Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    disident

    Posts : 15372
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Wed Jun 14, 2023 2:18 pm

    Ja jedva čekam da Bajden zakoraci svojom starackom nogicom u drugi mandat, to ce biti pisanje demencije i padova


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Notxor Wed Jun 14, 2023 2:19 pm

    Ne pratim scenu.
    Jel' ima demokrata koji bi da ulete umesto njega?
    Jel' ostaje i budala Kamala?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Јанош Винету

    Posts : 5428
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Wed Jun 14, 2023 3:34 pm

    Нема таквих који обједињују партију.

    Уопште има мало Демократских кандата у трци, мање него Републиканских, а и то што има је доста под пристиском естаблишмента. Мени је симпатичан онај Тексашанин, Бето О`Рурк.

    Нажалост, унутарпартијски избори су за сада само са три кандидата - постојећи председник Бајден, Роберт Ф. Кенеди, Мариен Вилијамсон. Несхватљиво ограничен број.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jun 14, 2023 4:10 pm

    kondo wrote:jedva čekam da tramp ponovo bude precednik sveta. 
    A ja jedva čekam da ode u zatvor.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Jun 14, 2023 5:09 pm

    https://jacobin.com/2023/06/trumps-kryptonite-progressive-working-class-voting-report


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5428
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Wed Jun 14, 2023 5:24 pm

    Ма докле више са тим, тандрчу о томе последњих 10 година, још од Бернија Сандерса. Магијско мишљење, што је баби мило то јој се и снило. Неки графикони, неки минијатурни успеси левих либералних кандидата, хватање за сламку.

    Лепо је то yveyda окарактерисао, немам уопште вере у америчке левичаре. Шта је било са Александријом Оказио-Кортес? У чега се она претворила?

    Одвалиће деда још једном. Бољи је и препариран него његови противкандидати.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Jun 14, 2023 5:43 pm

    Pa Bajdenov uspeh je dobrim delom zbog takvog nastupa.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Wed Jun 14, 2023 5:57 pm

    Notxor wrote:Ne pratim scenu.
    Jel' ima demokrata koji bi da ulete umesto njega?
    Jel' ostaje i budala Kamala?

    Sve uloge su vec podeljene.


    USA - США - SAD - Page 8 51YiPqE+HwL._AC_UF894,1000_QL80_



    Јанош Винету wrote:Ма докле више са тим, тандрчу о томе последњих 10 година, још од Бернија Сандерса. Магијско мишљење, што је баби мило то јој се и снило. Неки графикони, неки минијатурни успеси левих либералних кандидата, хватање за сламку.

    Лепо је то yveyda окарактерисао, немам уопште вере у америчке левичаре. Шта је било са Александријом Оказио-Кортес? У чега се она претворила?

    Одвалиће деда још једном. Бољи је и препариран него његови противкандидати.

    +1

    Ta satro levica je pukla, to je cak i njima jasno. Kako koji bude izabran za ---nesto, kongresmena, gradonacelnika, bilo sta--- biva kooptiran i korumpiran od strane establisment demokrata predvodjenih kadrovima koje je selektirao Dzefri Epstin. Nema tu srece. Nisu dzabe boljsevici skapirali da regularnim sredstvima ne moze da se dodje na vlast. Demokratija je napravljena da se nista ne desava i da ne bude promena rezima.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jun 14, 2023 6:09 pm

    A u Srbiji je napravljena da ne bude ni promene vlasti to jest vladara.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Jun 14, 2023 6:17 pm

    disident wrote:Ja jedva čekam da Bajden zakoraci svojom starackom nogicom u drugi mandat, to ce biti pisanje demencije i padova
    Svi ti padovi i demencija su wishful thinking retarada koje bi Biden pijan razbucao u partiji saha. Biden je, meni iznenadjujuce, obavio prilicno dobar posao do sada. Povezao je linije demokrata, odmereno reagovao na rusku okupaciju Ukrajine i stabilizovao ekonomiju. Matori je prilicno lucidan, a nacin na koji se ispisao po GOPu prilikom pregovora o budzetu a zatim uzdrzao da im to utrlja na nos je apsolutno spektakularan.

    Јанош Винету wrote:
    Уопште има мало Демократских кандата у трци, мање него Републиканских, а и то што има је доста под пристиском естаблишмента. Мени је симпатичан онај Тексашанин, Бето О`Рурк.

    Нажалост, унутарпартијски избори су за сада само са три кандидата - постојећи председник Бајден, Роберт Ф. Кенеди, Мариен Вилијамсон. Несхватљиво ограничен број.
    Potpuno ocekivano, prajmariji su formalnost. Prijavice se jos autsajdera, ali sigurno nece biti jacih izazivaca. Prvo zato sto su neki za koje se sumnjalo u medjuvremenu prebegli kod republikanaca (Tulsi Gabbard i ona kokos iz Arizone), drugo jer su progresivci belezili lose rezultate protiv republikanaca na izborima van jakih plavih izbornih mesta.  Kennedy je klasican DINO i on ce dobiti dosta prostora na Foxu i Twitteru da kenja po Bidenu, a Williamson new age kokos koja ce kampanju iskoristiti za prodaju svojih self help spiritualnih trivija. Ono sto progresivci mogu i treba da urade je da pritisnu Bidena da napravi cvrsci plan za neke od stvari koje nije ispunio ili nije zeleo da uradi do sada - oprost studentskih dugova, univerzalno zdravstveno osiguranje isl, ali i da napravi plan za demontazu drzavnog udara u sferi sudstva koji su republikanci sproveli.

