Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PRAZNIČNI ASTAL

    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Zus Fri Dec 31, 2021 8:08 am

    Nije Bajaga jos opevao. Bice ok kad to uradi
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Fri Dec 31, 2021 8:53 am

    Cousin Billy wrote:Šilježe je čudesno meso ako mu se mudro pristupi. Kod Pokrajca na Cvetku vazda ima dobrog.

    +1

    kupovao sam ga ranije kod lenčeta za ova domaća jela na kašiku tipa kupus ili raštan (mada tu radije teletina) ali mi ova pešterska deluje bolje, manje je masna.

    ovog leta sam se ozbiljno navukao na ostrvu kada sam otkrio da je to em predobro em najjeftinije - 3.50e je kila umesto 9 za jagnjetinu/jaretinu. jednom sam imao malo masovniji ručak i kupio 5 kila pripremljene ovčije paidakije koju je kod arvanitisa kolosalno istranžirao miri, albanac iz elbasana. klinac, krstio dete u pravoslavnoj crkvi ali je opet nešto kenjao kad je čuo servia, dobacivao je kosova kosova, pa sad traje prevaspitavanje, kapiram da ga žešće nervira kad ga oslovim sa burazor miri ili adelfos miri ali neka se unormali, nema mesta na ostrvu za predrasude pogotovo što su svi ostali albanezi koje sam upoznao OK, nikada čarke ni provokacije, neki čak i uprkos tome što su simpatizeri islamske države. elem, dobar je mesar i savršeno je to isekao, spakovao sam sve u posudu bez nekih očekivanja kada sam jedva poklopio zemljani sač i ubacio u plinsku rernu (izuzetna kombinacija - sač najviše voli neku formu otvorene vatre). ispade savršeno termički obrađeno, ništa ne sprema bolje meso od vruće ispečene zemlje, gosti su se bukvalno pobili. na ostrvu inače vlada kult zigurija - šilježeta - svako stariji od 30 godina to cepa pre nego jagnjetinu/jaretinu, mislim da je to nešto genetski da se tamo nije klala mlada životinja sem jednom godišnje, za uskrs nego čuvala za mleko. lukas je na početku sezone imao u svojoj kafani ovčetinu pečenu 13 sati u svom konvektomatu, ovo moje nije bilo slabije.

    sad sam pre 2 nedelje dole na ostrvu tražio da nađem šilježe, nije to neka potraga kad ima 3-4 mesare, ali sam na kraju morao da posetim apostolisa, matorca mojih godina koji ima mesaru u pešačkoj zoni, na poziciji gde se obično valjaju najk patike i turistički suveniri. lik izgleda besprekorno filmski, gore je čista bela radna bluza sa kratkim rukavima i teget porubom po krajevima, proćelav ali zalizan kao da ima kose kao džordž kluni, kroz ostatke kose mu se sija ćela, osedela kosa uredno ofarbana u crno, tanki uređeni brčoni od par milimetara na usni, ispeglane pantalone sa šavom, ulaštene cipele. žena mu radi na kasi, zgodna matorka, ušao sam kod njih kad su se već pakovali za siestu i nije mu bilo teško da u par sekundi satarom rascepa trup ovce i izvadi mi prednji čerek. perfektno je skapirao zašta mi treba i odradio idealne komade od vrata, plećke i rebara. pošto nisam baš imao izbora, nisam se mnogo uzbuđivao što je meso delovalo masnije od idealnog, tek to se pokazalo kao izuzetno za dugo pečenje na tišoj vatri jer se lojčina istopi i onda se u tome meso peče kao neki primitivni konfit za koji se uvek traži masnija patka ili guska. i opet su se pobili da jedu, na ručku koji sam pravio za seljane i komšije bez ikakvog fenseraja. ovaj put su mesinu kidali i žene i deca na moje veliko iznenađenje jer u mojoj šumadijskoj familiji ovcu a posebno jare/kozu žene i deca ne jedu jer "smrde", to je ostalo od moje pokojne babe. mala joana je samo tovarila parče po parče, iza nje ostade gomilica koski na tanjiru. ostrvljani ne da ne prave problem sa ovčetinom nego je babis, prvi komšija koji malo vozi teška komunalna vozila za održavanje puteva a malo je na svojoj farmi sa desetak ovaca gde pravi sir i obrađuje zemlju, nikada ga nisam video da jede rukama, mljacka ko kuče i sladostrasno se smeška dok tamani rebarca. vasilisu, seoskom načelniku sam spakovao sve što je ostalo, sutradan je došao da se još jednom zahvali.

