Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rio Tinto

    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Mon Aug 12, 2024 10:29 pm

    evo ti da se razgalis



    _____


    Uprava napolje!

    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by zvezda je zivot Mon Aug 12, 2024 10:33 pm

    Јанош Винету wrote:+1

    Не пада ми напамет да читам те логореје мозга заосталог у 2002-ој.

    mene iskreno relaksira. mene skoro sve na  internetu nerivra jer se tice sadasnjosti i ovog diskursa u kojem smo zarobljenii sve ko da je napravljeno da me izludjuje. ovo sto ovaj covek pise je toliko nepovratno u nekoj proslosti interneta i ne tice se nas da zaista opusta. ko vremenska kapsula ili kako se to zove. ovako su stvarno ljudi pricali pre 20 godina?


    Last edited by zvezda je zivot on Mon Aug 12, 2024 10:45 pm; edited 1 time in total


    _____
    ova zemlja to je to
    Nim Chimpsky

    Posts : 177
    Join date : 2024-06-04

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nim Chimpsky Mon Aug 12, 2024 10:34 pm

    Na doceku vucicevaca? Nije se desilo u diktaturama se ne protestuje Rio Tinto - Page 23 2304934895
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Mon Aug 12, 2024 10:43 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Јанош Винету wrote:+1

    Не пада ми напамет да читам те логореје мозга заосталог у 2002-ој.

    mene iskreno reklaksira. mene skoro sve na  internetu nerivra jer se tice sadasnjosti i ovog diskursa u kojem smo zaboravljeni i sve ko da je napravljeno da me izludjuje. ovo sto ovaj covek pise je toliko nepovratno u nekoj proslosti interneta i ne tice se nas da zaista opusta. ko vremenska kapsula ili kako se to zove. ovako su stvarno ljudi pricali pre 20 godina?

    Можда, донекле, не сећам се ни ја баш свега, ал' ако је то оно, онда је лудило одврнуто на 11. Мене и данас нервира као да је ново новцато, 1 достигнуће.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Thomas Sankara

    Posts : 262
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Thomas Sankara Tue Aug 13, 2024 2:28 am

    fale samo rastko pocesta i dont_break_the_oath
    Hans

    Posts : 101
    Join date : 2024-06-24

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Hans Tue Aug 13, 2024 9:40 am

    Milenko Puzigaca wrote:

    Naravno da je ovaj u pravu. Sve to treba ispendrečiti, prvo zbog toga što su agresivni i nekulturni. To su isti likovi koji su se okupljali na protestima "Srbija protiv nasilja". Znači, šizofreničari. Kao, oni su protiv nasilja, a onda se siledžijski deru ovo odvratno "marš" i nasilnički prete, ili šta već rade, "nećeš kopati" i slično.

    Sve to polazi iz kuće, i zato tvrdim da je na tom mestu cilj svih ciljeva usmrćivanje srBstva, i za ostvarivanje tog cilja svaka cena je OK (normalni Srbi koje ta bolest ne zanima a zemlja porekla im je samo stavka u pasošu su OK). Sve je to raslo u otvorenom ili prikrivenom palanačkom patrijarhatu, i sad umesto da mu kao normalnom čoveku to odrastanje ogadi nasilnički patrijarhat, ono zato što je slabo i kilavo i palanački uplašeno ako nije u rulji, sad samo ponavalja bolesni nasilnički obrazac ponašanja svojih roditelja i ostalih predaka, koji je još onomad bio zauman.

    Umislilo da neko treba njega da pita o svačemu, pa je ljuto ako ga ignorišu, i onda silom gura (musav) nos svuda. A lepo je rekao filozof Del Boj Troter - ko gura nos u košnicu, ne treba da se iznenadi ako dobije nešto više od nozdrva punih meda. Zato sve to treba onim šmrkovima koje je pominjao taj čiča, pa onda nemilosrdno ispendrečiti. I to onako kao što je pendrečila Margaret Tačer - konjicom, pendrecima od metar. To će na kraju biti dobro za tu bandu koju treba stalno pendrečiti, sve dok se ne civilizuje, pa postane kao npr Česi.

    Evo ispod - u Češkoj se radi na otvaranju još većeg rudnika litijuma, ne većoj površini nego što je to 200 pišljivih hektara, pa se tamo niko ne dere i ne alaliče. To jest bune se malo lokalci u okolnim selima, i njihovi zastupnici u parlamentu za koje to lokalno stanovništvo glasa, što je OK, ali svakako niko ne urla po celoj Češkoj. Niko ne "postavlja balvane" da blokira puteve i pruge, a ljude u Pragu to sa rudnikom čak uopšte i ne interesuje.

    I zato ove ovde treba pendrečiti. BTW, trebalo ih je pendrečiti još kad su se drali o vakcinama. Sad se i deru zato što tada nisu adekvatno tretirani - pendrekom.

    Ovaj post ima ton kao da ga je pisao neko ko još uvek nosi brkove.


