Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Летећи Полип Sun Sep 15, 2024 2:26 am

    Prvi put cujem da postoji predmet beseda i retorika.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Sun Sep 15, 2024 8:51 am

    +1
    Никад чуо за такав предмет или део предмета.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sun Sep 15, 2024 9:18 am

    Чуо ја ал' у тамоу. Да није нека американизована средња по експерименталном програму?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ♏

    Posts : 4786
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ♏ Sun Sep 15, 2024 9:19 am

    Filološka je imala retoriku, možda su uveli i elsewhere, kao što matematička ima spillover po kojekuda.
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sun Sep 15, 2024 9:31 am

    Сетио сам се Амера јер су баш имали да, као вежбу, одрже говор у корист нечег са чим се не слажу. Ал' по правилу је било упарено са другим ђаком који би држао говор против тога.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Sep 15, 2024 10:37 am

    Roditelji bi trebalo da obuzdavaju đačke izlive nekoherentnih strasti a ne da ih podstiču. Direktor ne bi trebalo da javno linčuje nastavnika. Ovo je sve strašno glupo.

    Nastavnik je, nadam se, naučio lekciju o granicama prihvatljivog ponašanja u malom gradu u Srbiji. Prosto - nije vredno truda i rizika.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sun Sep 15, 2024 12:19 pm

    Bas tako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nim Chimpsky Sun Sep 15, 2024 12:31 pm

    One Eyed Bob wrote:Roditelji bi trebalo da obuzdavaju đačke izlive nekoherentnih strasti a ne da ih podstiču
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Sep 15, 2024 12:41 pm

    Rio Tinto - Page 35 3579118792

    Nego na PPP piše neko ko kaže da poznaje tog nastavnika. Apsolutno ne sumnjam u neprofesionalnost novinara N1 i Nove, njih tamo uče da se zaleću i hajkaju a ne da istražuju (ili barem ne krše elementarne profesionalne uzuse) i kukala nam majka ako to jednog dana budu režimski mediji.


    Evo upravo sam se čuo sa čovekom pa još neke informacije iz prve ruke imam. Po nastavnom planu je tema trebala da bude neka vezana sa savremeni svet (ili kako je već to definisano). Nisam ga to pitao, ali koliko znam reč je o "specijalnom" odeljenju koje se drži valjda istog programa kao Filološka gimnazija u Beogradu. Velikoj većini učenika tema nije bila nepoznata, zbog aktuelnosti, posebno u lokalnoj sredini, je i odabrana. Pri pisanju im je dozvolio da koriste internet kao ispomoć (imali su dvočas da rad završe). I da, po planu je bilo da naredni dvočas tema bude iz kontra ugla. Na kraju još što se tiče samih vesti, i one koja se prva pojavila na lokalnom portalu, i one od dopisnice N1/Nova.rs, niti jedna od novinarki ga nije kontaktirala za komentar iako ga lično poznaju. Takođe, ja sam sinoć na N1 napisao komentar u kome kažem da su pogrešili prezime direktora i da se ne vidi da su jednoj strani pružili priliku za objašnjenje, taj deo mog komentara su bez problema obrisali.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Sun Sep 15, 2024 5:56 pm

    https://www.politika.rs/scc/clanak/632672/Parun-Lazima-protiv-litijuma


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by One Eyed Bob Sun Sep 15, 2024 5:58 pm

    Poznato je da je Parunu samo nauka na srcu.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    avatar

    Posts : 18959
    Join date : 2014-12-12

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by beatakeshi Sun Sep 15, 2024 8:41 pm

    Čovek je advertajzer, Ovejšn, može mu se verovati. Rio Tinto - Page 35 2952840586
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Sun Sep 15, 2024 9:17 pm

    паће wrote:Сетио сам се Амера јер су баш имали да, као вежбу, одрже говор у корист нечег са чим се не слажу. Ал' по правилу је било упарено са другим ђаком који би држао говор против тога.
    Jašta, iz vesti se na prvu vidi da je način rada na tom času preslikan iz mrske Amerike, baš to o čemu pišeš. I šta je prvo uradio "narod" - isto kao i uvek. Umesto da sa velikim entuzijazmom radosno dočeka takav čas, za ovu sredinu ekstremno progresivan i neuobičajen, počeo je da se dere protiv svega što dolazi iz civilizacije. Naviklo to ne da uči da misli, nego da nabuba "lekciju", i posle izdeklamuje, i što se njega tiče, to je to. I upravo im zbog toga treba u svakoj ulici otvarati rudnik, dok to ne zavole.
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Sun Sep 15, 2024 11:25 pm

    Надам се да уредно и повучеш воду, да не морамо да те пендречимо за то.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Mon Sep 16, 2024 7:12 am

    To je prevaziđeno. Sad postoje oni japanski klozeti sa WiFi, kojima se upravlja telefonom, i sami ti brišu dupe. Civilizacija, bato!