    njima sam pravio skroz klot, nemarinirano i blago začinjeno samo belim lukom i ostrvskim travama iz bašte, ovde sam bio izdašniji i očekujem da bude bolje, mada nemam pri ruci zemljanu spravu nego klasičan gvozdeni pekač iz le creuset škole (samo jeftiniji). planiram 3 sata na 180C (nakon početnih 220C da se dobro ugreje), onda planiram da ga otklopim, unutra ubacim ribanac sa prazilukom, dimljenom paprikom i celerom, zatvorim i finiširam još sat i po, dva - podvarak u loju i sokovima od pečenja. pola ću dati prijatelju kome je ovo možda poslednji novogodišnji obrok u životu (istu sam motivaciju imao i pre godinu dana, daj bože da mu kuvam i za sledeću NG). njegova pratilica će donirati rusku koju ne spremam ali to je neka druga tema.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Fri Dec 31, 2021 7:34 pm

    težak izbor, da li otvoriti Ivanovićev "numera pola" iz 2017, Đurđićev probus ili Budimir Sub Rosa 2009...
    mislim da će ipak probus stradati, a ova dva idu na čuvanje, ako budem bio karakter da ih ne dekantiram u roku od juče.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Fri Dec 31, 2021 8:03 pm

    Gosti stižu oko devet, pripremio rusku, raznih sireva, šaroliko i fino zahvatio iz sušare, odlične slovenačke kranjske, gosti donose pečenje i slatkiše. Drugar mi prije par dana donio tri boce Babića i to sam bio nanijetio za večeras ali odgodiću za drugu priliku. Šteta da ga otvaram na proslavi u kojoj moram ručnu da povučem jer radim sutra cjelonoćnu smjenu. Mudro nastupam večeras, nisam u fromi za jedenje i drago mi je zbog toga, malo sira, badema i smokvi će da bude potaman. Od pića, samo boca tikvešove tamjanike special selection, dalje ne smijem, nastavim li, uhvatiće me šejtan pod svoje i u belaju sam sutra, a temperatura u novogodišnjoj noći je ionako za bijelo vino podešena.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Sat Jan 01, 2022 1:42 am

    možda je više za jednu drugu temu ovde

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 FH8PdFJXsAQYOYH?format=jpg&name=large

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 FH8PddTXwAAhm7c?format=jpg&name=large


    glupo je reći da sam iznenađen ali odlično vino


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by dimitrije iz čakova Sat Jan 01, 2022 10:41 am

    Nadao sam se dočeku samo sa ženom i klincima, ali avaj, skvo je natovarila komšije, "samo na večeru i da se deca izigraju, ionako smo nakuvali". Istrpeo sam nekako.
    Žena ispekla vrhunski brioš, ja sotirao mađarski fois gras, ispao spektakularno uz šumadijski slatki semijon (Eden) koji se lagano kolje sa svakim mid - price Soternom.
    Sarma solidna, iako je kupus bio nikakav, brisketom takođe nisam presrećan, moram to detaljnije da prostudiram u budućnosti. Suvkast nešto ispao.
    Načeo svoje kobaje, bilo finih sireva i neslatke čokoladne torte sa bademima. Kvalitetno pijenje bilo, uz taj Eden, pala izvrsna crvena: Doja Breg cab 2017, Cuvee No1 2019, Kremen Kamen 2017, Ergo Temet 2017


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Sat Jan 01, 2022 10:52 am

    ni meni nije baš sve ispalo - zaboravio sam da snizim temperaturu za šilježe u rerni pa je bilo sve samo ne sporo pečeno, drugo ideja da pravim podvarak u otopljenom loju je za neke sa drugačijim ukusom od mene. korma koja je zapravo bila varijacija na temu randanga je bila fenomenalna. žena je pravila salatu od crvenog kupusa i mandarina, kupus isekla ko kad cigo dođe i nacepa drva za loženje. ruska koju je donirala drugarica može da se dopravi sa još majoneze. ostalo je bilo dobro, sirenje, dimljeno meso, kobaje, kavurmica. na kraju sam se napio od ovog bugarskog vina (odlično, jedino što me sprečava da ga preporučim je što se vulgarin stefan koji ga valja u nevesinjskoj ugradio barem 40% u odnosu na cenu tamo) i jeo odlične kolače iz poklona kao da mi ništa ne fali a fali mi i evo odjutros snižavam sebi šećer na sve poznate i nepoznate načine, mada mislim da bez 10km na adi neće moći.

