Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Mon Sep 19, 2016 12:19 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Oct 05, 2016 7:18 pm

    http://www.mojnovisad.com/vesti/communiqu-sns-ne-moze-da-se-napise-bez-ns-id11974.html
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Thu Oct 13, 2016 11:00 pm

    Proglasise NS za prestonicu kulture.
    Sad kad ustavni sud ponisti i ovu odluku


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Thu Oct 13, 2016 11:19 pm


    Андреј Фајгељ ‏@fajgelj 3 hFa 3 hores

    Наравно, сви ће прећутати под чијим вођством је највише учињено за кандидатуру Новог Сада за ЕПК. Јер моје име се не изговара.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by plachkica Thu Oct 13, 2016 11:22 pm

    Laže!
    Ja sam rekla da njemu treba da se zahvale i da ga pozovu da producira performanse!
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Oct 20, 2016 4:17 pm

    kakvo izivljavanje vojske raspale i mlacenje mlohavim pisama vec tri dana u ns, nemam reci.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Oct 20, 2016 9:55 pm

    bio sam danas u ns, vidim gomilu nekih ostataka raspale jla, šta će vojska tamo uz reku, ispod one pijace

    nemam pojma ulice kako se zovu po ns jbg
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by паће Thu Oct 20, 2016 10:09 pm

    Lev Abalkin wrote:bio sam danas u ns, vidim gomilu nekih ostataka raspale jla, šta će vojska tamo uz reku, ispod one pijace

    nemam pojma ulice kako se zovu po ns jbg

    Рибље пијаце?

    Па ту им је дом ЈНА или како се већ зове ове недеље. Чувају новоотворену тарабу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Oct 20, 2016 10:18 pm

    ne znam, to je pijaca od koje počinje kosovska ulica, eto tu ulicu znam, a znam i onu gde živi đoka balašević

    tokom godina mi se dogodilo n puta da mi objašnjavaju kako da stignem do destinacije x rečima, e onda skreneš u jovana cvijića (tu živi đoka balašević he he)
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by bela maca Thu Oct 20, 2016 10:32 pm

    nema više dca
    provela sam tamo lepe trenutke


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Fri Oct 21, 2016 3:04 pm

    Lev Abalkin wrote:bio sam danas u ns, vidim gomilu nekih ostataka raspale jla, šta će vojska tamo uz reku, ispod one pijace

    nemam pojma ulice kako se zovu po ns jbg

    kako je meni "objasnio" vojni pandur koji blokira saobracaj "gospodine vidim da ste iz novog sada, pa u subotu vam pravimo slavlje jer ste oslobodjeni na taj dan" -vi i ogranizatori parade nas sigurno niste oslobodili. 

    inace taj deo keja se zove beogradski kej. danas prepodne rendom klinci se slikaju sa sajkacama pored tenkova, a i skole nisu casile casa, odeljenja postrojena pipkaju rakete.

    na cosku je dom vojske, sa starim restoranom i super velikom letnjom bastom i kuvanim pasuljem, medjutim od kad su za vakta ziljavog gasica zabranili ulaz psima u tu bastu, blokiro sam ih.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 4:50 pm




    Ево,дакле,најновије новосадске вести из културе:
    Лемијевој књижари,јединој антикварној књижари у Новом Саду, оснивачу и моторној снази Покрета Уличних Читача (културна манифестација какву нема ниједан други град на свету,сем Новог Сада) данас је званично наложено исељавање из пословног простора који је до сада користило,са роком исељења који је истекао накјуче, 31. октобра 2016. (Наравно,спомињу се и средства принуде).
    Нови Саде, мртви граде, честитам ти освојену кандидатуру за Европску Престоницу Културе мало сутра!
    Миленко Влаисављевић

    haha prestonica grmecke koride
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Filipenko Thu Nov 03, 2016 7:25 pm

    Malo sutra, to mora da se zasluži.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 7:48 pm

    pitalo ga je jedno zilion ljudi, zasto ga izbacuju i nece da kaze...

    mislim ako treba nesto da se plati, sakupicemo - da ne ulazimo odma u "ko poslednji ... svetlo" moud
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Nov 03, 2016 9:50 pm

    uzo sam ja u obzir i da je mozda u gradskom prostoru koji ne placa, ali svejedno, svoja govna stranacka ne izbacuju tako. u sv slucaju mislim da ce 1/1 tamo sevnuti neki konzum ili maxi
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Sat Nov 05, 2016 5:51 pm

    sledeci vikend mafijasko raspalo govno zavija u prestonici kulture, a odma se i fanovi prikacili 


