Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i priključenija

    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by паће Wed 15 Mar - 11:13

    beatakeshi wrote:Nisam stručan, ali njegovo saopštenje vrišti od samozaljubljenosti. A ako mene pitate, narcisoidnost zna da bude ozbiljan poremećaj ličnosti.

    Најзад и од њега нешто озбиљно.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor Wed 15 Mar - 11:18

    Bokelj je dočekljiv (gostoljubiv), junačan, vrlo pažljiv u saobraćaju sa izvanjcima, ljubi Srbina iz ma koga kraja, od tuđinaca najviše ceni Ruse, Engleze i Francuze, najmanje Talijane i Nemce. Mana mu je štoje kičeljiv, tj. precenjuje sebe, ali ne daje lako maha tome osećanju.
    Simo Matavulj - Boka i Bokelji


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    konjski nil

    Posts : 2511
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by konjski nil Wed 15 Mar - 11:30

    beatakeshi wrote:Nisam stručan, ali njegovo saopštenje vrišti od samozaljubljenosti. A ako mene pitate, narcisoidnost zna da bude ozbiljan poremećaj ličnosti.
    +milion

    sinoć sam u jednoj od iteracija zamišljao vučića kako čita saopštenje proser a u sledećoj kako ga radomir martin uglazbljuje u #kažeranbo feminizam i priključenija - Page 9 2304934895


    _____
    feminizam i priključenija - Page 9 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   feminizam i priključenija - Page 9 2692
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista Wed 15 Mar - 11:37

    feminizam i priključenija - Page 9 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by kondo Wed 15 Mar - 12:01

    MNE wrote:recituje svoju pjesmu "Osveta", bilo joj je na YT ali je makla jutros

    https://streamable.com/15gocu

    pametna je, našla je probitačan žanr poezije

    može daleko dogurati



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Wed 15 Mar - 12:16

    možda je vidio od europejaca na euro neuro

    konjski nil

    Posts : 2511
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by konjski nil Wed 15 Mar - 15:03

    stručno mišljenje: da je bubnjar muško sve bi boleo qrac feminizam i priključenija - Page 9 2304934895


    _____
    feminizam i priključenija - Page 9 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   feminizam i priključenija - Page 9 2692
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by паће Wed 15 Mar - 15:13

    kondo wrote:
    MNE wrote:recituje svoju pjesmu "Osveta", bilo joj je na YT ali je makla jutros

    https://streamable.com/15gocu

    pametna je, našla je probitačan žanr poezije

    može daleko dogurati


    Још пар хиљада посета па ће имати да плати неком да јој намести микрофон да се бар чује шта она то бомбоће. Да су бар зидови застрти нечим, него ођекује горе него у учионици.

    Сад тек видим да на крају скроља стихове. Неш ти, сестро, далеко догурати са том поезијом, научи бар слова, ако мислиш да владаш језиком.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by kondo Wed 15 Mar - 20:56

    MNE wrote:recituje svoju pjesmu "Osveta", bilo joj je na YT ali je makla jutros

    https://streamable.com/15gocu

    ti si zao čovek MNE


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Wed 15 Mar - 22:37

    možda, al žene pljeskam po dupetu samo u krevetu feminizam i priključenija - Page 9 1143415371
    konjski nil

    Posts : 2511
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by konjski nil Thu 16 Mar - 0:40

    brt prvo rambo onda ova pesnikinja sad i ti o kembečenju imali tamo neko da nije obolio od erotomanije  feminizam i priključenija - Page 9 2304934895
    in adr njuz dajdžestujte mi biksi do prve jutrenjače dankešenj feminizam i priključenija - Page 9 1041382396

    Spoiler:


    _____
    feminizam i priključenija - Page 9 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   feminizam i priključenija - Page 9 2692
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista Thu 16 Mar - 1:11

    konjski nil wrote:brt prvo rambo onda ova pesnikinja sad i ti o kembečenju imali tamo neko da nije obolio od erotomanije  feminizam i priključenija - Page 9 2304934895
    in adr njuz dajdžestujte mi biksi do prve jutrenjače dankešenj feminizam i priključenija - Page 9 1041382396

