Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Garijeva septička jama

    Летећи Полип

    Posts : 11112
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Летећи Полип Sun Apr 09, 2023 9:07 am

    Na stranu što bi sa 800 evra ipak moglo da se živi, ali u pravu je. I to je uglavnom razlog zašto se moje interesovanje za politiku, a pogotovo domaću, strmopizdilo u zadnjih godinu dana. Kao da živimo u dva različita sveta. Čak i na levici, ova njihova top down-starac fočo-insajderska perspektiva ozbiljno počinje da ide na kurac.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 9:23 am

    Pa ne znam baš da je u pravu jer se tako svaka polemika, pa i neka na nama mnogo bliskije teme, može otpisati sa "narod nema leba da jede, a ti tu pričaš o...". Pri čemu je to ovde napisano iz pozicije aktera baš te rasprave  Garijeva septička jama - Page 21 3579118792

    Nebitno je što delim poglede sa autorkom - ovo je retko nepošten retorički potez.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 9:29 am

    Ali to na stranu - zapanjujuće je koliko nam je javnost anestezirana i pasivizirana. Ne samo, kako kaže Sajzor, fašisti, već i svi delovi spektra - zanimljivo im je samo ono što je deo kulturnog rata u Americi, plus naravno naša balkanska identitetska pitanja, i ne daj Bože da se govori o nekakvoj politici koja nam oblikuje život ovde i sada.
    Летећи Полип

    Posts : 11112
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Летећи Полип Sun Apr 09, 2023 9:32 am

    Imbecili


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 9:39 am

    Postoje tu i razni šašavi momenti, tipa žene na selu kod nas se još uvek voljno i pod velikim pritiskom sredine isključuju iz nasleđivanja imovine, a ti se snažno brineš o, recimo, košarkašici iz Ajove. Interesovanje za univerzalna pitanja je vrlo zdravo ali ne ako je nauštrb lokalnog. Kod nas se ta američka pitanja ne tumače u nekakvom opštem ključu koji dodiruje naše živote, već se prepisuju doslovce i razgovara se o tome kao da živimo u Americi.
    Летећи Полип

    Posts : 11112
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Летећи Полип Sun Apr 09, 2023 9:53 am

    Jeste, ali zbog košarkašice u Ajovi se ne mora ulaziti u neke realne sukobe. Dakle, u pravu političku borbu sa drugima i sa državom. a ne nadgornjavanje sa sličicama na kompjuteru. Buržoazija će pričati o svemu osim o svojim socijalnim problemima. Izuzev možda ako su ovi društveno poželjni, te donose poene u karijeri. To se sve potiskuje, a zaostala negativna energija se onda troši na konspirologiju i rat protiv slabih. Ljudi žele da ovaj sistem uspe, i tu je srž problema.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Notxor Sun Apr 09, 2023 10:05 am

    Normalno je da politički kontrolisani mediji nameću politički korisne teme.
    I ovde i na tzv. zapadu. Vidi.
    https://today.yougov.com/topics/politics/articles-reports/2022/03/15/americans-misestimate-small-subgroups-population
    Nisu ti rezultati pali sa neba nego su mozgove ljudi došli iz medija.
    Ološu koji je na vlasti u Srbiji i medijima koje kontrolišu je korisnije da se ljudi bave Ukrajinom i LGBTQ+ nego šta će da jedu i od čega će da žive.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11112
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Летећи Полип Sun Apr 09, 2023 10:13 am

    Pa pazi, uvek mora biti saradnje odozdo. Nekoga možeš da lažeš samo ako on to dopušta. Niti mediji dolaze iz kosmosa. I mediji su iz "naroda".


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Bleeding Blitva Sun Apr 09, 2023 10:54 am

    Cousin Billy wrote:Pa ne znam baš da je u pravu jer se tako svaka polemika, pa i neka na nama mnogo bliskije teme, može otpisati sa "narod nema leba da jede, a ti tu pričaš o...". Pri čemu je to ovde napisano iz pozicije aktera baš te rasprave  Garijeva septička jama - Page 21 3579118792

    Nebitno je što delim poglede sa autorkom - ovo je retko nepošten retorički potez.
    +1

    Pa da, ona je najpoznatija trans aktivistkinja u regionu, a sad odjednom kako možete pričat o tome...baš nezgrapno ispalo.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sun Apr 09, 2023 11:01 am

    zvuči kao da hoćete da kažete da se bori za parče javnog/medijskog kolača kada se fokus prebacuje na neke druge trans pojave


