Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 15, 2024 12:05 pm

    Cista ravnica, gde se cak ni u daljini ne vide neka makar mala brda, mi je totalno nezanimljiva.

    Valovito je drugo...
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Fri Mar 15, 2024 12:10 pm

    bela maca wrote:svakakve ljudske specifičnosti i sklonosti mogu da razumem, ali ljubav prema ravnici će mi ostati enigma, kao kad neko voli pihtije, ili, ne znam, patlidžan.

    Weird.

    Kad udjem u neko mesto, pored kog je planina, osecam se kao u kutiji. Npr, Zvornik je lep da ga posetis ali da svaki dan gledas u okolne zidove i da gledas ujutru i uvece kako sunce ne moze da dobaci do tebe, kuda god da krenes moras da ides uzbrdo - uh, depresija.





    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Fri Mar 15, 2024 12:14 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8227
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 15, 2024 12:24 pm

    fikret selimbašić wrote:
    bela maca wrote:koliko ja tamo idem - često ima naziva na drugim jezicima koji su sprejem prežvrljani.
    Kosovo* - Page 31 Znak-cirilica-latinica
    i meni nedostaje filipenko


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Fri Mar 15, 2024 12:27 pm

    Erős Pista wrote:

    U pravu Djordje Kosovo* - Page 31 1844795956


    Da dodam jos i reke. Na planinama su razvucene kojekakve recice, samo da se saplices o njih. U ravnici kad krenes preko mosta, moras da ides bar kilometar, znas zasto ga prelazis


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Fri Mar 15, 2024 12:33 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Cista ravnica, gde se cak ni u daljini ne vide neka makar mala brda, mi je totalno nezanimljiva.

    Valovito je drugo...

    Има овде валова. Сваки свињац има бар по један.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    fikret selimbašić

    Posts : 10148
    Join date : 2020-06-19

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by fikret selimbašić Fri Mar 15, 2024 12:56 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    i meni nedostaje filipenko

    Ceterum censeo... Kosovo* - Page 31 3579118792


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by rumbeando Fri Mar 15, 2024 7:09 pm

    Javlja Radio Beograd da je više od polovine novopostavljenih dvojezičnih znakova noćas prefarbano, mahom tako što su precrtani albanski nazivi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 15, 2024 7:24 pm

    Ma ko bi se tome nadao...
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Fri Mar 15, 2024 8:47 pm

    bela maca wrote:
    One Eyed Bob wrote:Joj kad vidim te table sad bih prešao most i otišao u ravnicu
    svakakve ljudske specifičnosti i sklonosti mogu da razumem, ali ljubav prema ravnici će mi ostati enigma, kao kad neko voli pihtije, ili, ne znam, patlidžan.

    Weird.


    Bio je odličan konzervirani, grčki patlidžan u Veru. Kažem bio, jer je brzo razgrabljen. Kažu da se vraća uskoro!, ali ga još uvek nema. Kosovo* - Page 31 1949538119


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Fri Mar 15, 2024 8:48 pm

    О склоности ка пихтијама не вреди ни причати. Ко воли, нема шта да му се објашњава, ко не воли, не вреди му објашњавати.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by konjski nil Fri Mar 15, 2024 9:15 pm

    bela maca wrote:svakakve ljudske specifičnosti i sklonosti mogu da razumem, ali ljubav prema ravnici će mi ostati enigma, kao kad neko voli pihtije, ili, ne znam, patlidžan.
    samo neka tako i ostane  Kosovo* - Page 31 2304934895


    _____
    Kosovo* - Page 31 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Kosovo* - Page 31 2692
    Del Cap

    Posts : 6843
    Join date : 2019-11-04

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Del Cap Sat Mar 16, 2024 8:28 pm

    delulu

    Pokret Samoopredeljenje saopštio je da je prošlo 20 godina od stradanja trojice albanskih dečaka u selu Čabra kod Zubinog Potoka, navodeći da su dečaci „iz straha od grupe Srba skočili u reku i izgubili živote“, što je bio povod za „mirne demonstracije Albanaca širom Kosova“.

    „Pre 20 godina, u mestu Čabra pored reke Ibar, troje dece, Egzon Deljiu, Avni Veselji i Fljorent Veselji, igrali su se jureći divlje životinje. Prvo počinje da ih vređa jedan Srbin koji je tamo harao, a zatim druga grupa Srba koja mu se pridružuje uvredama navela je pse na decu koja iz straha uskaču u reku Ibar, tragično gubeći svoje živote“, piše u objavi Samoopredeljenja na Fejsbuku.

