Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Filipenko 27.09.23 20:04

    Lepo. I dalje ce nam servirati sranja, ali ce barem dobijati vise kinte umesto da sve zavrsava u dzepovima producenata i budza, pa mozda jednom naprave nesto ljudski do kraja decenije.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva 27.09.23 23:28

    Ajde de, sad mogu počet sa The last of us 2 Serije kao takve - Page 14 1861198401


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    boomer crook

    Posts : 36877
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook 28.09.23 9:59



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by lalinea 11.10.23 18:17

    Ko ne moze da doceka pad Ushera? Ja, ja! Sad sam videla prvih 8min, jedva cekam sutra.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    avatar

    Posts : 547
    Join date : 2020-12-04

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Hans 22.10.23 19:31

    Zgledao sam za nekoliko dana Sex Education, sve četiri sezone.

    Neobična je mešavina duha osamdesetih i sadašnjeg vremena.

    Malo podseća na Beverli Hils po tome što se svuda krije neka pouka, saznanje, spoznaja suštine života. Beverli Hils je bar imao poneku istinsku zlicu, a ovde i ako ima, svi se preobrate razgovorom. Serije kao takve - Page 14 513177329

    Za razliku od ono malo tinejdžerskih serija, nikako nisam mogao da se povežem sa Otisom, da navijam za njega ili slično. Pogrešan izbor glumca, po mom mišljenju. Maeve i Eric su mi super, kao i ona Kardashianka.
    Majka iritira.

    Sviđa mi se to što bockaju konzerve, homo, bi, fluidni, binarni, svi osim BDSM-ovaca.
    Jedino što je to Britanija, pa svi oooodavno počinju mnogo ranije nego vršnjaci im širom sveta.
    Biće zanimljivo videti kakav će uticaj serija imati na slobodnije ponašanje kod klinaca. Ili se već zna, samo što ja nisam čitao o tome.

    I tako. Ipak mi je žao što moja generacija nije imala takvu seriju.

    Dao bih 8,5 od 10 za prve tri sezone, keca za poslednju.
    avatar

    Posts : 547
    Join date : 2020-12-04

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Hans 29.10.23 20:03

    Vest za one koje vole BBC serije o bezakonju, krenula je druga sezona serije Time. Gugl mi kaže da su je ovde preveli kao "Zatvorska kazna"

    Najava za odličnu prvu sezonu (Youtube)

    Najava za drugu sezonu (Youtube).
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип 04.11.23 22:46

    Serije kao takve - Page 14 Kingdom1-1

    Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i koreanskog socijalnog komentara...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista 04.11.23 23:42

    Serije kao takve - Page 14 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva 04.11.23 23:45

    Serije kao takve - Page 14 3579118792 Serije kao takve - Page 14 3579118792 Serije kao takve - Page 14 3579118792


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    avatar

    Posts : 547
    Join date : 2020-12-04

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Hans 11.11.23 13:24

    Hans wrote:Vest za one koje vole BBC serije o bezakonju, krenula je druga sezona serije Time. Gugl mi kaže da su je ovde preveli kao "Zatvorska kazna"

    Najava za odličnu prvu sezonu (Youtube)

    Najava za drugu sezonu (Youtube).
    Odgledao drugu sezonu ove serije. Malo iznad proseka. Mučna i teška, ali nekako skarabudžena, za razliku od prve sezone, koja je oooodlična. Ali nije to tip serije koji je popularan na ovim prostorima.


    Odgledao sam i drugu i treću sezonu norveške serije Exit.

    To je ona serija o bogatašima-berzanskim mešetarima koji su svi odreda psihopate. Navodno, baza priče ima uporište u stvarnim događajima.
    Dakle norveški seksisremovi sa pticorugaličkim  načinom mišljenja.

    Bahaćenje, perverzije, neprekidno drogiiranje, odsustvo empatije i morala. Iako su mi lošije od prve sezone, i druga i treća sezona su jako zanimljive.
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by plachkica 11.11.23 14:37

    exit, serija u kojoj mrziš apsolutno sve likove i želiš im da crknu u najgorim mukama

    time ima i usa verziju, al nemojte se zajebati da je gledate
    avatar

    Posts : 547
    Join date : 2020-12-04

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Hans 11.11.23 16:03

    Da, mrzeo sam ih sve vreme. I sad su mi uznemirujući.

    Hvala za Time, po tonu cenim da je preteška, sa ekstremnim likovima (Amerika, je l'). Ipak ću izabrati da probam da odgledam kad budem u odgovarajućem raspoloženju.
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca 11.11.23 16:47

    ja sam time mrzela sa posebnim žarom


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће 11.11.23 16:53

    Чиме то? :паће:


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva 14.11.23 16:43

    Sorkin.
    Pogledala sam opet Newsroom, pa sam nastavila s West Wingom koji nikad nisam ni gledala. I okej, pročitala sam recenzije s Current Affairsa, i je, i boys club, i Obama, i liberali te status quo, sve stoji, al i dalje to meni štima i gušt je za gledat to njihovo šetanje i debatiranje. Jebalo ih leader of the free world i bipartisanship Serije kao takve - Page 14 2304934895  Serije kao takve - Page 14 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип 24.11.23 21:42

