Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    boomer crook

    Posts : 37337
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by boomer crook Sat Nov 25, 2023 1:02 pm

    alija nije hteo mir, ameri ga podgovorili. jebiga inace sve bilo hunky dory. suknem ti samarcinu i iscipelarim pa kazem da necu vise.

    ukrajina nije clanica NATO, clanstvo nije bilo ni izgledno. ovo se svodi na ono sto realisti kao pricaju od starta ili ce ukrajina biti deo 'ruskog sveta' ili je nece biti posto nije u pitanju bezbednost rusije vec njen status svetske sile.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 25, 2023 1:21 pm

    Prvo, kako sprovesti taj referendum uUkrajini, al ajd to...

    Drugo, sve se potpise dok su ruske trupe i dalje u ukrajini. Ako odbiju da se povuku - ko reaguje? Da kazemo da je bilo i nesto "dobre volje" (osim sto su dobili batine) u povlacenju sa severa (ali sever nije glavni nikad bio, nego obala dole). 

    Trece, i ovo je mozda malo teze za objasniti i predstavlja (mozda, verovatno) 1 pogled iz D.C.-ija: Rusija je nesto trazila pre rata od US (da idemo odmah na glavnu adresu), nije to dobila i onda je napala, zauzela neku teritoriju i onda - to dobije. Ovu power politics "finesu" mozda neko u Kijevu i ne shvata, ali je u Moskvi sasvim sigurno vrlo dobro razumeju. Kao i u Washingtonu, naravno. Mozemo to i da shvatimo kao tragican aspekt matrice odnosa izmedju velikih sila, but there you go. Nato je ovde trebalo da se istovremeno obaveze i da nece nikad primiti Ukrajinu i da ce je braniti (zatvaranje neba zna se ko jedino moze da uradi). Politicki i vojno to je potpuno neprihvatljivo (i Moskva to zna/je znala). I da to dodje kao rezultat ruske vojne akcije. No way Jose. 

    I na.kraju ovo sto kaze Del Cap - nemamo mi vesti o ovome iz Rusije. 

    I to sve pod uslovom da sve sto ove Svabe pricaju je bas tako kao sto kazu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Nov 25, 2023 2:41 pm

    Ponovicu sto sam rekao i prvih dana rata, ruske brige resava potez Uzgorod - Ivanovo Frankovsk. Ispod Ivanovo-Frankovska se ukrstaju gasovodi Druzba i Bratstvo. Izbijanjem na Uzgorod ulazi se u panonsku niziju i dobija alternativni ratni pravac sa lakim pristupom centralnoj Evropi, koji bi dao nove pravce spram situacije gde Rusija ostaje s druge strane Karpata i biva prinudjena da svaki potencijalni rat sa evropskim divljacima vodi u ratnoj niziji severne Evrope, kao sto je bilo u WW1 kada se manifestovao problem Karpata. Uzgorod joj otvara vise invazionih pravaca kroz centralnu Evropu, lak dohvat Beca i Budimpeste, naslanjanje na relativno naklonjene zemlje centralne Evrope poput Madjarske i Srbije. Osim toga, obesmisljavaju se raketne baze kod Krakova i Divosela u Poljskoj i Rumuniji koje su gradjene zarad...odbrane od Irana. Takodje, dovode u pitanje svako dalje ulaganje u crnomorski krak Natoa jer cemu ulaganje u infrastrukturu necega sto Rusi mogu da iseku spustanjem od Uzgoroda do Dalmacije.

    Sve u svemu, Uzgorod je taj geopoliticki objekat koji obezbedjuje geostrateski uspeh ovog rata. Ukoliko Rusija ostane u Donbasu, na desnoj obali Dnjepra, uzme Kijev, dopre do Transdnjistrije, sta god - sve je besmisleno i nece ostvariti nikakav uspeh. Bice samo pitanje kada ce to sve da izgubi ponovo. Tek Uzgorod prebacuje pritisak ponovo na zapad, makar donekle.

    No dobro, uvek ima onih koji se zadovoljavaju pravoslavljem, izbijanjem na "deltu Dunava" ili bivaju fascinirani nekom crnicom i crvenicom iz donjih tokova Dnjepra.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 25, 2023 4:00 pm

    Cak ni Rusi ne razmisljaju vise u tim terminima. Hteli su da um Ukrajina ponovo bude ono sto im je Belorusija. I da.je sve to "bezopasno" a jeftino za odrzavanje.
    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Sat Nov 25, 2023 4:19 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Cak ni Rusi ne razmisljaju vise u tim terminima. Hteli su da um Ukrajina ponovo bude ono sto im je Belorusija. I da.je sve to "bezopasno" a jeftino za odrzavanje.

