Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 17, 2022 2:07 pm

    Ili recimo "zavrsetak prve faze operacije" Rat u Ukrajini - Page 39 2304934895
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Tue May 17, 2022 2:48 pm

    kako mislis ne smeta? pa to je toliko jadno da ne zasluzuje nikakav komentar niti mentalni napor da se proizvedu neki pikseli. pritom ovo pisu rojters, AP, BBC i drugi koje su nam ovde decenijama prodavali kao parametar za objektivnost i profesionalno novinarstvo. za sputnik je barem ocigledno da je djubre.

    posle toga ne valja prpa kad napise da je ocigledno da je rusija despotija i autokratija pa se time ne treba ni baviti nego onim sto joj se suprostavlja. profesionalno zapadno novinarstvo.

    i zbog ovoga ce tvoji praunici i praunuke da zive u zemlji kojom vlada vucic.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Tue May 17, 2022 2:59 pm

    Da, ali Rojters, BBC, AP... je elitna prostitucija. Ovo je Srbija gde je pička jeftinija.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue May 17, 2022 3:12 pm

    Probacu da objasnim na malo licniji i razumljiviji nacin. Ruskoj propagandi cak ni ja ne verujem, dok se zapadna propaganda ovde (ne samo na forumu, nego na ovom podrucju uopsteno) propagira kao nekakav sistem vrednosti.

    Samim tim, ne detektujem da cak i rusofili po ovom (ili onom) forumu nesto narocito strasno unose u diskusije. Druga strana pak obozava da se bodri i podrzava, ali toboze skrivena iza nekakvih vrednosti i narativa o zlim Putinima, rashistima i slicno...

    Barem meni tako deluje. Naravno, ni ja nisam objektivan, moguce je da gresim.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Tue May 17, 2022 3:22 pm

    ma objektivan si, opusti se.


     Rat u Ukrajini - Page 39 1f602


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue May 17, 2022 3:28 pm

    Filipenko wrote:Samim tim, ne detektujem da cak i rusofili po ovom (ili onom) forumu nesto narocito strasno unose u diskusije.
    Ovo ti se samo čini. Pre 80-100 godina bi diskusije na forumu izgledale ovako:

    - Дакле, ви мени хоћете рећи да г. Путин није на најпунији начин изразио тежње свога народа у дугом историјском трајању, када је отпочео напор на присаједињавању малоруских територија? Ви се овде бавите тривијалностима и ситницама када истичете наводне злочине у Бучи и другде као доказ о наводној зликовачкој природи тога похода. А ја вам кажем - ако је нечега тамо и било, то ће се брзо заборавити, а остаће оно што је супстанца те кампање - остварење сна о јединству руских земаља! Ја иза тога стојим свим срцем и надам се да ће се клица овог победоносног марша словенства примити и на нашем тлу.

    - Само ви сањајте. Г. Џонсон и влада коју он води, исто као и американски његов парњак, г. Џое Бајден, послаће толико оружја - иновативног и без одбрамбеног пандана у руској армији - да ће се та кампања претворити у прах и пепео. Бог нека поживи украјинске трупе у овој славној борби!

    Danas strastveno diskutovanje izgleda drugačije: krindž je da pokažeš da si okoreli navijač. Ideja je da se sve živo strastveno relativizuje. Recimo neko kaže da Taker Karlson i Fox snose izvesnu odgovornost za pokolj u Bafalu. E onda krene akcija pridavljivanja diskusije. Naravno da nije Karlson sam kriv (niko nije ni rekao da je sam kriv), naravno da tu ima svega, i rasizma, ali ah šta je danas rasizam uopšte, ima i woke histerije i identitetske politike, ima i kapitalizma i kulturmarksizma i oh hajde da rešimo prvo SVE probleme pre nego što progovorimo o JEDNOM problemu koji se recimo zove Taker Karlson. Tako, eto, i Putin jeste napao Ukrajinu, ali tome je prethodilo ovo, i ono, i ovo, i ono, sve do vikinških iživljavanja po Kijevskoj Rusi, i potpuno je trivijalna činjenica da je Rusija agresor, zašto bi o tome uopšte govorili i nemoj, zapravo, da je neko zucnuo o tome jer mi ne želimo nikakvo moralisanje, ono je tako krindž, osim kada ne morališemo npr o Kosovu, ili ne ubacujemo u diskusiju Jemen koga se conveniently prisetimo samo kada neko govori o Buči...i tako, kao da si uhvatio klupko glista.

    Živimo u neverovatno ljigavoj eposi kada su diskusije u pitanju jer diskursom dominira retorika unjkavih adolescenata.
    ja sam to vec negde video

    Posts : 6
    Join date : 2022-05-14

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by ja sam to vec negde video Tue May 17, 2022 3:32 pm

    kako je plakky gledati boomere koji pokusavaju da budu kul i da drze korak sa vremenom
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue May 17, 2022 3:33 pm

    Aj još jedan debilan post pa da se ponovo razilazimo
    ja sam to vec negde video

    Posts : 6
    Join date : 2022-05-14

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by ja sam to vec negde video Tue May 17, 2022 3:33 pm

    u redu je dragane
    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by ficfiric Tue May 17, 2022 3:36 pm