    Spoiler:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Thu 16 Mar - 7:31

    bitno da je pod 1. stavila to što je nazvao gospođicom a možda je mogla da bude i gospođa, pa nije Popara bio lud
    konjski nil

    Posts : 2511
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by konjski nil Thu 16 Mar - 8:35

    lol juče sam rođaci mensplejnovo da ni rambo ni jugobumerski lajkači nisu odmakli od 90ih kad ono jutros spektakl feminizam i priključenija - Page 9 2304934895
    Imaš li ti dojam da Sigmund Freud plače za tobom? Sav si opterećen seksom?!

    - Moguće... Sasvim moguće. Seksualno sam opterećen iz jednog jedinog razloga... S djevojkom sam, prvi put u životu, spavao tek u devetnaestoj godini - mada sam i do tada to htio iz sve snage, ali je bilo neizvedivo - nijedna me nije htjela! Ne znam zbog čega je bilo tako: što mi fali? Evo, sad imam 26 godina i još uvijek nisam uspio utoliti glad za ženama, mada, mislim, svakodnevno općim. Razumiješ?


    Last edited by konjski nil on Thu 16 Mar - 8:59; edited 1 time in total


    _____
    feminizam i priključenija - Page 9 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   feminizam i priključenija - Page 9 2692
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Thu 16 Mar - 8:53

    Ja sam ti nešto kao Isus dvadesetog i dvadesetprvog stoljeća i definitivno sam odlučio žrtvovati svoj dobar ugled ne bih li mlade generacije konačno spasio nemorala. U stanju sam da čak javno općim s kravom ili - ne daj bože - da vršim bludnu radnju s klinkom od 18 godina, samo zato da bi se to ostalima zgadilo i da to oni nikad ne bi uradili...




    a pa to se on žrtvovao zbog svih nas, kako plemenito
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by plachkica Sun 19 Mar - 1:50

    teofil o slučaju ramba amadeusa sa osvrtom na ejdžizam biljane srbljanović 


    [size=39]Leva ruka, desni…[/size]
    Dodirnuo joj je intimni deo tela mada mu ona prethodno nije rekla: „dodirni mi intimni deo tela“.

    Što bi bilo dovoljno, bar za sada. U ne tako dalekoj budućnosti, tražiće se potpisani i overeni ugovor.
    Trajalo je jednu sekundu, ali sekunda ume da bude mnogo kad vam neko čini nešto što ne želite.

    On kaže da mu je žao, da je to bilo glupo i nesmotreno, ali da u pogrešno usmerenom pokretu njegove ruke „nije bilo ništa seksualno“.
    Njoj je svejedno šta on kaže, jer je „seksualno“ samim tim što se deo njega našao na delu nje, mada tu nije bio pozvan ni prizvan.
    On kaže da je ona manipulativna i zla, a da je sam bio iznerviran i frustriran jer se ceo dan (a njegov dan je dragocen, bre!), njoj i njenima zahvaljujući, nalazio u pogrešnom kontekstu koji mu uopšte nije prijao.
    Njoj je valjda sve prijalo, sve do one kritične sekunde, koja joj uopšte nije prijala. I nekih posle, u kojima joj je lepo probranim i izvajanim rečima objasnio šta misli o njoj.

    Ovo su samo neki od detalja koje znaju i koje su s nama podelili On i Ona. Mi ostali i ostale, međutim, i bez njih znamo sve, zapravo i više nego što znaju njih dvoje.
    Pa smo se onda svi i javili, da svetu ponosno saopštimo svoja smatranja i znanja. Prvo smo se podelili u navijačke tabore.
    Ovi što su za Njega kažu: „Samo napred, Care, nisi ništa skrivio, ne obaziri se na rospiju koja preko tebe traži poznatost“.
    Ovi što su za Nju kažu: „Bravo, idi do kraja i izgazi siledžiju, neka on plati za sve koji su se provukli nekažnjeni“.
    On je, doduše, poznati i ugledni umetnik sa preko tri decenije karijere bez ne samo estetske nego i etičke mrlje.
    Takvih nemamo baš mnogo, naročito u njegovoj branši, pa ne bi valjalo da ih olako trošimo i da ih prezrivo otpisujemo s moralnog pijedestala za koji nije baš sigurno da nam uopšte pripada.

