Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Mon Jun 17, 2024 3:44 pm

    Летећи Полип wrote:Uci neki zanat, dok si jos mlad. Zajebi magacin.
    Uštedeo sam oko 1500, samo nisam odlučio koji zanat bi najbolji za mene, pa sa upišem neki kurs i krenem.
    Verovatno voda+keramika


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Jun 17, 2024 3:58 pm

    Добро ти је то, гледам свог мајстора, каве стругар па ради цеви грејање и којешта, каже техника је сад много лакша него што је некад била, има много мање да се штемује а и за то има машина, па и ове пластичне цеви се сад замењују овим трослојним као за подно грејање, каже лаганица, уради га трипут брже кад не мора сваку кривину да савија на пегли.

    Имао неки чукарац, каже „ма заболе ме за њих, дао сам адвокату па нек ваде очи са њим, нек кошта колико кошта, мање ће да буде него да губим време са њима“.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by fikret selimbašić Mon Jun 17, 2024 5:45 pm

    disident wrote:

    Imperija Zla
    Šteta što NC više nije živ da vidi  USA - США - SAD - Page 38 2304934895


    Spavaš, Disi, spavaš, a onda 1 ja moram da uletim u boj sa imperijom zla USA - США - SAD - Page 38 2304934895


    Летећи Полип wrote:Uci neki zanat, dok si jos mlad. Zajebi magacin.

    disident wrote:
    Летећи Полип wrote:Uci neki zanat, dok si jos mlad. Zajebi magacin.
    Uštedeo sam oko 1500, samo nisam odlučio koji zanat bi najbolji za mene, pa sa upišem neki kurs i krenem.
    Verovatno voda+keramika

    Bez zajebancije i smajlija:

    Jedan od najvećih proizvođača namještaja u našoj zemlji Suad Ećo, do prije 5 godina lako je dolazio do radne snage. Kaže kako je danas lakše “dovesti arhitektu, nego stolara.

    “Naše neko iskustvo pokazuje da mi prilično lakše dolazimo do visokoobrazovanih uposlenika, arhitekti do računovođa, menadžera. Ako imate saradnju sa fakultetima, mladi čim završe date im priliku da rade. Tu nemamo nekih problema. Možemo prilično lako doći do uposlenika i pokazalo se kao dobra praksa. Ono što nedostaje i gdje su problemi, jeste za angažman, prije svega radnika stručnih zanimanja sa srednjom stručnom spremom, stolari, tapetari, krojači…” kaže Suad Ećo, direktor kompanije za proizvodnju namještaja.

    Danas se zanat najviše isplati. Tako govore i sljedeći podaci: Plata medicinske sestre u BiH varira od 723 do 1.625 KM. Farmaceuti mjesečno zarade od 950 do 1.826 KM. Kada tražite kvalitetnog zidara, stolara ili vodoinstalatera, do njega je, gotovo nemoguće doći. A i kada ga pronađete, na njegov rad se čeka mjesecima.

    Plata vodoinstalatera u BiH kreće se i do 1.800 KM. Stolari najviše zarađuju, plata ide i do 2.000 maraka . Zarada konobara u našoj zemlji malo je veća od 1.150 maraka.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Jun 17, 2024 6:26 pm

    А приде је и бар четири године раније почео да ради и није се истрошио на студирање, па ти види добитка.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nim Chimpsky

    Posts : 168
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Mon Jun 17, 2024 11:10 pm

    Solus_Rex wrote:Vilmoše jel istina:
    Sta se desava, maga postrosila jaja za stupidne tvitove? Ovo je deo trampove internet strategije da se rulja plasi navodno visokim cenama. Do skoro su lagali o ceni jaja i goriva, govedinom vrv targetiraju latinose. 

    Inace, jel ti mislis da je 6$ skupo? Koliko ti placas pokilo?
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Mon Jun 17, 2024 11:32 pm

    Nim Chimpsky wrote:
    Solus_Rex wrote:Vilmoše jel istina:
    Sta se desava, maga postrosila jaja za stupidne tvitove? Ovo je deo trampove internet strategije da se rulja plasi navodno visokim cenama. Do skoro su lagali o ceni jaja i goriva, govedinom vrv targetiraju latinose. 

