Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tursko leto - strukture saraja

    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by fikret selimbašić Fri Aug 28, 2020 8:05 pm

    Nakon 238 dana štrajka glađu u Istanbulu je u 42. godini umrla turska advokatica Ebru Timtik, koja je tim činom tražila "pravedan proces" nakon što je osuđena za terorizam.
    Ona je prošle godine osuđena na više od 13 godina zatvora zbog "pripadnosti terorističkoj organizaciji", a štrajk glađu počela je u februaru tražeći novi proces. 
    Njena porodica je potvrdila kako je Timtik pila samo zaslađenu vodu, biljne čajeve i vitamine, te da je u trenutku smrti imala 30 kilograma.
    U petak je došlo do kratkog sukoba osoba bliskih advokatici i policije pri prolasku vozila sudske medicine s njezinim tijelom.  Policajci su upotrijebili suzavac i štitovima odguravali okupljene, prenosi AFP.  
    Ispred zatvora je u petak ipak organizirano odavanje počasti i zatim pogrebna molitva.
    Uz Ajtaka (Aytac) Unsala, koji također štrajkuje glađu u zatvoru, Ebru Timtik je bila članica Udruženja suvremenih pravnika, specijaliziranog za odbranu politički osjetljivih slučajeva.
    Turske vlasti optužuju to udruženje da je povezano s marksističko-lenjinističkom organizacijom DHKP-C, skupinom koja je počinila nekoliko atentata i koju Ankara i zapadni saveznici nazivaju "terorističkom".
    Timtik je među ostalima zastupala porodicu Berkina Elvana, mladića koji je umro 2014. od posljedica ranjavanja tijekom protuvladinih prosvjeda u parku Gezi 2013. godine.
    Prošlog mjeseca je sud u Istanbulu odbio osloboditi Timtik, usprkos liječničkom nalazu.
    Njena smrt je potresla brojne predstavnike civilnog društva u Turskoj i u Evropi.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by kondo Fri Aug 28, 2020 8:15 pm

    Ne znam za Tursku ali ovo je vrlo loša vest za Srbiju.

    Uskoro ćemo slične stvari videti i kod nas.

    U najgorem svetu živimo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by beatakeshi Fri Aug 28, 2020 8:49 pm

    Ovde nema nikog ko bi štrajkovao glađu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by kondo Fri Aug 28, 2020 9:03 pm

    haha a serž???


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50104
    Join date : 2017-11-16

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 28, 2020 9:06 pm

    Marius Lăcătuș wrote:

    Uskoro ćemo slične stvari videti i kod nas.


    Daj ne zajebavaj
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8079
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Daï Djakman Faré Fri Aug 28, 2020 9:48 pm

    +1

    mogu drugi cinovi radikalne autodestrukcije, mi kulturoloski ne mozemo strajk gladju.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by kondo Fri Aug 28, 2020 9:50 pm

    pa nisam mislio konkretno na tu vrstu smrti, štrajk glađu

    ali da ćemo videti mrtve protivnike režima, ne sumnjam


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Fri Aug 28, 2020 9:59 pm

    Štrajk glađu ne ali strogi post, e to već........
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50104
    Join date : 2017-11-16

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 28, 2020 10:13 pm

    To to, "strogi post" Tursko leto - strukture saraja - Page 3 1399639816
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Janko Suvar Fri Aug 28, 2020 10:17 pm

    Daï Djakman Faré wrote:+1

    mogu drugi cinovi radikalne autodestrukcije, mi kulturoloski ne mozemo strajk gladju.
    zašto?

    mislim verujem da si u pravu, samo stw mislis pod tim kulturološki
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50104
    Join date : 2017-11-16

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Aug 28, 2020 10:25 pm

    Kod nas se čast "brani", a ne "dokazuje". U boljem slučaju.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8079
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Daï Djakman Faré Sat Aug 29, 2020 12:12 am

    Janko Suvar wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:+1

    mogu drugi cinovi radikalne autodestrukcije, mi kulturoloski ne mozemo strajk gladju.
    zašto?

