Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Tue Aug 29, 2023 7:38 pm

    Pa spremao je pohod ubosnu zato sto su mu Bos...njaci? anci? njani? upali u zahumlje i zauzeli ga dok se baktao na jugu.

    Mada moram da primetim da mi je cudna nacija koja slavi ubistvo svog kralja i smrt kraljevine kao nesto pozitivno jer su prihvatili veru osvajaca i rusitelja navodno njihove kraljevine.
    fikret selimbašić

    Posts : 10148
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Tue Aug 29, 2023 7:53 pm

    Gradonačenica Sarajeva, Benjamina Karić na društvenim mrežama objasnila je zbog čega je spomenik kralju Tvrtku postavljen tokom noći.

    Karić je napisala:
    “Odlučila sam da spomenik postavimo tokom noći, kako ne bi ometali redovno odvijanje saobraćaja i aktivnosti naših građana”, navela je Karić.


    Sad još da iskrsne i noćna slika Tvrtka na vješalima kao Tuđmana svojevremeno.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    fikret selimbašić

    Posts : 10148
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Tue Aug 29, 2023 7:57 pm

    Filipenko wrote:Pa spremao je pohod ubosnu zato sto su mu Bos...njaci? anci? njani? upali u zahumlje i zauzeli ga dok se baktao na jugu.

    Mada moram da primetim da mi je cudna nacija koja slavi ubistvo svog kralja i smrt kraljevine kao nesto pozitivno jer su prihvatili veru osvajaca i rusitelja navodno njihove kraljevine.



    Ta vjera im zabranjuje gradnju kipova Bosna i Hercegovina - Page 16 4101625831


    Last edited by fikret selimbašić on Tue Aug 29, 2023 8:16 pm; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Улични ходач Tue Aug 29, 2023 8:13 pm

    Ali Tvrtko se sam proglasio za kralja Srba, dakle on je zeleo da bude tu nesto sa Srbima, niko ga nije terao vec mu je to znacilo.
    Sto se tice Rimokatolika u Bosni  franjevavki red masovnije ulazi u 13.veku. Sa druge strane dobro je sto se ne pominje Zahumlje i narocito Travunija tj.danasnja Hercegovina  kako je nazvase Turci pa stvorise Mostar  ponos Hrvata danas. Mostar nije postojao, niti Hercegovina u geografsko-politickom smislu, sve do Osmanlija, kao ni Crna Gora.

    Sto se tice Bosne  ona se prvi put kao nekakav politicko-geografski pojam koristi kod Porfirogenita u DAI, kao nebitna oblast Srbije, male velicine, uz reku Bosnu.

    To se poklapa sa cuvenim Ajnhardom  hronicarom Karla Velikog, koji je skoro 200 godina pre DAI napisao da je Ljudevit Posavski pobegao ka Srbima iz Siska. Srbi koji drze veliki deo rimske Dalmacije-danasnja Dalmacija plus BiH, zapadna Srbija i veci deo CG. Hrvate nije popisao iako je pomenuo dosta slovenskih plrmena i Bornu. Takodje nema nikakve Bosne kod Ajnharda.
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by plachkica Tue Aug 29, 2023 8:55 pm

    shvataš li ti koliko je to 2023. irelevantno?

    da ima iole pameti, ako se već poteže u istoriju, tvrtko je mogao biti integrišući lik, a predstavnici 3 naroda se ubiše da prisvoje feudalnog vladara o kom sudeći po objavama tih predstavnika, niko od njih ne zna ništa kao ni o feudalizmu uopšte
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51888
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 29, 2023 9:09 pm

    Feudalizam i nacije...
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Улични ходач Tue Aug 29, 2023 9:09 pm

    Ja ga ne prisvajam  samo konstatujem da je njemu bilo vazno da bude kralj Srba. Nadam se da to pise na spomeniku zbog istorijskih cinjenica.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Tue Aug 29, 2023 9:41 pm

    Jaka stvar sta je mislio ili hteo, domastace svaka nacija sta joj je vec potrebno. Mi da je bio Srbin, Hrvati da je bio veliki rimokatolik, Bosnjaci su izmastali citavu svoju naciju, sta je problem da domastaju tamo nekom Tvrtku sta im god treba.
    fikret selimbašić

    Posts : 10148
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Wed Aug 30, 2023 8:15 pm

    Ministarstvo unutrašnjih poslova KS odbilo je zahtjev Odbora za zaštitu i prava Srba u FBiH za održavanjem protesta u znak podrške predsjedniku RS Miloradu Dodiku i v.d. predsjednika Službenog glasnika RS Milošu Lukiću zbog podizanja optužnice Tužilaštva KS.

