Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Sat May 27, 2023 3:37 pm

    Mór Thököly wrote:Dobra izajava, al sta je zapravo u pozadini to ko zna.

    znaci da je KFOR asistirao ROSU


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Sat May 27, 2023 3:39 pm

    Sprecavao ih nije sigurno
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Sun May 28, 2023 10:58 pm

    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by MNE Sun May 28, 2023 11:20 pm

    a i ova embassy svira qrcu, ako su im već dali državu šta ih sad drndaju
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Sun May 28, 2023 11:40 pm

    Pa nisu im dali drzavu da ovi rade sta hoce, vec da bi slusali.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Mon May 29, 2023 2:20 am

    [size=41]Američki ambasador pozvao albanske gradonačelnike severnih opština sutra u 9 na sastanak, ali oni hoće na posao i pre 8[/size]

    Izvor: Kallxo (Tekst je izvorno preveden sa albanskog osim naslova koji je adaptiran)
    Američki ambasador na Kosovu Džefri Hovenijer pozvao je na sastanak četiri gradonačelnika severnih opština Kosova.
    Očekuje se da će ovaj sastanak, prema rečima gradonačelnika Zvečana Iljira Pecija, biti održan u kancelarijama Evropske unije u Prištini u ponedeljak, od 9.00 časova.
    „EU i američki ambasador su nas pozvali na sastanak, nas četiri gradonačelnika u Kancelariju EU“, rekao je on za Kallxo.
    Upitan da li se očekuje da započne dan u zgradi Opštine, predsednik je rekao da oni planiraju da započnu sa radom ujutru, možda i pre 8.
    „Razgovarali smo sa ministrom da nastavimo sa planom, da nastavimo u opštinskim objektima, razgovarali smo pre oko sat i po“ – rekao je Peci večeras.
    Kallxo je takođe kontaktirao Izmira Zećirija (Zeqiri), gradonačelnika Zubinog Potoka.
    On je rekao da je trenutno na sastanku sa svojim kabinetom.
    Zećiri je takođe potvrdio za sutrašnji sastanak.
    „Imamo hitan poziv da se sastanemo sa američkim ambasadorom i EU“, nastavio je on.
    Kallxo je takođe pokušao da dobije stav od Ljuljzima Hetemija, predsednika Leposavića, ali nije dobio odgovor.
    Dva gradonačelnika, Zećiri i Peci, rekli su da nisu upoznati sa najnovijom izjavom Kvinte u kojoj je od Vlade Kosova zatraženo da ne preduzima nove radnje za pristup opštinskim zgradama u Leposaviću, Zubinom Potoku i Zvečanu.
    U saopštenju se navodi da će nove jednostrane akcije negativno uticati na odnose sa zemljama Kvinte i EU. Zemlje Kvinte kažu da su zabrinute za bezbednost i dobrobit civila, policije, pripadnika Euleksa i Kfora.


    [size=41]https://kossev.info/americki-ambasador-pozvao-albanske-gradonacelnike-severnih-opstina-sutra-u-9-na-sastanak-oni-hoce-na-posao-i-pre-8/[/size]

    [size=41]Kurti: Naglasio sam Borelju da će novi gradonačelnici pružati usluge svim građanima[/size]