    Inace, jel ti mislis da je 6$ skupo? Koliko ti placas pokilo?
    Tvit jeste očigledno trampova predizborna kampanja tj deo nje, ali npr stalno čitam na redditu kukanje na cenu hrane. Pred toga još x ekonomski stvari, cene goriva, rente,komunalija itd.
    Doduše uglavnom se kukalo na cene "zdrave" hrane i namernica, danas vidim ovo.
    Tako da se ocigledno nešto dešava

    USA - США - SAD - Page 38 20240611


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nim Chimpsky

    Posts : 168
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Tue Jun 18, 2024 12:28 am

    disident wrote:Tvit jeste očigledno trampova predizborna kampanja tj deo nje, ali npr stalno čitam na redditu kukanje na cenu hrane. Pred toga još x ekonomski stvari, cene goriva, rente,komunalija itd.
    Doduše uglavnom se kukalo na cene "zdrave" hrane i namernica, danas vidim ovo.
    Tako da se ocigledno nešto dešava

    USA - США - SAD - Page 38 20240611
    Mrzi me sad da pisem nadugacko, ali ovo je dobar primer kako informisanje sa socijalnih mreza moze stvoriti pogresan utisak. Ukratko, veliki procenat takvih postova se plasira sa botovskih naloga. Ljudi to procitaju, nekriticki prihvate, prenose dalje i stvore histeriju. U realnosti je rec o nekoliko razlicitih i ne nuzno povezanih fenomena. Pocelo je od stvarnog problema - visoke inflacije od 8% u 2022. izazvane problemima u snabdevanju ili trzisnim spekulacijama usled Covida. Tako je bilo svuda u svetu ™. To je dalo municiju republikancima za propagandu kako je Biden upropastio ekonomiju. U realnosti su zarade porasle vise od inflacije i to neproporcionalno vise za ljude sa manjim primanjima. Od tad je inflacija smanjena medjutim cene ne idu na dole kad se inflacija smanji (za to je potrebna deflacija), a ljudi idu u prodavnice svaki dan, a plate primaju jednom mesecno pa se tako stvara utisak da je zivot postao realno skuplji (a nije).

    Druga stvar je stratesko plasiranje pazljivo odabranih poluinformacija. U Americi su razlike u cenama izmedju proizvoda razlicitih cenovnih kategorija ogromne. Na primer, tuce jaja moze od kosta od 2.5 do preko deset dolara u zavisnosti da li se kupe u obicnoj ili fensi prodavnici, da li su organska od kokosaka iz dvorista ili obicna iz kaveza, da li su od posebne vrste kokosaka itd. Kad se pojavio pticji grip prodavnice jedno krace vreme nisu nabavljale nove ture jaja. Prvo su se rasprodala jeftinija jaja iz starih zaliha a na policama su ostala ova skupa, pa je na tviteru nastalo takmicenje ko ce da okaci skrinsot najskupljih jaja. Normalno snabdevanje je ubrzo uspostavljeno ali je mit o skupim jajima ostao.

    Ili npr. benzin koji trenutno kosta 35% vise u odnosu na 2019. Tu pricu najvise forsiraju republikanci koji voze kamionete koji gutaju benzin ali nece da voze normalan auto jer im je to deo identiteta (drugom prilikom kako i zasto je formiran, a nije nezanimljiva prica). Cene benzina se inace formiraju na trzistu koje republikanci nikad i ni pod kojim uslovima ne zele da bude regulisano.

    U najvecem problemu je deo populacije koji nema pristup normalnim radnjama i koji mora da vozi i po 50km do prve prodavnice sa svezim namirnicama (meso, voce, povrce). E sad, iako je tacno da je u proseku procentualno najveci rast plata bio u donjem rangu zarada ja nemam pristup granularnim podacima na nivou populacije (rasa, region isl) da vidim da li su plate manje placenih radnika podjednako porasle u bible beltu kao u metro zonama, pa ne mogu da izvucem neki zakljucak o pogodjenosti ovog dela populacije. Tj. moguce da oni jesu najebali, ali mozda i nisu. Ne znam.

    Medjutim, to me dovodi do price o fast foodu. To cu na brzaka da mi se ne ugreje sampanjac. Neki lanci brze hrane su uveli tzv. surge pricing - odnosno cena je varijabilna u zavisnosti od trenutne potraznje. Tako je vrv cena visoka u spicu (nemam pojma kad bi to bilo, vrv u vreme rucka i posle posla), a u ostalim periodima je uobicajena sto pravi problem ljudima koji su navikli da se tako hrane. O tome ne znam sta da mislim, realno cine uslugu ljudima koji imaju alternativu, ali opet moguce je da neki i nemaju i da im je to realan problem. Medjutim, mislim da je mali broj lanaca to uveo, i da se ugl koriste druge taktike cenovne manipulacije koje se zasnivaju na popustima u odredjeno doba dana. Da budem jasan, mislim sve najgore o tom nacinu poslovanja.