    Erős Pista wrote:https://jacobin.com/2023/06/trumps-kryptonite-progressive-working-class-voting-report
    Sva istrazivanja i analize kretanja glasova koja sam video kazu da je radikalizovane Trampove glasace nemoguce privoleti bez obzira na predizborna obecanja.
    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Jun 14, 2023 6:32 pm

    Pa radikalizovane mozda nije, ali nisu svi radikalizovani. Ovo samo potvrdjuje ono sto smo vec znali, da ce kandidati koji su blize bazi, kako po poreklu, tako i po politikama koje zagovaraju, biti popularniji u istoj toj bazi. Mislim, who would've thunk it...

    A Bajdenova pobeda je dosla doslovno na krilima tog saznanja. Starovremski folksy kandidat sa pro-working class i infrastrukturnim politikama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3795
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Bleeding Blitva Wed Jun 14, 2023 6:37 pm

    host wrote:
    disident wrote:Ja jedva čekam da Bajden zakoraci svojom starackom nogicom u drugi mandat, to ce biti pisanje demencije i padova
    Svi ti padovi i demencija su wishful thinking retarada koje bi Biden pijan razbucao u partiji saha. Biden je, meni iznenadjujuce, obavio prilicno dobar posao do sada. Povezao je linije demokrata, odmereno reagovao na rusku okupaciju Ukrajine i stabilizovao ekonomiju. Matori je prilicno lucidan, a nacin na koji se ispisao po GOPu prilikom pregovora o budzetu a zatim uzdrzao da im to utrlja na nos je apsolutno spektakularan.

    Јанош Винету wrote:
    Уопште има мало Демократских кандата у трци, мање него Републиканских, а и то што има је доста под пристиском естаблишмента. Мени је симпатичан онај Тексашанин, Бето О`Рурк.

    Нажалост, унутарпартијски избори су за сада само са три кандидата - постојећи председник Бајден, Роберт Ф. Кенеди, Мариен Вилијамсон. Несхватљиво ограничен број.
    Potpuno ocekivano, prajmariji su formalnost. Prijavice se jos autsajdera, ali sigurno nece biti jacih izazivaca. Prvo zato sto su neki za koje se sumnjalo u medjuvremenu prebegli kod republikanaca (Tulsi Gabbard i ona kokos iz Arizone), drugo jer su progresivci belezili lose rezultate protiv republikanaca na izborima van jakih plavih izbornih mesta.  Kennedy je klasican DINO i on ce dobiti dosta prostora na Foxu i Twitteru da kenja po Bidenu, a Williamson new age kokos koja ce kampanju iskoristiti za prodaju svojih self help spiritualnih trivija. Ono sto progresivci mogu i treba da urade je da pritisnu Bidena da napravi cvrsci plan za neke od stvari koje nije ispunio ili nije zeleo da uradi do sada - oprost studentskih dugova, univerzalno zdravstveno osiguranje isl, ali i da napravi plan za demontazu drzavnog udara u sferi sudstva koji su republikanci sproveli.

    Erős Pista wrote:https://jacobin.com/2023/06/trumps-kryptonite-progressive-working-class-voting-report
    Sva istrazivanja i analize kretanja glasova koja sam video kazu da je radikalizovane Trampove glasace nemoguce privoleti bez obzira na predizborna obecanja.
    Jesi li čitao Nathanov tekst o Marianne Williamson? Možda je naivan al meni se dopada.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Jun 14, 2023 9:14 pm

    Bleeding Blitva wrote:Jesi li čitao Nathanov tekst o Marianne Williamson? Možda je naivan al meni se dopada.
    Dobar tekst u delu koji predstavlja MW, svakako korektniji od mog vidjenja njene kandidature. Ja imam drkadzijsku (knee-jerk) reakciju na svaki nagovestaj njuejdzizma plus me iznervirala jer je potrcala kod Muska da moli za minute, ali da, politicki deo njenog programa je blizak Sandersovom i ima dosta smisla.

    Ostatak teksta je bzvz, npr. sanse nema da Trump da potpredsednicko mesto iole popularnijem kandidatu, a posebno ne Ronu mala pipa DeSanctimoniousu.

    Erős Pista wrote:Pa radikalizovane mozda nije, ali nisu svi radikalizovani. Ovo samo potvrdjuje ono sto smo vec znali, da ce kandidati koji su blize bazi, kako po poreklu, tako i po politikama koje zagovaraju, biti popularniji u istoj toj bazi. Mislim, who would've thunk it...