    „Imao sam razgovor sa visokim predstavnikom EU Žozepom Boreljom u vezi sa aktuelnim pitanjima, uključujući i ona posle izbora u četiri opštine na severu. Naglasio sam da će izabrani gradonačelnici pružati usluge svim građanima. Važno je intenzivirati dijalog za punu implementaciju Osnovnog sporazuma“, to je poruka kasno večeras Aljbina Kurtija.
    Glavno pitanje kasno večeras jeste to da li će međunarodni pozivi i snažene kritike uslediti plodom da kosovske vlasti sutra ne pošalju na radno mesto u opštinske zgrade, kako najavljuju, nove gradonačelnike.
    Njih su uz primenu sile u petak, u opštinske zgrade u Zvečanu, Leposaviću i Zubinom Potoku, u kancelarije uvele jake snage specijalnih jedinica Kosovske policije, koje i dalje borave u njima, uz ostale aktivnosti kosovskih vlasti, uključujući i uviđaje, promenu nadzornih kamera i zamenu zastava.
    Sudeći prema Kurtijevoj poruci, „posao ide dobro“ i on „ima podršku međunarodne zajednice“, kako je to prethodno istakao, a javio Kallxo.
    Prema reakcijama međunarodne zajednice, uključujući i samog Borelja, ne izgleda tako.
    Priština da deeskalira hitno situaciju i ne preduzima unilateralne, destabilišuće korake, zajedno su poručili šef evropske diplomatije i generalni sekretar NATO-a ranije danas.
    Kvinta se po drugi put oglasila večeras da osudi još jednom potez kosovskih vlasti. Zabrinuta je za bezbednost i dobrobit civila, pripadnika policije, EULEX-a i KFOR-a i od kosovskih vlasti traži da se uzdrže od novih jednostranih akcija.
    Oštre su reakcije međunarodne zajednice, a u takvom tonu među prvima je reagovao i američki državni sekretar Entoni Blinken i to zasebnim saopštenjem.
    Nemački izaslanik za dijalog, Manuel Saracin, kao i evropska izvestiteljka za Kosovo Viola Fon Kramon hitno borave na Kosovu.
    Evropska izvestiteljka za Kosovo obišla je Zvečan i Leposavić, gde su se policajci i danas stacionirali i prizor ocenila „zastrašujućim“.
    Ona se potom obratila i sa Ibarskog mosta uz poruku da ulazak novih albanskih gradonačelnika u opštinske zgrade nije legitimna odluka, iako de jure oni na to imaju pravo.
    Kosovski gradonačelnici su najavili prethodno da će na posao normalno ići,a to potvrđuju i danas.
    „Definitivno“, tako je Iljir (Ilir) Peci, gradonačelnik Zvečana kazao za Kallxo večeras na pitanje ide li ujutru na posao u zvečansku opštinsku zgradu.
    Kosovski zvaničnici čestitali su policiji na obavljenom zadatku, dok brane zakonitost i opravdanost akcije na Severu, a optužuju Srbiju.
    Lokalni Srbi se protive preuzimanju zgrada, i radu albanskih gradonačelnika. Oni su bojkotovali izbore 23. aprila, koji su raspisani pošto su Srbi sa Severa napustili gotovo sve kosovske institucije.
    U opštinskim zgradama u Zvečanu, Leposaviću i Zubinom Potoku bile su smeštene opštinske uprave u oba sistema, te se sada postavlja pitanje, šta će biti sa radnim mestima opštinskih službenika privremenih organa pri srpskom sistemu.
    Za rano sutra najavljeno okupljanje ovih zaposlenih, dok je nastava do daljnjeg otkazana u školama na Severu usled straha roditelja za bezbednost dece.
    https://kossev.info/kurti-naglasio-sam-borelju-da-ce-novi-gradonacelnici-pruzati-usluge-svim-gradjanima/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 29, 2023 9:22 am

    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon May 29, 2023 7:18 pm

    Glavni urednik TV Mir Nenad Radosavljević izjavio je za N1 da "Srbi sa severa KiM napravili glupost što su ispoštovali naređenja iz Beograda da se na izbore ne izlazi" i da moraju da "plate cenu".

    Radosavljević kaže da oni, „kao Srbi sa severa KiM moraju da plate cenu“.

    „I podnesemo posledice gluposti koju smo napravili jer smo ispoštovali naređenja iz Beograda da se na ove izbore ne izlazi. To je nešto što je neminovnost, moramo da prihvatimo da smo napravili grešku i da u narednom periodu ovo mora da opstane kako jeste, da to neće imati pravu funkciju, ali da će morati da opstane, ali da se akcenat da na to da se u Briselu razgovara i pregovara da se što pre organizuju neki prevremeni, vanredni izbori, gde bi Srbi učestvovali i gde bi bile legalno uspostavljene legitimne strukture na Kosovu“, kaže.

    Međutim, dodaje, „mnogo je to veći problem nego što se na prvi pogled čini“.

    „Mnogi su smatrali da je ovaj potez povlačenja iz institucija, suda, policije i lokalnih samouprava, da je to nepromišljen potez vlasti iz Beograda, ja sam analizom svega što nam se dešavalo poslednjih 11 godina, došao sam do, siguran sam ispravnih zaključaka. Mi smo 2012. godine integirsani u strukture na Kosovu, to je dovelo do toga da smo za 11 godina mi postali u funkcionalno zavisni, sada odjednom se donosi posle 11 godina odluka da se iz tih institucija izađe, iz suda, policije i lokalnih samouprava. Onog trenutka kada se to desilo u taj prazan prostor su odmah ušle institucije iz Prištine. Sada ovim činom lokalne samouprave kada su uspostavljane ovako kako se uspostavljaju, onda se suverenitet na Kosovu zaokružuje. Nama je sudbinu 2012. godine Vučić oteo iz ruku i sada hoće da nam je vrati. Sada odjednom menja način izražavanja i kaže ‘Srbi više neće da trpe’, ne govori ‘mi i Srbi’, ‘ja i Srbi’, on sada jednostavno kaže da to Srbi preuzimaju odgovornost na sebe, oni moraju da se staraju o sebi samima, bez ikakve podrške“, kaže on.

    Dodaje da slično govori i ministar odbrane Miloš Vučević.

    „Kaže da Srbi moraju da sačuvaju mir i stabilnost, ne više ‘mi moramo to i briselski razgovori’, nego Srbi“, kaže.