    Cousin Billy wrote:Aj još jedan debilan post pa da se ponovo razilazimo

    Nemoj, cetvrti put ga stavljam na IL


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue May 17, 2022 3:37 pm

    I ova Pinkova iteracija je banovana. Nauči da komuniciraš pa se onda vrati na forum.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Tue May 17, 2022 3:48 pm

    pade pink za nasu slobodu, skoro pa ko azovac iz azovstalja


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Tue May 17, 2022 3:48 pm

    Nije relativizacija ako se piše kako se nešto desilo, odnosno šta je prethodilo ratu u kojem je poginulo stotine hiljada ljudi.
    Npr. Sadam Husein je u Njujorku srušio kule a kod kuće razvijao je oružje za masovno uništenje.
    Zbog toga je USA razvalila Irak i od despotije dobili smo demokratiju koja se Toyota pikapovima pod crnim zastavama kasnije proširila i na Siriju.
    Slično je i u Ukrajini.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue May 17, 2022 3:51 pm

    Relativizacija je ako kauzalnost koristiš kao močugu kako bi onemogućio diskusiju o akutnoj odgovornosti za sada i ovde.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by kondo Tue May 17, 2022 3:54 pm

    Isto je relativizacija ako odgovornost lokalizujes na akutnu, recimo za Bucu, a prenebregnes hronicnu, koja je dovela do mnogih prethodnih ratova, ovog, kao i buducih, verovatno i na Balkanu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11571
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Ferenc Puskás Tue May 17, 2022 4:01 pm

    Cousin Billy wrote:
    Filipenko wrote:Samim tim, ne detektujem da cak i rusofili po ovom (ili onom) forumu nesto narocito strasno unose u diskusije.
    Ovo ti se samo čini. Pre 80-100 godina bi diskusije na forumu izgledale ovako:

    - Дакле, ви мени хоћете рећи да г. Путин није на најпунији начин изразио тежње свога народа у дугом историјском трајању, када је отпочео напор на присаједињавању малоруских територија? Ви се овде бавите тривијалностима и ситницама када истичете наводне злочине у Бучи и другде као доказ о наводној зликовачкој природи тога похода. А ја вам кажем - ако је нечега тамо и било, то ће се брзо заборавити, а остаће оно што је супстанца те кампање - остварење сна о јединству руских земаља! Ја иза тога стојим свим срцем и надам се да ће се клица овог победоносног марша словенства примити и на нашем тлу.

    - Само ви сањајте. Г. Џонсон и влада коју он води, исто као и американски његов парњак, г. Џое Бајден, послаће толико оружја - иновативног и без одбрамбеног пандана у руској армији - да ће се та кампања претворити у прах и пепео. Бог нека поживи украјинске трупе у овој славној борби!

    Danas strastveno diskutovanje izgleda drugačije: krindž je da pokažeš da si okoreli navijač. Ideja je da se sve živo strastveno relativizuje. Recimo neko kaže da Taker Karlson i Fox snose izvesnu odgovornost za pokolj u Bafalu. E onda krene akcija pridavljivanja diskusije. Naravno da nije Karlson sam kriv (niko nije ni rekao da je sam kriv), naravno da tu ima svega, i rasizma, ali ah šta je danas rasizam uopšte, ima i woke histerije i identitetske politike, ima i kapitalizma i kulturmarksizma i oh hajde da rešimo prvo SVE probleme pre nego što progovorimo o JEDNOM problemu koji se recimo zove Taker Karlson. Tako, eto, i Putin jeste napao Ukrajinu, ali tome je prethodilo ovo, i ono, i ovo, i ono, sve do vikinških iživljavanja po Kijevskoj Rusi, i potpuno je trivijalna činjenica da je Rusija agresor, zašto bi o tome uopšte govorili i nemoj, zapravo, da je neko zucnuo o tome jer mi ne želimo nikakvo moralisanje, ono je tako krindž, osim kada ne morališemo npr o Kosovu, ili ne ubacujemo u diskusiju Jemen koga se conveniently prisetimo samo kada neko govori o Buči...i tako, kao da si uhvatio klupko glista.

    Živimo u neverovatno ljigavoj eposi kada su diskusije u pitanju jer diskursom dominira retorika unjkavih adolescenata.
    Odlično napisano. Istorijski text. Rat u Ukrajini - Page 39 1233199462


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Tue May 17, 2022 4:21 pm

    Posle su se prepirali
    dugo zdravo,
    koji od njih šest slepaca
    ima pravo.
    Ta svaki je im'o pravo
    nešto malko,
    al' celinu nije pozn'o
    baš nijedan,
    baš nikako.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Admin Pantokrator Tue May 17, 2022 4:43 pm

    još jedan Mr. Pink je banovan, a više nije dobrodošao na ovaj forum. preporuka nekome da izvrši samoubistvo je veliki no-no.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue May 17, 2022 4:45 pm

    U ratu ljudi bivaju zarobjeni ili se predaju, u specijalnoj operaciji bivaju evakuisani Rat u Ukrajini - Page 39 2304934895


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bleeding Blitva Tue May 17, 2022 4:46 pm

    Jel može ova predaja azovaca proć kao denacifikacija Ukrajine achievemnt unlocked?


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Del Cap

    Posts : 6180
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Tue May 17, 2022 4:52 pm

    Prilično sam siguran da - ne.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 17, 2022 4:54 pm

    Svakako bi bilo pozeljno, ali sumnjam.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest Tue May 17, 2022 5:07 pm

    mogli bi da pokušaju, ali ne vidim to ni u naznakama
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Tue May 17, 2022 5:29 pm

    Третьи сутки играет гагаку.
    Мое направленье запретно.
    Накоси мне травы для кайсяку –
    Мы уже победили (просто это еще не так заметно).
    https://reproduktor.net/gruppa-akvarium/poka-nesut-sake/


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Tue May 17, 2022 6:52 pm

    konačno neko normalan

    Fall of Mariupol appears at hand; fighters leave steel plant
    ...
    Russia called the operation a mass surrender. The Ukrainians avoided using that word and instead said its garrison had completed its mission.

    apnews.com


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Rat u Ukrajini - Page 39 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 10:32 am