Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Tue Aug 27, 2024 8:59 pm

    I kakve to veze ima jedno sa drugim? Jesu li kamioni za vodu lokalnog komunalnog preduzeća vatrogasna vozila? Jesu li radnici tog komunalnog preduzeća vatrogasci pa da rizikuju gaseći šumski požar? Je li kompanija Dundee zapalila šumu?

    Te šume gore zato što tzv Srbi nisu do sada preumljeni (ili marginalizovani oni koji to rade, a tamo gde se to radi svi znaju koji su to) pa i dalje pale srtnjiku. A nisu preumljeni zato što svi oko njih gaze kao po jajima, nemoj da se znaš jadni Srbi uznemire ako silom budu naterani da konačnoi prihvate stvarni svet (ili neka se odjave sa njega). To je sve. Neka gore.
    x>0

    Posts : 81
    Join date : 2024-08-15

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by x>0 Tue Aug 27, 2024 9:32 pm

    https://n1info.rs/vesti/pijaca-voda-homolje-dandi-zlato-zagubica/


    _____

    Vidi ga, mali ker! Dođi, ker, mali ker!
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Tue Aug 27, 2024 10:02 pm

    Da li se sećate šta je onomad u Hagu Miloševiću rekao sudija Mej? "Gospodine Miloševiću, vi ste imali svoje vreme, i ono je sada isteklo". Mislio je na podlipaševo izlaganje, ali važi i generalno za sve, zato i jeste bezvremeno i veličanstveno. O čemu govorim? Na sve to je trebalo misliti 1989/90. Tad je pućanstvo umesto puta koji vodi do prvog sveta, izabralo put koji vodi do evropske Somalije. Sad ima da hasa posledice svog izbora, i to je sve. U stvari se svemu tome treba radovati, jer je konacno počelo preumljavanje Srba, koji na kraju tog procesa ima da rmbaju, plaćaju rate kredita i račune NA VREME, i da ćute, kao svi normalni. I da viču "smrt samoupravljanju, jebo nas onaj ko nas je bio navukao na to stanje".
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Tue Aug 27, 2024 10:59 pm

    fwiw
    Russia likely mastermind behind environmental protests in Serbia - think tank (ukrinform.net)

    tekst je bljav i dosta nabada, no eto.
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Tue Aug 27, 2024 11:07 pm

    Milenko Puzigaca wrote:Da li se sećate šta je onomad u Hagu Miloševiću rekao sudija Mej? "Gospodine Miloševiću, vi ste imali svoje vreme, i ono je sada isteklo".

    Brate Gunthere, i kapitalizmu ide vreme Rio Tinto - Page 31 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 27, 2024 11:18 pm

    Del Cap wrote:fwiw
    Russia likely mastermind behind environmental protests in Serbia - think tank (ukrinform.net)

    tekst je bljav i dosta nabada, no eto.

    Ne znam...ovde ima i materijalnih netacnosti.
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Tue Aug 27, 2024 11:35 pm

    Da, nabadanje i cherry-picking.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by MNE Tue Aug 27, 2024 11:50 pm

    Informer: Rusija plaća Soroša da organizuje proteste
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Wed Aug 28, 2024 12:13 am

    Tekst pogađa - ali slučajno i bez analize - da su proruske grupe ovde gotovo listom protiv rudarenja litijuma.

    Enivej, dodatak:

    Не знам који су стварни мотиви Александра Вучића да Србију гура у један пројекат који нема ни зрно економског оправдања, али видим да он то чини на начин који га коначно раскринкава као непријатеља земље и нације | Преносимо (nspm.rs)

    ...
    Нисам никада био Вучићев мрзитељ. Врло дуго (можда и предуго) допуштао сам барем могућност да су неки његови потези – по питању Косова и Метохије пре свега – плод погрешне процене и самоуверене површности својствене његовој личности, пре неголи резултат смишљене зле намере. Нисам га сматрао неким успешним политичарем, а камоли државником, наравно. Увек ми је била иритантна његова кич мелодрама пред камерама, као и његова театрална обраћања нацији. Ипак сам дуго допуштао могућност да је слабић као човек и доказано слаб лидер, али да није исконски злокобан и лош лик.

    Литијум ме је преломио. Његова хистерична задртост – свађалачка, понижавајућа за сваког иоле рационалног човека – необјашњива је и неопростива. Не знам који су стварни мотиви Александра Вучића да Србију гура у један пројекат који нема ни зрно економског оправдања за катастрофалне последице које носи, али видим да он то чини на начин који га коначно раскринкава као непријатеља земље и нације на чијем је челу.
    ...

    atak sa drugarske strane, verovatno iskren  Rio Tinto - Page 31 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 28, 2024 12:18 am

    Potpuno ludilo koga je svd ova tema ujedinila.

