Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Medijsko smetlište

    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Mon Jul 17, 2023 5:41 pm

    Povremeno pogledam šta mi je ostalo od nosača zvuka/datoteka. Spao sam na par poklonjenih diskova i jedan jedini .mp3 zapis koji držim u email imbokstu, jer je pesma malo ređa i mogla bi da nestane sa interneta.
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by паће Mon Jul 17, 2023 5:49 pm

    Ја држим петнаестак хиљада наслова јер сам хрчак и јер имам друштво које је то размењивало и јер већину тога тешко да можеш да нађеш онлајн, јер се свака свирајка труди да погоди након две песме коју би трећу хтео, и у два лака корака тражиш циглу да јој сручиш у главу.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Mon Jul 17, 2023 6:02 pm

    mene je Tidal ubedio da ima korektan odnos prema muzičarima, pogotovo neafirmisanim, pa plaćam taj servis i jako sam zadovoljan.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Notxor Mon Jul 17, 2023 6:09 pm

    Јанош Винету wrote:Класично иксерско категорисање људи путем музике коју слушају, застарела свест. У позном СФРЈ је музика била ствар класног и политичког самоодређења као и део личног идентитета. Више није, то су само музиканти које треба сахранити поред гробља, као глумце у римско доба.

    Ja bih to malo proširio na sve, tj. sve treba sahraniti pored groblja. /s

    Inače, bez šale, muzika je lakmus test za skoro sve u životu i tako treba učiti decu da ne bi postala neuke seljačine. bez /s


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jul 17, 2023 6:23 pm

    Devedesete su donele normalizaciju onoga sto se nekada smatralo da je "šund" muzika, a za šta se plaćao dodatni porez po nosaču zvuka. U suštini, drugovi su pravili social engineering tada, pokušavali su da radničku klasu izbace iz kafane, očešljaju i umiju. To je bio ozbiljan projekat koji je lagano počeo da propada dolaskom Rokera S Moravu, koji su doduše uvek bili gag band, nikad oni nisu bili koncertna atrakcija. Tu inicijativu je definitivno torpedovala Lepa Brena kasnije, koja se prvo popela harmonikašu na krkače na teveu a onda počela da puni stadione i bila prva zvezda narodne muzike koja je po popularnosti koncerata mogla da parira Čoli.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Notxor Mon Jul 17, 2023 6:25 pm

    Kakve veze imaju tzv. lepa Brena i Rokeri S Moravu sa tzv. devedesetim?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jul 17, 2023 6:26 pm

    U jebote ti nista nisi shvatio.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Notxor Mon Jul 17, 2023 6:28 pm

    Devedesete su donele normalizaciju onoga sto se nekada smatralo da je "šund" muzika, ... To je bio ozbiljan projekat koji je lagano počeo da propada dolaskom Rokera S Moravu, ... Tu inicijativu je definitivno torpedovala Lepa Brena kasnije

    U pravu si. /s


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Jul 17, 2023 6:36 pm

    Pa nije to nestalo za godinu dana. Rokeri S Moravu su se pojavili polovinom sedamdesetih, uglavnom na teveu, i to je bio očigledan šund na koji je vlast zatvorila jedno oko. Lepa Brena je došla osamdesetih i prodrla šund muzikom i da se ne lažemo šund imidžom u sve pore društva. Devedesetih je sve to prešlo u normu, ono što je bio šund je postala mainstream narodna i pop muzika, a kasnije miks te dve.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Mon Jul 17, 2023 6:45 pm

    konjski nil wrote:1 od mojih extra korisnih talenata je da sam u stanju pretvorit se u najdrvenijeg advokata azre dugmeta čorboa čoloa i uopšte pravih exyu vrednosti kad se ukaže šansa za detoniranje prepotentnih urbanoida koji npr odu pa se muče 7 dana na ring ringu Medijsko smetlište - Page 13 2304934895
    aha tu si se dakle sakrio Medijsko smetlište - Page 13 2304934895

    svrati caskom do bezdna da vidis kako najkorisniji asistira

    Spoiler:
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by паће Mon Jul 17, 2023 6:46 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:... Lepa Brena kasnije, koja se prvo popela harmonikašu na krkače na teveu a onda počela da

    ...јаше зрењанинске директоре. Сваког понедељка сам слушао о томе у зборници, а таман сам почео да радим Medijsko smetlište - Page 13 1143415371.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by fikret selimbašić Mon Jul 17, 2023 7:02 pm

    Notxor wrote:

    Inače, bez šale, muzika je lakmus test za skoro sve u životu i tako treba učiti decu da ne bi postala neuke seljačine. bez /s

    Kaže mi stari drugar, znaš li ti šta je nas izdvajalo i izdvojilo od mase nazadnih? To što smo mi slušali Belle and Sebastian a oni Mitra Mirića. Taj jedan detalj, na prvi pogled nebitan. napravio je nepremostivi ponor između nas i njih, odredilo razlike u karakteru, ophođenju, ponašanju...