    Opet, s druge strane, to ne znači da njegova ruka koja nam je tako draga dok drži mikrofon ili gitaru ima otvoren mandat da se pridrži za bilo čije dupe u bilo kojem trenutku.
    To bi trebalo da se podrazumeva. Sada smo, međutim, čak podučeni da je to kanda nekakva generacijska stvar i šum u komunikaciji među naraštajima, jer da mi matoriji navodno mislimo da neke ruke, ako su ugledne, poznate i slavne, same po sebi imaju privilegovano pravo na tuđa dupeta, dok ovi mlađi i mlađe, naprotiv, smatraju da je njihovo dupe svetinja i ne fermaju da pitaju čija to ruka poseže za njime bez dozvole.
    Možda sam bez mašte ili sam prosto neupućen, ali priznajem da mi tako nešto nikada nije palo na pamet.
    Nije mi poznato da su ruke pripadnika moje generacije – pa makar bili poznati i slavni – išle naokolo i posezale za tuđim dupetima kako im se ćefne, i da je to smatrano normalnim i prihvatljivim ponašanjem odrasle osobe.
    Ali, izgleda da svaka generacija mora da iživi svoj narcisizam i uverenje da je otkrila toplu vodu.
    Ali, to još nije ništa. Ima i jedna, odavno notorna po verbalnom iživljavanju nad nebiranim svojstvima osoba oba pola koje ne zadovoljavaju njene estetske kriterijume, koja je Njemu održala javnu vakelu da je pohotni, gnusni starac i da nije valjda stvarno mislio da bi osoba trideset i pet godina mlađa mogla ikada hteti pasti na šarm njegovih „staračkih pega“?!

    Mada ni starost ruke ni starost dupeta nemaju supstancijalne veze ni sa čim u ovoj priči, niti bi išta bilo drukčije da je taj odnos sasvim drugačiji.
    Ne marim za političku korektnost, ali ove i ovi što mare trebalo bi da znaju da je ovo džukački agresivan ejdžizam, što nije baš nešto što bi trebalo sebi da dozvole ma ko i ma šta da ih je isprovociralo, onako kako vegan neće, u trenutku iznerviranosti, navaliti na krmenadlu.
    Ali, i to je valjda još jedan aspekt sveopšteg povratka „savremenog“ sveta moralu seoskih babatetki, onih koje su coktale nad parovima s velikom dobnom razlikom; samo što su babatetke sada leve, progresivne, urbane, blago nama.
    Ima li ova priča naravoučenije? Pre svega i najvažnije, neka ruke dobro paze šta, kome i u kojem kontekstu rade.
    A onda, neka i razvezani jezici i rasplesani prsti nad tastaturama ne drobe gluposti kojih bi se mogli postideti kada euforije i mode jedne epohe uvenu i prođu.
    https://www.danas.rs/kolumna/teofil-pancic/leva-ruka-desni/
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista Sun 19 Mar - 2:02

    Ejdžizam je loš osim kada je uperen na babatetke, i nije mu poznato da se stavovi menjaju kroz generacije, osim kada su se menjali od generacije njegovih babatetki ka njegovoj generaciji, a eto očigledno i od njegove ka generaciji novih babatetki, ali da se nekada smatralo dopuštenijim da se moćni muškarci vataju žene za dupe, to mu eto opet nije poznato.

    Zbrka od teksta koji ne možeš da uhvatiš ni za glavu ni za rep, pre svega zato što izbegava da zauzma jasan stav prema jasnoj stvari - da se Rambo poneo kao bahata baraba - nego vrti ovaj neuverljivi he said/she said i neubedljivo uzdiše o nesaznatljivoj istini. Čime btw, dobro ilustruje tezu da muškarci njegovih godina baš ne kapiraju najbolje neke stvari.