    Prema njegovim rečima, „ništa ova vlast za sve ovo vreme nije preduzela u nekom pozitivnom smeru“.

    „Od prilika koje su bile oko tablica. Ja sam probao u razgovoru sa Besnikom Bisljimijem i Dželjaljom Svečljom da ih ubedim u to da treba da vrate policijske službenike na posao, Svečlja je bio protiv, a Bisljimi je ostavio dozu rezerve, ne bi do svega ovoga na kraju došlo. Probao sam pre ovaj sastanak 2. maja u Briselu, pokušao da Bisljimiju objasnim da je potrebno da se formiraju privremeni organi kao prelazna forma do održavanja nekakvih novih izbora, kako bi se na pravi način uspostavile strukture lokalnih samouprava“, kaže on.

    Radosavljević je mišljenja da „Vučić u ovoj situaciji pokušava i da Srpsku listu izvuče iz problema“.

    „Da skine sa njih odgovornost i teret onoga što se bude dešavalo. Uopšte nije morao da ih povlači iz institucija, mogli su da ostanu u reprezentuju narod. Izvukao ih je jer će kroz neko vreme, ako stvari pođu na gore, moći da kažu da u tom trenutku nisu vršili nikakvu vlast i da nisu odgovorni za bilo šta što se bude dešavalo“, kaže on.

    Dodaje da Vučić „može pod pritiskom Brisela da se urazumi i pusti da se normalno kandiduju ljudi“.

    „Bez pretnji, ucena i mita, da se slobodno kandiduju i slobodno budu izabrani“, kaže.


    _____


    Uprava napolje!

    rujofil

    Posts : 481
    Join date : 2016-04-16

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by rujofil Mon May 29, 2023 7:48 pm



    +3 teze povredjena protestanta od kojih 1 u zivotnoj opasnosti
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Notxor Mon May 29, 2023 7:51 pm



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 29, 2023 7:55 pm

    ficfiric wrote:
    Glavni urednik TV Mir Nenad Radosavljević izjavio je za N1 da "Srbi sa severa KiM napravili glupost što su ispoštovali naređenja iz Beograda da se na izbore ne izlazi" i da moraju da "plate cenu".

    Radosavljević kaže da oni, „kao Srbi sa severa KiM moraju da plate cenu“.

    „I podnesemo posledice gluposti koju smo napravili jer smo ispoštovali naređenja iz Beograda da se na ove izbore ne izlazi. To je nešto što je neminovnost, moramo da prihvatimo da smo napravili grešku i da u narednom periodu ovo mora da opstane kako jeste, da to neće imati pravu funkciju, ali da će morati da opstane, ali da se akcenat da na to da se u Briselu razgovara i pregovara da se što pre organizuju neki prevremeni, vanredni izbori, gde bi Srbi učestvovali i gde bi bile legalno uspostavljene legitimne strukture na Kosovu“, kaže.

    Međutim, dodaje, „mnogo je to veći problem nego što se na prvi pogled čini“.

    „Mnogi su smatrali da je ovaj potez povlačenja iz institucija, suda, policije i lokalnih samouprava, da je to nepromišljen potez vlasti iz Beograda, ja sam analizom svega što nam se dešavalo poslednjih 11 godina, došao sam do, siguran sam ispravnih zaključaka. Mi smo 2012. godine integirsani u strukture na Kosovu, to je dovelo do toga da smo za 11 godina mi postali u funkcionalno zavisni, sada odjednom se donosi posle 11 godina odluka da se iz tih institucija izađe, iz suda, policije i lokalnih samouprava. Onog trenutka kada se to desilo u taj prazan prostor su odmah ušle institucije iz Prištine. Sada ovim činom lokalne samouprave kada su uspostavljane ovako kako se uspostavljaju, onda se suverenitet na Kosovu zaokružuje. Nama je sudbinu 2012. godine Vučić oteo iz ruku i sada hoće da nam je vrati. Sada odjednom menja način izražavanja i kaže ‘Srbi više neće da trpe’, ne govori ‘mi i Srbi’, ‘ja i Srbi’, on sada jednostavno kaže da to Srbi preuzimaju odgovornost na sebe, oni moraju da se staraju o sebi samima, bez ikakve podrške“, kaže on.

    Dodaje da slično govori i ministar odbrane Miloš Vučević.

    „Kaže da Srbi moraju da sačuvaju mir i stabilnost, ne više ‘mi moramo to i briselski razgovori’, nego Srbi“, kaže.

    Prema njegovim rečima, „ništa ova vlast za sve ovo vreme nije preduzela u nekom pozitivnom smeru“.

