Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    Ferenc Puskás

    Posts : 11728
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Ferenc Puskás Wed Aug 14, 2024 12:28 pm

    Gleđe češkog litija studija izvodljivosti trebala biti gotova do ove godine, nije još. Općina u blizini nalazišta, u kojoj je trebalo izlučivati litij iz rude, se izborila za premještanje lokacije. U posljednjih godinu dana se u javnosti nakupilo dosta otrježnjujućih informacija u pogledu isplativosti i ekoloških rizika. Dobar text od jesenas:
    Pohádky o lithiu: Na biliony zapomeňte, hrozí vysoké náklady, nižší výnosy a naštvané obce
    Bajke o litiju, na bilione zaboravite, prijete visoki troškovi, niži profit i bijesne općine


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by hk1 Wed Aug 14, 2024 12:59 pm

    Erős Pista wrote:Vucicev sukob s vladom. Napisati ovo i ne umreti od smeha.
    u tom sukobu, svi clanovi vlade bi bili na strani vucica
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 14, 2024 2:33 pm

    Ferenc Puskás wrote:Gleđe češkog litija studija izvodljivosti trebala biti gotova do ove godine, nije još. Općina u blizini nalazišta, u kojoj je trebalo izlučivati litij iz rude, se izborila za premještanje lokacije. U posljednjih godinu dana se u javnosti nakupilo dosta otrježnjujućih informacija u pogledu isplativosti i ekoloških rizika. Dobar text od jesenas:
    Pohádky o lithiu: Na biliony zapomeňte, hrozí vysoké náklady, nižší výnosy a naštvané obce
    Bajke o litiju, na bilione zaboravite, prijete visoki troškovi, niži profit i bijesne općine

    Sve i da su bilioni/milijarde - retko ko bi to u Srbiji video nesto od toga. A nisu. I sa 3% rudne rente to je minimalna cifra u odnosu na stetu. Sa 3% rudne rente je drzava sama od sebe napravila koloniju jos kad je to uvela.
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Wed Aug 14, 2024 4:36 pm

    Zašto bi bilo ko u Srbiji trebalo da vidi nešto od toga? Ili da se kaže to ovako. Tzv građani Srbije će od tog litijuma dobiti isto onoliko koliko su dobili "građani Teksasa" od naftnih bušotina, ako nisu bile na njihovom zemljištu. To jest po jednu šećernu lušu, da je sisaju.

    Eto, to je taj komunizam koji treba izbrisati "sa tih prostora", i zato je ultimativni cilj preumiti Srbe. Ako zbog toga treba silom otvarati rudnike, pomoću pendreka, i uništiti X km2 šuma, to je OK. I tako šume neće biti stvarno uništene, jer će se po prestanku eksploatacije priroda obnoviti kad tad. Pa i da se ne obnovi, to je nebitno, a ono što je bitno je da se Srbi oduče od komunizma i infantilnog opiranja svemu postojećem
    Thomas Sankara

    Posts : 262
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Thomas Sankara Wed Aug 14, 2024 5:00 pm

    Unistavaju nas cetnicki komunisti
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 14, 2024 5:05 pm

    Nacionalni socijalisti.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Wed Aug 14, 2024 5:34 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Nacionalni socijalisti.

    Ко ли је њих национализовао, тск зарез тск.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Wed Aug 14, 2024 5:42 pm

    Milenko Puzigaca wrote:Zašto bi bilo ko u Srbiji trebalo da vidi nešto od toga? Ili da se kaže to ovako. Tzv građani Srbije će od tog litijuma dobiti isto onoliko koliko su dobili "građani Teksasa" od naftnih bušotina, ako nisu bile na njihovom zemljištu. To jest po jednu šećernu lušu, da je sisaju.

