Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    EU - what's next?

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Filipenko Fri Nov 03, 2023 9:17 pm

    I izgleda bolje.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Tue Nov 07, 2023 8:15 pm

    Бивши немачки амбасадор у Пољској се одушевио са Туском и како је сада све много боље и биће супер, толико да је предложио да немачка војска буде стално послата у Пољску, што се делу Пољака није допало, најблаже речено

    , längerfristig auch eine dauerhafte Verlegung von Truppen nach Polen, im beiderseitigen Interesse.

    https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/polen-nach-der-wahl-ein-land-mit-f%C3%BChrungsrolle-in-der-eu/ar-AA1j8RSR

    Каже у обостраном интересу је да Немци имају своју војску у Пољској.


    Елем, дошао одговор са многих адреса, наравно ПиС, који презире Берлин због Туска, је најгласнији али и чалн, мислим Устаног суда Пољске, каже да би то било испуњавање Хитлерових жеља овога пута без отпора Пољака. Али каже да се правила у ЕУ мењају у том правцу, Немачка доминација у Јевропи.



    Занимљиво презиме-Павлович(ћ)

    Ја се иначе не бих сложио са дотичном, Немачка има интерес да поптуно контролише простор који је описан у првој стрфи њене химне, које је незавнично забрање али није заборављен. Од Фиренце до Штокхолма и од Париза до Бреса а не целу Европу.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by plachkica Thu Nov 09, 2023 3:14 pm

    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by ficfiric Thu Nov 09, 2023 4:13 pm

    Bila bi fora da se Albanija pre nas prikljuci EU pa da krenu sa postavljanjem uslova


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 09, 2023 4:15 pm

    Teško će pored Francuske
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 09, 2023 4:15 pm

    drugo, svi koji se eeeeeveweentualno budu primali će unapred morati da se odreknu tog veta
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Thu Nov 09, 2023 6:23 pm

    Неће више постављати услове појединачне земље, нарочито не неко као хрватска или албанија. И тек након те одлуке ће се кренути можда у даље проширивање. Албанија тешко у ЕУ као већински муслиманска земља.

    Иначе у Немачкој је донесен закон који враћа имигранте тражиоце азила(читај муслимане и црнце) у земље где су прво регистровани као имигранти. Мислим да се то тиче Србије, не знам за вас.


    Last edited by Улични ходач on Thu Nov 09, 2023 7:22 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 09, 2023 6:59 pm

    Mozda avion ne dobije dozvolu za sletanje...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 09, 2023 7:00 pm

    znaci, kunem se, da sam na vlasti to nijedna zemlja ne.bi mogla da radi srbiji, sta kosta da kosta. samo ako neko eksplicitno izjavi da zeli u srbiju.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Thu Nov 09, 2023 7:37 pm

    Зашто, ево Албанија је прихватила из Италије. Пошто је Албанија била италијуанска окупациона зона њима иде Италија. Ми смо на срећу или не баш срећу, били под Немцима. А ево имамо и ми неке уговоре, додуше за сада су само изашли из Оестеррајха.

    Die Abgeordnete zum Nationalrat Dr. Stephanie Krisper, Kolleginnen und Kollegen haben
    am 14. Februar 2020 unter der Nr. 866/J an mich eine schriftliche parlamentarische
    Anfrage betreffend „Abschiebezentrum in Serbien“ gerichtet.
    Diese Anfrage beantworte ich nach den mir vorliegenden Informationen wie folgt:
    Zur Frage 1:
     Wann wurde der oben erwähnte Vertrag mit Serbien abgeschlossen?
    Die Arbeitsvereinbarung wurde am 24. April 2019 unterzeichnet.
    Zu den Fragen 2 bis 5:
    • Wer hat diesen Vertrag mit Serbien unterzeichnet (auf österreichischer und serbischer
    Seite)?
    • Wer sind die Vertragspartner_innen? Handelt es sich um einen bilateralen oder
    multilateralen Vertrag?
    • Wer war auf österreichischer Seite an den Verhandlungen beteiligt (Bitte um genaue
    Auflistung der Personen und Abteilungen/ Stellen.)
    • Wer war auf serbischer Seite an den Verhandlungen beteiligt (Bitte um genaue
    Auflistung der Personen und Abteilungen/ Stellen.

    https://www.parlament.gv.at/dokument/XXVII/AB/923/imfname_791360.pdf

    Из неког разлога ово никада није добило неки већу посвету јавности.

    Да ли мислите да има нешто и са Немачком? Као нека "Тајна конвенција".
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by disident Mon Nov 13, 2023 9:24 pm

    Gde su nasi veliki zapadni prijatelji, dzukele smrdljive

    https://kossev.info/francuska-i-nemacka-ambasada-potvrdile-da-su-pomerile-spomenik-srpskim-vojnicima-pritom-razocarani-zbog-pogresnog-tumacenja-njihovog-gesta/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Filipenko Mon Nov 13, 2023 9:39 pm

    I ja bih tako izmestio tzv. spomenik tzv. zahvalnosti tzv. francuskoj malo dalje, u kavez sa primatima u zoo vrtu.
    konjski nil

    Posts : 2494
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by konjski nil Mon Nov 13, 2023 9:47 pm

    to je kazna što nećete krajputaše i stećke za kraute po kragujevcu i šire EU  - what's next? - Page 7 2304934895
    Članovi Nemačkog saveza za brigu o ratnim grobovima  EU  - what's next? - Page 7 899159439 prošle godine su pomenuli mogućnost da se na Starom vojničkom groblju obeleže grobovi njenih vojnika iz oba svetska rata, a zbog delikatnosti pitanja gradska vlast u Kragujevcu se do sada nije izjašnjavala.

