Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PRAZNIČNI ASTAL

    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Mon Jan 03, 2022 3:41 pm

    Šta podrazumevaš pod "mesarski"? Voda u tiganju i onda bude prvo dinstanje pa prženje kad voda uvri?
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 03, 2022 3:45 pm

    Pola cm vode, kobasicu izbockam čačkalicom i dva-tri minuta kuham pod pokopcem, okrenem ih na pola kuhanja.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Mon Jan 03, 2022 3:47 pm

    Kul. Stavim manje vode od toga, pustim da uvri i da potom kobaje malo zacvrče u svojoj masnoći. I ja to zovem "po mesarski" a nemam pojma gde sam i od koga to naučio.
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 03, 2022 3:49 pm

    Treći paklić ču tako da odradim. Sad gledam, piše na pakovanju da sadrži vino i da jeste dimljena na trsu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Mon Jan 03, 2022 3:55 pm

    Volim kobasice mnogo više nego što je normalno i očekivano - povremeno sa nekim drugarima pravim tzv nemačke večeri: hrpa kobasica, senf, kiseo kupus i pivo. Jeftina zabava. 
    Pravim razne zajebancije sa običnim, svežim roštiljskim kobasicama a omiljen mi je fazon da ih na pola dana do dan potopim u belo vino ili u pivo, sa dodatkom lovora, mnogo belog luka, ruzmarina, majčine dušice...Roštiljske se već za nekoliko sati napune vinom ili pivom. Kasnije to pravo iz paca ide u tepsiju i u rernu, bez ikakve dodatne intervencije.
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 03, 2022 4:16 pm

    Cousin Billy wrote:Volim kobasice mnogo više nego što je normalno i očekivano - povremeno sa nekim drugarima pravim tzv nemačke večeri: hrpa kobasica, senf, kiseo kupus i pivo. Jeftina zabava. 
    Pravim razne zajebancije sa običnim, svežim roštiljskim kobasicama a omiljen mi je fazon da ih na pola dana do dan potopim u belo vino ili u pivo, sa dodatkom lovora, mnogo belog luka, ruzmarina, majčine dušice...Roštiljske se već za nekoliko sati napune vinom ili pivom. Kasnije to pravo iz paca ide u tepsiju i u rernu, bez ikakve dodatne intervencije.

    Isto. Samo što se kod mene stvarno ukazao (i trjao skoro dvadeset godina) problem identičan onom iz Slučaja Harms, ljudi su postajali sve čudniji a kobasice sve lošije PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 4101625831


    Zadnjih godina stanje na terenu se poboljšalo, prvo osvježenje su bile kobasice celjskih mesnina, onda i neka sasim pristojna austrijska konfekcija pakovana u folije koje izgledaju kao karirani stolnjak i odjednom je svijet postao ljepše mjesto. S tim što od ovih austrijskih koristim samo jednu vrstu, od celjskih mesnina mi je svaki proizvod, a ovde ih je desetak dostupno, odličan.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Mon Jan 03, 2022 4:53 pm

    Evo još jedan kobaja frik, nesrećan zbog loših trendova kod nas. Ranije sam se seko na Batinu krakovsku ali kako je umro slabo me put goni u Bešku. Ali jaku sam utehu našao u Grčkoj, njihova kultura "lukanika" podrazumeva travnate začine (rigani, timari, selino) a ne retko i praziluk. Plus što svaki mesar pravi kako ga je neki predak naučio. Ima 2 leta kako cepam Arvanitisovu dugačku debelu za prženje i to živu, svežu, jako fermentisanu što je štiti od kvarenja (i mene od trovanja) - utisak blizu nemačkog metvursta, samo uz krupnije komade mesa i slandže. Generalno Grci kidaju sa kobajama za pečenje iako retko ko turistički stigne do njih.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by паће Mon Jan 03, 2022 5:09 pm

    rigani, timari, selino

    Оригано, тимијан, селен?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Mon Jan 03, 2022 5:32 pm

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 903208043


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Zus Mon Jan 03, 2022 5:37 pm

    Zavrsio rucak sa nekim idustrijskim Krainer austrijskim. Nije lose mada Njemci prave bolje. Bele Nirberg prstice volem kao i bavarski radnicki beli dorucak petkom (konzumacija do podneva iskljucivo zbog siline - vajcen, bela kobasa kuvana, slatli zenf, bretzel. Ej, pivo za dorucak). Mada su stara ljubav prosusene zacinjene paprikom alevom tanke rostiljske. Ali. danas sve to prejako, preslano. Ipak pre par godina nasao u vise pirotskih kafana tu tanku savrsenu iz domace radinosti (mada mislim da je sveza  ne susena). Ne znam koliko ih to dole pravi, ali odlicni su. Mislim da su u "9 mezeta" najbolji, ali zbunjeni konobar nije znao da uputii gde da nabavim. Mogao bih da izmislim razlog da se uskoro spustim dole.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Mon Jan 03, 2022 5:40 pm