    TLDR je da tviter laze i/ili preteruje sto ste znali i bez citanja ove poruke. Nesto se stvarno desava. U stvari se desava mnogo razlicitih stvari istovremeno, ne nuzno povezanih ili ne nuzno povezanih na onaj nacin na koji to izgleda na prvu loptu.
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Tue Jun 18, 2024 12:48 am

    TDLR ljudi su bez razloga nezadovoljni jer su pali pod psy op Twitter botova, pa ne vide zlatno doba koje prikazuju neke statistike.

    Ko u Srbiji sa Vučićem  USA - США - SAD - Page 38 2304934895

    Inače ovaj članak baca iste teze, samo fale zli botovi i jaja, ali i prikazuje i neke stvarne, fundamentalne probleme, poput kupovine svoje kuće ili stana

    https://www.cbsnews.com/news/economy-inflation-why-americans-are-so-unhappy-three-charts/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Tue Jun 18, 2024 1:08 am

    Nim Chimpsky wrote:
    disident wrote:Tvit jeste očigledno trampova predizborna kampanja tj deo nje, ali npr stalno čitam na redditu kukanje na cenu hrane. Pred toga još x ekonomski stvari, cene goriva, rente,komunalija itd.
    Doduše uglavnom se kukalo na cene "zdrave" hrane i namernica, danas vidim ovo.
    Tako da se ocigledno nešto dešava

    USA - США - SAD - Page 38 20240611
    Mrzi me sad da pisem nadugacko, ali ovo je dobar primer kako informisanje sa socijalnih mreza moze stvoriti pogresan utisak. Ukratko, veliki procenat takvih postova se plasira sa botovskih naloga. Ljudi to procitaju, nekriticki prihvate, prenose dalje i stvore histeriju. U realnosti je rec o nekoliko razlicitih i ne nuzno povezanih fenomena. Pocelo je od stvarnog problema - visoke inflacije od 8% u 2022. izazvane problemima u snabdevanju ili trzisnim spekulacijama usled Covida. Tako je bilo svuda u svetu ™. To je dalo municiju republikancima za propagandu kako je Biden upropastio ekonomiju. U realnosti su zarade porasle vise od inflacije i to neproporcionalno vise za ljude sa manjim primanjima. Od tad je inflacija smanjena medjutim cene ne idu na dole kad se inflacija smanji (za to je potrebna deflacija), a ljudi idu u prodavnice svaki dan, a plate primaju jednom mesecno pa se tako stvara utisak da je zivot postao realno skuplji (a nije).

    Druga stvar je stratesko plasiranje pazljivo odabranih poluinformacija. U Americi su razlike u cenama izmedju proizvoda razlicitih cenovnih kategorija ogromne. Na primer, tuce jaja moze od kosta od 2.5 do preko deset dolara u zavisnosti da li se kupe u obicnoj ili fensi prodavnici, da li su organska od kokosaka iz dvorista ili obicna iz kaveza, da li su od posebne vrste kokosaka itd. Kad se pojavio pticji grip prodavnice jedno krace vreme nisu nabavljale nove ture jaja. Prvo su se rasprodala jeftinija jaja iz starih zaliha a na policama su ostala ova skupa, pa je na tviteru nastalo takmicenje ko ce da okaci skrinsot najskupljih jaja. Normalno snabdevanje je ubrzo uspostavljeno ali je mit o skupim jajima ostao.

    Ili npr. benzin koji trenutno kosta 35% vise u odnosu na 2019. Tu pricu najvise forsiraju republikanci koji voze kamionete koji gutaju benzin ali nece da voze normalan auto jer im je to deo identiteta (drugom prilikom kako i zasto je formiran, a nije nezanimljiva prica). Cene benzina se inace formiraju na trzistu koje republikanci nikad i ni pod kojim uslovima ne zele da bude regulisano.