    Protest je bio planiran u petak 1. septembra u 18 sati. Razlog za odbijanje održavanja protesta je to što se ovo smatrao događajem visokog rizika.

    - Policijska uprava Novi Grad, Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, rješavajući po zahtjevu HO „Odbor za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH“ za održavanje javnog skupa ispred Suda Bosne i Hercegovine i Tužilaštva Bosne i Hercegovine, u ulici Kraljice Jelene br. 88, općina Novi Grad, na dan petak, 01. septembar 2023. godine, donijela je Rješenje o zabrani javnog okupljanja, iz razloga neispunjavanja formalnih uslova, kao i iz sigurnosnih razloga. Podnosilac zahtjeva nije ispunio obaveze propisane Zakonom o javnom okupljanju („Službene novine Kantona Sarajevo“, br. 32/09 i 11/11), a koje se, između ostalog, ogledaju u nepoduzimanju naloženih dodatnih mjera, na zahtjev nadležnog policijskog organa. Nadležni policijski organ procjenjuje i da bi usljed održavanja predmetnog javnog skupa nastupila stvarna opasnost od narušavanja javnog reda i mira u većem obimu. Zaključno, u skladu sa članom 16. Zakona o javnom okupljanju („Službene novine Kantona Sarajevo“, br. 32/09 i 11/11), nadležna policijska uprava izdala je rješenje o zabrani održavanja javnog skupa - naveli su iz MUP-a KS.

    Podsjećamo, optužnica protiv Milorada Dodika i Miloša Lukića je podignuta zbog krivičnog djela neprovođenja odluke visokog predstavnika.

    Iz Odbora za zaštitu i prava Srba u FBiH se ranije tvrdilo da je optužnica politički montirana i da je to razlog organizirana protesta.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Uncle Baby Billy Fri Sep 01, 2023 9:40 am

    draško i direktorica desingerica


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by паће Fri Sep 01, 2023 9:51 am

    А сингерица и десингерица се разликују по...?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Fri Sep 01, 2023 10:32 am

    Vucic u poseti osnovnoj skoli Svetislav Golubovic Mitraljeta u Banjoj Luci.

    Sta ce Mitraljeta tamo? Nemaju dovoljno svojih partizanskih heroja nego moraju da caste Sremca koji je rat proveo na relaciji Zemun - Fruska Gora? Bosna i Hercegovina - Page 16 3816571643

    Mislim bolje Mitraljeta nego Draza, naravno, ali nije mi bas jasna logika. Kao kada bismo u Sumadiji davali imena skolama po crnogorskim vojvodama umesto npr. po znamenitim junacima prvog i drugog ustanka. Mislim, verovatno ih ima, ali to treba hitno menjati.
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by паће Fri Sep 01, 2023 10:38 am

    Моја се улица зове по непознатом народном хероју из Требиња. Знам за још два места где улица има то име, једно је херцеговачко колонизовано, друго је Београд, осим што се Београд у међувремену предомислио па је та улица прекрштена.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Fri Sep 01, 2023 1:31 pm

    Dobro, ali 1) vi ste ionako bili nemacko podrucje 2) ulica je puno, skola ne bas 3) junacka proslost tog podrucja namece potrebu za herojima migrantima Bosna i Hercegovina - Page 16 2304934895
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by паће Fri Sep 01, 2023 2:54 pm

    Била је и школа са тим именом, па како се град расељавао тако су се и школе преспајале и шта мислиш ко ниије ухватио музичку столицу...

