Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Fri Jun 17, 2022 9:42 pm

    MNE wrote:
    Cousin Billy wrote:


    ja ću sada da budem najgori smarač ali to što radi je ogavno i mimo svih konvencija i apelujem da pokušate da se suzdržite od gledanja zarobljenih ljudi koji u zamenu za svoj život trupkaju kao vašarske mečke.

    neću polemisati o ovome, rekao sam šta sam imao, sve vas volim što bi rekao Kauboj.

    uh, ima mnogo mnogo gorih stvari koje (mogu da) im rade od toga što će malo da ih snimaju, mislim da bi oni vrlo rado pristali da im se ostatak života pretvori u 24h zadruge


    Da se razumemo, ja sam isto protivnik izvodjenja ovoga pred medije, mada posmatram stvari iz sasvim suprotnog ugla. Zamisli da Amerikanci izvode zarobljene Talibane ili iracke republikanske garde na televiziju, da slusaju njihove argumente, da javnost pokusa da ih razume...jok more, trpaj to i pravac Gvantanamo ili Abu Graib.
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Fri Jun 17, 2022 9:46 pm

    Mór Thököly wrote:U smislu pasoši koji su izdari na tim teritorijama, firme koje imaju/ce imati sediste na tim teritorijama, itd.

    Mislim da mi nemamo nikakvu praktičnu kontrolu toga inače. Msm ne držimo bazu podataka npr svih zamislivih adresa sa Krima pa da kao ne mogu da prođu našu kontrolu ruski pasoši sa tim adresama, to je i tehnički preveliki zalogaj. Nepriznavanje aneksije Krima je simboliči čin, ne znam ni koliko oziljnije zemlje mogu te stvari da filtriraju.
    avatar

    Posts : 7490
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Fri Jun 17, 2022 9:50 pm

    Cousin Billy wrote:
    MNE wrote:

    uh, ima mnogo mnogo gorih stvari koje (mogu da) im rade od toga što će malo da ih snimaju, mislim da bi oni vrlo rado pristali da im se ostatak života pretvori u 24h zadruge

    preformulisaću u "gotovo sve vas volim".
    Rat u Ukrajini - Page 3 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 17, 2022 10:11 pm

    bbc

    We're getting updates from the UK side now, after Prime Minister Boris Johnson made another surprise visit to Kyiv to meet his Ukrainian counterpart Volodymyr Zelensky.

    Johnson offered to launch a major training operation for Ukrainian forces, a statement from Downing Street says.

    This claims to have the potential to train up to 10,000 soldiers every four months, which could "fundamentally change the equation of the war".

    The proposal would see Ukrainian troops trained in other countries for a period of three weeks each - learning "battle-winning skills" as well as medical training, cyber-security, and counter-explosive tactics.

    The statement says the ambition would be to rebuild and increase Kyiv's resistance against the Russian invasion.

    Johnson is quoted telling the people of Ukraine that the UK is with them until they "ultimately prevail".
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 17, 2022 10:13 pm

    Del Cap wrote:
    Mór Thököly wrote:U smislu pasoši koji su izdari na tim teritorijama, firme koje imaju/ce imati sediste na tim teritorijama, itd.

    Mislim da mi nemamo nikakvu praktičnu kontrolu toga inače. Msm ne držimo bazu podataka npr svih zamislivih adresa sa Krima pa da kao ne mogu da prođu našu kontrolu ruski pasoši sa tim adresama, to je i tehnički preveliki zalogaj. Nepriznavanje aneksije Krima je simboliči čin, ne znam ni koliko oziljnije zemlje mogu te stvari da filtriraju.

    Ali za kompanije se ipak zna sediste. Plus, ozbiljnije zemlje imaju vize za RF, pa tu mogu da vide ako ih zanima.
    avatar

    Posts : 7490
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Fri Jun 17, 2022 10:14 pm

    da pogotovo će ovaj cyber security da im pomogne protiv Smercha
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 17, 2022 10:15 pm

    Pa za smerch moraju da im salju nesto drugo...ako stignu...
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Fri Jun 17, 2022 10:21 pm

    Del Cap wrote:
    Mislim da mi nemamo nikakvu praktičnu kontrolu toga inače. Msm ne držimo bazu podataka npr svih zamislivih adresa sa Krima pa da kao ne mogu da prođu našu kontrolu ruski pasoši sa tim adresama, to je i tehnički preveliki zalogaj. Nepriznavanje aneksije Krima je simboliči čin, ne znam ni koliko oziljnije zemlje mogu te stvari da filtriraju.

