Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    plachkica

    Posts : 16190
    Join date : 2014-11-06

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plachkica Mon May 02, 2022 10:34 pm

    godinama sam ih kupovala u džakarti (stavljali su i suvo meso + mnogo belog luka), ali me je korona odvikla od kafane. ne usuđujem se sama da ih spremam a i majka je iz nepoznatog razloga odustala od spremanja.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon May 02, 2022 10:42 pm

    postoji samo jedan nepoznat razlog, smradcina koja se uvuce u namestaj, tapacirung itd  Beogradski restorani - Page 3 286371741


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue May 03, 2022 8:30 am

    @noxtor - ta priča je legenda, ne radi, provereno, a i bilo bi čudno da se bilo kome tako svlaće kosti, pa i ribi, jer svaka ima svoje mesto u telu s razlogom. radi se o tome da je kod ugora taj deo izmeću grudnog otvora i kraja stomaka (prkna, jel) sa najmanje kostiju, dok je u repnom delu pakao. pa ljudi vbaljda misle da je to od njihove intervencije. taj srednji deo se da jesti, posebno kad je veći komad, a od repa samo čorba - i to preukusna.

    @fikret - na deverikama i babuškama sam, mogu slobodno da kažem, odrastao. Sojenica, Tisa, loklani ribari, dugi letnji meseci... zato danas valjda volim svu svežu ribu, i plemenitu i tu prostiju.

    @kondo - pihtije izdvojeno, letnja kujna u dvorištu kod keve i jednom do dva puta godišnje. istina, moje pihtije su od dimljenog, pa ne miriše loše uopšte. neuporedivo sa, recimo, bakalarom ili škembićima zbog kojih ću se jednom razvesti Beogradski restorani - Page 3 1399639816


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue May 03, 2022 8:51 am

    Babuške su mi baš ono...stečen ukus, i to ne do kraja, ješću ih kao kuriozitet. Deverike pak jako volim, nema mi većeg meraka nego da ih grickam onako krckave i slane, uz leden roze. Jako sam jeftin gost u ribljem restoranu, daj mi pola-pola domaćeg vina, deveriku i krompir, i uz to kupus salatu, i namiren sam.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Notxor Tue May 03, 2022 8:58 am

    dimitrije iz čakova wrote:@noxtor - ta priča je legenda, ne radi, provereno, a i bilo bi čudno da se bilo kome tako svlaće kosti, pa i ribi, jer svaka ima svoje mesto u telu s razlogom. radi se o tome da je kod ugora taj deo izmeću grudnog otvora i kraja stomaka (prkna, jel) sa najmanje kostiju, dok je u repnom delu pakao. pa ljudi vbaljda misle da je to od njihove intervencije. taj srednji deo se da jesti, posebno kad je veći komad, a od repa samo čorba - i to preukusna.

    Video sam ljude da to rade, ali zaista nisam proveravao.

    edit: za ljude koji nisu videli ugora - više liči na zmiju nego na ribu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by fikret selimbašić Tue May 03, 2022 5:55 pm

    Cousin Billy wrote:Babuške su mi baš ono...stečen ukus, i to ne do kraja, ješću ih kao kuriozitet. Deverike pak jako volim, nema mi većeg meraka nego da ih grickam onako krckave i slane, uz leden roze. Jako sam jeftin gost u ribljem restoranu, daj mi pola-pola domaćeg vina, deveriku i krompir, i uz to kupus salatu, i namiren sam.

    Jako je važno odakle su ili koje je doba godine, savske jedem samo zimi, spačvanske i babuške sa zatvorenih bara, bivših šljunkara, ne jedem. Najbolje su sa akumulacija sa jačim dotokom i čestim ispuštanjem ili manjih bara koje pune izvori. A ja srećom u blizini imam i jedno i drugo, babuške kilašice sa takvih voda su slatke, baš slatke, meso crvenkasto i jedro, teško se pecaju ali bude ih tokom sezone taman da se oćejfi.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue May 03, 2022 6:55 pm

    uravo kako Fikret piše, važno je odakle su

    babuška iz baruštine hoće da se oseća na mulj.

    ali sveža iz reke, iz dubine ili iz veće zatvorene vode, mi je među najslađim ribama. kad je dobro ispržena, pa uz špricer iz velike krigle! uh.