    Novi Sad - Page 20 14907694_10154626327226904_758985717671486913_n
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Nov 07, 2016 8:03 pm

    jbt da li smo mi svi toliko debilni da ne moz da prodje tribina na kojoj ti nesto ne objasnjavaju draza petrovic ili marko vidojkovic. sjasite bre vise
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Nov 07, 2016 8:03 pm

    jesmo.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 7:29 pm

    Господину Милошу Вучевићу
    градоначелнику Новог Сада

    Поштовани,
    обраћамо Вам се с питањем које изискује хитно реаговање,а које је од велике важности за културу нашег града. Може ли се некако спречити нестајање једног културног добра Новог Сада? 
    Наиме, непосредно је угрожен опстанак једине антикварне књижаре у Новом Саду (Војводини?),а која је одлуком надлежних сврстана у културна добра Новог Сада (http://www.digitalizacija.ns.rs/sr/antikvarnica-kod-lemija-0). Поред тога,ради се и о својеврсном културном центру,који већ две године организује у свету јединствену културну активност, Покрет Уличних Читача (https://www.facebook.com/pokretcitanja/?ref=hl), а који својим деловањем исцртава својеврсну културну (књижевничку) мапу Новог Сада. 
    Обе ове делатности најнепосредније учествују у децентрализацији културе,развијању мултикултуралности, укључивању ширег круга грађана у културне токове и активности,очувању културне баштине свих народа који живе у нашем граду,као и у повезивању Новог Сада са светском културом,чиме га чине и њеним активним учесником. 
    Била би ненадокнадива штета да све ово нестане управо сада кад сте се Ви изборили да Нови Сад добије кандидатуру за Европску престоницу културе 2021. године.
    Ваша помоћ би могла бити у неколико нивоа:
    1. Препорука надлежним Јавним предузећима (Пословни простор, Топлана, Информатика) да искажу више разумевања за нашу специфичну делатност, у смислу усклађивања ефективних трошкова (нпр. градском одлуком је за књижаре одређена нижа цена закупа пословног простора од ове која се нама наплаћује),а сходно нашим реалним могућностима.
    2. Препорука да се искаже више стрпљења у погледу наших дуговања према поменутим Јавним предузећима, која су и настала услед цена непримерених нашој делатности, а у виду репрограмирања,и ако је могуће усклађивања реалним могућностима.
    3. Ако је могућа једнократна новчана помоћ,у циљу решавања наших дуговања према Јавним предузећима. С овим у вези,напомињемо да не користимо било какве дотације или средства из конкурсних пројеката,јер наше су активности свакодневне,а не акцијске,и тешко их је сврстати у досадашње конкурсе.
    Свакако,од велике би помоћи био и Ваш савет како да се ово горуће питање најефикасније разреши.
    Молимо за што хитније реаговање по овом питању,јер нам ових дана истиче уговор о закупу,и ми морамо да се што пре изјаснимо да ли ћемо га продужавати,а што би нам у досадашњим околностима било немогуће.
    Надамо се да ћете увидети важност коју наше активности имају,и коју би тек могле имати уз мало подршке, у културном животу Новог сада,поготово у светлу престојеће нам Културне Престонице Европе.
    На располагању сам Вам за сваку врсту додатних објашњења.
    Желећи Вам свако добро,
    Срдачно Вас поздравља,
    за "Лемијеву књижару" и "Покрет Уличних Читача"
    Миленко Влаисављевић
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 7:47 pm

    a pa sad je sve jasno...

    aj dodemo nas pet iljada da svako kupi po pet knjiga za praznike i resimo to.. svakako mu ne treba oprostiti dugove
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 7:50 pm

    vec ima eksn da idu da kupe ljudi po knjigu dve. njemu ne treba oprostiti dugove, tj za njega vaze komercijalni uslovi izdavanja poslovnog prostora, a za radikalsku bratiju ne + egzitu sve dzabe. pa jbt ne kenjaj.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 7:54 pm

    ja bih njemu npr oprostio, i dao povlascenu cenu, ali onom bahatom fenseru sto su mu zatvorili zeleno zvono u zr jer nije placao nikad nista, ne bih.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 7:56 pm

    vidis ja ne bih nikome, to je razlika medju nama   Novi Sad - Page 20 3937953091
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by паће Tue Nov 08, 2016 8:03 pm

    diktotar wrote:ja bih njemu npr oprostio, i dao povlascenu cenu, ali onom bahatom fenseru sto su mu zatvorili zeleno zvono u zr jer nije placao nikad nista, ne bih.

    А то ли је. Баш сам се питао зашто је затворио, и што никад није обновио згариште у Првомајској.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Jan 10, 2017 6:51 pm

    ali obrt na kraju  Novi Sad - Page 20 3579118792 Novi Sad - Page 20 3579118792

    Novi Sad - Page 20 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 7:19 pm