    Ima na Kupujem prodajem starih pandurskih uniformi. Pa ko voli, može u tome da se šeta po kući.
    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by konjski nil Tue Aug 13, 2024 2:44 pm

    Drogirana informerka, 2 skojevca i nesreċni Jevđenije, 11.08.2024 Prokop

    inč ukinuta presuda ako već i nisu pušćeni iz laguma Rio Tinto - Page 23 2304934895


    _____
    Rio Tinto - Page 23 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Rio Tinto - Page 23 2692
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Tue Aug 13, 2024 3:44 pm

    Srijeda u podne je rok koji je Savez ekoloških organizacija Srbije dao vlastima da iz zatvora puste trojicu aktivista uhapšenih tokom blokade željezničke stanice, a nakon masovnih protesta u subotu navečer u Beogradu.

    Ako ne budu pušteni u tom roku, SEOS najavljuje nova okupljanja i, kako kažu, radikalnije poteze.

    konjski nil wrote:inč ukinuta presuda ako već i nisu pušćeni iz laguma Rio Tinto - Page 23 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    Milenko Puzigaca

    Posts : 58
    Join date : 2023-10-15

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Milenko Puzigaca Tue Aug 13, 2024 7:23 pm

    zvezda je zivot wrote:
    mene iskreno relaksira. mene skoro sve na  internetu nerivra jer se tice sadasnjosti i ovog diskursa u kojem smo zarobljenii sve ko da je napravljeno da me izludjuje. ovo sto ovaj covek pise je toliko nepovratno u nekoj proslosti interneta i ne tice se nas da zaista opusta. ko vremenska kapsula ili kako se to zove. ovako su stvarno ljudi pricali pre 20 godina?
    Odlično, onda evo još podsećanja, ali je aktuelno kao da je danas pisano. Zato što je to tu društvo u vremenskoj petlji, zaglavljeno u vremenu od pre (1)20 godina. Deo je dužeg teksta, naslov je bio "Čega se Srbi plaše". Tekst još uvek postoji na Scribd, u Gugle grupama itd. Pa kaže.

    -------------

    A onda je Bog pogledao Srbe. Bas nekako u ono vreme, kad su Srbi resili da batale aeromitinge sa zubima. Znate vec: Srbi lete, CNN prenosi akrobacije za debele pare, a babe po belom svetu gledaju i uzivaju. Kokice u krilo, pivo, pa zevaj! Red Homera Simpsona, red letecih Srba. "E, nece vise moci", rekose Srbi, privijajuci obloge na bolna mesta. Tako su Srbi, istorijskog 5. oktobra, odlucili da se vrate zemnom zivotu.

    Novi Srbi, pripravljeni za remont, resili su se, za tili cas, ogromnog broja starih strahova. Kako dosli, tako i otisli. A onda se pojavio jedan novi. Veliki strah, ali konstruktivan. Da neko slucajno ne uradi nesto, a da ih nije pitao. Lepo su Srbi izvadili blokce, podvukli crtu i svecano izjavili: dosad se mozda cutalo i trpelo, ali nema vise. Narod ima da se pita, a narocito radnicka klasa. Jer kako se u Srbima probudio Zapad, tako je zarudeo i Istok. A drug Tito sa oblaka ocinski sapuce:

       -Ne dajte se, drugovi, secate li se kako je bilo...!?

    Srbi, ganuti i raznezeni, odgovaraju:

       - Secamo se, kako se ne bi secali...!"

    Sede Srbi, okupani, presvuceni, ocesljani, sede i cekaju da - da cika bonu. Da neko izade i pita, lepo, ljudski:

       - Treba li, narode moj, para?

    Lepo bi mu i odgovorili:

       - Treba. Sipaj!

    A ovi, nista. Onaj mali, pritego stampariju u Topcideru, onaj drugi, zutokljunac, stis`o kesu. A Ðindic, parce leda umesto srca. Samo ponavlja ko papagaj:

       - Da zaradimo, da zaradimo.

    Srbi skoce na noge lagane. Koji strah, koji bakraci. Kad su onoga slistili (posle samo 13 godina), od ovoga ce da drhte! Prvo u strajk, a onda u lice. Odbruse mu:

       - Da zaradimo, da zaradimo! To smo, bato, znali i bez tebe. Je'l mozes ti nesto bolje da smislis, doktore i filozofe?!

    Nek` se ljuti kol`ko hoce, boli ih uvo. Sto da mu ne kazu. Dosta je bilo. On, medutim, ni da trepne. U oci ih gleda i kaze:

       - Ne mogu.

    Oni, usima da ne veruju:

       - Pa, jesmo li se za to borili!?

    Ovaj nista konkretno ne odgovara. Sta bi? Mrsi opet :da se radi, da se zaradi....

    Srbima, teska guka pada na prazan zeludac, a strah se uvlaci u srce:

       "Jao, majko mila, nije valjda dotle doslo...?"