    _____
    zvona i praporci
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kapetanm Tue May 03, 2022 7:07 pm

    dimitrije iz čakova wrote:uravo kako Fikret piše, važno je odakle su

    babuška iz baruštine hoće da se oseća na mulj.

    ali sveža iz reke, iz dubine ili iz veće zatvorene vode, mi je među najslađim ribama. kad je dobro ispržena, pa uz špricer iz velike krigle! uh.
    Sto sam stariji vise volim belu ribu, i da jedem i da pecam. Naseckas u talandaru na mast i udri
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue May 03, 2022 9:19 pm

    napecao sam se kao klinac tona babuške sa sebeša, besnog foka, jojkića i drugih opštih mesta baruština oko beograda do kojih je stizao GSP
    navukao sam doživotni hejt na babušku, nigde grđeg smrada na mulj
    bukvalno smo ih pecali da ih istrebimo, ortak i ja napunimo 2 čuvarke do vrha, po 5 kila ribe svaka
    pa ih mrtve bacimo nazad u dunavac jerbo su keve htele da nas izbace iz kuće na pomisao čišćenja i prženja
    dečija posla
    tako da u tu traumu ne zalazim


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Jun 04, 2022 6:16 am

    mala vatrica među drugarima - bela reka

    https://nova.rs/vesti/hronika/pozar-na-novom-beogradu-zapalio-se-restoran-osam-vatrogasaca-na-terenu/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Sat Jun 04, 2022 8:15 am

    Beogradski restorani - Page 3 3579118792
    Michelinske vatre
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Jun 18, 2022 9:15 pm

    Spisku skorijih razočarenja dodajem i Dunavske Alase. 

    Nije bilo vrbovača, koje su uglavnom postale glavni razlog ženskog dela moje ekipe da se ide tamo. 

    Riblja čorba solidne strukture ali preslana.

    Jednako preslana tačnije prevegetirana deverika na talandari, som je jasno bio bolji jer nije bio tako jako začinjen.

    Kafana pokušava da se repozicionira tj podigne na skali, kelner se ubio da nam proda Jokićevu maraštinu koje je drugo najskuplje vino na karti. Jbga više sreće drugi put.

    Ispalo je oko 2000 po glavi, nije drama.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Sat Jun 18, 2022 9:47 pm

    Kakvo ti je misljenje o tzv. lorencu i kakalambi?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Jun 18, 2022 9:48 pm

    Nisam bio jedno 8 godina a ni ne vidim razlog da idem. Pogotovo sto zaista vidim sve manje razloga da idem bilo gde.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Notxor Thu Jul 28, 2022 10:47 am

    Uf!



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Zus Sat Jul 30, 2022 7:31 pm

    Prijavljujem solidnoga Gruzijca u Marsala Birjuzova 3 pored nekog hotela Marsal
    Mislim da se zove Gost. Ambijent genericko sranje, ima svakakvih gruzijskih jela, hacapurija itd. Solidno dobro. Hacapuri I neko kuvano june jelo uzeh za poneti. I ovo jebeno koronasko izgubljeno culo mirisa nije puno umanjilo utisak.

    Inace posle koliko vremena se miris vraca od prelezale korone? Zavrsavam sa lecenjem ali nikakp sa povratim nos.

    https://www.instagram.com/cafe_gost/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D


    Last edited by Zus on Sat Jul 30, 2022 7:51 pm; edited 3 times in total
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sat Jul 30, 2022 7:34 pm

    Сад само чекам да ти неко каже да ти се у ствари већ вратио, они то тако кувају...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Sat Jul 30, 2022 9:01 pm

    Zus wrote:Prijavljujem solidnoga Gruzijca u Marsala Birjuzova 3 pored nekog hotela Marsal
    Mislim da se zove Gost. Ambijent genericko sranje, ima svakakvih gruzijskih jela, hacapurija itd. Solidno dobro. Hacapuri I neko kuvano june jelo uzeh za poneti. I ovo jebeno koronasko izgubljeno culo mirisa nije puno umanjilo utisak.