    U najvecem problemu je deo populacije koji nema pristup normalnim radnjama i koji mora da vozi i po 50km do prve prodavnice sa svezim namirnicama (meso, voce, povrce). E sad, iako je tacno da je u proseku procentualno najveci rast plata bio u donjem rangu zarada ja nemam pristup granularnim podacima na nivou populacije (rasa, region isl) da vidim da li su plate manje placenih radnika podjednako porasle u bible beltu kao u metro zonama, pa ne mogu da izvucem neki zakljucak o pogodjenosti ovog dela populacije. Tj. moguce da oni jesu najebali, ali mozda i nisu. Ne znam.

    Medjutim, to me dovodi do price o fast foodu. To cu na brzaka da mi se ne ugreje sampanjac. Neki lanci brze hrane su uveli tzv. surge pricing - odnosno cena je varijabilna u zavisnosti od trenutne potraznje. Tako je vrv cena visoka u spicu (nemam pojma kad bi to bilo, vrv u vreme rucka i posle posla), a u ostalim periodima je uobicajena sto pravi problem ljudima koji su navikli da se tako hrane. O tome ne znam sta da mislim, realno cine uslugu ljudima koji imaju alternativu, ali opet moguce je da neki i nemaju i da im je to realan problem. Medjutim, mislim da je mali broj lanaca to uveo, i da se ugl koriste druge taktike cenovne manipulacije koje se zasnivaju na popustima u odredjeno doba dana. Da budem jasan, mislim sve najgore o tom nacinu poslovanja.

    TLDR je da tviter laze i/ili preteruje sto ste znali i bez citanja ove poruke. Nesto se stvarno desava. U stvari se desava mnogo razlicitih stvari istovremeno, ne nuzno povezanih ili ne nuzno povezanih na onaj nacin na koji to izgleda na prvu loptu.
    Za kraj, ne mora da znaci nista u smislu rezultata i toga ko je upravu, ali bar meni ozbiljno bode oci ta prepotentnost, agresivno kvazi intelektualno izdrkavanje, nadmenost i oholost neslucenih visina sa koji se ljosne pravo dupe kada se desi bregzit, trump ili zlf osvoji 12,15%. 
    To tako smrdi na burzoaziju i prezir prema nizim klasama(koje jelte padaju na populizam), al valjda se od svoje klase ne moze pobeci


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7402
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jun 21, 2024 1:49 am

    Kad nijedan od vas dvojice nece da provede 2 minuta na Guglu:

    https://www.selinawamucii.com/insights/prices/united-states-of-america/beef/

    https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_price_rankings?itemId=121


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 21, 2024 6:04 am

    disident wrote:
    Nim Chimpsky wrote:
    Mrzi me sad da pisem nadugacko, ali ovo je dobar primer kako informisanje sa socijalnih mreza moze stvoriti pogresan utisak. Ukratko, veliki procenat takvih postova se plasira sa botovskih naloga. Ljudi to procitaju, nekriticki prihvate, prenose dalje i stvore histeriju. U realnosti je rec o nekoliko razlicitih i ne nuzno povezanih fenomena. Pocelo je od stvarnog problema - visoke inflacije od 8% u 2022. izazvane problemima u snabdevanju ili trzisnim spekulacijama usled Covida. Tako je bilo svuda u svetu ™. To je dalo municiju republikancima za propagandu kako je Biden upropastio ekonomiju. U realnosti su zarade porasle vise od inflacije i to neproporcionalno vise za ljude sa manjim primanjima. Od tad je inflacija smanjena medjutim cene ne idu na dole kad se inflacija smanji (za to je potrebna deflacija), a ljudi idu u prodavnice svaki dan, a plate primaju jednom mesecno pa se tako stvara utisak da je zivot postao realno skuplji (a nije).

    Druga stvar je stratesko plasiranje pazljivo odabranih poluinformacija. U Americi su razlike u cenama izmedju proizvoda razlicitih cenovnih kategorija ogromne. Na primer, tuce jaja moze od kosta od 2.5 do preko deset dolara u zavisnosti da li se kupe u obicnoj ili fensi prodavnici, da li su organska od kokosaka iz dvorista ili obicna iz kaveza, da li su od posebne vrste kokosaka itd. Kad se pojavio pticji grip prodavnice jedno krace vreme nisu nabavljale nove ture jaja. Prvo su se rasprodala jeftinija jaja iz starih zaliha a na policama su ostala ova skupa, pa je na tviteru nastalo takmicenje ko ce da okaci skrinsot najskupljih jaja. Normalno snabdevanje je ubrzo uspostavljeno ali je mit o skupim jajima ostao.

