Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bosna i Hercegovina

    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Tue Oct 11, 2022 4:58 pm

    Mór Thököly wrote:Vucic ako (ako) je krenuo da rusi Dodika - onda mora da ga srusi.

    Vučić je trenutno viši od Visokog predstavnika Šmita kad se radi o Dodikovoj političkoj glavi. Nemam dokaze ali mi izgleda mu je taj posao već uvaljen. Samo ne znam da li će ga smijeniti ili primorati da ispuni neke za Dodika trenutno neprihvatljive zahtjeve. Ukoliko Vučić krene sa otklonom od Rusije, makar i minimalnim, Dodik mora da ode jer je sam sebi suzio prostor za manevrisanje na tom terenu. Mada Dodika ne treba potcjenjivati i sasvim je moguće da napravi 178 stepeni zaokret i da nastavi kao da ništa nije bilo, najmanji problem mu je glasačka baza, to će da riješi bez po frke, malo teže je sa važnim ambasadama ali ništa nije nemoguće. Mada mi sve izgleda kao da je potrošen i da mu važne ambasade traže zamjenu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Erős Pista Tue Oct 11, 2022 5:10 pm

    Tako i ja mislim. Ako napravi totalni zaokret od Putina, Vučić ne sme da ostvi još jedan centar moći u "srpskom svetu" oko kojeg može da koagulira pokret koji će ga srušiti. Naši nacionalisti su pre svega alavi na pare, i ako im zavrneš sve slavine osim svoje, pevaće šta im kažeš, ali ako još uvek mogu da se napajaju kod Mileta, onda možda i ovde nastave da kenjaju.

    Dodatno je moguće i ovo što kažeš da je dobio zadatak, odnosno da je ponudio Miletovu glavu u sklopu nekog dila.


    Last edited by Erős Pista on Tue Oct 11, 2022 5:11 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34189
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Tue Oct 11, 2022 5:10 pm

    fikret selimbašić wrote:Mada Dodika ne treba potcjenjivati i sasvim je moguće da napravi 178 stepeni zaokret

    Dodje ovde i dogovori se sa ambasadama da srusi Vucica


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Tue Oct 11, 2022 5:27 pm

    ficfiric wrote:
    fikret selimbašić wrote:Mada Dodika ne treba potcjenjivati i sasvim je moguće da napravi 178 stepeni zaokret

    Dodje ovde i dogovori se sa ambasadama da srusi Vucica

    To su ona dva stepena što fale za totalni zaokret Bosna i Hercegovina - Page 28 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu Oct 13, 2022 3:34 pm

    Predsjednik Hrvatske komentirao je ponovno prebrojavanje glasova u Republici Srpskoj za potpredsjednika i predsjednika tog entiteta i dao podršku predsjedniku SNSD-a Miloradu Dodiku.

    “Pokušava se organizirati banjalučki majdan. Sve što sam rekao o Dodiku, mislim to i dalje. On je od svih mogućih opcija za Hrvate najprihvatljiviji. CIK, koji nije pod njihovom kontrolom, izbrojala je 30 tisuća glasova prednosti u odnosu na Trivićku. Na biračkom tijelu koje je manje od 600.000. Kakav je to kriterij i kakva je to uopće država u kojoj se ponovno prebrojavaju glasovi? To je suludo. To potkopava demokraciju”, rekao je Milanović.
    Kaže da je Dodik uvjerljivo dobio te izbore. “Kome je u interesu kaos i da se gura kandidatkinja bogtepitaj kakva, koja priča monumentalne gluposti, zato što se Dodik zamjerio SAD-u. Pokušava se tamo rasturiti”, rekao je Milanović.
    “Ne može cijela država prebrojavati glasove, jer je u nekom selu, nekoj kasabi se neko napio i pala mu vreća u potok. Dodik je uvjerljivo pobijedio”, kaže Milanović.
    “Govorite što hoćete, postoje izborna pravila. On ih nije mogao prekršiti. Isto bih rekao za svakoga. Ide se u prebrojavanje glasova, sad vam ne mogu dokazati, ali to sam rekao da će se dogoditi svojim suradnicima prije pet dana. Kriterij za ponavljanje izbora su zato što ona nije dobila nijedan glas u selu svoje babe i u selu svoje zaove”, rekao je Milanović.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11571
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Ferenc Puskás Thu Oct 13, 2022 3:55 pm

    @Fićfirić, idi u peršun, štrecnu me!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 13, 2022 3:57 pm

    Samo nek nastavi, doci ce Vucic licno da ga smeni
    ficfiric

    Posts : 34189
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Thu Oct 13, 2022 4:19 pm

    Ferenc Puskás wrote:@Fićfirić, idi u peršun, štrecnu me!

    Bosna i Hercegovina - Page 28 1012898122


    _____


    Uprava napolje!