    Korona i kovid pasoši nisu baš najbolje delovali na 9 mezeta, oprez. U Pirotu se inače među kafandžijama masovno seče patka na panju da se zaebu kovid pasoši


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Zus Mon Jan 03, 2022 5:46 pm

    Pa to je I ovde slucaj. Znam bar troje ljudi koji su isli na ng proslave 31.12 I pre gde niko nije trazio kovid propusnice. I od tad se samo cujemo telefonom.
    Dakle Pirot can wait
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Mon Jan 03, 2022 7:27 pm

    Oni su tamo išli na to da svi zatvore kafane u znak protesta i tako nateraju opštinu da ih oslobodi obaveze ali ih je par njih izminiralo, Kraljev čardak, Ladna voda i još poneki.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Mon Jan 03, 2022 8:51 pm

    što se tiče kobasica samo ću da citiram moju omiljenu narodnu poslovicu:

    pojeo sam kobasice, popio sam pivo

    i boli me kurac
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Mon Jan 03, 2022 9:59 pm

    kad smo kod kobaja, gde je nestao rusmir? uz sve mane, nedostaje...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Thu Jan 06, 2022 1:00 am

    dokurčila mi srpska praznična 'rana pa sam napravio badnje veče dan ranije. meni:

    bistra riblja supa od smuđa i lososa sa nanom

    otolengijev apgrejdovani karfiol: https://ottolenghi.co.uk/recipes/cauliflower-pomegranate-and-pistachio-salad#

    turšija od hokaido tikve sa crnim sesamom i korijanderom

    punjene suve paprike - bulgur, nana, raža

    zemunski smuđ na čeličnoj ploči 

    domaći ajsberg i radič sa narandžom

    sitni kolači zaostali iz NG donacija

    pila se druga, mlađa boca melnika 55, 2019. mlado ali može.

    jbga nisam potrošio neku teleću džigericu koju sam jutros kupio, biće da ću morati da grešim na badnji dan.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Zus Thu Jan 06, 2022 1:17 am

    kondo wrote:dokurčila mi srpska praznična 'rana pa sam napravio badnje veče dan ranije. meni:

    bistra riblja supa od smuđa i lososa sa nanom

    otolengijev apgrejdovani karfiol: https://ottolenghi.co.uk/recipes/cauliflower-pomegranate-and-pistachio-salad#

    turšija od hokaido tikve sa crnim sesamom i korijanderom

    punjene suve paprike - bulgur, nana, raža

    zemunski smuđ na čeličnoj ploči 

    domaći ajsberg i radič sa narandžom

    sitni kolači zaostali iz NG donacija

    pila se druga, mlađa boca melnika 55, 2019. mlado ali može.

    jbga nisam potrošio neku teleću džigericu koju sam jutros kupio, biće da ću morati da grešim na badnji dan.

    Sta je raža u paprikama?
    Karfiol mi je u Izraelu bio otkrovenje. Plus ovde Otolengijev twist mora da valja posebno zbog nara
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Thu Jan 06, 2022 2:05 am

    sitno iseckaš praziluk, izdinstaš
    dodaš šaku kapara ako imaš ako nemaš preživećeš
    podliješ belim vinom 
    dodaš šaku sušenog povrća, ako nemaš narendaj šargarepu
    dodaš neljut mleveni paradajz od babe sa pijace
    so biber beli biber šta imaš
    ubaci parče raže tipa 300g je dosta (1000 RSD zamrznuta iz argentine na zemunskoj pijaci - ili bilo koja druga riba sklona kuvanju)
    nakon par minuta sa svake strane nožem i viljuškom ostružeš skuvano meso sa hrskavice koju potom daš nekoj kućnoj životinjki
    tako se formira osnova za fil u koju potom ubaciš jedno 100-150g bulgura ili pirinča po želji, prokuvaš sve to skupa do pola
    dodaš seckanog lista nane a može i peršuna
    proveriš ukus, koriguješ šta treba
    pakovanje od 10 većih suvih paprika potopiš u kipuću vodu, poklopiš
    posle 20 min može se puniti
    obratite pažnju da prstom dobro nabijete fil na dno paprike
    ređajte u posudu u koju ste na dno sipali ulja i vode
    45 min maks na 200C


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Janko Suvar Thu Jan 06, 2022 2:07 am

    Joj koliko sam gladan


    _____
    ????
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by dimitrije iz čakova Thu Jan 06, 2022 7:58 am

    Juče otišao na Belo jezero, ribnjak Ečka i kupio dva četvorokilaša šarana. I toga, verovatno, neće biti više. Matijević kupio i gasi najstariji ribnjak na Balkanu, sa izvanrednom ribom, rasprodaje opremu i otpušta ljude koji su ceo vek tu radili. Plakao sam od besa.

