logicno, raspadom Jugoslavije i nezavisnoscu Hrvatske i Slovenije, sve se okrneulo naglavacke. Danas su prirodini saveznici italijanskog i nemackog nacionalizma srpski nacionalisti za razliku od Jugoslavije. Tu ima jos neke nadogradnje ka antiislamskom stavu.

    EU  - what's next? - Page 11 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 5:14 am