    Podseti me... dva kretena iz GRU što su novičokom otrovala Rusa negde u engleskoj provinciji su imali pasoše sa uzastopnim serijskim brojevima koji su već izdavani GRU operativcima. Kad je to otkriveno, šef je naprasno umro.
    (pišem po sećanju, ali mi se čini da je baš tako bilo)


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81440
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Fri Jun 17, 2022 10:33 pm

    Potreso se zbog greske.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Fri Jun 17, 2022 11:40 pm

    Mogu da ih obuče da koriste neko zapadno oružje, a verujem da "battle winning skills" obuku trenutno mogu da drže Ukrajinci (i Rusi) njima jer oni bar imaju iskustva u ovom evropskom ratu sa jakom vatrenom moći. Da nemaju možda Britanci iskustva u ratu većih razmera sa uporedivo jakim, naoružanim i brojnim protivnikom pa da znaju da ga dobiju?

    Politički marketing ober klase i tapšanje po ramenu.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Sat Jun 18, 2022 7:40 am

    Del Cap wrote:Mogu da ih obuče da koriste neko zapadno oružje, a verujem da "battle winning skills" obuku trenutno mogu da drže Ukrajinci (i Rusi) njima jer oni bar imaju iskustva u ovom evropskom ratu sa jakom vatrenom moći. Da nemaju možda Britanci iskustva u ratu većih razmera sa uporedivo jakim, naoružanim i brojnim protivnikom pa da znaju da ga dobiju?

    Па, да видимо... Фокленди су били 1982. ако се не варам, у Ираку су учествовали 2003...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 18, 2022 8:03 am

    Dobro, imaju oni ljude sa iskustvom, ne treba tu ne znam koliko instruktora. Ali ovo


    u ovom evropskom ratu sa jakom vatrenom moći

    se slazem

    Dakle obuka na.tipovima oruzja koje ce im dati a ovi ne znaju to ima smisla. Ali Britanci zaista nemaju nikakvog, pa ni istorijskog, iskustva sa istocnoevropskim ratom u kojem neprijatelj ima veliku premoc u artiljeriji i u vazduhu. Tj nemaju nista, sto nemaju i Ukrajinci.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 18, 2022 8:11 am

    rts.rs

    Захарова: Украјина више не постоји у старим границама

    Портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова каже да Украјина више не постоји у својим некадашњим границама, додајући да је то "очигледно".

    "Украјина коју смо сви познавали унутар оних граница које су постојале раније, више нема. И неће је бити. То је очигледно", рекла је Захарова у интервјуу за Скај њуз Арабију, на маргинама Међународног економског форума у Санкт Петербургу, пренела је агенција РИА Новости.

    (Танјуг/РИА Новости)

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Jun 18, 2022 8:12 am

    паће wrote:
    Del Cap wrote:Mogu da ih obuče da koriste neko zapadno oružje, a verujem da "battle winning skills" obuku trenutno mogu da drže Ukrajinci (i Rusi) njima jer oni bar imaju iskustva u ovom evropskom ratu sa jakom vatrenom moći. Da nemaju možda Britanci iskustva u ratu većih razmera sa uporedivo jakim, naoružanim i brojnim protivnikom pa da znaju da ga dobiju?

    Па, да видимо... Фокленди су били 1982. ако се не варам, у Ираку су учествовали 2003...


    Tu je bila jaka vatrena moc, ali samo sa jedne strane - njihove... Rat u Ukrajini - Page 3 2304934895
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Sat Jun 18, 2022 8:16 am

    Foklendi su poslednja prilika za rat tog tipa.
    Danas bi svi britanski brodovi bili potopljeni pre nego što dođu do ostrva.

    Savremena praksa NATO se uglavnom odnosi na Avganistan i Irak, znači snajper, IED, bombaši samoubice.

    malo o ratu

    https://canadiandimension.com/articles/view/ukraine-war-when-youre-in-a-hole-stop-digging

    Ukraine war: When you are in a hole, stop digging
    From the start of Russia’s invasion of Ukraine, Western media have systematically misrepresented developments on the battlefield

    Dimitri Lascaris is a lawyer, human rights activist and former candidate for the leadership of the Green Party of Canada. He is based in Montréal.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Sat Jun 18, 2022 9:05 am

    Notxor wrote:
    Ukraine war: When you are in a hole, stop digging
    From the start of Russia’s invasion of Ukraine, Western media have systematically misrepresented developments on the battlefield

    Dimitri Lascaris is a lawyer, human rights activist and former candidate for the leadership of the Green Party of Canada. He is based in Montréal.