    mislim verujem da si u pravu, samo stw mislis pod tim kulturološki
    pa mislim da je deo odgovora to sto smo - po pitanju ishrane makar - kultura izobilja a ne kultura oskudice te koriscenje gladi kao vektora koji treba prozvede neku emotivno-empatijsku reakciju kod nasih ljudi mi se cini potpuno misplaced. ako neces da jedes hranu for reals (a ne ko toma) ljudi ce prosto misliti da si sajko i nece se identifikovati sa tobom i tvojim cause-om.

    glad i strajk gladju moze da bude orudje politickog pritiska drugde ali kod nas je nekako kao potpuno strano telo. videla zaba da se konj potkiva fazon.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by ficfiric Sat Aug 29, 2020 12:36 am

    Sto se tice strajka gladju, Pajtara je nedavno predlagao liderima opozicije da te stvari rade u Briselu


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Sat Aug 29, 2020 12:53 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    Janko Suvar wrote:
    zašto?

    mislim verujem da si u pravu, samo stw mislis pod tim kulturološki
    pa mislim da je deo odgovora to sto smo - po pitanju ishrane makar - kultura izobilja a ne kultura oskudice te koriscenje gladi kao vektora koji treba prozvede neku emotivno-empatijsku reakciju kod nasih ljudi mi se cini potpuno misplaced. ako neces da jedes hranu for reals (a ne ko toma) ljudi ce prosto misliti da si sajko i nece se identifikovati sa tobom i tvojim cause-om.

    glad i strajk gladju moze da bude orudje politickog pritiska drugde ali kod nas je nekako kao potpuno strano telo. videla zaba da se konj potkiva fazon.

    sad si bukvalno opisao turski odnos prema hrani. oni su nacija "jedi sine to ti sve krtina, ajde bez leba uzni". ali ne mogu da zamislim da se u Izmiru i Istanbulu iko ozbiljan ravna prema tome, to jest da štrajk glađu meri aršinom prehrambene kulture. sofra je jedno, a štrajk glađu je drugo.

    takođe su i kultura mnogo jačih političkih strasti i principa, decenije ušančenih političkih pozicija proizvele su fanatizam kakav mi ne poznajemo. tamo nema mnogo cinizma spram politike, sve se shvata vrlo ozbiljno, i zato je tamo moguć štrajk glađu.

    čuo sam da Turci mrze svoje političare, poštuju, kuju u nebesa, ali nisam čuo da ih ne shvataju ozbiljno, da ih tretiraju kao usputnu zabavu i potencijalne preletače ili ispijače kafe nakon izbornog poraza.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Aug 29, 2020 1:35 am

    Pa na koga smo se mi ovako izmetnuli kad smo sve kontra njih, a pod njima bili do 500 godina, u zavisnosti od lokaliteta.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8079
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Daï Djakman Faré Sat Aug 29, 2020 2:28 am

    Vasa wrote:sad si bukvalno opisao turski odnos prema hrani. oni su nacija "jedi sine to ti sve krtina, ajde bez leba uzni". ali ne mogu da zamislim da se u Izmiru i Istanbulu iko ozbiljan ravna prema tome, to jest da štrajk glađu meri aršinom prehrambene kulture. sofra je jedno, a štrajk glađu je drugo.

    takođe su i kultura mnogo jačih političkih strasti i principa, decenije ušančenih političkih pozicija proizvele su fanatizam kakav mi ne poznajemo. tamo nema mnogo cinizma spram politike, sve se shvata vrlo ozbiljno, i zato je tamo moguć štrajk glađu.

