Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Wed Oct 20, 2021 11:32 am

    MNE wrote:ovo mi nije jasno, kao šahista bi morao da imaš neke analitičke sposobnosti jbmu mater
    Не знаш шахисте.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Wed Oct 20, 2021 11:41 am

    Blic pusta balon

    SAZNAJEMO Uvode se kovid propusnice u Srbiji! Evo PRVIH DETALJA

    Na današnjoj sednici Kriznog štaba odlučeno je da se u Srbiji uvedu kovid propusnice. Prema saznanjima Blica uredba o uvođenju kovid sertifikata trebalo bi da bude usvojena na sutrašnjoj sednici Vlade.

    Krizni štab odlučio da propusnice neće biti potrebne za apoteke i prodavnice.

    Međutim, prema saznanjima "Blica", još nema pouzdanih informacija za koje će uslužne delatnosti važiti kovid propusnice, ali izvesno je da će se koristiti za noćne klubove i barove.

    Uskoro opširnije...


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:04 pm

    Tonemo sve dublje u kovid tiraniju...
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:10 pm

    meni neće biti potrebna kovid propusnica

    u svakom slučaju ne idem na takva mesta
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:11 pm

    ja vala idem...razvio sam naviku da povremeno popijem koktel svetske klase. Beograd je jedan od retkih gradova gde to možeš uraditi za manje od 10 evra, samo treba znati gde.


    Last edited by Cousin Billy on Wed Oct 20, 2021 12:11 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Oct 20, 2021 12:11 pm

    Sinoc na Dnevniku je isto bila atmosfera kao da ce da uvedu. Ali cemu sluze ova odlaganja , iscekivanja, zakazivanja Keiznog staba za dva dana kasnije. Vec se zna da medicinari hoce propusnice, prihvatite samo, pa se dogovorite oko nacina sprovodjenja. Kao da postoji stvarno ikakva nedoumica, kao da neki ljudi tamo stvarno nesto odlucuju. Bice kako kaze gazda, to mozete i
    odmah da nam saopstite.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:12 pm

    Erős Pista wrote:Sinoc na Dnevniku je isto bila atmosfera kao da ce da uvedu. Ali cemu sluze ova odlaganja , iscekivanja, zakazivanja Keiznog staba za dva dana kasnije. Vec se zna da medicinari hoce propusnice, prihvatite samo, pa se dogovorite oko nacina sprovodjenja. Kao da postoji stvarno ikakva nedoumica, kao da neki ljudi tamo stvarno nesto odlucuju. Bice kako kaze gazda, to mozete iim odmah da nam saopstite.

    U svim svojim razmišljanjima oni se sada vode prioritetom da ne dobiju prostrelnu ranu u predelu baze lobanje.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Oct 20, 2021 12:15 pm

    Ma znam, ali ako vec uvode, mogli su to i sinoc da nam kazu. Ili ce sad da se pojavi Brnaby da uzdise, kako je bila protiv propusnica ali su je Kon i ekipa nadglasali...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:17 pm

    Nekako sam uveren da se o takvim stvarima vode pregovori bukvalno do poslednje sekunde, pošto o tome odlučuju i gazda, i "ljudi" sa nadimcima kao što su Muki, Puki, Robija i Ludak.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Wed Oct 20, 2021 12:19 pm

    Ma ovo je pustanje balona. Verujem da se vec ispituju reakcije


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Wed Oct 20, 2021 12:21 pm

    Za Mukija, Pukija i Ludaka ne bi pustali vest na Blicu

    Sto se tice Robije on sad verovatno bira pojacanja od ovih sto otpadnu u NBA, ne verujem da razmislja o publici


    Last edited by ficfiric on Wed Oct 20, 2021 12:22 pm; edited 1 time in total


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:22 pm

    Virus - Page 35 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:25 pm

    Uložio bih do 500 dinara na "BLIC SAZNAJE: IPAK BEZ KOVID PROPUSNICA"
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Oct 20, 2021 12:26 pm

    Cousin Billy wrote:Nekako sam uveren da se o takvim stvarima vode pregovori bukvalno do poslednje sekunde, pošto o tome odlučuju i gazda, i "ljudi" sa nadimcima kao što su Muki, Puki, Robija i Ludak.

    ficfiric wrote:Za Mukija, Pukija i Ludaka ne bi pustali vest na Blicu

    Sto se tice Robije on sad verovatno bira pojacanja od ovih sto otpadnu u NBA, ne verujem da razmislja o publici

    Virus - Page 35 3579118792 Virus - Page 35 3579118792 Virus - Page 35 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:30 pm

    lololo

    Sputnjik prenosi da će se primenjivati samo posle 22 sata, odnosno do 22 časa će sve funcionisati kao do sada, a posle će za klubove, restorane, svadbe i žurke biti obavezne kovid propusnice. O ovom predlogu će sutra odlučivati Vlada Srbije. Uskoro opširnije...