    Kako navode, taj događaj opisan je u izveštaju američkog tužioca Unmika Roberta Dina, i dodaju da „pravda nikada nije zadovoljena“.

    Ističu da Kfor i Unmik nisu reagovi na to što su „naoružani Srbi pucali na mirne albanske demonstrante“.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Улични ходач Sun Mar 17, 2024 8:35 pm

    avatar

    Posts : 18962
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Mon Mar 18, 2024 11:55 am

    Sinoć neki prilog na RTS o kontejnerima suvereniteta i integriteta, kad ono zarava zakačena za erkondišn.
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Thu Mar 21, 2024 11:29 pm

    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Улични ходач Thu Mar 21, 2024 11:35 pm

    Покупио форицу са севера. Развалио све српско, мало га стисли да нешто повуче од одлука, а он на изборе.
    Само што СНС никада није то радио када би нешто постигао него да би сакрио.
    Мала разлика.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2024 8:39 pm



    Saopštenje ambasadora Francuske, Italije, Nemačke, Norveške, Sjedinjenih Američkih Država i Ujedinjenog Kraljevstva povodom 24. marta 2024. [fr]
    imprimer
    Facebook
    Twitter
    24. marta 1999. počela je vojna intervencija koju niko nije želeo: Operacija Saveznička snaga osmišljena je da natera Slobodana Miloševića, tadašnjeg predsednika Savezne Republike Jugoslavije, da prekine zlostavljanje civilnog stanovništva na Kosovu, da spreči humanitarnu katastrofu i omogući izbeglicama i raseljenim licima povratak, a humanitarnim organizacijama pristup Kosovu.

    Ova vojna operacija pokrenuta je nakon što su iscrpljena sva politička i diplomatska sredstva da se Slobodan Milošević ubedi da se opredeli za rešenje putem pregovora i za mir na Kosovu, na osnovu sporazuma iz Rambujea i uz ispunjenje zahteva iz Rezolucije 1199 Saveta bezbednosti, usvojene u okviru Poglavlja VII uz podršku Rusije.

    Operacija Saveznička snaga nije bila usmerena protiv naroda Srbije i osećamo duboko žaljenje zbog izgubljenih ljudskih života na Kosovu i u Srbiji.

    Danas se sećamo i žalimo za izgubljenim životima nedužnih, ali i razmišljamo o našoj zajedničkoj budućnosti sa Srbijom i Kosovom u evropskoj porodici naroda.

    Podržavamo nalaženje rešenja za spor između Kosova i Srbije, što je hitno pitanje evropske bezbednosti, i uvereni smo da je potpuna primena Ohridskog sporazuma postignutog pod okriljem i posredstvom Evropske unije najbolji put napred ka miru i stabilnosti u korist naroda koji žive u Srbiji i Kosovu.

    Vojska Srbije sve tešnje sarađuje sa NATO alijansom i evropskim partnerima učestvujući u misijama Zajedničke bezbednosne i odbrambene politike. Partnerstvo je način na koji možemo zajedno graditi mirnu i stabilnu budućnost kakvu naši narodi zaslužuju.

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2024 8:43 pm

    Realno, najbolje je da o 24.03.99. niko ništa ne priča i ne obeležava.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Улични ходач Sun Mar 24, 2024 8:52 pm

    Али теби се ипак омакло да ставши саопштење пријатељских земаља које су нас тукле за наше дорбо и онда нам заборавили.

    Елем, хтео сам да вам јавим да се указао Срђан Бабовић на протесту поводом  бомбардовања у БГ. Каже да је 4 месеца тамновао али да је сада још одлучнији, има суђење на дан безебдности, како каже.
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Sun Mar 24, 2024 9:00 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Realno, najbolje je da o 24.03.99. niko ništa ne priča i ne obeležava.

    Свима им одузети фломастере и хајлајтере.

    Улични ходач wrote:Али теби се ипак омакло да ставши саопштење пријатељских земаља које су нас тукле за наше дорбо и онда нам заборавили.

    Каже се опростили.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 24, 2024 9:58 pm

    +1
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 27, 2024 9:47 pm

    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Wed Mar 27, 2024 9:49 pm

    Kako su Madjari glasali?


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 27, 2024 9:50 pm

    Jbmlg, vrv u skladu sa ovim sporazumom sto smo ga potpisali...

    Kosovo* - Page 31 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 11:37 pm