    Spoiler:


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Bleeding Blitva Mon Jul 17, 2023 9:57 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Notxor wrote:

    Inače, bez šale, muzika je lakmus test za skoro sve u životu i tako treba učiti decu da ne bi postala neuke seljačine. bez /s

    Kaže mi stari drugar, znaš li ti šta je nas izdvajalo i izdvojilo od mase nazadnih? To što smo mi slušali Belle and Sebastian a oni Mitra Mirića.  Taj jedan detalj, na prvi pogled nebitan. napravio je nepremostivi ponor između nas i njih, odredilo razlike u karakteru, ophođenju, ponašanju...

    Spoiler:
    Ajme ček, misla sam te plusat, jer muzika wtf koga boli kurac, ali onda vidim Nikolaidisa kojeg inače gotivim i ne razumijem kontekst, i sad više ništa ne kužim Medijsko smetlište - Page 13 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by fikret selimbašić Tue Jul 18, 2023 9:21 am

    Zato što sam team Janoš Vinetu u ovoj raspravi:


    Класично иксерско категорисање људи путем музике коју слушају, застарела свест. У позном СФРЈ је музика била ствар класног и политичког самоодређења као и део личног идентитета. Више није, то су само музиканти које треба сахранити поред гробља, као глумце у римско доба.

    Odbranu svog muzičkog ukusa sam završio još u srednjoj školi i raspravama sa pankerima i narodnjacima. Još nisam bio ni punoljetan kad sam skapirao da ono što čovjek sluša ili ne sluša ipak nije presudno za kvalitet njegovog karaktera. Može biti zahvalniji i zabavniji sagovornik, može biti koristan da preporuči nešto novo ili nepoznato, ali ako je govnar, muzika koju sluša ili svira neće ga učinit boljim niti će mu smanjiti govnarluk. Dobar muzičkl ukus može potpuno nezavisno ali u paru sa govnarlukom da ide sa čovjekom kroz cijeli njegov život.

    Važi i obrnuto za loš ili nikakav muzički ukus.

    Nikoladiisa sam citirao jer bi mi ovo u prvom srednje bilo za u kamen uklesati, Sad mi je banalno a današnji ja bih odvalio vaspitnu šljagu tadašnjem sebi.

    A možda ovim samo branim svoj loš muzički ukus jer ja volim dobar gitarski rif, sam za sebe. Problem je što se najpuniji magacin meni dobrih rifova nalazi u metalu, a metal je, tako bar zaključuju oni sa dobrim muzičkim ukusom, seljakuk i neukost.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Erős Pista Tue Jul 18, 2023 10:28 am

    fikret selimbašić wrote:Zato što sam team Janoš Vinetu u ovoj raspravi:


    Класично иксерско категорисање људи путем музике коју слушају, застарела свест. У позном СФРЈ је музика била ствар класног и политичког самоодређења као и део личног идентитета. Више није, то су само музиканти које треба сахранити поред гробља, као глумце у римско доба.

    Odbranu svog muzičkog ukusa sam završio još u srednjoj školi i raspravama sa pankerima i narodnjacima. Još nisam bio ni punoljetan kad sam skapirao da ono što čovjek sluša ili ne sluša ipak nije presudno za kvalitet njegovog karaktera. Može biti zahvalniji i zabavniji sagovornik, može biti koristan da preporuči nešto novo ili nepoznato, ali ako je govnar, muzika koju sluša ili svira neće ga učinit boljim niti će mu smanjiti govnarluk. Dobar muzičkl ukus može potpuno nezavisno ali u paru sa govnarlukom da ide sa čovjekom kroz cijeli njegov život.

    Važi i obrnuto za loš ili nikakav muzički ukus.

    Nikoladiisa sam citirao jer bi mi ovo u prvom srednje bilo za u kamen uklesati, Sad mi je banalno a današnji ja bih odvalio vaspitnu šljagu tadašnjem sebi.

    A možda ovim samo branim svoj loš muzički ukus jer ja volim dobar gitarski rif, sam za sebe. Problem je što se najpuniji magacin meni dobrih rifova nalazi u metalu, a metal je, tako bar zaključuju oni sa dobrim muzičkim ukusom, seljakuk i neukost.

