Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by lalinea Mon Aug 08, 2022 9:10 pm

    kondo wrote:Ma cene u Beogradu su bolest mozga, niđe veze sa kvalitetom i ponudom. Znam da je bizarno i verovatno ne baš korektno porediti sa cenama na mom ostrvu ali imamo za sada barem 2, ako ne i 3 kafane gde se jede bolje i kvalitetnije nego što pretpostavljam u Salonu (nisam bio, ne planiram, ne dajem pare projektima povezanim sa Eagle Hills), a u najboljoj od njih smo nedavno imali par uzastopnih demoliranja od svega sa prosečnim računom od 200e za 6 odraslih i 1 dete (12), uključujući i sveže ribe (tuna, amberjack) u raznim agregatnim stanjima (sirovo, pečeno). Ovi moji prijatelji koji idu u skuplje kafane u Bgd ali i po svetu su na kraju iz radoznalosti (da nađu nešto što je manje savršeno) naručivali sve sa menija, i sve pojeli do zadnje trunčice na tanjiru. 

    Mene već bukvalno fizički boli da ološu ostavljam pare, pogotovo naprednjačkom, već me užasno nervira što i nekada poštena mesta polako ispadaju iz koloseka i pokušavaju sa vaćarenjem.
    Pa vidi, ako cemo da poredimo sa 'po svetu', to je nesto manje od $200 za veceru za dvoje, ukljucujuci flasu vina. Ako sad zamislimo jednu crtu koja odvaja 'value for money' od 'precenjeno', ovo je tik uz crtu, ali na 'precenjeno' strani.

    Mislim, kad ides na ovakvo mesto, ocekujes da okusis nesto pre svega ukusno, ali i novo, inventivno. Samo ukusno nije dovoljno. Salon 1905 nudi taj aspekt, ali (po mom misljenju) nedovoljno, plus ima neke ocigledne propuste.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Aug 08, 2022 9:52 pm

    Sve se slažemo, opet kažem nisam bio tamo ali insajderski znam toliko toga da mi je to na vreme (kad su bili novi i manje skupi i bahati) umanjilo želju da ih probam. Ne znam kakva su sad cene u Langoustu ali tamo pre nego kod većine drugih sa Michelin liste kandidata.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sun Oct 16, 2022 8:40 pm

    Imam za prijaviti jedno zanimljivo mesto. Nije stoprocentna preporuka, uslovna je i mora da se pazi ali ima smisla mesto.

    Bio na buvljaku u Pančevu sa drugaricom pa kao ajmo negde na klopu, nismo se videli 100 godina (kenja, od sredine avgusta). Htela je na borčansku rivijeru - Ribnjak, Alasi - ali s obzirom da je u centru interesovanja bila riblja čorba koja je tamo dosta nikakva i razređena, ja opozovem i krenemo na Dunav prema Renatu i Goci. To mesto inače ne volim plus što je nedeljom armagedon i čekaš po 2 sata da ti donesu tanjir ribe, i tako se odlučimo da pratimo putokaze za druge kafane i sednemo tamo gde nam se dopadne.

    I tako izbor padne na kafanu "Kod Srbe", nekih 200m nizvodno od Renata.

    Seting odličan, na obali, gledaš u Dunav, Pančevac ili Višnjicu, odlično za blejaž a može i samo piće. Naručimo 2 riblje čorbe homemade crni hleb i vitaminsku salatu koju nemaju na meniju ali ljubazni kuvar koji izlazi da animira goste i posavetuje šta da se jede se odmah ponudio da napravi. Stigne to, ispostavi se da je čorba jedna od ponajboljih koje sam jeo u dužem periodu, 310RSD, salata isto, ko da sam je spremio kod kuće i isto odličan hleb. Dođe kuvar ponovo, ubedi moju drugaricu da uzme teletinu pod sačem koja se još pekla napolju, ja uzmem pola porcije fileta od smuđa, po čašu vina - Kameničarka Jelić i Tamjanika Minić, stigne i to, sve potaman što se ukusa tiče, teletina možda više neka mlada junetina ili više neki baby beef - prosto je bilo crvenije od teletine na koju sam navikao ali apsolutno odlično za pojesti. Za dezert po palačinka sa orasima, kafa i račun koji je na kraju bio malo jači, 5900 - zbog teletine koja se ispostavilo da je 1800, to je baš previše za porciju koja je daleko od 2 osobe, 1 jača recimo. To je baš čudno jer su cene ribe razumne, smuđ je 2400 kg, šaran dunavski je 2200 kg, som šnicle je mislim isto 2200 kg, kečiga koju nemaju je 3400. ali je zato filet smuđa, 450g porcija sa prilogom svežom marinadom na bazi maslinovog ulja plus dalmatinska garnitura (besprekorna za razliku od 99% drugih u gradu), 1700 din, srećom može pola porcije što je sasvim dovoljno.