    A Bajdenova pobeda je dosla doslovno na krilima tog saznanja. Starovremski folksy kandidat sa pro-working class i infrastrukturnim politikama.
    Veliki procenat republikanaca je u fazonu da glasa za Trumpa cak iako ga osude. To je za mene dovoljno radikalno.

    Trump nije skroz blizak svojoj bazi. Otprilike polovina republikanskih glasaca dolazi iz evangelisticke sekte i to su im najverniji glasaci. Uglavnom, imao sam uvid u analizu prelivanja glasova po segmentima i vrlo mali procenat radnickih republikanskih glasaca bi otisao demokratama, manji nego sto bi otisao na drugu stranu ili u apstinenciju, ako bi okrenuli kampanju u tom pravcu.
    Del Cap

    Posts : 6843
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sat Jun 17, 2023 6:57 am

    USA - США - SAD - Page 8 1399639816

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 17, 2023 8:09 am

    Next PM
    Del Cap

    Posts : 6843
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sat Jun 17, 2023 9:39 am

    a možda je samo pevušio sex pistolse USA - США - SAD - Page 8 1399639816
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Jun 17, 2023 10:59 am

    Del Cap wrote:a možda je samo pevušio sex pistolse USA - США - SAD - Page 8 1399639816

    Мислим да је код њих било „шејв де квин“.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by rumbeando Sat Jun 17, 2023 2:14 pm

    Bleeding Blitva

    Posts : 3795
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Bleeding Blitva Sat Jun 17, 2023 3:18 pm

    Remember last summer, when former Treasury Secretary turned Biden economic advisor Larry Summers said that in order to get runaway inflation under control, we would need to sacrifice millions of workers to the economy gods? In case you don’t, here’s what he said to a crowd at the London School of Economics last June:
    “We need five years of unemployment above 5 percent to contain inflation—in other words, we need two years of 7.5 percent unemployment or five years of 6 percent unemployment or one year of 10 percent unemployment.”
    Well, guess what? A year later, in spite of his doomsaying about Biden’s American Rescue Plan, inflation has drastically declined from where it was last summer. As Eric Levitz writes in New York Magazine:
    “The core consumer price index (CPI)—a measure of inflation that strips out food and energy prices, which are unusually volatile—peaked in September 2022 at a 6.6 percent annualized rate. According to government data released Tuesday, that figure fell to 5.33 percent in May.”
    Levitz goes on to explain that even that number is misleadingly high, because it factors in housing costs, which lag behind by a year because many renters are still paying year-long leases (and housing costs were much higher a year ago than they are now). The real number is closer to four-percent price growth, which is the lowest it’s been since March of 2021. Meanwhile, unemployment has remained around 3.7 percent for close to a year and a half. Turns out that Summers’ school of thought, that you need austerity to curb inflation, is a load of nonsense.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Jun 17, 2023 3:20 pm

    Али, али... он је те бројке добио из свог модела, а бројке не лажу.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Sat Jun 17, 2023 5:16 pm

    Najjace je sto je govno Leri Samers te bljutavosti kako treba sve preko ledja lenjih radnika koji nisu produktivni pricao pre izvesnog vremena u direktnom ukljucenju sa nekog karipskog ostrva, mozda bas svog.
    disident

    Posts : 15372
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Jun 17, 2023 6:19 pm

    Kako ih je stabilizovao Bajden, stati pa gledati


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jun 17, 2023 6:25 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Remember last summer, when former Treasury Secretary turned Biden economic advisor Larry Summers said that in order to get runaway inflation under control, we would need to sacrifice millions of workers to the economy gods? In case you don’t, here’s what he said to a crowd at the London School of Economics last June:

    Well, guess what? A year later, in spite of his doomsaying about Biden’s American Rescue Plan, inflation has drastically declined from where it was last summer. As Eric Levitz writes in New York Magazine:

    Levitz goes on to explain that even that number is misleadingly high, because it factors in housing costs, which lag behind by a year because many renters are still paying year-long leases (and housing costs were much higher a year ago than they are now). The real number is closer to four-percent price growth, which is the lowest it’s been since March of 2021. Meanwhile, unemployment has remained around 3.7 percent for close to a year and a half. Turns out that Summers’ school of thought, that you need austerity to curb inflation, is a load of nonsense.
    Nece jos dugo. Krenuli su u maju junu sa otpustanjima i zamrzivanjima plata. Ocekujem da se to pokaze u relevantnim brojkama uskoro


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Sat Jun 17, 2023 7:26 pm

    Samo ce da skrate period koliko broje otpustanja unazad i stelovace da sve to bude do 5%. Ne zaboravi da se azaposlenost broji unatrag do odredjenog perioda, a ne predstavlja broj osoba koje su bez posla.
    disident

    Posts : 15372
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Jun 17, 2023 7:27 pm

    Kako broje horde beskućnika i ostalih nesrecnika na ulici?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    USA - США - SAD - Page 8 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 11:51 pm