    Medijsko smetlište - Page 13 20230740


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 2581
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by konjski nil Tue Jul 18, 2023 10:33 am

    Bleeding Blitva wrote:Nikolaidisa kojeg inače gotivim
    wtmil Medijsko smetlište - Page 13 2304934895


    _____
    Medijsko smetlište - Page 13 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Medijsko smetlište - Page 13 2692
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Bleeding Blitva Tue Jul 18, 2023 10:50 am

    +1 na fala Fikret

    konjski nil wrote:
    Bleeding Blitva wrote:Nikolaidisa kojeg inače gotivim
    wtmil Medijsko smetlište - Page 13 2304934895
    Medijsko smetlište - Page 13 3363120308


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Notxor Tue Jul 18, 2023 10:50 am

    "Ma ja Baju Knindžu slušam ironično, koji ti je IG?"


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by ficfiric Tue Jul 18, 2023 2:05 pm

    Heh, DPZ pokusava da objasni 4dr-u da ga komentatori tovare 1:35:20



    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Filipenko Tue Jul 18, 2023 3:29 pm

    A na 1:29:30 krece da prica o Milanu. Jebote, koji je to crnogorski besposleni folirant sa fantomskim poslom u laznom institutu do koga je dosao preko ko zna koje veze.

    Kaze "ja sam sa njim vise godina vrlo lepo saradjivao", u prevodu, stalno sam ga cimao da me zove u svoje emisije u koje sam isao, kao i u sve ostale emisije na ovom svetu. Kako bih ga uhapsio i terao da vrati 20 godina svoje plate na tom institutu.

    "Ja sam imao stotine emisija sa njim", kao da je on drzao emisiju i bio voditelj, a ne Milan Medijsko smetlište - Page 13 286371741 I sada mu salju "univerzitetski profesori" kako ga Milan proziva po zadatku, kao primeti on Medijsko smetlište - Page 13 2304934895
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4343
    Join date : 2016-09-29

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Jul 18, 2023 3:57 pm

    na sta li je licio zivot ovog mucenika u mladosti


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jul 18, 2023 8:25 pm

    fikret selimbašić wrote:Dobar muzičkl ukus može potpuno nezavisno ali u paru sa govnarlukom da ide sa čovjekom kroz cijeli njegov život.

    Važi i obrnuto za loš ili nikakav muzički ukus.

    Ovo je stav koji sam prvi čuo u drami Šine Milene Marković.  Zločinac i žrtva pričaju o koncertu Strenglersa na kojem su (odvojeno) bili. Žrtva misli kako su svi na koncertu imali njen svetonazor, zločinac pamti da je otišao tamo jer ga je društvo odvelo i da se potukao jer je bio isprovociran. 

    No, kad smo već kod ove teme, moj poznanik je prošao put od gitariste poznatog beogradskog pank benda devedesetih, do sadasnjeg ljubitelja Žareta i Gocija, sa sve pripadajućim stavovima o domaćoj i svetskoj politici (viva le Putin, djeneral Ratko Mladić srbski heroj i takoto). Njegova žena nije bila oduševljena ovom transformacijom, i mi smo pokušali da joj objasnimo da su Žare i Goci autentični srpski pank, i da je u tom smislu njen muž ostao dosledan sebi. Ona je netolerantno rekla "ma boli me kurac, ja sam se udala za gitaristu a ne za ovo" i - razvela se.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Tue Jul 18, 2023 8:57 pm

    moje su me godine naučile da muzički izbor nema nikakve veze sa etikom, ali da ponekad ima sa širom društvenošću, što zapravo nema veze sa muzičkim sadržajem. posle jedno dve decenije pokušaja da ne budem kulturrasista shvatio sam da niko ne donosi JBL od 100 vati na Gradac da bi slušao Tinariwen ili Brusa Springstina. ne donose ni da bi slušali Merimu Njegomir. zna se za šta se potežu JBL i gajba piva.

    kesa-na-drvetu i frižider-u-potoku sloj društva, onaj raspašoj element koji sve pretvara u kafanu, potpuno je nezainteresovan za granice tuđe udobnosti, koji bez ikakvog obzira grabi, uzima, vara i hara i to zove spontanošću i dušom, onaj sloj koji nosi sekiru na Zvezdaru da bi naložio vatru klupom na kojoj sedi,  e taj sloj veoma često, neumereno često, voli da sluša Cecu i to je to, nema bežanja od toga, previše puta sam video da je to tako.

    sve ostale podele su mi malko smešne jer sam video dokle idu, da se ljudi spore na krv i nož oko finesa na HC sceni ili oko black i death baroknih detalja.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Bleeding Blitva Tue Jul 18, 2023 9:00 pm

    ficfiric wrote:Heh, DPZ pokusava da objasni 4dr-u da ga komentatori tovare 1:35:20

    DPZ pedagog Medijsko smetlište - Page 13 1861198401


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Летећи Полип Tue Jul 18, 2023 9:12 pm

    Meni prosuđivanje ljudi po muzičkom/estetskom ukusu dođe kao fiziognomika. U principu ne verujem, ali ima tu nešto...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Medijsko smetlište - Page 13 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 9:55 am