    „Od prilika koje su bile oko tablica. Ja sam probao u razgovoru sa Besnikom Bisljimijem i Dželjaljom Svečljom da ih ubedim u to da treba da vrate policijske službenike na posao, Svečlja je bio protiv, a Bisljimi je ostavio dozu rezerve, ne bi do svega ovoga na kraju došlo. Probao sam pre ovaj sastanak 2. maja u Briselu, pokušao da Bisljimiju objasnim da je potrebno da se formiraju privremeni organi kao prelazna forma do održavanja nekakvih novih izbora, kako bi se na pravi način uspostavile strukture lokalnih samouprava“, kaže on.

    Radosavljević je mišljenja da „Vučić u ovoj situaciji pokušava i da Srpsku listu izvuče iz problema“.

    „Da skine sa njih odgovornost i teret onoga što se bude dešavalo. Uopšte nije morao da ih povlači iz institucija, mogli su da ostanu u reprezentuju narod. Izvukao ih je jer će kroz neko vreme, ako stvari pođu na gore, moći da kažu da u tom trenutku nisu vršili nikakvu vlast i da nisu odgovorni za bilo šta što se bude dešavalo“, kaže on.

    Dodaje da Vučić „može pod pritiskom Brisela da se urazumi i pusti da se normalno kandiduju ljudi“.

    „Bez pretnji, ucena i mita, da se slobodno kandiduju i slobodno budu izabrani“, kaže.

    +1
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Solus_Rex Mon May 29, 2023 8:09 pm



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Mon May 29, 2023 8:16 pm

    u potpunosti repriza događaja od pre 30+ godina na kosovu samo u obrnutim ulogama

    samo što umesto ružne slobine milicije narod bije seksi kfor


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Mon May 29, 2023 8:18 pm

    inače srbi neće ništa uraditi bez snajprista koji će probušiti bar 3 nato šlema

    samo tako se stiže do zso za početak


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Mon May 29, 2023 8:37 pm

    da li je ovo realno

    Kosovo* - Page 18 FxT7PxQX0AMDeTx?format=jpg&name=medium

    Kosovo* - Page 18 FxT7QCOXwAk90b3?format=jpg&name=large


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by kondo Mon May 29, 2023 8:45 pm

    ko bi reko da burundi levica ne sme da bekne protiv KFOR


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 29, 2023 8:58 pm

    Kfor im je jedina zastita. Zasto je to tako, to je kao sto znas jako duga prica.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Mon May 29, 2023 8:59 pm

    Bas cudno. Fale ko Anduril na ukrajinskom topiku da objasni sta to Kijev bombarduje vec desetak dana pored neunistenog i sasvim funkcionalnog Patriota...
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Mon May 29, 2023 9:00 pm

    Da jebe oca* na onim fotkama gore uopste nisam siguran ko je Kfor a ko su civili. Kada bih gledao samo drugu sliku, delovalo bi mi da su skoro svi razbijeni i prebijeni zapravo pripadnici Kfora.


    * - crnoorkovska narodna umotvorina gej-incest pedigrea
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Mon May 29, 2023 9:01 pm

    Ko je mogao pretpostaviti da ce ove nedelje biti rata na Kosovu Kosovo* - Page 18 3204619380


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Mon May 29, 2023 9:13 pm

    Del Cap

    Posts : 6237
    Join date : 2019-11-04

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Del Cap Mon May 29, 2023 9:14 pm

    Nekoliko stotina građana Beograda zaustavilo je saobraćaj na autoputu kod Autokomande zbog dešavanja na Kosovu i Metohiji.

    Okupljeni su doneli zastave sa teritorijom Kosova i natpisom „Nema predaje“, dok uzvikuju „Kosovo je srce Srbije“.

    Na Kosovu i Metohiji već nekoliko dana traju velike tenzije, a u Zvečanu, Kosovskoj Mitrovici i Leposaviću došlo je do brojnih incidenata.

    https://www.instagram.com/serbialive_beograd/?utm_source=ig_embed&ig_rid=445840a4-214c-43c6-80b2-88fcb623aa42
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Mon May 29, 2023 9:25 pm

    Opet nam otimaju Kosovo...

    Nema šta, moramo svi da se ujedinimo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by rumbeando Mon May 29, 2023 9:26 pm

    NATO strongly condemns the unprovoked attacks against KFOR troops in northern Kosovo, which have led to a number of them being injured. Such attacks are totally unacceptable. Violence must stop immediately. We call on all sides to refrain from actions that further inflame tensions, and to engage in dialogue. KFOR will take all necessary actions to maintain a safe and secure environment, and continue to act impartially, in accordance with its mandate under United Nations Security Council Resolution 1244 of 1999.
    https://www.nato.int/cps/en/natohq/official_texts_215021.htm
    Del Cap

    Posts : 6237
    Join date : 2019-11-04

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Del Cap Mon May 29, 2023 9:41 pm

    Ne imenuju napadače (kao Srbe).

    Kosovo* - Page 18 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 3:49 am