    One Eyed Bob wrote:Roditelji bi trebalo da obuzdavaju đačke izlive nekoherentnih strasti a ne da ih podstiču. Direktor ne bi trebalo da javno linčuje nastavnika. Ovo je sve strašno glupo.

    Nastavnik je, nadam se, naučio lekciju o granicama prihvatljivog ponašanja u malom gradu u Srbiji. Prosto - nije vredno truda i rizika.

    Tj, kad se boravi pored sitnogmizavačkih palanačkih silovatelja, a tu drugačijih i nema, ni u tzv "gradovima", osim sitan jednocifren procenat? Pored onakvih koji su masovno silovali devojku zato što je pravila senke rukama, ili kakvi su sad skočili da masovno siluju tog profesora, samo zato što je hteo da đake nauči da misle, i da diskutuju objektivno i neutralno, tako što će afirmativno govoriti o temi koja ih možda i ne interesuje, ili su čak lično protiv? Takve treba nazivati adekvatnim terminima, a to je "odvratni palanački silovatelji, čiji je osnovni motiv za sve, pa i za dranja protiv rudarstva, plemensko - seljoberska mržnja prema svemu drugačijem, zavist, i želja da svi budu bednici i ljudske mizerije kao oni što su".

    Takvi u stvari hoće da ponove ono što su uradili tamo 1989/90 - da razjure strane firme koje su tada tu nicale kao pečurke posle kiše, u kojima oni koji rade, poštenim radom i znanjem zarađuju prohode o kojima 99% "Srba" samo sanjaju, i da upropaste živote i narednoj generaciji. Takvi u stvari hoće da razjure "strane kompanije" bez kojih bi ta naredna generacija mogla samo da duva, kao njihovi roditelji što su, zbog istih takvih kao što su ovi žvalavi bukači protiv svega normalnog, jer toj zemlji i takvima ta zanimanja koja te firme traže nikad nisu ni bila potrebna. Naročito zbog toga što da bi se za njih neko obučio, treba odrati guzicu.

    Takvima to ne sme opet da prođe, makar bilo potrebno njihovo zlo i zapenušane njuške sa kojih kape krvava pena suzbijati puškom. Šta fali? Svuda gde su progresivni smenjivali ataviste se dešavalo isto. Čak i u jednim USA, ili još bolji primer - u Japanu, kad je industrijalizovan, bio je građanski rat, kad su nemilosrdno suzbijeni atavisti koji su hteli da vrate vreme nazad. Tako se to radi.

    Znate li kako je nastao film "Ljudska stonoga", onaj holandski horor? Počelo je kao šala kad je neko od ovih koji su pravili film rekao "svim ovim pedofilima treba zašiti usta za šupak oznojenog kamiondžije koji se nije kupao dve nedelje". E, to treba raditi palanačkim silovateljima, od kojih su ovi što su skočili da siluju tog profesora. Princip reciprociteta. Sve ih treba nemilosrdno silovati, dok to ne zavole. Da vide takvi šta je pravo silovanje. Na primer, treba im otvarati rudnike svuda, dok ne počnu radosno da kliču "živeo rudnik, hoćemo još jedan". A ako nisu u nekim Avganistanima, nego u sred civilizacije, gde hoće da naprave nekakvo samoizolovano pusto ostrvo, u kome će divljati i silovati svakoga ko nije bolestan kao oni, zašto da ne, po potrebi i bombardovati, i to onoliko puta koliko je to potrebno da se iz njih istera demon palanačkog silovateljstva. Jer ko ih...
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Mon Sep 16, 2024 7:40 am

    Okej, ovde se necemo saliti sa silovanjem, a narocito necemo nikome zeleti silovanje. Unormali se ili letis.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sox

    Posts : 54
    Join date : 2024-06-10

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sox Mon Sep 16, 2024 5:33 pm

