Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Feb 15, 2022 12:22 pm

    Talason wrote:slanina i luk

    Мислиш да утичу на оксиметар?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Feb 15, 2022 12:27 pm

    meni prijaju kada napadnu virusi, bar ovi koji su do sada napadali
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Feb 15, 2022 12:35 pm

    Мени то ради као превентива. Стручно објашњење је да се накркам чим осетим да бих сутра могао да имам симптоме, а господа вируси не могу да поднесу мирис, оду да баце пеглу и не враћају се. Током такве сеансе ни не сечем лук, једем га као јабуку.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15064
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by disident Tue Feb 15, 2022 12:36 pm

    kondo wrote:da, negde mi je i drugarica apotekarica koja preventivno pije sveeee rekla da bez lekara ne uzimam antibiotike
    sad mi se javio i jorgos drugar koji ima lanac laboratorija na ostrvu, kaže da ne brinem da bukvalno svi sada ovde imaju koronu, da ako nemam jače simptome nema potrebe da se cimam. pominjao je oksimetar kao korisnu stvar da se prati razvoj ali ko pa ima oksimetar danas. nemam ni ispravan toplomer.
    toliko je ozbiljno da samo zaboravio da kazem zeni da mi uzme nesto od vitamina u apoteci... mislim da ce me pasulj sa prazilukom i slaninicom koji kuvam dovesti u red.
    Bice to sve ok, vec si na zdravom vazduhu i suncu  Virus - Page 10 2439132509


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Zus Tue Feb 15, 2022 4:00 pm

    kondo wrote:da, negde mi je i drugarica apotekarica koja preventivno pije sveeee rekla da bez lekara ne uzimam antibiotike
    sad mi se javio i jorgos drugar koji ima lanac laboratorija na ostrvu, kaže da ne brinem da bukvalno svi sada ovde imaju koronu, da ako nemam jače simptome nema potrebe da se cimam. pominjao je oksimetar kao korisnu stvar da se prati razvoj ali ko pa ima oksimetar danas. nemam ni ispravan toplomer.
    toliko je ozbiljno da samo zaboravio da kazem zeni da mi uzme nesto od vitamina u apoteci... mislim da ce me pasulj sa prazilukom i slaninicom koji kuvam dovesti u red.
    Mudro zbori drugarica. Pasulj leci, ali miruj. Pusti porolecne radove. Samo sedenje na suncu! Setnje neka sacekaju.
    rumbeando

    Posts : 13741
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Tue Feb 15, 2022 4:20 pm

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Tue Feb 15, 2022 4:48 pm

    kondo wrote:da, negde mi je i drugarica apotekarica koja preventivno pije sveeee rekla da bez lekara ne uzimam antibiotike
    sad mi se javio i jorgos drugar koji ima lanac laboratorija na ostrvu, kaže da ne brinem da bukvalno svi sada ovde imaju koronu, da ako nemam jače simptome nema potrebe da se cimam. pominjao je oksimetar kao korisnu stvar da se prati razvoj ali ko pa ima oksimetar danas. nemam ni ispravan toplomer.
    toliko je ozbiljno da samo zaboravio da kazem zeni da mi uzme nesto od vitamina u apoteci... mislim da ce me pasulj sa prazilukom i slaninicom koji kuvam dovesti u red.
    ajde, da sve to bude dobro, pa sad da li od vitamina ili od belog luka, nije bitno.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Tue Feb 15, 2022 4:50 pm

    rumbeando wrote:
    jel ovaj graf znaci da je kod nevakcinisanih+omikron i imunitet prema omikronu malo hit and miss?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 15, 2022 7:32 pm

    rumbeando wrote:

    Malo optimizma
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by kondo Tue Feb 15, 2022 9:42 pm

    Labo efendija Jorgos sutra donosi oksimetar. U međuvremenu našao toplomer kome ne treba baterija nego nešto glumi živu a možda i jeste živa (blagosiljani bili ostaci ruske medecine) i 36.4. Glavobolja stala skroz, trenutno aktivan samo nos i povremeni kašalj. Ako to ubijem sutra i ako budem negativan na testu, prekosutra se oslobađam.

    Ali da u pravu ste, sunce i dobar vazduh su zakon. Danas smo izneli ležaljku za plažu na terasu i zaspao sam od 2 do 4 na jakom suncu, probudio sam se blažen kao beba.

    Kuća se lepo zagrejala, drugi dan kako smo otpočeli loženje. Vadi me dobra (rvacka) peć koja se ponaša kao trajnožareća, ujutro ostane malo žara na koji natrpam maslinovog drveta za novu turu grejanja. Trenutno u majici s kratkim rukavima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Zus Tue Feb 15, 2022 11:08 pm

    kondo wrote:Labo efendija Jorgos sutra donosi oksimetar. U međuvremenu našao toplomer kome ne treba baterija nego nešto glumi živu a možda i jeste živa (blagosiljani bili ostaci ruske medecine) i 36.4. Glavobolja stala skroz, trenutno aktivan samo nos i povremeni kašalj. Ako to ubijem sutra i ako budem negativan na testu, prekosutra se oslobađam.

    Ali da u pravu ste, sunce i dobar vazduh su zakon. Danas smo izneli ležaljku za plažu na terasu i zaspao sam od 2 do 4 na jakom suncu, probudio sam se blažen kao beba.

    Kuća se lepo zagrejala, drugi dan kako smo otpočeli loženje. Vadi me dobra (rvacka) peć koja se ponaša kao trajnožareća, ujutro ostane malo žara na koji natrpam maslinovog drveta za novu turu grejanja. Trenutno u majici s kratkim rukavima.