    Od mene preporuka uz oprez prilikom naručivanja glavnog jela, dosta su pushy za te skuplje opcije tipa nemojte ribu na kilo uzmite filet, ili teletina pod sačem nećete se pokajati. Takođe nema vino kuće nego mora na čašu, crno je 500+, minićeva tamjanika (koja se btw dosta popravila i nema više te antifriz tonove u aftertasteu) 450. Nema vino kuće niti vino za špricer - a jbg nisu oni gurmet restoran za ovaj nivo kurčenja, bez obzira koliko je mladi kuvar simpa i zapravo jako dobar.

    Eto to vam je to, preporuka od mene, sledeći put probam riblju mućkalicu od somovine dunavske (650) ili riblji paprikaš (550). Znači ima i affordable samo treba odoleti.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sun Oct 16, 2022 9:41 pm

    odlično za blejaž

    Предлажем нову реч, надахнут овим (и дијагоналним читањем): блејзаж. Пејзаж да седнеш и блејиш.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Sun Oct 16, 2022 11:33 pm

    Bitće probano
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kapetanm Fri Oct 28, 2022 8:32 pm

    Dajte preporuku za kafanu do koe ide taxi kad se napijes, sa dobrom klopom uz live muziku, da ne moras kelneru da se izvinjavas sto postojis a da ne ubija sa cemama. Reč je o izlasku sa kolektivom što sam godinama uspešno izbegavao
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Fri Oct 28, 2022 10:56 pm

    Verovatno Dzakarta kod Studenjaka zadovoljava sve navedeno. Nije moj prvi izbor zbog tipicne osrednje klope koja nije losa. Cene srednje. Muzike ima ali mene ne zanima. Pozovi I pitaj kada sviraju. Ja sam bio pre par godina tokom nedelje ne za vikend I iznenadio sam se kad su poceli da drndaju. Tesko je naci dodatni predlog zbog muzike a da nije Skadarlija, Mali vrabac I sl. Ima ono Pod Lozom u Zemunu na Gornjem gradu ali proveri ima li muzike
    Bez muzike a taj nivo birtije mozda Kod Ljube na Dimitrijali kod bolnice ili Kod Dragana u Goce Delcevaali to su malo birtije koje se ne dopadaju svima
    plachkica

    Posts : 16190
    Join date : 2014-11-06

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plachkica Fri Oct 28, 2022 11:08 pm

    stara kafana u ustaničkoj, cene su ok, klopa sasvim pristojna i tamburanje zvuči solidno kad se napiješ. usluga je sasvim ok
    avatar

    Posts : 147
    Join date : 2018-11-26

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Frile Sat Oct 29, 2022 12:31 am

    Zus wrote: Ima ono Pod Lozom u Zemunu na Gornjem gradu ali proveri ima li muzike

    pitali smo nedavno, nemaju živu muziku
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Oct 29, 2022 8:46 am

    Proveri Malu Kolubaru na reci, imali su muziku, nisam davno bio. Solidna ishrana.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Mon Oct 31, 2022 1:36 pm

    Vrlo dobar novi grcki restoran Elenikon u Goce Delceva. Zajednicki biznis par nasih sa grcima. Pomalo kopija solunskog restorana istog imena.
    Veliki meni sa dobrom meze I mesnom ponudom. Akcenat je na mezetu. Ima I morski odeljak.
    Odlicma fava, bujurdi, salate, patlidzan, tikvice, suvlaki, tigania sviniska, kobaja. Kebap a la Tanasis suvlji I bolji je onaj u Dvoristu. Solidan galaktobureko. 13k za petoro sto je dosta al se dosta I jelo 6 mezeta, 2 salate, 4 glavna,, 3 kolaca, flasa I 3 case vina, vode, zutog Epsa soka (ovo je bingo uvek)   

    Ok servis, guzva u subotu prilicna, cene u tzv novoj normalnosti. Vinska karta reklo bi se tanja. Nema vino kuce. Pili smo neko sladuniavo belo. Balon aleksandrijskog muskata kojii sam doneo I popio mnogo bolji od ovoga sto smo popili. 

    Ne donose vodu vec samo flasirana. Od toga pizdim. 
    Jaka 4 I dobar izbor kad pozelis grcku kujnu. Deluje kao da dovlace povrce iz Gr ili tripujem mada pravim razliku za krastavac I luk. Pommes frites je od svezeg krompira kao I Grckoj

    Sledeci grcki za posetu je novi u V. Karadzica
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Nov 07, 2022 3:56 pm

    https://www.instagram.com/p/CkiURkdKC6y/

    https://www.instagram.com/p/CkOBLPdq5pa/

    https://www.instagram.com/p/CkiURkdKC6y/

    ovi su bas zagrizli za miselin zvezdu

    licno bi im dao kurac da izbiju oci, posebno za ovu kockastu sarmu sa papirom od ajvara.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Tue Nov 08, 2022 12:00 am