    Mapa vaznih sirovina za privredu EU koja je napravila Evropska komisija. Srbija spada medju najznacajnije oblasti u Evropi sa jos par skupova: Skandinavija, Austrija-Ceska i Spanija-Portugal(ali to je uglavnom litijum)

    Rio Tinto - Page 35 1725968190-Snimak-ekrana-2024-09-10-111557

    Za privredu EU je od litijuma jos vazniji kobalt-nikel.
    Srbija je sa rezervama kobalta mozda jos znacajnija od litijuma.
    Problem je sto su rudnici nikla-kobalta izuzetno opasni po zivotnu sredinu iako se mislim radi vadjenje u Svedskoj i Finskoj.

    The largest lateritic nickel deposit in Europe is at Mokra Gora in Serbia (1 000 million tonnes ore) (Herrington et al., 2016). Although the cobalt grade (0.15% Co) is reported only for a resource of 240 million tonnes of ore, this deposit has a potentially very large cobalt endowment (Apostolikas, 2009)
    https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0169136820311008

    Veliki je problem napravljen u vremenu Jugoslavije jer Srbije nije dovoljno dobro geoloski mapirana. Na istoku Srbije se otkrivaju nova nalazista bakra.
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Јанош Винету Mon Sep 16, 2024 6:57 pm

    Ма не долази у обзир рудник никла на Мокрој Гори, то је злочин. Правити од прелепе зелене планине Норилск.

    Исто као и рудник литијума у Горњим Недељицама. Имају толику Русију, Кину, Аустралију и Америку, афричке земље итд. Нека тргују мало са њима, глобализација и слободна трговина господо, као и сувереност једне земље над сопственом територијом.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    rujofil

    Posts : 616
    Join date : 2016-04-16

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by rujofil Mon Sep 16, 2024 7:13 pm

    Ova nova strategija EU je tako lepo legla politicarima ovde, zivece od rasprodaje resursa narednih 40god, veci deo Mokre Gore je na Kosovu i CG
    Sox

    Posts : 54
    Join date : 2024-06-10

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sox Mon Sep 16, 2024 11:39 pm

    Europäische Gemeinschaft für Kohle und Stahl
    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Tue Sep 17, 2024 9:37 pm

    Nisu samo ove strahote sa mape, nego je i kompanija Dundee našla zlato na još jednom mestu. Horor! Ja sam naravno oduševljen, a protivnici rudarstva naravno znaju da sve to što zastupaju nije normalno. To je u principu izjavio i direktor Rio Tinta - za 150 godina postojanja firme, firma nikad nije naišla na ovakve. Tako nekako ih je opisala svojevremeno i gospođa Olbrajt. Ili onaj iz prethodnog sastava američke ambasade, nije ambasador, koji je novodošlom zameniku rekao "pet godina sam bio među ovim ljudima, i ja njih uopšte ne razumem". U sridu.

    Zato što takve najpreciznije opisuje karikatura od pre... recimo desetak godina, ne sećam se povodom čega i gde je bila objavljena, a ne mogu ni da je nađem sad, i žao mi je što je nisam snimio za arhivu. To je bio crtež planete Zemlje, iz koje štrči daska, kao ono na piratskim brodovima, i na kraju daske stoji Srbin u narodnoj nošnji, sa facom kao na slici ispod (koja je isto adekvatan prikaz tipičnog predstavnika), pokazuje lakat celom svetu, i sprema se da skoči. To!

    Falio je panj sa alatkom na njemu, i satara, da ovaj otfikari alatku u znak protesta što svet ne funkcioniše onako kako on zamišlja. A evo kako funkcioniše. Kad sam gledao seriju Kruna, i u epizodi koja počinje kad Naserovi naoružani banditi zauzimaju firmu koja je upravljala Sueckim kanalom, pomislio sam "ovo nije u redu, i ovo su lopovi", što je posle nekoliko minuta u seriji rekao i tadašnji Britanski premijer - mogu oni zvati ovo kako hoće (nacionalizacija) , u stvari je reč o običnoj krađi. E, to. Ovi ovde imaju sa time iskustva, jer su i oni tako svojevremeno ukrali železnicu.