    Osim toga, groblja bi trebalo da budu obeležena u Kraljevu i nekoliko mesta u Vojvodini, što bi bilo regulisalo bilateralnim sporazumom između Nemačke i Srbije.

    https://www.021.rs/story/Info/Srbija/164358/Nemci-zele-da-se-u-Kragujevcu-obeleze-grobovi-vojnika-Treceg-rajha.html


    _____
    EU  - what's next? - Page 7 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   EU  - what's next? - Page 7 2692
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Filipenko Mon Nov 13, 2023 10:03 pm

    Nisam protiv da im se obelezi groblje. "Ovde smo pobacali lesine zveri nakon oslob..." Ah, da, zaboravio sam da je to bila komunisticka okupacija EU  - what's next? - Page 7 3363120308

    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by ficfiric Mon Nov 13, 2023 10:10 pm

    Filipenko wrote:I ja bih tako izmestio tzv. spomenik tzv. zahvalnosti tzv. francuskoj malo dalje, u kavez sa primatima u zoo vrtu.

    Je l' imamo cetiri stuba ili ne? Kinezi su sravnili sa zemljom onaj jedan spomenik, Francuzi i Nemci pomerili ovaj drugi, moramo ispostovati i Ruse i Amerikance


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 17, 2023 12:19 am

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Wed Nov 22, 2023 7:51 pm

    Данас су избори у Холандији, која је привредно, технолошко-научни међу најјачим чланицама.
    Руте више неће бити премијер после 13 година. Упао је у сувише афера и није више могао да брани своје либерале-повукао се.
    Протести пољопривредника су довели до скока протесног гласа за њихову листу, међутим, колико сам видео доста су пали до данас. Али је зато скочио сари зналац Герт Вилдерс, који тражи забрану Курана и затварање џамија, део приче са Ле Пен, АфД, ОВП, Лига итд. Кажу да је у овој кампањи био доста умеренији. Последња истржаивања пред изборе су поазивали велики његов скок.

    Пошто овде има колегиница из Холандије, занима ме како је то Вилдерс скочио у последње 2-3 недеље толико?
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Erős Pista Wed Nov 22, 2023 7:55 pm

    Улични ходач wrote:Данас су избори у Холандији, која је привредно, технолошко-научни међу најјачим чланицама.
    Руте више неће бити премијер после 13 година. Упао је у сувише афера и није више могао да брани своје либерале-повукао се.
    Протести пољопривредника су довели до скока протесног гласа за њихову листу, међутим, колико сам видео доста су пали до данас. Али је зато скочио сари зналац Герт Вилдерс, који тражи забрану Курана и затварање џамија, део приче са Ле Пен, АфД, ОВП, Лига итд. Кажу да је у овој кампањи био доста умеренији. Последња истржаивања пред изборе су поазивали велики његов скок.

    Пошто овде има колегиница из Холандије, занима ме како је то Вилдерс скочио у последње 2-3 недеље толико?


    EU  - what's next? - Page 7 CUbFMEY6t09s7KT3PoTQrgl-Ayw=


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Wed Nov 22, 2023 8:07 pm

    Не, стварно је чудно. Можда истраживања нису тачна, видеће се за 1 сат. Али је Вилдерс пре 3-4 недеље имао скоро дупло мање у истраживањима. Волео бих да знам шта је толико дигло тако брзо.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Wed Nov 22, 2023 9:09 pm

    Сунац ти пољубим, Вилдерс развалио(PVV)

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Wed Nov 22, 2023 9:13 pm

    Иначе ја знам да ви мени не верујете али ово су истраживања. Погледајте PVV у септембру и ово горе, то горе изнад је преко 30%.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_2023_Dutch_general_election

    Волео бих да чујем како се ово десило.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Thu Nov 23, 2023 6:28 pm

    За сада би Вилдерс могао да рачуна на пољопривреднике(BBB) и либерале из рпетходне власти(VDD) али треба му још неко. Можда мањиснка влада. За Холандију је нормално да се дуго фомира влада али то је дуго времена успостављен систем. Вероватно је то био замисао био за Србију када је сличан политички систем увођен у Србији али авај.

    Иначе мислим да је цензус нешто минимално, типа 1%, ако га уопште имају.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Улични ходач Fri Nov 24, 2023 3:16 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Nov 24, 2023 3:47 pm

    "natives"
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by паће Fri Nov 24, 2023 4:03 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:"natives"

    Ја обично напишем домороци.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    EU  - what's next? - Page 7 Empty Re: EU - what's next?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 2:01 pm