Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Stanovi

    Јанош Винету

    Posts : 5394
    Join date : 2016-01-26

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Јанош Винету Thu Jun 06, 2024 12:41 am

    plachkica wrote:[size=33]Why has China recognised Taliban’s envoy to Beijing?[/size]
    Beijing’s move is being seen as a shot in the arm for an isolated Taliban as it struggles for global recognition amid Western sanctions.
    At an official ceremony held by the Chinese government in Beijing on January 30, a queue of foreign diplomats lined up to present their credentials to President Xi Jinping. Among the 309 diplomats was an unlikely participant.

    After over two years of negotiations, China recognised Bilal Karimi, a former Taliban spokesman, as an official envoy to Beijing, making Xi’s government the first in the world to do so since the group seized power in Afghanistan in 2021.


    https://www.aljazeera.com/news/2024/2/14/is-chinas-recognition-of-afghanistan-envoy-a-diplomatic-win-for-taliban

    Значи грешим.

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Kako se Taliban v2.0 razlikuje od Talibana v1.0? Jel imaju javna pogubljenja na stadionima ili su to batalili? Kakav im je sad stav vizavi uzgajanja opijuma, to su beše zabranili godinu-dve pre američke invazije?

    Има добар документарац који кука о томе како америчка војска није евакуисала своје преводиоце.

    Мислим да су променили политику и да су у првом налету ликвидирали све, а после прогласили амнестију и смртну казну заменили затворском од 5 до 10 година за те преводиоце.



    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 12:58 am

    disident wrote:
    No Country wrote:Авганистан је био релативно пристојно место за живот све до рата са Совјетима, крајем 70-тих. Тако да ова прича о “сланој земљи” и ужасној заосталости заправо не пије воду.

    https://www.nytimes.com/2009/10/18/weekinreview/18bumiller.html

    No Country wrote:Па ко је рекао да су пали са неба? То што си ти пао с Марса, то се - надам се - не рачуна.
    Odakle su pali ako ne sa neba, u Pariz Centralne Azije  kako piše u članku, dok su bili u Zlatnom dobu?
    Tdlr sve se svodi na to da li je Avganistan pre sovjetske intervencije, poštenije rečeno, državnog udara koji joj prethodi, bio pristojno razvijena zemlja kako kažeš.
    Нити сам рекао да су били “пристојно развијена земља” нити су икад били. Увек су били сиротиња, али нису били садистичко-фашистички пакао какав су сада.

    https://www.reddit.com/r/pics/comments/p5llu1/afghanistan_1970_vs_now/#lightbox
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 1:16 am

    No Country wrote:
    disident wrote:


    Odakle su pali ako ne sa neba, u Pariz Centralne Azije  kako piše u članku, dok su bili u Zlatnom dobu?
    Tdlr sve se svodi na to da li je Avganistan pre sovjetske intervencije, poštenije rečeno, državnog udara koji joj prethodi, bio pristojno razvijena zemlja kako kažeš.
    Нити сам рекао да су били “пристојно развијена земља” нити су икад били. Увек су били сиротиња, али нису били садистичко-фашистички пакао какав су сада.

    https://www.reddit.com/r/pics/comments/p5llu1/afghanistan_1970_vs_now/#lightbox
    Jesi citas komentare il samo gledas slike  Stanovi - Page 9 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 1:25 am

    Океј, ево ти нешто реалније. Заостала, феудална земља која се помало чупала из те заосталости… и онда стропоштала у ово што је данас. Није у питању салинитет тла, него манијаци на власти, баш као и другде.

    https://www.theatlantic.com/photo/2013/07/afghanistan-in-the-1950s-and-60s/100544/
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 1:51 am

    No Country wrote:Океј, ево ти нешто реалније. Заостала, феудална земља која се помало чупала из те заосталости… и онда стропоштала у ово што је данас. Није у питању салинитет тла, него манијаци на власти, баш као и другде.

    https://www.theatlantic.com/photo/2013/07/afghanistan-in-the-1950s-and-60s/100544/
    Ok bolje, za ovaj bold deo.
    Ali ne razumem ovaj deo o manijacima na vlasti,osim ako mentalno ne možeš da se odlepis od Srbije kao paralele.
    Avganistan nije imao centralizovanu nad celom zemljom, a i da prihvatimo da su manijaci na vlasti glavni krivci za sve , oni na vlast dolaze posle decenija gerilske borbe, prvi put protiv sovjeta tj prosovjetskog režima posle povlačenja sovjeta,i isto sa Amerikancima.
    Idalje je pitanje odakle oni tu, i kako to da pobede.