    Pa tolko od Cirilice za Serza...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 28, 2024 12:36 am

    Pa ujedinila je jer jbg ako ne mogu da disem, jedem i pijem bez (teskog) trovanja, onda pitanja rusije, kosova, eu i nato malo padaju u drugi plan...
    Thomas Sankara

    Posts : 262
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Thomas Sankara Wed Aug 28, 2024 1:52 am

    Milenko Puzigaca wrote:Da li se sećate šta je onomad u Hagu Miloševiću rekao sudija Mej? "Gospodine Miloševiću, vi ste imali svoje vreme, i ono je sada isteklo". Mislio je na podlipaševo izlaganje, ali važi i generalno za sve, zato i jeste bezvremeno i veličanstveno. O čemu govorim? Na sve to je trebalo misliti 1989/90. Tad je pućanstvo umesto puta koji vodi do prvog sveta, izabralo put koji vodi do evropske Somalije. Sad ima da hasa posledice svog izbora, i to je sve.

    sa ovim se slazem apsolutno..
    avatar

    Posts : 18961
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Wed Aug 28, 2024 5:50 am

    Del Cap wrote:Tekst pogađa - ali slučajno i bez analize - da su proruske grupe ovde gotovo listom protiv rudarenja litijuma.

    Enivej, dodatak:

    Не знам који су стварни мотиви Александра Вучића да Србију гура у један пројекат који нема ни зрно економског оправдања, али видим да он то чини на начин који га коначно раскринкава као непријатеља земље и нације | Преносимо (nspm.rs)

    ...
    Нисам никада био Вучићев мрзитељ. Врло дуго (можда и предуго) допуштао сам барем могућност да су неки његови потези – по питању Косова и Метохије пре свега – плод погрешне процене и самоуверене површности својствене његовој личности, пре неголи резултат смишљене зле намере. Нисам га сматрао неким успешним политичарем, а камоли државником, наравно. Увек ми је била иритантна његова кич мелодрама пред камерама, као и његова театрална обраћања нацији. Ипак сам дуго допуштао могућност да је слабић као човек и доказано слаб лидер, али да није исконски злокобан и лош лик.

    Литијум ме је преломио. Његова хистерична задртост – свађалачка, понижавајућа за сваког иоле рационалног човека – необјашњива је и неопростива. Не знам који су стварни мотиви Александра Вучића да Србију гура у један пројекат који нема ни зрно економског оправдања за катастрофалне последице које носи, али видим да он то чини на начин који га коначно раскринкава као непријатеља земље и нације на чијем је челу.
    ...

    atak sa drugarske strane, verovatno iskren  Rio Tinto - Page 31 3579118792
    Ovi džukci kojima je zapravo malo love, "da ima grudva ekonomskog opravdanja" pišanje i sranje u bunar bi bilo košer, su mi najgrđi.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 28, 2024 8:11 am

    Thomas Sankara wrote:
    Milenko Puzigaca wrote:Da li se sećate šta je onomad u Hagu Miloševiću rekao sudija Mej? "Gospodine Miloševiću, vi ste imali svoje vreme, i ono je sada isteklo". Mislio je na podlipaševo izlaganje, ali važi i generalno za sve, zato i jeste bezvremeno i veličanstveno. O čemu govorim? Na sve to je trebalo misliti 1989/90. Tad je pućanstvo umesto puta koji vodi do prvog sveta, izabralo put koji vodi do evropske Somalije. Sad ima da hasa posledice svog izbora, i to je sve.

    sa ovim se slazem apsolutno..
    Negde devesestih je jedan naš poznati književnik pisao kako će Srbija izgledati 2030 godine, napisao je da će zvanična valuta biti Afro, jer je Srbija konačno ostvarila svoj san da bude deo Afričke unije.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 28, 2024 8:38 am

    Simbolično, kao zvaničnu valutu bi trebalo da uvedemo "cigle". Odgovara na više nivoa.
    avatar

    Posts : 18961
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Wed Aug 28, 2024 11:35 am

    Brik.
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 28, 2024 11:38 am

    Rio Tinto - Page 31 3579118792 Rio Tinto - Page 31 3579118792 Rio Tinto - Page 31 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41156
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Wed Aug 28, 2024 11:46 am

    Берза би изгледала занимљиво, како нам стоји продавање цигле, у циглама?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    avatar