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 11:12 am

    Zaista ne. Nisam ni svestan te dinamike.
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by plachkica Sun Apr 09, 2023 11:25 am

    ignorisala sam temu nike manekenke, moj doprinos je bio da sam demaskirala laž da reklamira tampone (tampax joj je poslao kutiju tampona (+gomili drugih influenserki), ona se pohvalila i od života joj je napravljen pakao, nike je došao samo kao trešnjica). da se zna je tražio da se zabrani tribina ženske solidarnosti u biblioteci grada, jer su okarakterisane kao transfobi (na stranu što se ŽS bavi femicidom, patrijarhatom na selu i gomilom drugih stvarno bitnih svakodnevnih tema uz rodno kritički feminizam), mene je to ispizdelo.

    a o usa temama prenetim ovde, svi se bave samo tim, u bugarskoj su, nema ni mesec dana, zakonski ukinuti trans ljudi, bugarska nam je tu, nikakvog komentara na srpskom nema, ne zanima ih.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sun Apr 09, 2023 11:28 am

    može neki link na tu tribinu ŽS, nisam uspeo da nađem


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by plachkica Sun Apr 09, 2023 11:30 am

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sun Apr 09, 2023 11:36 am

    Jao, napušava ih Ana Dragović, ne mogu. Bukvalno imam senzore na osnovu koji delujem/formiram mišljenje. Mala bara puna krokodila, svi su se jebali sa svima i sad vode ratove jedni protiv drugih.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by plachkica Sun Apr 09, 2023 11:39 am

    zato se čoban bavi domaćim temama 
    (ne znam da li je za ovde ili za srbija mimo vučića topik)

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sun Apr 09, 2023 11:42 am

    ja sam prvi da napušim čobana ali mislim da se ovde ide malo predaleko, meni deluje da se prenespretno izrazio po aktuelnim PC standardima. ili to što sam prošle nedelje bio u čurugu pa sam sve to video sam. ali dobro ne sumnjam da će i ovde biti naduvan.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 11:43 am

    I odmah u sledećem tvitu podrži perpetuiranje stereotipa o Romima neradnicima.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sun Apr 09, 2023 11:44 am

    brate pratiš čobana Garijeva septička jama - Page 21 1241126653


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Guest Sun Apr 09, 2023 11:47 am

    Ma gde ga pratim. Kliknuo na thread. Dobronameran je ali nisu ovo preterano korisna smatranja.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Notxor Sun Apr 09, 2023 12:33 pm

    Garijeva septička jama - Page 21 CPjXNGk

    https://novski.me/svjeski-dan-roma-prisjetimo-se-uspjesnih-iz-herceg-novog/



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11026
    Join date : 2014-10-28

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bela maca Sun Apr 09, 2023 12:42 pm

    plachkica wrote:ignorisala sam temu nike manekenke, moj doprinos je bio da sam demaskirala laž da reklamira tampone (tampax joj je poslao kutiju tampona (+gomili drugih influenserki), ona se pohvalila i od života joj je napravljen pakao, nike je došao samo kao trešnjica). da se zna je tražio da se zabrani tribina ženske solidarnosti u biblioteci grada, jer su okarakterisane kao transfobi (na stranu što se ŽS bavi femicidom, patrijarhatom na selu i gomilom drugih stvarno bitnih svakodnevnih tema uz rodno kritički feminizam), mene je to ispizdelo.

    a o usa temama prenetim ovde, svi se bave samo tim, u bugarskoj su, nema ni mesec dana, zakonski ukinuti trans ljudi, bugarska nam je tu, nikakvog komentara na srpskom nema, ne zanima ih.
    pa dobro, tribina nije bila o femicidu ili ženama na selu.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8062
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Daï Djakman Faré Sun Apr 09, 2023 12:54 pm

    Cousin Billy wrote:Pa ne znam baš da je u pravu jer se tako svaka polemika, pa i neka na nama mnogo bliskije teme, može otpisati sa "narod nema leba da jede, a ti tu pričaš o...". Pri čemu je to ovde napisano iz pozicije aktera baš te rasprave  Garijeva septička jama - Page 21 3579118792

    Nebitno je što delim poglede sa autorkom - ovo je retko nepošten retorički potez.
    she just serving some realness Garijeva septička jama - Page 21 1844795956


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Del Cap

    Posts : 6161
    Join date : 2019-11-04

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Del Cap Sun Apr 09, 2023 7:20 pm

    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by паће Sun Apr 09, 2023 7:24 pm

    Прагови делују музејски. Позни XIX век?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Garijeva septička jama - Page 21 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 03, 2024 2:07 am