    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Oct 20, 2021 12:31 pm

    E, a sad spektakl. Gledam jednim okom vesti na RTSu, ocekijem ovu vest o propusnicama, a umesto toga - Boris Kamenov, poznati nishki imunolog, prica o imunitetu, i kaze - ako nel uzimate 10000 jedinica citamina D i ako vam prirodni imunitet nije dobar, onda vakcina nece da se primi, a rizikujete i nuspojave...

    Moja keva je bila kod njega pre par nedelja zbog nekih aleegija i on ju je prvo ispitivao pomocu "kvantne medicine", a posle joj je ekao da ne prima trecu dozu i da nije trebalo da prima ni prve dve. Ne nosi masku, ne veruje u koronu. Hvala bobu, keva ga nije poslusala.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:32 pm

    ovo ce u beogradu proci kao ulazak u autobuse
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Wed Oct 20, 2021 12:33 pm

    Cousin Billy wrote:lololo

    Sputnjik prenosi da će se primenjivati samo posle 22 sata, odnosno do 22 časa će sve funcionisati kao do sada, a posle će za klubove, restorane, svadbe i žurke biti obavezne kovid propusnice. O ovom predlogu će sutra odlučivati Vlada Srbije. Uskoro opširnije...


    Virus - Page 35 286371741

    U 22h krece kontrola medju gostima? Virus - Page 35 286371741

    Virus - Page 35 0c20721a496051b877f9d07c8c9255444d5d2be5_full


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Oct 20, 2021 12:34 pm

    do 22 časa će sve funcionisati kao do sada Virus - Page 35 1336943286


    Last edited by rumbeando on Wed Oct 20, 2021 12:35 pm; edited 1 time in total
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed Oct 20, 2021 12:34 pm

    ...
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Oct 20, 2021 12:34 pm

    Sprdnja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed Oct 20, 2021 12:36 pm

    :klasične fraze septička jama govno smeće prolivčina pećina nakazna naseobina:
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed Oct 20, 2021 12:39 pm

    Virus - Page 35 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Wed Oct 20, 2021 12:42 pm

    Sad ce Ana da kaze kako su doneli mere ali ih gradjani ne sprovode


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Wed Oct 20, 2021 12:45 pm

    Ana Brnabić: Vidim da imate već sve informacije. Neko iz Kriznog štaba javlja medijima, to vidim kao svojevrsni problem. Epidemiološka situacija je i dalje katastrofalna. Naložili smo još prošle nedelje svim inspekcijama da rade na kontroli postojećih mera. Ako treba – i nuklerana inspekcija nek se uključi! Samo da vidimo da se poštuju postojeće mere. Tu mislim i na nas. juros sam bila na konferenciji na kojoj 40 posto nije nosilo maske.

    Broj izvršenih inspekcijskih nadzora veći je za 10 odsto, a broj naloga za 220 posto. Najviše se kontrolišu tržni centri, prodavnice i naravno javni prevoz. Kažnjavaju se pravna lica, kovid-redari, kontrole idu i popodne i prepodne. Nažalost, i dalje se ne poštuju mere svuda. I to je veliki problem i uzrok zašto imamo ovakvu situaciju, pored toga što nam je vakcinacija veoma loša. Imamo 54,6 odsto koji su primili jednu dozu, 52,5 odsto revakcinisanih, a treću dozu je primilo 15 odsto od punoletne populacije. Procenti su niži ako gledate i one starije od 12 godina. Danas imamo i smrtni slučaj dečaka od 16 godina…

    Apel: vakcinacija, vakcinacija, vakcinacija…

    Od subote u 22 sata uvodimo kovid propusnice za sve ugostiteljske objekte u zatvorenom prostoru. Redari mogu da traže uz kovid propusnicu ličnu kartu ili pasoš, koji je zvaničan lični dokument, ali za to vlada mora da donese uredbu. To će Vlada uraditi sutra na sednici. Kontrolisaće komunalna milicija i sve inspkcije – zdravsvena, sanitarna, komunalna, sve inspekcije.

    Kovid propusnice nisu samo vakcine.

    Šta je kovid propusnica?

    To predstavlja potvrda druge, odnosno treće doze vakcine, ne starija od 210 dana;

    Ukoliko ste primili drugu dozu, a posle 7 meseci niste treću – nije vam validan sertifikat;

    Negativan PCR test, ne stariji od 72 sata; Nakon 72 sata – morate opet;

    Negativan antigenski test – s tim što je on validan samo 48 sati;

    Ukoliko ste preležali kovid, u prethodnih 7 meseci, 210 dana – nakon toga smatramo da nije bezbedno;

    Za strance – validan EU kovid sertifikat ili druge zemlje sa kojima Srbija ima ugovor o priznavanju;

    Podsećamo, na današnjoj sednici Kriznog štaba odlučeno je da se u Srbiji uvedu kovid propusnice. Prema saznanjima Blica uredba o uvođenju kovid sertifikata trebalo bi da bude usvojena na sutrašnjoj sednici Vlade, potvrđeno je za Nova.rs.

    https://nova.rs/vesti/drustvo/uzivo-brnabic-od-subote-kovid-propusnice/


    _____


    Uprava napolje!

    Virus - Page 35 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:12 am