    Taj izvrsni šaran danas ide pola u kotlić, a pola u pržene potkovice. Uz to prebranac, kompot od suvih šljiva, salata od taraškog krompira, pa bundeve u medu i slatke savijače za kraj

    Sutra morčija supa, praznični rinflajš sa tri sosa, pa hrskavo prasence i pripadajući garnirung. Na kraju banatska hrskava i šuškava česnica i doboš torta od dvanaest kora


    _____
    zvona i praporci
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Zus Thu Jan 06, 2022 11:10 am

    kondo wrote:sitno iseckaš praziluk, izdinstaš
    dodaš šaku kapara ako imaš ako nemaš preživećeš
    podliješ belim vinom 
    dodaš šaku sušenog povrća, ako nemaš narendaj šargarepu
    dodaš neljut mleveni paradajz od babe sa pijace
    so biber beli biber šta imaš
    ubaci parče raže tipa 300g je dosta (1000 RSD zamrznuta iz argentine na zemunskoj pijaci - ili bilo koja druga riba sklona kuvanju)
    nakon par minuta sa svake strane nožem i viljuškom ostružeš skuvano meso sa hrskavice koju potom daš nekoj kućnoj životinjki
    tako se formira osnova za fil u koju potom ubaciš jedno 100-150g bulgura ili pirinča po želji, prokuvaš sve to skupa do pola
    dodaš seckanog lista nane a može i peršuna
    proveriš ukus, koriguješ šta treba
    pakovanje od 10 većih suvih paprika potopiš u kipuću vodu, poklopiš
    posle 20 min može se puniti
    obratite pažnju da prstom dobro nabijete fil na dno paprike
    ređajte u posudu u koju ste na dno sipali ulja i vode
    45 min maks na 200C

    Auuu
    Mislio sam da je zitarica raż. Kad ono ludlo. Šušpe butane s rażu.
    Posebno volim kombinacije ribe kuvane u paradajzu
    Fala za ovi recept. Usudicu se
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Zus Thu Jan 06, 2022 11:25 am

    Ja u rodnom kraju u gostima (kod taste). Davno zakasno da narucim lokalno soldno pecenje. Badnjr vece sa uobicajenim djakonijama kod keve (šušpe I sarme posne sa orasima, pihtije od boba, pasulj medžganik, kupusnik, oslic jer je more blizu PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 1143415371
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Thu Jan 06, 2022 11:34 am

    sledeći put se javi da ti dam kontakt za pečenje usput, stefan iz pudaraca će ti biti zahvalan što si mu došao na noge a ne on tebi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Thu Jan 06, 2022 11:50 am

    I went full boomer on this one. Par dana sam imao nešto što liči na kijavicu pa sam se za svaki slučaj malo izolovao. Naravno, danas su u mesarama ostali samo neupotrebljivi komadi mesa, butovi i tako to. Na kraju sam kupio svinjski file, rasklopio ga i rastanjio, napunio pečenicom, blitvom i staroplaninskim kačkavaljem i sve to dobro urolovao u pančetu  PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 1622889877 Do sutra stoji, pa ću ga na rešetku iznad belog vina i vode.

    Večeras krajnje jednostavno: bukovače na maslinovom ulju i sa sa belim lukom, tost i Pikecova deverika iz ulja, bogato ispolivana limunom, i uz to Zvonko Bogdan Osam tamburaša, moje go-to belo vino u poslednje vreme, takva mu je struktura da nosi u sebi asocijacije na leto, sunce i vodu.
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by паће Thu Jan 06, 2022 12:09 pm

    dimitrije iz čakova wrote:Juče otišao na Belo jezero, ribnjak Ečka i kupio dva četvorokilaša šarana. I toga, verovatno, neće biti više. Matijević kupio i gasi najstariji ribnjak na Balkanu, sa izvanrednom ribom, rasprodaje opremu i otpušta ljude koji su ceo vek tu radili. Plakao sam od besa.

    Па шта га је који курац онда куповао? Или је то судбина свега што ваља овде, да га купи неко да га затвори, да му не прави конкуренцију.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 3 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:02 pm