    Naravno, BS jeste ejdžistkinja i to se zaista donekle vidi i u ovom tekstu o Rambu (staračke pege), ali jebote, dal si baš tu uzeo to da dokazuješ.

    Ukratko, jebo srpsku čaršiju i ko je izmisli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7165
    Join date : 2020-03-05

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun 19 Mar - 5:06

    Nisam ja to tako shvatio. On je u stvari rekao “kažu nama bumerima da su sad drugačija vremena i da ne smeju da se žene hvataju za dupeta”, a onda kaze “nije to bilo normalno ni u naše vreme”, što je istina. Jedina razlika, bar da se ja sećam, je da bi u ona vremena muškarac odmah popio šamar, a sada pljušte virtueni šamari preko društvenih mreža. 

    A ovo što je Biljku indirektno nazvao babuskerom, to je naočigled protivrečno (protiv si ejdzizma, a ovamo “babuskere”?), ali je u kontekstu ok, jer ako si se dohvatila nečijih staračkih pega, ok je da te pisac podseti da se ne bacaš tom vrstom kamenja jer nisi ni ti u cvetu mladosti (Biljka je 6 godina mladja od Ramba i Teofila).


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 19 Mar - 8:22

    Erős Pista wrote:
    Ukratko, jebo srpsku čaršiju i ko je izmisli.

    Milanović  feminizam i priključenija - Page 9 2304934895
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 19 Mar - 8:28

    Ovo je sto se mene tice kljucni deo teksta i motivacije. Tekst bi bio sasvim drugaciji da je o nekom s "njihove" strane

    On je, doduše, poznati i ugledni umetnik sa preko tri decenije karijere bez ne samo estetske nego i etičke mrlje.
    Takvih nemamo baš mnogo, naročito u njegovoj branši, pa ne bi valjalo da ih olako trošimo i da ih prezrivo otpisujemo s moralnog pijedestala za koji nije baš sigurno da nam uopšte pripada.
    bela maca

    Posts : 11026
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bela maca Sun 19 Mar - 9:37

    Rambo wrote:Što bi bilo dovoljno, bar za sada. U ne tako dalekoj budućnosti, tražiće se potpisani i overeni ugovor.
    ok boomer

    Rambo wrote:On je, doduše, poznati i ugledni umetnik sa preko tri decenije karijere bez ne samo estetske nego i etičke mrlje. Takvih nemamo baš mnogo, naročito u njegovoj branši, pa ne bi valjalo da ih olako trošimo i da ih prezrivo otpisujemo s moralnog pijedestala za koji nije baš sigurno da nam uopšte pripada.
    jel on stvarno ne svata kakva je ovo relativizacija?

    Rambo wrote:dok ovi mlađi i mlađe, naprotiv, smatraju da je njihovo dupe svetinja i ne fermaju da pitaju čija to ruka poseže za njime bez dozvole.
    šta ovo znači tačno?


    Vilmos Tehenészfiú wrote:Jedina razlika, bar da se ja sećam, je da bi u ona vremena muškarac odmah popio šamar, a sada pljušte virtueni šamari preko društvenih mreža. 
    šamar te u današnje vreme može može odvesti u grob, mreže ti nude makar nekakvu fizičku zaštitu


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Sun 19 Mar - 10:43

    "Rambo wrote: " feminizam i priključenija - Page 9 3579118792
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor Sun 19 Mar - 11:06

    Ponavljam, Rambo je uhvatio za dupe ženu na poslu, a ne na kafi ili dejtu i to je najveći problem.
    Da su njih dvoje bili negde na piću pa da kaže da je nesporazum... 

    Sa druge strane, kazna treba da odgovara prekršaju - da li postoji oportunitet u CG, pošto mi se čini da je ovo taj tip prestupa?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Sun 19 Mar - 11:11

    ne, to nije OK ni na kafi ni na dejtu
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor Sun 19 Mar - 11:15

    Napisao sam "pa da kaže da je nesporazum". Šta tu nije jasno?


    Ovde nema nesporazuma.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    feminizam i priključenija - Page 9 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 2 May - 20:37