    Celery and pumpkin
    3.600

    Beogradski restorani - Page 4 286371741
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Nov 16, 2022 12:12 pm

    otvorena nova picerija Majstor i Margarita kod Liona, which is nice jer mi je vrlo u dometu sada i za dostavu i normalno, a takva pica ne sme da se hladi.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Nov 16, 2022 12:23 pm

    pa ja takvu picu (posebno a inače ni jednu drugu) ne bi stavio u kartonsku kutiju


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Nov 16, 2022 12:33 pm

    Po mom iskustvu, 15-20 minuta može da se održi u kartonu uz minimalne promene - neće da bude savršena ali će biti i dalje bolja od svega drugog ovde, pogotovo kad subotom popodne merkam neko vince i razmišljam šta da ležeći pojedem uz njega.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Nov 16, 2022 12:36 pm

    razumem. ja odem do pietre koja mi je 5min od kuce i odnesem je kući sa poluotvorenim poklopcem...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Notxor Wed Nov 16, 2022 12:49 pm

    U Beogradu je ozbiljno organizovana distribucija italijanskog brašna što je meni, pored dobre peći, najbitnije. Mislim, nije to sad neko jelo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu Nov 24, 2022 11:19 pm

    Bio sam danas u predvečerje tekmi (cigani u Pioniru pa Braziu) u Baru Saša u Jevremovoj. Ceo život odbijam da odem jer mi se prosto na papiru ništa nije sviđalo ali sam na kraju bio prijatno iznenađen. Pogotovo što sam pre 2 dana bio u Puteru i bio ozbiljno razočaran, pre svega podivljalim cenama (3 veg predjela, 1 topla limunada, 3 rakije i 1 voda - 5000 RSD). Saša ima razumnije cene, nije jeftin ali je recimo podnošljiv. Drugarica je jela neku crvenu kobasicu sa pireom (900), ja sam jeo odličan ribić na rižotu sa šafranom (1700) što je ispalo mnogo ukusnije nego što zvuči na papiru (neko parče juneće ili teleće kolenice u nekoj zajebanoj peći ili možda su vidu sa redukovanim sosom od pečenja na žutom rizotu). Kada sam shvatio da je izbor jela bio pun pogodak častio sam se čašom odličnog Antinorijevog brunela, 850 RSD ali to vino košta jedno 5000 u radnji tako da je OK skroz. Inače je vrlo ušuškano, udobno, liči ugođaj na onaj stari Klub Književnika od pre 30 godina i to mi je prijalo po ovom ružnom danu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Thu Nov 24, 2022 11:35 pm

    Taj Škipić solidno pliva
     A susedni Iris dobio dosta hvaljenu verziju kod Djerma. Zalećem se
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Fri Nov 25, 2022 12:04 am

    kondo wrote:liči ugođaj na onaj stari Klub Književnika od pre 30 godina


    Beogradski restorani - Page 4 Stalin-pipe-and-pencil-750px
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Nov 25, 2022 12:38 am

    Cousin Billy wrote:otvorena nova picerija Majstor i Margarita kod Liona, which is nice jer mi je vrlo u dometu sada i za dostavu i normalno, a takva pica ne sme da se hladi.
    Jel si bio u Cuocu, jedno 50 metara posle Lipovog Lada prema Djermu? Ja sam tamo bio nekoliko puta i sve što sam jeo je bilo OK do vrlo dobro.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Fri Nov 25, 2022 10:06 pm

    Meze by Elliniko
    Ambijent hibrid menze i taverne, ali simpa
    Gužva, ne seda se bez rezervacije
    Konobari profi, distacirani i nezainteresovani
    Hrana konfekcija, ali pristojna uglavnom. Šareno. Recimo sardele loše, fava super, kritska salata bezveze (raskvašen dakos, plastični paradajz), tikvice hrskave, gambori sočni i veliki, lignje ko lignje, paidaki nije bilo, inćuni isto, pita hleb ono polugotovo zamrznuto
    Vinska karta kratka, a dobra. Četiri pet grčkih vinarija, sve prva liga (Sigalas, Biblia Hora, Alfa...)
    Uzo dobar.
    Cene umerene, sasvim prihvatljivo.



    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Nov 28, 2022 3:54 pm

    jel zna neko kakva je ovo čavrlama?

    https://gastrosor.rs/

    vidim da je mala kolubara tamo otvorila svoju ispostavu...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Mon Nov 28, 2022 6:11 pm

    Videh pre neki dan. Nisam bio. Mozda odem uskoro mada osim Kolubare i Pivnice ima samo jos jedan restoran, italojanski sa milanskim cenama sto je ocekivano. Na meniju juneci obrazi u vinu 13 eur. Eto to bi moglo. Jbes testeninu.

    Beogradski restorani - Page 4 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 12:09 am