    Eto, to je taj komunizam koji treba izbrisati "sa tih prostora", i zato je ultimativni cilj preumiti Srbe. Ako zbog toga treba silom otvarati rudnike, pomoću pendreka, i uništiti X km2 šuma, to je OK. I tako šume neće biti stvarno uništene, jer će se po prestanku eksploatacije priroda obnoviti kad tad. Pa i da se ne obnovi, to je nebitno, a ono što je bitno je da se Srbi oduče od komunizma i infantilnog opiranja svemu postojećem

    Evo, preumili su ih



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 14, 2024 6:47 pm

    Lol
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by plachkica Wed Aug 14, 2024 6:47 pm

    na rts-u ide prenos iz malog zvornika, hvala drugu predsedniku
    spektakl
    jebaće nas ružno
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Wed Aug 14, 2024 6:49 pm

    Хм, сто трупа, колико је то војника?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Wed Aug 14, 2024 9:18 pm



    Dr Sanja Sakan, hemičarka, jedna od koautora one studije objavljene u Science Reports o uticaju dosadašnjih istraživanja litijuma u Jadru na stanje vodotokova. Inače je iz tih krajeva.
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by plachkica Wed Aug 14, 2024 9:40 pm

    ona je bila super, a posle par minuta je mikrofon uzeo njen muž i onda je bilo jako mučno
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 14, 2024 10:19 pm

    Ja tek sad vidim da je RTS ovo uzivo prenosio. Jbt, ovo je jezivo, kakvo ponizavanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Wed Aug 14, 2024 10:27 pm

    Ponudio je naučnoj savetnici Sanji Sakan, koja mu je iznela niz kritika na eksploataciju litijuma, da bude na čelu nekog od državnih timova za pitanja u vezi tog minerala. Sakan, koja radi u Centru izuzetnih vrednosti za hemiju i inženjering životne sredine pri Institutu za hemiju, tehnologiju i metalurgiju je dodala da je govorila na protestu zbog najave rudarenja litijuma.

    Vučić je uzvratio da je lepo što je govorila na protestu, ali da je njena dužnost da učestvuje u radu države.

    „Spremni smo da vas stavimo na čelo nekog ekspertskog tima, baš tog koji će da se bavi kontaminacijom zemljišta, gde ste dali značajan doprinos svojim naučnim radom, i nećete da budete preglasani nijednog trenutka“, kazao je on.

    Dodao je da više veruje njoj, nego ljudima iz kompanije Rio Tinta, te da će ih zajedno ispitivati, proveravati i „naterati da se preznojavaju“.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 14, 2024 10:31 pm

    Citam ponovo sta je pisao Janko. Kakva jadno botovsko smrdjenje, ono je neverovatno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Wed Aug 14, 2024 10:33 pm

    Erős Pista wrote:Ja tek sad vidim da je RTS ovo uzivo prenosio. Jbt, ovo je jezivo, kakvo ponizavanje.

    Video sam samo slike ali me podseca na ono deljenje krava i traktora na Kosovu posle ubistva Olivera Ivanovica


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 14, 2024 10:35 pm

    To. A bese i ono u Nedeljicama kad je prvi put buknulo oko litijuma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by konjski nil Wed Aug 14, 2024 10:39 pm

    serbet populli me budalla ne planet Rio Tinto - Page 24 2304934895


    _____
    Rio Tinto - Page 24 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Rio Tinto - Page 24 2692
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Thu Aug 15, 2024 8:05 am

    Del Cap wrote:
    Ponudio je naučnoj savetnici Sanji Sakan, koja mu je iznela niz kritika na eksploataciju litijuma, da bude na čelu nekog od državnih timova za pitanja u vezi tog minerala. Sakan, koja radi u Centru izuzetnih vrednosti za hemiju i inženjering životne sredine pri Institutu za hemiju, tehnologiju i metalurgiju je dodala da je govorila na protestu zbog najave rudarenja litijuma.