    Овај му је још више у сриду: https://dimitrilascaris.org/2022/06/05/nato-is-a-multi-trillion-dollar-fraud/


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sotir Sat Jun 18, 2022 11:29 am

    Cousin Billy wrote:
    ja ću sada da budem najgori smarač ali to što radi je ogavno i mimo svih konvencija i apelujem da pokušate da se suzdržite od gledanja zarobljenih ljudi koji u zamenu za svoj život trupkaju kao vašarske mečke.

    neću polemisati o ovome, rekao sam šta sam imao, sve vas volim što bi rekao Kauboj.

    Бацио поглед на два краћа клипа.
    Као што сам очекивао, једна суптилна пропаганда. 
    Мислим да су ово делови дужег ислеђивања заробљених, а пустили су пар краћих сегмената. Колико се види, нису малтретирани, одговарају на питања која их не инкриминишу, не сугеришу на ратни злочин. Онај азијац је објашњавао како су га заробили, напали их руси и прегазили, наводи неку лошу организацију код Украјинаца и то је то.
    Мислим да је видео намењен другим добровољцима и украјинским војницима, да им покаже да је лоше на фронту. 
    Сигурно има још пуно материјала, али сумњам да је занимљив. И ови амери вероватно знају шта могу да кажу без последица. 

    У поређењу са терањем да се виче Ахмат сила, Слава Украини, лажним егзекуцијама, премлаћивању, пуцању у ноге и спаљивању, ово му још дође као један еталон како поступати.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 18, 2022 2:23 pm

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Jun 18, 2022 3:17 pm

    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat Jun 18, 2022 3:19 pm

    Cousin Billy wrote:

    ja ću sada da budem najgori smarač ali to što radi je ogavno i mimo svih konvencija i apelujem da pokušate da se suzdržite od gledanja zarobljenih ljudi koji u zamenu za svoj život trupkaju kao vašarske mečke.

    neću polemisati o ovome, rekao sam šta sam imao, sve vas volim što bi rekao Kauboj.


    +1000


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Jun 18, 2022 5:13 pm

    Eh, ne znate sta propustate...nije to isledjivanje od strane zajebanih likova, nego utrenirani Ameri prodaju price zaludjenom Zarkovicu.


    Recimo, amer govori Zarkovicu da bi voleo, ako bi ga pustili kuci, da se sastane sa clanovima americke vlade da im objasni da situacija u Ukrajini nije onakva kakvom je prikazuju americki mediji Rat u Ukrajini - Page 3 1336943286


    P.S. zaspao sam dva puta tokom videa i jos uvek ga nisam odgledao...
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Sat Jun 18, 2022 5:36 pm

    Iz ruske tvornice mašte:

    U tablici koju su objavili Rusi tako tvrde da su u Ukrajinu od 24. veljače, dakle od početka ruske invazije, stigla 204 hrvatska državljana. Od toga, tvrdi rusko ministarstvo obrane, 74 su ubijena, 51 je napustio zemlju te ih je s jučerašnjim datumom u Ukrajini ostalo 79.
    Prema podacima koje je objavilo rusko ministarstvo obrane, Hrvatska je četvrta zemlja po broju ubijenih "plaćenika". Prva je Poljska s 378, druga je Rumunjska sa 102, a treće je Ujedinjeno Kraljevstvo sa 101.

    Rusi tvrde da je Poljska prva po broju poslanih "plaćenika" (1831) te je slijede Rumunjska (504) i Ujedinjeno Kraljevstvo (422). 

    Rusko ministarstvo obrane tvrdi da se od početka invazije za Ukrajinu borilo 6956 "plaćenika", od kojih je njih 1956 ubijeno, a 1779 je napustilo zemlju.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 18, 2022 9:12 pm

    rts.rs

    Литванија ограничила транзит ка Калињинграду

    Одлука Литваније да ограничи транзит ка Калињинграду је незаконита и могу имати далекосежне последице по ЕУ, изјавио је гувернер Калињинграда Антон Алиханов.

    "Ове радње су незаконите и могу имати далекосежне последице по Литванију и Европску унију", рекао је Алиханов у видео-поруци на свом Телеграм каналу.

    Забрана транзита робе у Калињинградску област из Литваније ступила је у поноћ.

    Према прелиминарним проценама, то је од 40 до 50 одсто асортимана робе која је транспортована између Калињинградске области и других региона Русије.

    (Известија) 



    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Sat Jun 18, 2022 9:30 pm

    Čuo sam za jednog što je isto tako drmao kavez sa medvedom.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 18, 2022 9:31 pm

    Pa nek probaju vojskom kad su toliko mocni i hrabri

    Rat u Ukrajini - Page 3 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 8:24 am