    Serije kao takve - Page 14 General-2

    Prva sezona

    Ovo zapravo uopšte nije loša serija. Ali ne bez svojih problema. Pred kraj se sve nekako izduva. Kapiram da ovo treba da bude neka character driven drama, da je plotlajn u drugom redu. Samo problem je što ovde plotlajna nema. Nema zapleta, izuzev te neke osnovne premise, i nekih očekivanih ishoda iz toga. Dešavanja na kraju prve sezone dođu niotkuda, i ostave te da se češeš po glavi. Onaj najslađi, gikovski deo ovakvih priča - uspostavljanje metafizičke pozadine i pravila vezanih za natprirodne pojave - sve je to izostalo. Stvari idu tim nekim svojim tokom, a mi treba da ih tek tako prihvatamo. Mnogo stvari vezano za same likove je ostalo nedorečeno, nerazrađeno. Komotno su mogle još dve epizode da se ubace. Možda će se sve to razrešiti u drugoj sezoni. A možda sve ode u kurac.

    Alu u svakom slučaju treba odgledati. Ovo je snimano u ono zlatno doba tv serija, dok su ih još zvali prestiž teveom, i kada je još i moglo pogrešno da se tvrdi da su serije zamenile filmove.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4325
    Join date : 2016-09-29

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by nalog sa ženinog laptopa 24.11.23 23:30

    ako se dobro secam posle prve sezone ide pad, meni je prva isto odlicna bila


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Uncle Baby Billy 27.11.23 8:18

    Slow Horses su dosta dobri. bude isklizavanja u preterivanje i karikaturu špijunskog žanra ali serija ima odličan ritam, premisa i likovi obećavaju da se može nastaviti u raznim zanimljivim pravcima, a ansambl je odličan. mada ja bih mogao i samo Oldmana i Skot Tomas da gledam i ništa mi me bi falilo.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi 27.11.23 9:53

    Šerbedžija odličan, Đura krš.
    tanjajedaska

    Posts : 97
    Join date : 2018-11-26

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by tanjajedaska 17.12.23 3:10

    A Perfect Spy na Dejlimousnu.
    Slucajno naleteh na zbindzovane serije Tinker, Soldier... i Smiley's People na Jutjubu (10 sati i nesto, bez spicâ izmedju) pa se setih Petera Egana u ovoj seriji.
    V epizoda je najjaca. Tu ima scena kada americki agent pokusava sa ga napije i kada Pim (Egan) kaze bakuti gazdarici: "Voleo bih da ovaj sobicak smaream zauvek svojim..."
    Egan je smatrao seriju trambulinom u stardom, ali nije bio dorastao. Naprotiv, svi su hvalili samo Roja Mekinelija koji je igrao njegovog oca. Egan se odlucio na hijatus od 9 godina posle serije. Posumnjao je u svoje moci.

    Ali pominjem ove serije i zbog marketinskog terora koji su naprednjaci platili a izveli - sudeci po engleskom i trapavom srpskom - Izraelci. "Opozicija ce da prizna Kosovo i genocid u Srebrenici" - gruvalo je na Dejlimousnu i na Jutjubu na oba jezika. Evo sad na Dejlimousnu stoji sponzorisano srpskiposmatrac.net s olajavanjem opozicije. Plus najave za dzeparac klincima. Valjda su izracunali da je znacajan deo omiljenog birackog tela lipsao od kovida i starosne biologije.

    Koliko je tu love spucano, u te reklame. 
    Pesimista sam. Miletima i Milkama su one usle u usi. Jer tokom Ljubavi na seoski nacin ima jos vise takvih reklama.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8062
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré 26.12.23 14:11

    2023 election fraud rik says Serije kao takve - Page 14 3137070404 Serije kao takve - Page 14 3579118792 Serije kao takve - Page 14 286371741

    Serije kao takve - Page 14 41287010


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    roksi

    Posts : 273
    Join date : 2023-09-09

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by roksi 26.12.23 23:05

    odgledala merpeople na netflixu. stvarno smo mi na ovoj planeti poprilicno chaknuti
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú 27.12.23 6:06

    Odgledao Reacher S01. Može ovo da se gleda, nije skroz debilno.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Tovar

    Posts : 445
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar 28.12.23 10:50

    Ne samo da nije debilno, nego je i zabavno. Čitao sam jedan roman iz serijala i bio mi je prilično bezvezan, iako mi se činilo da glavni lik ima potencijala. I onda je uletio Cruise i sa svojih metar i žilet zatukao grmalja, mislio sam namrtvo. Ali, evo, ispada da je Reacher zapravo idealan za televiziju, samo je trebalo naći prikladnu glumačku gromadu i ljude koji su u stanju oko njega isplesti suvislu priču. Cjepanica ima nešto arnijevskog šarma.
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca 28.12.23 11:03

    Ja uzela da odgledam celokupan ER, upravo sam odgledala epizodu sa Rej Liotom, i odlična je, sasvim zaslužen Emi.
    Cela serija je odlično ostarila. Neke epizode su stvarno remek delo, a i one sasvim obične su dovoljno dobre da nemam želju da odustanem.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Serije kao takve - Page 14 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is 02.05.24 15:21