    čuo sam da Turci mrze svoje političare, poštuju, kuju u nebesa, ali nisam čuo da ih ne shvataju ozbiljno, da ih tretiraju kao usputnu zabavu i potencijalne preletače ili ispijače kafe nakon izbornog poraza.
    ovo je u svakom slucaju mnogo veci razlog od ovog mog kulturoloskog.

    ali mislim da postoje razlike u prehrabenoj kulturi izmedju nas i turaka i mislim da je kod nas pitanje ishrane nekakva neuralgicna tacka. mi smo nesto gadno prezupcili po tom pitanju - ovde se svaki obrok jede kao da je poslednji i jede se potpuno neumereno kao da su se balkanski ratovi juce okoncali iako imamo sta da jedemo bar zadnjih 100 godina (tj. koliko je vojvodina u srbiji). kao tramp sto je uspeo da bude arivista, a rodjen u porodici milijunasa tako i mi se ponasamo kao da smo juce dosli iz dinarske biafre a realno imamo hrane da mozemo da prehranjujemo ceo ovaj kutak evrope.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50104
    Join date : 2017-11-16

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 29, 2020 6:22 am

    Njihova politicka podela je onakva kakvu mi ne poznajemo. Mi nikad nismo imali Ataturka jer nije bilo potrebe da ga imamo. Isforsirani Nemanjicizam ne realnu snagu u politici kao osmanizam jer se zavrsio pre 6 i nesto vekova. Oni imaju autentican "struggle to define a/the nation".
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Sat Aug 29, 2020 1:24 pm

    Čini se da je Turska izneverila obećanje da će mozaici u Aja Sofiji biti otkriveni tokom turističkih poseta. Umesto toga, imamo ovu demonstraciju bahatosti - ko je video Aja Sofiju, video je, sada je tu ružna džamija od minornog religioznog značaja. Halal vera, Tajipe.

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50104
    Join date : 2017-11-16

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 29, 2020 1:46 pm

    I kad se jednom promeni vlast pitanje je ko ce smetida ponisti tu njegovu odluku
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Janko Suvar Fri Sep 04, 2020 10:23 pm

    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Fri Sep 04, 2020 10:29 pm

    Glasom Bate Stojkovića "Bar bi se znao neki red!"
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50104
    Join date : 2017-11-16

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 04, 2020 11:01 pm

    Sve je ludji bokte
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by fikret selimbašić Mon Feb 15, 2021 9:27 pm

    Prije pet-šest dana pojavila se vijest da je počela antiteroristička akcija protiv kurdskih separatističkih grupa i da u akciji učestvuje 1500 pripadnika snaga bezbjednosti.

    Prije tri dana objavili su da imaju 13 poginulih u Iraku.

    Juče i danas nekoliko turskih zvaničnika, Čavušoglu je među njima, poginule su nazivali građanima Turske.


    Sad kažu da su Kurdi iz Iraka pobili zarobljene turske vojnike i policajce.



    Turska policija uhapsila je više od 700 ljudi, uključujući članove prokurdske političke stranke, u operacijama protiv milicije PKK.
    Informaciju je saopštilo danas tursko Ministarstvo unutrašnjih poslova. Turska vlada je u nedelju saopštila da su borci iz zabranjene Kurdistanske radničke partije (PKK) pogubili pripadnike policije i vojske, preneo je Rojters.
    Ovo se dogodilo nakon ubistva 13 turskih zarobljenika na severu Iraka, saopštilo je danas tursko Ministarstvo unutrašnjih poslova. Turska vlada je u nedelju saopštila da su borci iz zabranjene Kurdistanske radničke partije (PKK) pogubili pripadnike policije i vojske, preneo je Rojters.
    Danas je privedeno 718 ljudi iz 40 provincija širom zemlje, uključujući pokrajinske i okružne zvaničnike iz prokurdske opozicione Narodne demokratske stranke (HDP), treće po veličini u parlamentu, saopštilo je Ministarstvo.
    Opozicione partije su optužile vladu da je delovala isuviše sporo u naporima da oslobodi zarobljenike.
    (Tanjug)


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Guest Thu Feb 18, 2021 10:11 pm

    rumbeando

    Posts : 13733
    Join date : 2016-02-01

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by rumbeando Wed Apr 07, 2021 6:33 pm

    Tursko leto - strukture saraja - Page 3 Empty Re: Tursko leto - strukture saraja

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 12:27 am