Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Nov 08, 2022 6:41 am

    Ne razumem šta hoćeš da kažeš.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 08, 2022 8:29 am

    Pa hocu da kazem da je to malo preveliki zalogaj za prosto "prevaspitavanje". Mora nesto da se uradi (ne kazem da niko nista ne radi, mind)
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Tue Nov 08, 2022 10:15 am

    Сама идеја да ти је пало на памет ”преваспитавање” уместо материјалног бољитка је скандалозна за једног виђеног либерала.  USA - США - SAD - Page 16 1233199462

    ”Преваспитавање” у 22 веку значи гулаге за Ујгуре где их ”преваспитавају”. 

    Не решава се ово у либералном систему ”преваспитавањем” него само пресипањем новца из једне класе у другу, законима, јачањем привреде, задовољавањем те класе људи.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Nov 08, 2022 12:52 pm

    Јанош Винету wrote:Сама идеја да ти је пало на памет ”преваспитавање” уместо материјалног бољитка је скандалозна за једног виђеног либерала.  USA - США - SAD - Page 16 1233199462

    ”Преваспитавање” у 22 веку значи гулаге за Ујгуре где их ”преваспитавају”. 

    Не решава се ово у либералном систему ”преваспитавањем” него само пресипањем новца из једне класе у другу, законима, јачањем привреде, задовољавањем те класе људи.

    Valjda vidis da je pod navodnicima. Stilska figura za ubedjivanje da nesto ne valja, a nesto drugo dobro.

    A upravo sam i mislio na zadovoljavanje potreba.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2022 12:57 pm

    Mislim da je ta klasa (kiropraktičari, real-estate agenti itsl) povrh svega pretrpela i jak finansijski udar zbog korone.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Tue Nov 08, 2022 1:40 pm

    +1

    Могу само да се сагласим, има гомила пристојних али унесрећених људи којима је егзистенција угрожена. 
    А има и ово:
    https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2021/09/trump-american-gentry-wyman-elites/620151/

    Америчка џентрија, земљопоседничко племство. Људи који имају плантаже поморанџи у Калифорнији, држе сточне берзе око Бејкерсфилда где каубоји долазе да продају краве и коње.  

    Тако неки профил људи који би могао бити добростојећи али заправо није компатибилан са глобализованом привредом и ”рушилачким” (”дисруптивним”, хех, кад се преведе тек се онда види шта то значи) технологијама, заједно са овом унесрећеном средњом класом киропрактичара добије се једна поклекла виша и средња класа која је суштински свесна да јој се ближи крај.  

    Полако истиче песак из пешчаника а они гледају бесно у њега.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Tue Nov 08, 2022 1:44 pm

    Негде код Шеное (Коловоза?) се сећам да су се спомињали ти припадници нижег племства. Звали су се шљивари.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2022 1:56 pm

    Pa ne znam baš da li je egzistencija (vrv ima i takvih), ali middle class status i ponos koji uz njega ide, svakako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Nov 08, 2022 2:44 pm

    Erős Pista wrote:Mislim da je ta klasa (kiropraktičari, real-estate agenti itsl) povrh svega pretrpela i jak finansijski udar zbog korone.
    Word. Moj kiropraktičar je počeo da šalje masovnim emailom “istine” o koroni sa sve linkovima na video koji objašnjava šta nam vladari u senci rade i pozivima na zoom call gde će da nam objasni kako samo lekovita trava (koju on gle čuda ima) može da nas sačuva od te pošasti. I naravno, nikako da se vakcinišemo, taman posla.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2022 2:48 pm

    Ma da, to još i dobro kliknjava sa new age pogledom na svet koji takvi likovi po pravilu imaju. Da ne ponavljam sad, kačili smo već tekstove o yoga moms QAnon fenomenu.

    Ali mislim da su im se anti-kovid mere zaista usrale u život i da je to u kombinaciji sa ovim ostalim stvarima (ponosom na svoj preduzetnički uspeh, prezirom prema državnoj pomoći, nju ejdž verovanjima itsl) rezultirali ovim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Nov 08, 2022 2:49 pm

    Doduše treba reći i da “niža srednja klasa”, putuje autom 12 sati pa prenoći u Motel 6, a ovi su do Vašingtona leteli i privatnim avionima. Tako da cela ta priča da je to u stvari niža srednja klasa meni baš i ne pije vodu skroz.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Tue Nov 08, 2022 2:58 pm

    plus treba dodati da su GOP glasaci disciplinovana srednja klasa koji pokazuje klasnu koheziju i solidarnost mimo ove sumanute ideologije. sav taj mitoloski inroads koji je tramp napravio ka radnistvu je uglavnom tlapnja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Nov 08, 2022 3:01 pm

    Fora je da od Trampa naovamo nema ideologije pa oni ipak glasaju. Kao SNS glasači u Srbiji. Ima knjiga o tome “it was all a lie” Stuarta Stevensa.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2022 3:03 pm

    Et Vilmoš

    Pa zato i kažem da oni nisu baš egzistencijalno ugroženi, više im je povređen ponos i slika o sebi.

    Ima jedan sjajan stariji tekst o Tea Party, koji je meni potpuno otvorio te likove. Oni su besni na državu jer im je razbila mit koji su gajili sebi samima kao rugged nezavisnim individualcima.

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Nov 08, 2022 3:13 pm

    Erős Pista wrote:Et Vilmoš

    Pa zato i kažem da oni nisu baš egzistencijalno ugroženi, više im je povređen ponos i slika o sebi.

    Ima jedan sjajan stariji tekst o Tea Party, koji je meni potpuno otvorio te likove. Oni su besni na državu jer im je razbila mit koji su gajili sebi samima kao rugged nezavisnim individualcima.