    Njima treba zbog humanizma pomoći da napreduju i odrastu već jednom, tako što će im se objasniti da žive u zabludama i detinjim iluzijama, i da svet o kome maštaju nikad nije postojao, niti će ikada postojati. Upravo zbog toga je odlična stvar da svi ovi rudnici sa te mape počnu da rade. Da ih izleče od toga, jer moraju i oni konačno da nauče kako svet u stvari fercera. Pa ili će se izlečiti, ili ono drugo, sa te karikature. To su dve opcije koje postoje, i drugih nema. Do sada im je nekako uspevalo da se provlače, a sad je sa time gotovo. Ako im se ne sviđa, samo napred, sa daske. Nikoga neće biti briga. U stvari će većina normalnih koji su sa takvima morali da imaju posla odahnuti.


    Rio Tinto - Page 35 111
    plachkica

    Posts : 16402
    Join date : 2014-11-06

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by plachkica Yesterday at 12:07 am

    ovo može na više tema (mediji; n1; društvo kao takvo, mimo vučića; tupan dana; zlo dana; ali ovde smo već pisali pa neka ovde. suspendovan profesor valjevske gimnazije)

    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Yesterday at 7:10 am

    Eto. Eto. I kojim terminom da se definiše takva odvratnost? Ovo nije kao slučajevi kad prosvetni radnici stavljaju golišave slike na internet pa ih suspenduju, nego je odvratnost par ekselans, retko gde na svetu viđena. Nešto nisam čuo rulju da traži suspendovanje popova koji su zlostavljali decu, ili da se buni kad takvima daju ordenje.

    Ovde (ne na forumu, generalno) se ne shvata da i pored svega što je bilo ovih 40 skoro godina, i dalje postoje ljudi koji se isto kao žrtve one aktivnosti za koju mi je zabranjeno0 da koristim termin, osećaju prljavo uvek kad su prinuđeni da imaju kontakt sa prljavštinom kao što je ta iz vesti, i koji onda moraju da se tuširaju u bezuspešnom pokušaju da se oslobode te prljavštine, koja ih zasipa sa svih strana, svakodnevno.

    Kad sam kod popova, možda su i u tu školu mogli da povedu kakvog popa, koji će okaditi učionicu, kao onomad, kad je direktorka u nekom manjem mestu rekla popu da je neprihvatljivo vršiti verske obrede u školama, pa se pop složio, pokunjio se, i kao kurva pobegao, a onda organizovao nasilničku rulju sastavljenu od "roditelja", pa su silom upali u školu i ipak vršili verske obrede, a onda su "Srbi" direktorku masovno razvlačili po "medijima". Možda i takvima treba dati orden.
       
    BTW, osim USA i Kine, ne postoje druge "suverene zemlje". To svakako nisu i neće biti nekakvi dobrovoljni svetski otpadnici u poslednjih 40 godina, koji žive od toga što im ove dve suverene zemlje dobace, i koji hoće da od teritorije na kojoj sprečavaju civilizacijski razvoj, naprave samoizolovano pusto ostrvo mimo sveta. Neće moći. A ovo kako je prihvatljivo "kopati" u Afrikama i Azijama, nije ni vredno komentara. Naročito jer je čovek u citatu koji sam već iznad preneo tu priču već završio. Nije opravdanje što to briljantni dokaz besmislenosti takvih izjava nije pročitan.

    Da mi je neko pre X decenija rekao da ću na ovim forumima zastupati razne Vučiće i Dačiće, i naročito državu, mislio bih da je ludak. Ispostavilo se da je alternativa čak i takvima i tome gora. Strašno. Ali dobro, takve su okolnosti. Kakva god da je neka zemlja, neće rulja određivati gde će biti recimo rudnici, nego čak i propale zemlje imaju nekakvu državu, koja će se tim stvarima baviti, u skladu sa okolnostima. A okolnosti su da je gotovo sa sakrivanjem u podrumu, jer je Muhamed konačno došao bregu, pa sad ima breg da se integriše u okruženje, i da vraća što je posisao nezarađeno, onime što ima, a to su u slučaju te teritorije sirovine. I šlus.

    Rulja može slobodno da galami. Nikoga nije briga. Uostalom, te navodne (nameštene) ankete o svakojakim glupostima kojima neprekidno mlataraju onakvi kao Đoka Vlah ne znače ništa, čak i da nisu nameštene, jer isto tako može da se napravi anketa sa pitanjem "da li želite da dobijete rak" ili "želite li da postanete milioner" kad bi 100% odgovora bili "ne" i "da", pa šta?

    Rio Tinto - Page 35 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 4:03 am