    Ili npr. benzin koji trenutno kosta 35% vise u odnosu na 2019. Tu pricu najvise forsiraju republikanci koji voze kamionete koji gutaju benzin ali nece da voze normalan auto jer im je to deo identiteta (drugom prilikom kako i zasto je formiran, a nije nezanimljiva prica). Cene benzina se inace formiraju na trzistu koje republikanci nikad i ni pod kojim uslovima ne zele da bude regulisano.

    U najvecem problemu je deo populacije koji nema pristup normalnim radnjama i koji mora da vozi i po 50km do prve prodavnice sa svezim namirnicama (meso, voce, povrce). E sad, iako je tacno da je u proseku procentualno najveci rast plata bio u donjem rangu zarada ja nemam pristup granularnim podacima na nivou populacije (rasa, region isl) da vidim da li su plate manje placenih radnika podjednako porasle u bible beltu kao u metro zonama, pa ne mogu da izvucem neki zakljucak o pogodjenosti ovog dela populacije. Tj. moguce da oni jesu najebali, ali mozda i nisu. Ne znam.

    Medjutim, to me dovodi do price o fast foodu. To cu na brzaka da mi se ne ugreje sampanjac. Neki lanci brze hrane su uveli tzv. surge pricing - odnosno cena je varijabilna u zavisnosti od trenutne potraznje. Tako je vrv cena visoka u spicu (nemam pojma kad bi to bilo, vrv u vreme rucka i posle posla), a u ostalim periodima je uobicajena sto pravi problem ljudima koji su navikli da se tako hrane. O tome ne znam sta da mislim, realno cine uslugu ljudima koji imaju alternativu, ali opet moguce je da neki i nemaju i da im je to realan problem. Medjutim, mislim da je mali broj lanaca to uveo, i da se ugl koriste druge taktike cenovne manipulacije koje se zasnivaju na popustima u odredjeno doba dana. Da budem jasan, mislim sve najgore o tom nacinu poslovanja.

    TLDR je da tviter laze i/ili preteruje sto ste znali i bez citanja ove poruke. Nesto se stvarno desava. U stvari se desava mnogo razlicitih stvari istovremeno, ne nuzno povezanih ili ne nuzno povezanih na onaj nacin na koji to izgleda na prvu loptu.
    Za kraj, ne mora da znaci nista u smislu rezultata i toga ko je upravu, ali bar meni ozbiljno bode oci ta prepotentnost, agresivno kvazi intelektualno izdrkavanje, nadmenost i oholost neslucenih visina sa koji se ljosne pravo dupe kada se desi bregzit, trump ili zlf osvoji 12,15%. 
    To tako smrdi na burzoaziju i prezir prema nizim klasama(koje jelte padaju na populizam), al valjda se od svoje klase ne moze pobeci

    Da, ali "radnicka klasa" je i navucena na desni populizam razlicitih vrsta i sve i da joj se prica kako jadna ona cene su otisle u nebo (sto neki levicari i rade) znacajan deo je tesko otrgnuti od faradžića, le pen, tvampa ili, well, vucica. Takodje postoji i znacajan?deo burzoazije ili "burzoazije" koju je tesko namamiti na glasanje za levicu jer "komunisti". Lose je.
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Fri Jun 21, 2024 12:14 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    disident wrote:
    Za kraj, ne mora da znaci nista u smislu rezultata i toga ko je upravu, ali bar meni ozbiljno bode oci ta prepotentnost, agresivno kvazi intelektualno izdrkavanje, nadmenost i oholost neslucenih visina sa koji se ljosne pravo dupe kada se desi bregzit, trump ili zlf osvoji 12,15%. 
    To tako smrdi na burzoaziju i prezir prema nizim klasama(koje jelte padaju na populizam), al valjda se od svoje klase ne moze pobeci

    Da, ali "radnicka klasa" je i navucena na desni populizam razlicitih vrsta i sve i da joj se prica kako jadna ona cene su otisle u nebo (sto neki levicari i rade) znacajan deo je tesko otrgnuti od faradžića, le pen, tvampa ili, well, vucica. Takodje postoji i znacajan?deo burzoazije ili "burzoazije" koju je tesko namamiti na glasanje za levicu jer "komunisti". Lose je.
    Jeste, slažem se sa tim, mada radnička klasa nije jedina koja pada na desni populizam niti je klasno svesna.
    Moj komentar gore je bio izrevoltiranost time kako je sve ekonomski super, al eto, desi se propaganda i ode mast u propast.