    Rasipniče. Potrošićeš sve ostrvske šume.   Virus - Page 10 1233199462
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed Feb 16, 2022 8:03 am

    super. sacekaj malo i odmaraj. jebote izolacija je najbolja prilika da odmoris od ljudi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by kondo Wed Feb 16, 2022 11:19 am

    To je negde tacno, prilicno uzivam u izolaciji mada me evo vuce da idem po ribu. Plus sto je odjutros stigao bager da kopa temelj za buducu prodavnicu 200m od nase kuce. Kad to bude gotovo bicemo samodovoljni, vise nece biti potrebno vozilo.
    Dobio sam oksimetar, 96-98%, temperatura stoji na 36.4.
    Kasljucka se i slini, jutros je prilikom budjenja delovalo malo gore ali se brzo normalizovalo. Za ovo prvu cu da kupim neki sirup. I vitamin D kad ste vec navalili. Za C cu da cedim limun.
    I to je to, nadam se. Valjda nece da se razvlaci, kafane cekaju. 
    Nesto mi se javlja s obzirom da sam na prvom self testu bio pozitivan da ova infekcija traje vec bar 5 dana, tako se valjda i ovde pisalo da su negativni testovi uglavnom posledica preranog testiranja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Wed Feb 16, 2022 11:25 am

    Који ће теби де витамин кад си сваки час напољу? Колико знам, 20 минута дневно на сунцу и сам си направио себи де витамина колико ти треба.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Feb 16, 2022 11:43 am

    zavisi od odeće, tipa kože, osunčanosti, doba godine...to je više preporuka za način života a ne terapijska mera. vitamin D u obliku suplementa je jedan od retkih suplemenata za koje postoji konsenzus o bezbednosti, a može se uzimati i do 10.000 međunarodnih jedinica dnevno, što je deset puta više od onoga što možeš dobiti na Suncu pod normalnim okolnostima.
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Wed Feb 16, 2022 12:12 pm

    Ма океј безбедност, ни ја нисам чуо да је било неког помора због предозирања, него мислим колико је ту довољно а колико потребно.

    Тј питам се да ли је то препоручивање де витамина првобитно било намењено западу, ког већ 30-40 година плаше да се штити од сунца, па се мажу оним уљима са 45% или јачом заштитом, и онда буду масовно у мањку са де витамином.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Wed Feb 16, 2022 8:41 pm

    bemti, kondo... kako je?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by MNE Wed Feb 16, 2022 11:26 pm

    MNE wrote:
    MNE wrote:
    33.5
    32.3
    30.1
    30.7
    30.56
    28.43
    26.24

    30.26% prosjek, pad za skoro 20% iliti odlazi i ova varijanta
    28.64
    24.75
    25.08
    23.94
    24.76
    23.35
    22.46

    24.68% prosjek, pad za još 20%
    21.74
    22.8
    18.07
    17.2
    16.25
    15.86
    20.3

    18.88% prosjek, pad za još 25%
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by bemty Wed Feb 16, 2022 11:51 pm

    boomer crook wrote:bemti, kondo... kako je?

    dok god lezim, ja sam super! nemam brain fog, citam, pisem, funkcionisem. ali telo nece pa nece. otisla po malog u skolu, i negde na pola puta nazad krenuo premor. kapiram da sam hodala jedno 700m max. tako da sam sebi prepisala dalje mirovanje, sto nije problem jer nema ko da mi se prijavi na eksperiment, svi ili imaju kovid ili se oporavljaju ili pokusavaju da nadoknade sta nisu stigli dok su bili bolesni. samo lagano.


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Thu Feb 17, 2022 12:37 am

    dobro, take it easy.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by паће Thu Feb 17, 2022 1:13 pm

    Редовни извештај из зрењанинског центра за дисање: напољу свега 1 (словима: један) кандидат за пацијента. У шатору је мрак па нисам могао из кола да видим има ли кога унутра, ал нема ветра и температура је +5, било је и хладније пре недељу и две кад их је било по 20-30-50 напољу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by kondo Thu Feb 17, 2022 1:21 pm

    meni se smanjio kašalj od sinecoda (topla preporuka, čista hemija, dopada mi se ime aktivne supstance - butamirat) ali me grlo ubiva, malo se nerviram oko toga. ostalo sve deluje 10% bolje nego juce. sad cu da se malo prošetam po parohiji. žena je uspela na ostrvu na kome ima otprilike 3 proizvoda - sir, med i riba da kupi propolis italijanske farmako mafije ESI. sad to roksujem u ždrelo pošto neka grčka menta aukaliptus pastila samo dere grlo još više. sve ostalo bez promene, saturacija 99%, temperatura 36.4.
    zakazao sam drugara za nedelju da sečemo građu za ogradu. želim natrag svoj normalan život. jer za ovo se ne cimam ni kad nije korona, sem upravo ovako kako radim - propolis u grlo pa grgolji...
    premda sam sinoć obradovao ženu i drugaricu večerom u vidu barakude sa šlagom


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Zus Thu Feb 17, 2022 1:38 pm

    O ho, Josipa iz in da haus.
    Inace taj Esi propolis jeste najskuplji ali I najbolji.
    Pocakaj jos malo sa fizikalijama.
    A zena - virus, nista?
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Thu Feb 17, 2022 1:51 pm

    ljubi sijevu sliku svaki dan kondo. dobro je. taj bol u grlu se i mojoj zeni javio i nestao negde 4-5 dana.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Thu Feb 17, 2022 2:19 pm

    boomer crook wrote:ljubi sijevu sliku svaki dan kondo. 
    Zamislila sam taj prizor i sva sreća što sam sama ko ćuk na poslu kako sam vrisnula.

    Virus - Page 10 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu May 09, 2024 12:00 pm