    Tovar

    Posts : 447
    Join date : 2022-04-29

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Tovar Thu Oct 13, 2022 4:45 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Predsjednik Hrvatske komentirao je ponovno prebrojavanje glasova u Republici Srpskoj za potpredsjednika i predsjednika tog entiteta i dao podršku predsjedniku SNSD-a Miloradu Dodiku.

    “Pokušava se organizirati banjalučki majdan. Sve što sam rekao o Dodiku, mislim to i dalje. On je od svih mogućih opcija za Hrvate najprihvatljiviji. CIK, koji nije pod njihovom kontrolom, izbrojala je 30 tisuća glasova prednosti u odnosu na Trivićku. Na biračkom tijelu koje je manje od 600.000. Kakav je to kriterij i kakva je to uopće država u kojoj se ponovno prebrojavaju glasovi? To je suludo. To potkopava demokraciju”, rekao je Milanović.
    Kaže da je Dodik uvjerljivo dobio te izbore. “Kome je u interesu kaos i da se gura kandidatkinja bogtepitaj kakva, koja priča monumentalne gluposti, zato što se Dodik zamjerio SAD-u. Pokušava se tamo rasturiti”, rekao je Milanović.
    “Ne može cijela država prebrojavati glasove, jer je u nekom selu, nekoj kasabi se neko napio i pala mu vreća u potok. Dodik je uvjerljivo pobijedio”, kaže Milanović.
    “Govorite što hoćete, postoje izborna pravila. On ih nije mogao prekršiti. Isto bih rekao za svakoga. Ide se u prebrojavanje glasova, sad vam ne mogu dokazati, ali to sam rekao da će se dogoditi svojim suradnicima prije pet dana. Kriterij za ponavljanje izbora su zato što ona nije dobila nijedan glas u selu svoje babe i u selu svoje zaove”, rekao je Milanović.

    Svakakve je stoke ovdje bilo na političkoj sceni u posljednjih trideset i kusur godina, ali nitko mi nije išao na kurac kao ovaj troglodit otkako je postao precjednik svih Rvata. (Iz te jednažbe izbacujem solidan broj ratnih zločinaca s kojima se Milanović po količini štete koju su napravili ne može uspoređivati. Oni su operirali na potpuno drugoj, njemu nedostižnoj, razini zla.)

    Tolika količina zlobe, arogancije bez ikakvog pokrića, kurčenja... strašno. Poluinteligent i lijenčina koji u životu ništa ozbilno nije radio. A ništa ne voli više nego oplesti po 'čaršiji' i 'kasabi'.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu Oct 13, 2022 4:52 pm

    Mór Thököly wrote:Samo nek nastavi, doci ce Vucic licno da ga smeni

    Dodika ili Milanovića?  Bosna i Hercegovina - Page 28 2348298330





    Počelo je ponovno brojanje glasova, čista bezvezarija, ništa bez ponovljenih izbora. Ovako, koga god da proglase pobjednikom, poraženi će imati čim da maše, uništeno je ko zna koliko listića, imali su skoro dvije sedmice za sva moguća muljanja sa izbornim materijalom i 1 postizborna sapunica je vrlo izgledna.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ficfiric

    Posts : 34189
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Thu Oct 13, 2022 6:12 pm

    Tovar wrote:
    Svakakve je stoke ovdje bilo na političkoj sceni u posljednjih trideset i kusur godina, ali nitko mi nije išao na kurac kao ovaj troglodit otkako je postao precjednik svih Rvata. (Iz te jednažbe izbacujem solidan broj ratnih zločinaca s kojima se Milanović po količini štete koju su napravili ne može uspoređivati. Oni su operirali na potpuno drugoj, njemu nedostižnoj, razini zla.)

    Tolika količina zlobe, arogancije bez ikakvog pokrića, kurčenja... strašno. Poluinteligent i lijenčina koji u životu ništa ozbilno nije radio. A ništa ne voli više nego oplesti po 'čaršiji' i 'kasabi'.

    Eh, da je nama takve stoke Bosna i Hercegovina - Page 28 4135669698 Da mi neko ponudi da Milanovic postane vladar Srbije do kraja svemira, potpisao bih pevajuci


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18407
    Join date : 2014-12-12

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by beatakeshi Thu Oct 13, 2022 6:29 pm

    Obektivno.
    Jel odlučuje ko će dati gol za Dinamo? Ne. Ne znam šta Tovar kuka.
    ficfiric

    Posts : 34189
    Join date : 2012-02-10

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by ficfiric Thu Oct 13, 2022 6:45 pm

    A i kao pojava je bolji - nista strasno kad neko s vremena na vreme pocese nos, ali kad ovaj zvala otvori ona njegova usta, pa ih drzi tako otvorena pola minute i onda onom sugavom jezicinom pocne da vitla u krug, zivot mi presedne


    _____


    Uprava napolje!