    Ali kad izbijanje ruske vojske na Jadran i u Dalmaciju tako lijepo zvuči...


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat Nov 25, 2023 4:52 pm

    Filipenko wrote:Ponovicu sto sam rekao i prvih dana rata, ruske brige resava potez Uzgorod - Ivanovo Frankovsk. Ispod Ivanovo-Frankovska se ukrstaju gasovodi Druzba i Bratstvo. Izbijanjem na Uzgorod ulazi se u panonsku niziju i dobija alternativni ratni pravac sa lakim pristupom centralnoj Evropi, koji bi dao nove pravce spram situacije gde Rusija ostaje s druge strane Karpata i biva prinudjena da svaki potencijalni rat sa evropskim divljacima vodi u ratnoj niziji severne Evrope, kao sto je bilo u WW1 kada se manifestovao problem Karpata. Uzgorod joj otvara vise invazionih pravaca kroz centralnu Evropu, lak dohvat Beca i Budimpeste, naslanjanje na relativno naklonjene zemlje centralne Evrope poput Madjarske i Srbije. Osim toga, obesmisljavaju se raketne baze kod Krakova i Divosela u Poljskoj i Rumuniji koje su gradjene zarad...odbrane od Irana. Takodje, dovode u pitanje svako dalje ulaganje u crnomorski krak Natoa jer cemu ulaganje u infrastrukturu necega sto Rusi mogu da iseku spustanjem od Uzgoroda do Dalmacije.

    Sve u svemu, Uzgorod je taj geopoliticki objekat koji obezbedjuje geostrateski uspeh ovog rata. Ukoliko Rusija ostane u Donbasu, na desnoj obali Dnjepra, uzme Kijev, dopre do Transdnjistrije, sta god - sve je besmisleno i nece ostvariti nikakav uspeh. Bice samo pitanje kada ce to sve da izgubi ponovo. Tek Uzgorod prebacuje pritisak ponovo na zapad, makar donekle.

    No dobro, uvek ima onih koji se zadovoljavaju pravoslavljem, izbijanjem na "deltu Dunava" ili bivaju fascinirani nekom crnicom i crvenicom iz donjih tokova Dnjepra.


    Čekaj sad. Oni ne mogu da odbiju Ukrajince od Donjecka, ovi ga polivaju artiljerijom svakog dana. Ali će zato posle Užgoroda, a protiv NATOa, izvoditi manevre odsecanja Balkana, zauzimanja Beča i slično. Daj jebote.  Rat u Ukrajini - Page 10 286371741


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Tovar

    Posts : 526
    Join date : 2022-04-29

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Tovar Sat Nov 25, 2023 5:32 pm

    Nije da mi Rusi nisu dragi, ali moraju li baš u Dalmaciju? Mogu li skrenuti prema Egeju?
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Nov 25, 2023 5:36 pm

    Do Dalmacije, pa da uzmemo šta je naše, od Neretve naniže. Jel tako Filipenko?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Sat Nov 25, 2023 6:24 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Do Dalmacije, pa da uzmemo šta je naše, od Neretve naniže. Jel tako Filipenko?

    Do Mostara sve Rusija stara
    Od Mostara i nova i stara


    Tovar wrote:Nije da mi Rusi nisu dragi, ali moraju li baš u Dalmaciju? Mogu li skrenuti prema Egeju?

    Procijeni da li ti više odgovara da dođu Rusi preko Mađarske i BiH ili da se krak Filipenkove invazione sile koju planira da pošalje na CG odvoji na zapad i krene uz obalu i otoke.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 25, 2023 6:33 pm

    Tovar wrote:Nije da mi Rusi nisu dragi, ali moraju li baš u Dalmaciju? Mogu li skrenuti prema Egeju?

    Naravno da bi skrenuli prema Egeju (kad bi uopste bili u toj SF situaciji).
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 25, 2023 6:34 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Do Dalmacije, pa da uzmemo šta je naše, od Neretve naniže. Jel tako Filipenko?

    Do Mostara sve Rusija stara
    Od Mostara i nova i stara


    Tovar wrote:Nije da mi Rusi nisu dragi, ali moraju li baš u Dalmaciju? Mogu li skrenuti prema Egeju?

    Procijeni da li ti više odgovara da dođu Rusi preko Mađarske i BiH ili da se krak Filipenkove invazione sile koju planira da pošalje na CG odvoji na zapad i krene uz obalu i otoke.

    Gde bi ih docekali Nemci/Austrijanci. To su ti ruski snovi o podeli tzv sfera.
    паће

    Posts : 41156
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Sat Nov 25, 2023 6:39 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    Tovar wrote:Nije da mi Rusi nisu dragi, ali moraju li baš u Dalmaciju? Mogu li skrenuti prema Egeju?