    -----------

    Dao čika Aca Srbin bonu, uzimao pare ovamo i onamo, the narod napunio dupeta i garaže, i sad je red da se to polako vraća. Kako the narod i the država tu nemaju ništa osim sirovina i svojih dupeta, jasno je sve.

    Nego, niko da se zabavi onim tekstom o rudnku litijuma na kome se uveliko radi u Češkoj. Imanja se otkupljuju, priprema se sve, i očekuje se da se sa eksploatacijom počne u periodu 2026 - 2028. Razlika je što tamo niko ne urla. Malo se lokalni seljani sa lokacije gde će biti rudnik raspituju kod svojih poslanika za koje glasaju i to je to. Naročito to sa rudnikom ne zanima građane Praga, od kojih će rudnik biti udaljen oko 60 km. Kako sad to, majku mu imperijalističku mrsku strano korporacijsku?
    fikret selimbašić

    Posts : 10147
    Join date : 2020-06-19

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by fikret selimbašić Tue Aug 13, 2024 7:27 pm

    Hans wrote:


    Ovaj post ima ton kao da ga je pisao neko ko još uvek nosi brkove.



    Rio Tinto - Page 23 3579118792


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Desmond Bojčinski

    Posts : 121
    Join date : 2016-01-22

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Desmond Bojčinski Tue Aug 13, 2024 9:15 pm

    One Eyed Bob wrote:ako ne damo Nemcima litijum, već će slegnuti ramenima i reći "ach, Serbien nepousdan partner, ja? pa to ja znala od pre".

    +1

    Kad su progutali govno ovaj slegnuli na dizanje u vazduh severnog toka, sležaće i na ovo.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Uncle Baby Billy Tue Aug 13, 2024 9:16 pm



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Uncle Baby Billy Tue Aug 13, 2024 9:18 pm


    Председник Републике Србије Александар Вучић састаће се са амбасадорима земаља Квинте – Сједињених Америчких Држава, Велике Британије, Француске, Италије и Немачке, као и шефом делегације Европске уније, у среду, 14. августа 2024. године, у 10.00 часова, у згради Генералног секретаријата председника Републике (ул. Андрићев венац 1).

    Сниматељима и фоторепортерима биће омогућено снимање почетка састанка, након којег ће медијима бити прослеђено саопштење.

    Молимо све заинтересоване редакције да своје екипе акредитују путем ЛИНКА, најкасније данас до 21.00 часова.

    Такође, молимо да своје екипе упутите на службени улаз 30 минута пре почетка догађаја, ради неопходних припрема.
    https://www.predsednik.rs/pres-centar/najave-obavestenja/najava-za-medije-za-14082024-sastanak-sa-ambasadorima-zemalja-kvinte


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Del Cap Tue Aug 13, 2024 9:56 pm

    Tragikomika

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 13, 2024 9:58 pm

    Lol
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Tue Aug 13, 2024 10:22 pm

    Nije losa ideja, Dragan Solak bi bio dobar predsednik, dokazao se vec u biznisu.


    Spoiler:


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 14, 2024 9:34 am

    http://www.nspm.rs/politicki-zivot/sva-tri-aspekta-projekta-jadar-opasna-su-i-stetna-%E2%80%93-i-rudarski-i-hemijsko-tehnoloski-kao-i-aspekt-odlaganja-otpada.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Aug 14, 2024 9:52 am

    Ma da bre
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Janko Suvar Wed Aug 14, 2024 9:53 am



    _____
    ????
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Wed Aug 14, 2024 10:12 am

    Stampa pise o potresima u vrhu vlasti.

    Blic saznaje da Vucic nema podrsku u vladi

    Po pitanju Rio Tinta Vučić ostao potpuno sam: Čeka sukob s Vladom Srbije oko projekta Jadar

    Dok Informer saznaje da Djukanovic razmislja o ostavci

    Informer saznaje! Đukanović podnosi ostavku na mesto poslanika i na sve funkcije u SNS ako država odustane od litijuma!


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 14, 2024 10:15 am

    Vucicev sukob s vladom. Napisati ovo i ne umreti od smeha.


    Last edited by Erős Pista on Wed Aug 14, 2024 10:47 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by паће Wed Aug 14, 2024 10:30 am

    Па то је нека мера колико је ствар озбиљна. Што озбиљније, то већу будалаштину пусте.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by ficfiric Wed Aug 14, 2024 11:47 am

    Erős Pista wrote:Vucicev sukob s vladom.

    Vucic: Ja mislim da treba podrzati projekat Jadar
    Macura: Nema nista od toga,, a tebi ako se ne svidja, izvoli kandiduj se, pobedi na izborima pa kopaj litijum


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 14, 2024 12:01 pm

    Rio Tinto - Page 23 3579118792 Rio Tinto - Page 23 3579118792 Rio Tinto - Page 23 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Erős Pista Wed Aug 14, 2024 12:02 pm

    Vucevic: Cuo si Tatjanu, tamo su ti vrata!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Rio Tinto - Page 23 Empty Re: Rio Tinto

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 3:43 am