    Tovar

    Posts : 447
    Join date : 2022-04-29

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Tovar Thu Oct 13, 2022 6:53 pm

    Razumijem sentiment. Gledate na Milanovića iz pozicije građana države kojoj je na čelu Vučić i ima manje-više apsolutnu moć. Preko te letvice bi i zmija pregmizala. Da se ne odmičem previše od teme, njegov utjecaj na BiH je otrov.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu Oct 13, 2022 7:07 pm

    Tovar wrote:Razumijem sentiment. Gledate na Milanovića iz pozicije građana države kojoj je na čelu Vučić i ima manje-više apsolutnu moć. Preko te letvice bi i zmija pregmizala. Da se ne odmičem previše od teme, njegov utjecaj na BiH je otrov.

    Milanović je prije desetak godina dolazio na predizborne skupove Željka Komšća.


    Bosna i Hercegovina - Page 28 B_210712138


    Onda je pao sa oklopnog transportera i progledao. Zadnjih par godina je na račun Bošnjaka izasrao brdo šovinističkih i rasističkih izjava, svodeći ih na narod sa posebnim potrebama, uvijeno ih proglasio Turcima nudeći im trilateralne razgovore o BiH koje bi vodili on, Vučić i Erdogan. Zadnji moćnik koji ih je nazvao Turcima i svetio se nad njima za turske grijehe, bio je Mladić. Odlikovao je svakog viđenijeg osuđenika za ratne zločine, naivno se već par puta zapitao šta li se to dogodilo u Srebrenici, jer genocid nije. Isti otrov prosipa i po Srbiji i Srbima ali puno manje i u mjeri koja je zbog višeg cilja podnošljiva bratu Dodiku. Ako je Mesić bio dikobraz a Josipović lignja, Milanović je Tuđman za siromašne.

    Da dodam i to da mi njegove izjave na račun Bošnjaka zvuče kao da ih isti medijski savjetnik koji opslužuje i Dodika, to je taj otrov.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 13, 2022 8:32 pm

    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Thu Oct 13, 2022 9:30 pm

    U Sarajevu je u popodnevnim satima počelo ponovljeno kontrolno brojanje gasova za predsjednika bh. entiteta Republika Srpska. Iako je dozvoljeno prisustvo televizija, koje će cijeli proces moći da prenose uživo, Radio-televizija Republike Srpske neće realizovati TV prijenos kontrolnog ponovnog brojanja glasova jer "Centralna izborna komisija BiH nije obezbijedila adekvatne uslove za to, odnosno nemoguće je da jednom kamerom bude obezbijeđen vjerodostojan snimak".


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Oct 13, 2022 10:16 pm

    Brate dobro da nisu VAR tražili.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Fri Oct 14, 2022 7:42 am

    Bosna i Hercegovina - Page 28 10142022072851


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 14, 2022 8:51 am

    Republika Hungska
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by mstislaw Fri Oct 14, 2022 11:16 am

    Republika Šumarska.
    паће

    Posts : 40134
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by паће Fri Oct 14, 2022 11:31 am

    mstislaw wrote:Republika Šumárszka.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 14, 2022 11:37 am

    Garijev san, Mađarskoj se priključe Szerb Köztársaság i Vajdaság centrom u Sremskoj Rači
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Erős Pista Fri Oct 14, 2022 12:09 pm

    mstislaw wrote:Republika Šumarska.

    Bosna i Hercegovina - Page 28 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by fikret selimbašić Fri Oct 14, 2022 1:25 pm

    Uporedo sa ponovnim brojanjem glasačkih lističa, trenutno se broji Bijeljina, vrši se i skeniranje potpisa u knjigama izašlih birača.

    Prema sazanju BN, tim skeniranjiem došlo se i do saznanja na osnovu potpisa da su isti ljudi glasali u ime mrtvih i onih koji ne žive u BiH.
    Prema našim informacijama posebno je haotično stanje u Doboju i Zvorniku, gdje je ustanovljeno na osnovu potpisa, koji su identično kod većeg broja lica koji se vode da su glasali a oni ne žive u BiH, odnosno Republici Srpskoj i na dan izbora nisu bili ovdje.
    Takođe, skeniranjem potpisa, kako saznajemo, ustanovljeno je i da je neko glasao i za osobe koje su umrle, a nalaze se na biračkom spisku. Takvih je do sada otkriveno šest slučajeva u Bijeljini i pet u Banjaluci..
    Ono što se već može naslutiti, na samom početku kontrolnog brojanja glasačkih listića, brojne su nepravilnosti pratile ovaj izborni proces i pitanje je da li će ovi izbori, koji su održani 2. oktobra moći biti i verifikovani od strane CIK-a.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Bosna i Hercegovina - Page 28 Empty Re: Bosna i Hercegovina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 5:19 pm