    Naravno da bi skrenuli prema Egeju (kad bi uopste bili u toj SF situaciji).

    Само да им неко шапне да је то eGay, одмах би се наоштрили у том правцу.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Nov 25, 2023 9:38 pm

    Ja ne kazem da je to scenario koji ja prizeljkujem, ja samo kazem sta je jedino sto Rusima igra ako su ozbiljni u svojim geostrateskim ciljevima koje su zacrtali u onom dokumentu koji su poslali Natou pre nego sto su resili da napadnu Ukrajinu. Sve manje od toga im ne ispunjava zacrtane ciljeve. Da imaju nekog racionalnog geostratega poput Amerikanaca, tako bi razmisljali. Jer ako to ne mogu da ostvare, onda je besmisleno pokretanje bilo kakvog rata/SVO ne bi li se izbilo na granice DNR/Dnjepar/Odesu.


    Tim receno, ja sam vec rekao da bih na njihovom mestu odavno vec upotrebio takticke nuklearke protiv ukrajinskih vojnih formacija zarad smanjivanja zrtava i skracivanja ratnih operacija, ali to sam samo ja, humanitarac u dusi, zli Putin ne razmislja tako vec je rad da prolije reke dragocene ruske krvi ne bi li se folirao za domacu i stranu javnost. Takticke bi upotrebio odogovoran predsednik koji voli svoj narod.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Sat Nov 25, 2023 9:43 pm

    Подсети ме на онај Стратфор, беше популаран током бомбардовања. Ту би већ могао да тражиш ухлебљење! Т.ј. ако има (а сигурно има) каква руска верзија.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Nov 25, 2023 10:04 pm

    Sratfor
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Sat Nov 25, 2023 10:29 pm

    Е, баш тако!
    Jack Palance

    Posts : 122
    Join date : 2022-10-16
    Age : 57

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Jack Palance Sun Nov 26, 2023 9:26 am

    U međuvremenu u Avdijevki stvari po Ukrajince ne stoje dobro. Izgleda da su Rusi zauzeli industrijsku zonu.


    _____
    Činjenica da se između Rusije i Srbije nalazi Ukrajina je dokaz da imamo više sreće nego pameti!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 26, 2023 11:37 am

    Avdijevka visi vec mesecima. Rusi su tu bacili tone topovskog mesa, izginulo ih je tušt i tma, ali...slicno ko kod Bahmuta

    Trenutno jedino mesto gde se bar nesto odvija pozitivno po Ukrajince je okolina Hersona.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sun Nov 26, 2023 2:41 pm

    Rat u Ukrajini - Page 10 87a9hz
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sun Nov 26, 2023 2:47 pm

    Ali pre nego sto krenete da slavite, rusofilcici maleni, znajte da je 116. brigada ojacala polozaje domobranitelja u Avdiivci, a kod Kupjanska su vidjeni americki Abramsi po prvi put. Koza, branje, siljak.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 26, 2023 3:56 pm

    Filipenko wrote:Rat u Ukrajini - Page 10 87a9hz

    ni 1 ni 2. nego Avdijevka  Rat u Ukrajini - Page 10 1861198401
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Улични ходач Sun Nov 26, 2023 9:46 pm

    На граници Пољске и Украјине опет хаос. Преко 30 километара дуге колоне камиона. Пољске камионџије се побуниле због нелојалне конкуренције из Украјине. Ово је разлог зашто странка Качинског пукла на избориам у Пољској. Превише су форисрали Украјину а то није баш тако популарно у Пољској због Другог св. рата.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sun Nov 26, 2023 9:52 pm

    Stigla nova 148. artiljerijska brigada u Avdejevku u pomoc domobraniteljima. Bez previse artiljerije. Pozurena na front iz strateskih rezervi.

    Ima Ukrajina jos dosta ljudskih resursa u rezervi, ne nasedajte na propagandu.
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Mon Nov 27, 2023 12:05 am

    Filipenko wrote:
    Tim receno, ja sam vec rekao da bih na njihovom mestu odavno vec upotrebio takticke nuklearke protiv ukrajinskih vojnih formacija zarad smanjivanja zrtava i skracivanja ratnih operacija, ali to sam samo ja, humanitarac u dusi, zli Putin ne razmislja tako vec je rad da prolije reke dragocene ruske krvi ne bi li se folirao za domacu i stranu javnost. Takticke bi upotrebio odogovoran predsednik koji voli svoj narod.
    jeste i ameri dostave ukrajincima taktičke nuklearke i šta onda, ode sve u jendek
    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 28, 2023 9:56 am



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.

    Rat u Ukrajini - Page 10 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 6:19 pm