    Posts : 18961
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Wed Aug 28, 2024 11:49 am

    Evo i himna, za Puzigaću, antisamoupravna
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Wed Aug 28, 2024 1:26 pm

    Kad se već prenosi iznad onaj nesrećnik i negator genocida, onda treba dodati i jednog koji se preumio - Abu Ćirjaka (doduše, i dalje je zauman u vezi "autošovinista") :

    Ja se trudim da ne govorim o litijumu, zato što, naravno, mislim da bi razgovor, po meni, trebalo da se vodi kako vaditi litijum, a ne da li – ali se razgovor tako ne vodi. Takve velike investicije su razvojni zamajci bili u mnogim državama. Nekima su, najbolji primer je Indija, doneli ogromne katastrofe – ne mislim da je takva ovde moguća, ali praktično je nemoguće govoriti o litijumu sem negativno, jer odmah ispadate plaćenik... Takve investicije su razvojni zamajci kakvi ja mislim da su potrebni Srbiji, ali, naravno, ogroman broj ljudi misli da nisu. Potpuno je u redu da Srbija ponovo postane šumadija – zemlja za vukove, medvede, Ćutu... Najosnovnije ljudsko i društveno i kolektivno pravo je da sami sebi odsečemo ku*ac, bilo kao pojedinci, bilo kao društva. Ako želite, a to je naša kulturalna sklonost - nikakav rizik, je li, nas rizik izluđuje, a ovo nosi neki rizik. Ovi što hoće da od Srbije naprave šumadiju ( mislim bukvalno šumadiju), ono što je verovatno i koren njenog imena, u stvari, vi njima ako želite zlo, morate da im želite sve najbolje, jer jedini način da razumeju koliki su volovi je da sruše Vučića, a ne samo da se prestane sa iskopavanjem Jadra, što je jedna odluka čije će negativne posledice biti na duge staze. Naravno, niko ne može da vam garantuje da neće stvarno biti neke nesreće. Imate Junion karbajd, to je verovatno najveća takva katastrofa, u Bopalu u Indiji – ovde ne može biti tog tipa baš katastrofa, jer je tamo bila fabrika, ovde rudnik, i mogu da razumem da mi rešimo da Srbija bude živo groblje gde ćemo ili čekati da umremo, ili ćemo gledati kako vukovi i medvedi pišaju po grobovima...

    Inače, ovom prvom nesrećniku i njegovim kompanjonima u stvari smeta što je Vučić prvi posle Tita koji njihove enormne količine peticija, proglasa i objava tretira kako i dolikuje - nabije ih na k...lasifikator, pa ih ubaci u okruglu fasciklu u ćošku. Pre njega su ovi "telektualci" bili umislili da će oni određivati kurs "zemlje" svojim neograničenim količinama peticija, udobno zavaljeni u fotelje raznih instituta, bez ikakve odgovornosti, sa jednom jedinom brigom - da se tu ništa ne promeni, pa da oni izgube državne apanaže, jer šta god bilo, izolacije, sankcije, ratovi, zemljotresi, vulkani, ovo, ono, the narod će i dalje plaćati porez, i za njih će biti. A ako se tu unormali, pa sve mora da bude finansijski isplativo, kako je normalno, 90% takvih bi bili iscakani nogom na ulicu, da jedu iz kontejnera ono što ostane kad kučići uzmu bolje komade. Ranije im je to prolazilo, njihove "peticije" su uvažavane, a Vučić - prc! I to je njihov jedini problem i sa rudarstvom i sa Vučićem i sa svime. Ako, ako, samo tako. Gazi zlo.

    BTW, mogla bi da se ubaci nova nada, i novi srpski poslitički misliOc - Severina, jer i nju prenose na nspm. To će neko drugi.
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 28, 2024 1:29 pm

    Shooki, Cira, Puzigaca



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Wed Aug 28, 2024 2:10 pm

    Erős Pista wrote:Shooki, Cira, Puzigaca

    Rio Tinto - Page 31 GWENkx3WwAATRX6?format=jpg&name=medium


    _____
    ????
    Hans

    Posts : 101
    Join date : 2024-06-24

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Hans Wed Aug 28, 2024 2:34 pm

    Puzigaća podseća na KUD Genijalci.
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Wed Aug 28, 2024 2:52 pm

    Meni isti Ginter, samo fale selfiji sa zastavama


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 41156
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Wed Aug 28, 2024 2:53 pm

    Или је било кудумаглуСимовицу? Слабо памтим...


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.

    Rio Tinto - Page 31 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 6:26 pm