    Inace posle koliko vremena se miris vraca od prelezale korone? Zavrsavam sa lecenjem ali nikakp sa povratim nos.

    https://www.instagram.com/cafe_gost/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D


    Beogradski restorani - Page 3 903208043

    Blagodarim. Moracu da overim, bez obzira na uzasnu lokaciju u turskom delu grada.


    Sto se korone tice, meni se miris vracao etapno. Ukus mi se vratio posle oko dve nedelje, ali mirisu je trebalo oko mesec dana. Nazalost, i nakon toga jedno 2 meseca sam osecao permutovane mirise, odnosno kad god je neki intenzivniji miris (ili smrad) ja osecam nekakav miris. I posto se to desavalo u prakticno svakoj situaciji, kada mirise jelo, kada mirise lipa, kada prodje devojka sa parfemom, kada mi se izduva auspuh u lice, i ja osecam jedan te isti miris, potpuno sam ispizdeo. Srecom, postepeno se vratilo.

    E sad, meni je tako bilo od prve korone. Ne znam kako ide sa ovim novijim sortama.
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Sat Jul 30, 2022 9:08 pm

    Да, боље да исприча неко са новијом верзијом, ко још троши 1.0.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plavaivy Sun Jul 31, 2022 8:30 am

    nekome se nije vratio ni posle godinu dana
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by lalinea Sun Aug 07, 2022 9:31 am

    Serbijan fajn dajning - Salon 1905. Lepo, par sitnih zamerki, jedan potpuno promasen sos, i nekoliko bas uzivajucih kombinacija ukusa. Naravno, usluga odlicna. Obzirom na beogradsku ponudu restorana, ne verujem da bih isla ponovo.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Aug 08, 2022 6:13 pm

    cena?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by lalinea Mon Aug 08, 2022 7:43 pm

    Stoje im cene na sajtu (za nas dvoje vecera a la carte - starteri, glavno jelo, prilozi, deserti, kafa, flasa vina - ~20k). Ako pitas da li je vredno tih para - onako. Jednom, da, mozda (kad nas 4 za 10k fenomenalno jede i pije u Istoku, malo mi tesko da kazem "da, definitivno").


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Aug 08, 2022 8:16 pm

    Ma cene u Beogradu su bolest mozga, niđe veze sa kvalitetom i ponudom. Znam da je bizarno i verovatno ne baš korektno porediti sa cenama na mom ostrvu ali imamo za sada barem 2, ako ne i 3 kafane gde se jede bolje i kvalitetnije nego što pretpostavljam u Salonu (nisam bio, ne planiram, ne dajem pare projektima povezanim sa Eagle Hills), a u najboljoj od njih smo nedavno imali par uzastopnih demoliranja od svega sa prosečnim računom od 200e za 6 odraslih i 1 dete (12), uključujući i sveže ribe (tuna, amberjack) u raznim agregatnim stanjima (sirovo, pečeno). Ovi moji prijatelji koji idu u skuplje kafane u Bgd ali i po svetu su na kraju iz radoznalosti (da nađu nešto što je manje savršeno) naručivali sve sa menija, i sve pojeli do zadnje trunčice na tanjiru. 

    Mene već bukvalno fizički boli da ološu ostavljam pare, pogotovo naprednjačkom, već me užasno nervira što i nekada poštena mesta polako ispadaju iz koloseka i pokušavaju sa vaćarenjem.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Aug 08, 2022 8:49 pm

    Kad se vec hvalimo gde smo dobro jeli a nije Beograd... krcma na drumu Sonia Restaurant Braseria, Mont-Roig del camp, Tarragona:

    Beogradski restorani - Page 3 Sonia_12

    Ovo su stare cene, sada je evro vise. U cenu ulazi predjelo, jelo, casa vina i kafa.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    Beogradski restorani - Page 3 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 11:03 am