    Vučić je uzvratio da je lepo što je govorila na protestu, ali da je njena dužnost da učestvuje u radu države.
    Vidiš ti kako je istinita ona "ljudi planiraju, a bog (u koga ne verujem) se smeje". Od kad je počelo ovo dranje the naroda protiv svega, tamo u periodu od 1987 - 1989, sve vreme sam očekivao da se pojavi neko ko će kad smeni prvo miloševića (onda i druge anticivilizacijske bolesnike) krenuti da to mamuza. Kao u Singapuru. Nema demonstracija, i šlus. Pljujete žvake po ulici pa to mora da se čisti ručno = nema za takve žvaka. I šta im fali? Za 30, 40 godina od rupe bez ičega ali sa verskim terorizmom, postali su sam vrh čovečanstva. Univerzum je izgleda uredio tu to mamuza Vučić.

    Što se citiranog tiče, u pravu je Vučić. Nekad su komunisti ovako... sankcionisali, drugove članove koji se bave praktikovanjem religije, i bili su u pravu. Ili ćeš biti komunista, ili ćeš biti vernik, pa izaberi. Jedno isključuje drugo. Isto i sad važi. Ako si budžetski korisnik, ne treba da ujedaš ruku koja te hrani, inače ćao. Pa idi u mrski ralni privatni sektor. Tamo garantovano jedva čekaju razne mislioce da dižu bune i revolucije protiv zlih nadnacionalnih korporacija.

    Eto, verovatno u zlom Rio Tintu stalno traže kvalitetne hemičare, samo što od njih očekuju rezultate, a ne da mrsomude i drombuljaju po ceo dan. Kome se to ne sviđa, ima državnu sisu, ali ako dok istu sisa mrsomudi, ćao. To bi objektivnop bilo OK, zar ne?

    Ovi koji bi da mrsomude dok troše tuđe pare neka beru mušmule ako hoće da jedu. Važi i za ostale naučnike, naročito one iz raznih "instituta" kojima su puna usta Kosova. Mada o litijumu koliko vidim ćute, to što jeste, jeste. Eto, oni su naučili. Znaju odakle im hlebac dolazi, i ne ujedaju ruku koja ih hrani.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Thu Aug 15, 2024 8:17 am

    Hrvati hoce da zabrane Srbima da kopaju litijum

    Rio Tinto - Page 24 GU9wV9EW4AIuyv9?format=jpg&name=large

    U pravu je bio Telegraf

    Rio Tinto - Page 24 676990_01-page-0001_iff


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Uncle Baby Billy Thu Aug 15, 2024 10:35 am

    a Buden ih zato tovari kao saveznike Rio Tinta Rio Tinto - Page 24 2304934895


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Thu Aug 15, 2024 10:37 am

    Dekan Rudarsko-geološkog fakulteta Biljana Abolmasov za NIN: Eksploatacija jadarita da, ali pod strogom kontrolom

    https://www.nin.rs/politika/vesti/55041/eksploatacija-jadarita-da-ali-pod-strogom-kontrolom
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Uncle Baby Billy Thu Aug 15, 2024 11:08 am

    Veliki problem ovde je licemerje. Mi ne želimo da rudnik litijuma bude u Srbiji, želimo da bude u Africi. I onda ćemo koristiti po dva mobilna telefona, po dva laptopa, voziti kola na litijum-jonske baterije, ali ne želimo da se to iskopava kod nas, nego negde tamo.
    Ja se slažem da, ako tako odlučimo, nemamo rudnik litijuma. Nemam problem s tim. Ali, molim vas, svi koji se na ovaj način bave ekologijom i zaštitom životne sredine, za početak bi trebalo da se odreknu mobilnih i nekih drugih stvari koje su prednosti savremene civilizacije. Pod dva, ljudi bi mogli i da se edukuju, pa da ne bacaju, recimo, plastiku i svakakvo đubre, koje nije biorazgradivo, po potocima i rekama. Pa pogledajte divlje deponije na svakom ćošku.
    lol


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Thu Aug 15, 2024 11:23 am

    Nek vam se skroz usere u život

    Rio Tinto - Page 24 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 4:00 am