    Више је до тога ко има више залудних да подмећу предлоге и дижу галаму кад заседају ти одбори. Ту може да се подметне ко шта хоће, само ако је довољно луд и упоран. Нисам тај, чак никад нисам ни знао кад то заседа.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Uncle Baby Billy Fri Sep 01, 2023 4:24 pm

    kakav mitraljeta u BL? bio predsednik u Batajnici.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Fri Sep 01, 2023 5:52 pm

    OK to bi bilo logicno. Izgleda da je jutros negde pusteno da je bio u Banja Luci. Ni meni nista nije bilo jasno. Cak mu se ovako uklapa sa marsrutom po Vojvodini, sa ishodistem u...akva parku u Subotici.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Fri Sep 01, 2023 8:41 pm

    U medjuvremenu, ima ih koji slave...


    Bosna i Hercegovina - Page 16 3588402_01page001_ff-s
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by hk1 Fri Sep 01, 2023 9:20 pm

    drasko se munjevitom brzinom probija na tron govnjive politicke elite regiona

    koliko je zalosno da mlad politicar, opozicija dodiku, pritom dolazi iz jedinog urbanog centra republike srpske bira taj put kojim uveliko ide

    ne znam da li je do mene i filtracije sardzaja, ali ove teme koje dominiraju bih teraju samo na tugu i zelju da covek udara glavom u zid

    ima li u republici srpskoj ikakva politicka, pa ne nuzno ni formalno politicka, moze i u sirem smislu drustvena organizacija kojoj u osnovi nije nacionalizam i konzervativizam
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Filipenko Fri Sep 01, 2023 9:52 pm

    Izvini, ali ne slažem se. Draško Stanivuković je oduvek bio ološ, nema on šta da se probija na tron govnjive političke elite. Samo je neko u jednom trenutku umislio "eto nama dobrog, finog momka koji je protiv Dodika, a i lepo izgleda".

    I nemojte da se čudite kada isto bude bilo sa Jelenom Trivić. Ona je gori nacionalista i Vučićevac od Dodika. Vama je dovoljno što je protiv Dodika, još je vidite u pozitivnom kontekstu na nekom bošnjačkom kanalu tipa Face TV, gde joj daju da bljuje vatru. Onda kada s ponosom kaže da je Draža bio oslobodilac i optuži Dodika da ne sluša Vučića dovoljno svi se hvatate za glavu. Jebiga.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51888
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 01, 2023 10:03 pm

    Dodik je ruski nacionalista
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51888
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 01, 2023 10:04 pm

    Dobro, znam da je pre svega lopina, ali bilo mi zgodno
    avatar

    Posts : 18962
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Fri Sep 01, 2023 10:31 pm

    Dodik je građevinski preduzetnik.
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by hk1 Fri Sep 01, 2023 10:33 pm

    Filipenko wrote:Izvini, ali ne slažem se. Draško Stanivuković je oduvek bio ološ, nema on šta da se probija na tron govnjive političke elite. Samo je neko u jednom trenutku umislio "eto nama dobrog, finog momka koji je protiv Dodika, a i lepo izgleda".

    I nemojte da se čudite kada isto bude bilo sa Jelenom Trivić. Ona je gori nacionalista i Vučićevac od Dodika. Vama je dovoljno što je protiv Dodika, još je vidite u pozitivnom kontekstu na nekom bošnjačkom kanalu tipa Face TV, gde joj daju da bljuje vatru. Onda kada s ponosom kaže da je Draža bio oslobodilac i optuži Dodika da ne sluša Vučića dovoljno svi se hvatate za glavu. Jebiga.
    ne znam ko smo to mi
    nikad nisam komentarisao jelenu trivic, pa samim tim ni u kontekstu koji ti navodis

    takodje, nigde nisam napisao da stanivukovic nije bio olos ili da se menja
    jednostavno, svojom trenutnom funkcijom i politickim angazmanom, sve je vise prisutan medijski i sve je uticajniji
    na taj nacin se probija
    Anonymous
    Guest

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Guest Fri Sep 01, 2023 11:07 pm

    Ми, Словенци!

    Bosna i Hercegovina - Page 16 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Sep 20, 2024 4:28 am