    Lose je, jer je ekonomski lose i neizvesno.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 21, 2024 12:31 pm

    Pa dobro je za nekoga, a taj neko nije bas 1-2%
    Dakle osim sto je lose, jos plus je i komplikovano...
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Fri Jun 21, 2024 12:46 pm

    disident wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:

    Da, ali "radnicka klasa" je i navucena na desni populizam razlicitih vrsta i sve i da joj se prica kako jadna ona cene su otisle u nebo (sto neki levicari i rade) znacajan deo je tesko otrgnuti od faradžića, le pen, tvampa ili, well, vucica. Takodje postoji i znacajan?deo burzoazije ili "burzoazije" koju je tesko namamiti na glasanje za levicu jer "komunisti". Lose je.
    Jeste, slažem se sa tim, mada radnička klasa nije jedina koja pada na desni populizam niti je klasno svesna.
    Moj komentar gore je bio izrevoltiranost time kako je sve ekonomski super, al eto, desi se propaganda i ode mast u propast.

    Lose je, jer je ekonomski lose i neizvesno.

    А то кад крену да кењају како привреда добро стоји, то углавном значи да су банкстери убрали добар кајмак, да је опорезива маса нешто скочила, да је профитна стопа висока и да је све осим тих 1-2% већ најебало.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Fri Jun 21, 2024 3:54 pm

    Ne znam kakve veze ima ZLFovih 12,5% sa elitizmom, desnim populizmom ili radnickom klasom. Slab rezultat BB u Beogradu je direktan rezultat bojkota i antiZLF propagande sa opoziconih medija, kojoj su se odazvali standardni opozicioni biraci, tj pre svrga srednja klasa. Niko nije ni tvrdio bilo sta drugacije i ne znam kako je to uporedivo saBregzitom, Trampom ili bilo cim slicnim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Fri Jun 21, 2024 4:15 pm

    Erős Pista wrote:Ne znam kakve veze ima ZLFovih 12,5% sa elitizmom, desnim populizmom ili radnickom klasom. Slab rezultat BB u Beogradu je direktan rezultat bojkota i antiZLF propagande sa opoziconih medija, kojoj su se odazvali standardni opozicioni biraci, tj pre svrga srednja klasa. Niko nije ni tvrdio bilo sta drugacije i ne znam kako je to uporedivo saBregzitom, Trampom ili bilo cim slicnim.
    Nemaju veze ta dešavanja međusobno, imaju veze  samouverena proseravanja nekih, i ogromna slepa mrlja za određene procese, zatim brisanje profila kad se ispuši pa posle jovo nanovo sa novog.
    Tdlr samo obrazac slepila koji se ponavlja od lokalne do us politike.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15367
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Mon Jun 24, 2024 1:25 pm



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 37332
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Mon Jun 24, 2024 1:27 pm

    RFK fali ono bese deo mozga


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Mon Jun 24, 2024 1:30 pm

    imao je mozgojedca koji je valjda umro od gladi.


    While packing for the trip, he said, he received a call from a doctor at NewYork-Presbyterian Hospital who had a different opinion: Mr. Kennedy, he believed, had a dead parasite in his head.
    The doctor believed that the abnormality seen on his scans “was caused by a worm that got into my brain and ate a portion of it and then died,” Mr. Kennedy said in the deposition.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Jun 24, 2024 4:12 pm

    Ta „през-бајтерска“ болница се зато тако и зове, што је специјализовала за то.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 24, 2024 7:30 pm

    .
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Janko Suvar Fri Jun 28, 2024 3:15 am

    imao Bajden prvi gaf sad, nije uspeo da se seti sta je hteo da kaze

    we finally beat... Medicare USA - США - SAD - Page 38 1399639816


    _____
    ????
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Janko Suvar Fri Jun 28, 2024 3:25 am

    Stvarno lose zvuci i izgleda Bajden.

    Ne znam da li vise bilo sta znaci debata, al ovo nije dobro


    _____
    ????
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Janko Suvar Fri Jun 28, 2024 3:28 am

    "Every single thing he said is a lie." 

    USA - США - SAD - Page 38 1399639816 

    jeste


    _____
    ????
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Janko Suvar Fri Jun 28, 2024 3:33 am

    ATLANTA (AP) — In first half-hour of debate, a raspy Biden delivers rambling answers while Trump counters with energy and falsehoods.


    _____
    ????

    USA - США - SAD - Page 38 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:20 pm