    Spoiler:
    Dobar tekst, hvala.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Bleeding Blitva Tue Nov 08, 2022 4:19 pm

    Odličan tekst USA - США - SAD - Page 16 903208043


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Nov 08, 2022 4:52 pm

    Danas ce kiroprakticari I real estate agenti prevaspitati liberalne uzvisene genijalne glasace. Gluplji clanak nisam skoro procitao. Cuj kiroprakticar se uvredio sto nije prihvacen od Bil Gejca kao njemu ravnom, a real estate agenti sa 3-mesecnim kursom zele bar master degree tretman USA - США - SAD - Page 16 1143415371.

    Btw za Trumpa glasaju oni koji prave 100K+ a Bajdena izvlace ovi sto ne prebacuju 50K.

    100K+ nije niza srednja klasa vec srednja srednja sa familijom, a visa srednja za one koji zive sami.

    Ti superiorni genijalci koji glasaju za demokrate su studirali uglavnom afroamericku istoriju, razna ljucka prava i zenske nauke i prezivljavaju veliki shok kada shvate da to nikome ne treba i niko nece da plati pa rade kao kasirke I Uber vozaci. Duhovno "prosveceni", ali finansijski ubiVeni hahaha
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Tue Nov 08, 2022 6:09 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Doduše treba reći i da “niža srednja klasa”, putuje autom 12 sati pa prenoći u Motel 6, a ovi su do Vašingtona leteli i privatnim avionima. Tako da cela ta priča da je to u stvari niža srednja klasa meni baš i ne pije vodu skroz.
    Ја у плочу, ти у клин.

    Заборавио си оне типове на чамцима, америчку џентрију. Ситније и средње земљопоседнике, власнике некретнина по центрима пропалих градића, наследнике пропалих индустрија, плантажа алфалфе, поморанџи, власнике сточних берзи.

    6. јануара су били сви повређени, увређени, закинути, ментало запуштени и препуштени теоријама завере. Таквих има и богатих и сиромашнијих.  Занемарени и напуштени су сиротиња, нису политичка сила већ гледају само како да преживе, немају кад да купују авионске карте и да јуришају на Капитол.

    Није 6. јануара кренуло Удружење киропрактичара Америке, било је тамо и других, богатијих слојева, тј. џентрија коју сам навео.
    Гологузи киропрактичари и не треба да постоје пошто су надрилекари али Америка.


    Erős Pista wrote:Et Vilmoš

    Pa zato i kažem da oni nisu baš egzistencijalno ugroženi, više im je povređen ponos i slika o sebi.

    Ima jedan sjajan stariji tekst o Tea Party, koji je meni potpuno otvorio te likove. Oni su besni na državu jer im je razbila mit koji su gajili sebi samima kao rugged nezavisnim individualcima.

    Spoiler:

    2012 као да је била пре 100 година, али тачно се виде обриси Трампизма као и континуитет идеологије Републиканске странке.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2022 6:10 pm

    Da, da, apsolutno. Spona je bio birtherism koji je proizašao iz Tea Party-ja, a u kojem je i Trampara odigrao važnu ulogu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Tue Nov 08, 2022 6:22 pm

    Јанош Винету wrote:
    Гологузи киропрактичари и не треба да постоје пошто су надрилекари али Америка.

    Остеопатски факултет је признат као медицински. Е сад ко је ту уводио реда, види по историјама, како је настала АМА, ко је ту ставио шапе на здравство, ко је добио ћагу да може да пропише шта је медицина а шта шарлатанлук итд итд.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Nov 08, 2022 8:49 pm

    Pocinju cistke, neko mora platiti za totalni izborni poraz (ukoliko ne bude velike kradje). Prva zrtva Tiffany Cross, odvratna crna rasistkinja sa ekstremno leve MSNBC koja vec 2 godine bez posledica poziva na rasni rat crni protiv belih. 40 crnackih lidera poslalo "telegram podrske", aktivirali su se "odjeci i reagovanja". Nista ne pomaze, naredjenje je stiglo iz centralnog komiteta. Da li je ovo konacno otklon od ultra fanatika marksistickih rasista koji ce se kako se predvidja zavrsiti sklanjanjem Bajdena videcemo uskoro.

    Poziv da se Ron DeSantisu odsece penis je neslavno zavrsio. Mada je krava ovo zasluzila mnogo ranije, zapravo nije trebala da bude uopste na televiziji vec u Walmartu na kasi, nikad nije kasno. Interesantno da je otkaz dosao ekspresno posle Tucker Carlsonove prozivke da od Amerike hoce da napravi Ruandu. Hvala Tucker USA - США - SAD - Page 16 1143415371.

    Cross Connection host Tiffany Cross ripped Florida Governor Ron DeSantis and called Florida the “dick of the country” that should be “castrated”.




    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2022 9:31 pm

    Šta ćeš da radiš kad crnci dođu potebe, Jojogi?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Donald DeSantis

    Posts : 182
    Join date : 2022-10-16

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Donald DeSantis Tue Nov 08, 2022 10:02 pm



    _____
    Ronald Reagan: 'If Fascism Ever Comes to America, It Will Come in the Name of Liberalism'
    ficfiric

    Posts : 34211
    Join date : 2012-02-10

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by ficfiric Tue Nov 08, 2022 10:11 pm

    Erős Pista wrote:Šta ćeš da radiš kad crnci dođu potebe, Jojogi?

    Ni ne sanja da u Burundiju zive crnci USA - США - SAD - Page 16 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Tue Nov 08, 2022 10:18 pm

    ali ovo ultra fanatika marksistickih rasista USA - США - SAD - Page 16 1399639816

    ovaj ludak bi mirno gledao da mu ubijaju komsije na pragu


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    USA - США - SAD - Page 16 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 2:31 am