    moraću da istražim ima li boljih vinoteka u blagoevgradu i sandanskom, to mi je usput da stanem i napravim brejk. 2-3 bolja bugarska vina koja sam pio letos i ovo sada mi se čine obećavajućim, dosta jak francuski touch.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Zus Sat Jan 01, 2022 2:27 pm

    Sinocni chefs battle odlucen izvandrednim tuna stejkom u mojoj izvedbi iako je drugar bio na visini sa Moravinim biftekom I cevapima (koji su 9.5/10). Vrat je trebalo koji minut vise.peci (izmena plana umesto kobaja iz pirot). Tuna ispala odlicna iako je trebala svezija da bude. Po 2 min obrade da svake strane bez ulja na Gasix -u, sol, papar, mulje i riganji, limun u tiganj na kraju i voila. Moza trebalo malo manje soli. Slabo udarali po mezetu, osim na sirenje I masline iz juznih zemalja (fala dobrim ljudima na donaciji). Komisbrot od domacina probali tek jutros. Odlican jer je min sladak i sa lesnicima I nekom kajsijom.


    Last edited by Zus on Sat Jan 01, 2022 2:42 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Erős Pista Sat Jan 01, 2022 2:39 pm

    dimitrije iz čakova wrote:Nadao sam se dočeku samo sa ženom i klincima, ali avaj, skvo je natovarila komšije, "samo na večeru i da se deca izigraju, ionako smo nakuvali". Istrpeo sam nekako.
    Žena ispekla vrhunski brioš, ja sotirao mađarski fois gras, ispao spektakularno uz šumadijski slatki semijon (Eden) koji se lagano kolje sa svakim mid - price Soternom.
    Sarma solidna, iako je kupus bio nikakav, brisketom takođe nisam presrećan, moram to detaljnije da prostudiram u budućnosti. Suvkast nešto ispao.
    Načeo svoje kobaje, bilo finih sireva i neslatke čokoladne torte sa bademima. Kvalitetno pijenje bilo, uz taj Eden, pala izvrsna crvena: Doja Breg cab 2017, Cuvee No1 2019, Kremen Kamen 2017, Ergo Temet 2017

    Pravio si brisket? Kako? Moze li to u domacoj radiknosti? I od kog mesa? Ima li tako dobre junetine u nas?

    Moze odgovor. i na nekom drugom topiku, da ne zatrpavamo ovaj.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by паће Sat Jan 01, 2022 2:47 pm

    Правда за празничну столицу...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by dimitrije iz čakova Sat Jan 01, 2022 3:21 pm

    Erős Pista wrote:
    Pravio si brisket? Kako? Moze li to u domacoj radiknosti? I od kog mesa? Ima li tako dobre junetine u nas?

    Moze odgovor. i na nekom drugom topiku, da ne zatrpavamo ovaj.

    Kucao u guglu "brisket oven texas" i iskombinovao par recepata.
    Suvo natrljao mešavinu dimljene paprike, dimljene soli, bibera, bluka u prahu, čilija i malo wholegrain senfa. Dugo i lagano u rerni, zapekao na kraju pod grilom sa ventilatorom.

    Brisket kupio kod divne mesarke u mesari Bivas, blok 44. Nema inače, nego imaju grudi u komadu, ja rekao kako da mi iseku, s tim da sam kupio i one rskavice i masnoće obaška, koje će završiti u supi. Komad mesa ispao 2,5kg
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Erős Pista Sat Jan 01, 2022 3:34 pm

    Super, hvala!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Sat Jan 01, 2022 3:48 pm

    fikret selimbašić wrote:Gosti stižu oko devet, pripremio rusku, raznih sireva, šaroliko i fino zahvatio iz sušare, odlične slovenačke kranjske, gosti donose pečenje i slatkiše. Drugar mi prije par dana donio tri boce Babića i to sam bio nanijetio za večeras ali odgodiću za drugu priliku. Šteta da ga otvaram na proslavi u kojoj moram ručnu da povučem jer radim sutra cjelonoćnu smjenu. Mudro nastupam večeras, nisam u fromi za jedenje i drago mi je zbog toga, malo sira, badema i smokvi će da bude potaman. Od pića, samo boca tikvešove tamjanike special selection, dalje ne smijem, nastavim li, uhvatiće me šejtan pod svoje i u belaju sam sutra, a temperatura u novogodišnjoj noći je ionako za bijelo vino podešena.

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Axb7ttScz+wAAAABJRU5ErkJggg==

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 658766951 PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 1552546758


    Večeras Tikvešova temjanika special selection jer je napolju i danas proljeće, još uvijek mi se ništa ozbiljnije ne jede. Planiram da premijerno odgledam Tomu na RTS, nadam se da ima nekog jedenja u filmu koje ća da mi potakne apetit.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Sat Jan 01, 2022 4:47 pm

    Dan kasnije ovčetina odlična, sad se tek oseća efekat marinade za divljač u kojoj je ležala. Podvarak isto kao i obično mnogo bolji drugi dan, mada me nervira što mora da se jede baš vruć da mi se ne bi loj hvatao za nepce.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by паће Sat Jan 01, 2022 5:20 pm

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 E7003617


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jan 01, 2022 10:34 pm

    Napravio kapri tortu sa malinama. S obzirom da retko pravim slatkiše, a tortu nikad ranije nisam pravio, dobro je ispalo.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by plachkica Sun Jan 02, 2022 9:41 pm

    uh

    za prazničnim astalom je bilo svega, ruske, sarme, špikovane teletine*, nekih slanih keksića, pite
    razvaljivali smo se, do danas.

    teletinu je dragi uzeo u četvrtak (neka nedeljković, mislila sam da je krš), a kako je on u frci da će 
    nam stalno svega biti malo uzeo je skoro 3 kilograma i kako mi to nemamo gde u cugu da ispečemo,
    trećinu sam ostavila u špiku (beli luk, mnogo belog luka, slaninica, so, biber, paprika, kari, kurkuma,
    mast od mangulice i dižonski senf), danas sam se setila da mi je to u frižideru, uzela da vidim da li je za bacanje, otvorila, videla da mu ne fali ništa i uključila rernu. tako u komadu samo izručila na namašćen pleh i samo malo dolila vode, pa u rernu na 3 sata pod folijom, posle 20 minuta bez folije.
    ljudi, kakav komad mesa, bukvalno sam osetila da se topi u ustima. 

    večeras se nismo razvalili, pokidali smo se
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by паће Mon Jan 03, 2022 8:29 am

    Недељковића држи Жика овде код Руже, мада мислим само прерађевине, месо има своје. Шункарица итд, као што је било некад. Једино што више пазаримо код Неше, иза ћошка, мнооого му је добра сланина и печеница и домаће кобаје.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 03, 2022 9:54 am

    Kad smo kod prerađevina, prije mjesec-dva u par ovdašnjih trgovina pojavile su se šunke, slanine i kobasice de vitis, iz Posušja. Pazario sam komad pancete na probu i oduševio se, Hercegovci znaju poso. Dugo na bolju nisam naletio, čak ni među radovima domaćih majstora. Probao i vinske kobasice kao i njihovu varijentu debrecinki, sasvim pristojno i rado ću da im se vraćam ali panceta je kategorija za sebe, do daljnjeg mi je ona No1.

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Panceta-PNG


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Mon Jan 03, 2022 9:58 am

    Ime mesta sve govori. Možda se pogon nalazi u Dimićima. U Posušju, srez Bukovina.

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 2348298330
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 03, 2022 9:59 am

    Jeste PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 3579118792

    Generalno sam zadovoljan ponudom te robe umojoj okolini, ovo je garant neka druga vrsta hajvana, a vjerovatno je i do hrane koju jede. Ni nalik na ono na šta sam već navikao, posvasko, sembersko i srijemsko. Ima fenomenalni ukus koji mi nije nepoznat ali dugo nisam ni na šta slično naletio.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Guest Mon Jan 03, 2022 1:30 pm

    pošto?
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 03, 2022 1:58 pm

    Ne znam tačnu cijenu pancčete, komadi su težine tristotinjak grama i ubacio sam ih sa još dosta drugih stvari u kolica, vinska kobasica je otprilike osam eura za kg, debrecinka oko šest.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by kondo Mon Jan 03, 2022 2:05 pm

    šta je vinska kobasica? sušena ili za pečenje?
    ako je sušena to je smešno, bahati seljaci ovde na pijaci traže i po 1.000 din za kobasice za prženje koje su prošle godine koštale 400 do 600 din.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 03, 2022 3:33 pm

    Mora malo da se zapeče, barena je i možda jednom odimljena. Jedan paklić (400 grama) scicao na žaru a drugi pripremio po mesarski, valja u obje varijante ali je bolja u drugoj. Kobasice su sasvim OK. nisu prevara, od mesa su sačinjene ali pancčeta je zvijezda sezone.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    PRAZNIČNI ASTAL - Page 2 Empty Re: PRAZNIČNI ASTAL

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 2:59 am