    Msm Ugnelj je upravu, deo odgovora je zato što ni sovjeti ni us nisu imali želju niti volju da završe sa transformacijom Avganistana.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 2:07 am

    Вероватно може да се гугла на који су се тачно начин (и чијим парама, не треба заборавити ни да је ова земља својевремено била и Алкаидин headquarter) Талибани исфилтритали од Муџахедина, и у којим су битним корацима преузимали власт… али у крајњој линији није битно. Ваљало би да знамо како то иде и јесте - поучени сопственим примером. То што ни Совјети ни Амери нису заправо хтели ни умели да помогну, то је такође опште место. Не знам шта ти у читавом процесу није јасно, заиста смо гледали нешто у суштини слично, и из првог реда.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 06, 2024 6:41 am

    Nije bas opste mesto, nego vise 1 zanimljiv geopoliticki fenomen: komplikovana (landlocked) i nerazvijena zemlja za koju je poluzainteresovanim velikim/supersilama jedino stvarno bitno da nije u suprotnom taboru, jer to onda dosta menja polizicku geografiju sireg regiona.
    Nim Chimpsky

    Posts : 153
    Join date : 2024-06-04

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Nim Chimpsky Thu Jun 06, 2024 11:39 am

    Јанош Винету wrote:Шта ви мислите шта тамо може бити?
    Ja nemam pojma jer ne poznajem dovoljno prilike u Avganistanu, a sramota me da pametujem na osnovu ovlasne pretrage. Ono sto znam je koliko sam pizdeo na samozvane intelektualce iz inostranstva koji su mi govorili da u srbiji i nije tako lose jer se borimo protiv imperijalizma dok su nas po mrazu pendrecili panduri.

    disident wrote:Mene je nevezano za ovu diskusiju ovde zainteresovalo da vidim šta se dešava u samom Avganistanu i kako funkcioniše, posebno zbog ekstremnog siromaštva i nejednakosti koje novinarka spominje u tw, pa sam zalutao na Avganistan subreddit.
    Top postovi svih vremena su svi uglavnom stari dve godine, i kada se ovako čitaju sa vremenskom distancom, vidi se providna blokbaster propaganda u vidu postova kako specijalne jedinice avg vojske imaju Last stand, kako talibani nikada neće proći, kako se plemenske vodje okupljaju u kolaciju protiv talibana kao avendzersi, i posle toga, na žensko pitanje.
    Nije ti palo na pamet da za to postoji jednostavno objasnjenje? Npr. da su se tako hrabrili mladi iz gradova, uplaseni da ce im se zivoti uskoro dramaticno promeniti na gore? Nikad nisi video slican optimizam izbornog dana na ovdasnjim forumima?

    disident wrote:Nece biti da je tako, tj da su zlikovci iz crtaća pali s neba. 
    Sad vidim da je Fikret iz nekog razloga obrisao svoj poat
    Pa jel to menja cinjenicu da su zlikovci? radikali su najautenticniji moguci srbi pa su opet zlikovci iz crtaca. talibani u Avganistanu su ipak imali veliku logisticku i ideolosku podrsku spolja, pre svega iz Pakistana.

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Kako se Taliban v2.0 razlikuje od Talibana v1.0? Jel imaju javna pogubljenja na stadionima ili su to batalili? Kakav im je sad stav vizavi uzgajanja opijuma, to su beše zabranili godinu-dve pre američke invazije?
    Vestiji su sa medijima, doziraju sta moze a sta ne moze da se radi u prisustvu novinara.

    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 11:57 am

    Nim Chimpsky wrote:
    Јанош Винету wrote:Шта ви мислите шта тамо може бити?
    Ja nemam pojma jer ne poznajem dovoljno prilike u Avganistanu, a sramota me da pametujem na osnovu ovlasne pretrage. Ono sto znam je koliko sam pizdeo na samozvane intelektualce iz inostranstva koji su mi govorili da u srbiji i nije tako lose jer se borimo protiv imperijalizma dok su nas po mrazu pendrecili panduri.

    disident wrote:Mene je nevezano za ovu diskusiju ovde zainteresovalo da vidim šta se dešava u samom Avganistanu i kako funkcioniše, posebno zbog ekstremnog siromaštva i nejednakosti koje novinarka spominje u tw, pa sam zalutao na Avganistan subreddit.
    Top postovi svih vremena su svi uglavnom stari dve godine, i kada se ovako čitaju sa vremenskom distancom, vidi se providna blokbaster propaganda u vidu postova kako specijalne jedinice avg vojske imaju Last stand, kako talibani nikada neće proći, kako se plemenske vodje okupljaju u kolaciju protiv talibana kao avendzersi, i posle toga, na žensko pitanje.
    Nije ti palo na pamet da za to postoji jednostavno objasnjenje? Npr. da su se tako hrabrili mladi iz gradova, uplaseni da ce im se zivoti uskoro dramaticno promeniti na gore? Nikad nisi video slican optimizam izbornog dana na ovdasnjim forumima?

    disident wrote:Nece biti da je tako, tj da su zlikovci iz crtaća pali s neba. 
    Sad vidim da je Fikret iz nekog razloga obrisao svoj poat
    Pa jel to menja cinjenicu da su zlikovci? radikali su najautenticniji moguci srbi pa su opet zlikovci iz crtaca. talibani u Avganistanu su ipak imali veliku logisticku i ideolosku podrsku spolja, pre svega iz Pakistana.

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Kako se Taliban v2.0 razlikuje od Talibana v1.0? Jel imaju javna pogubljenja na stadionima ili su to batalili? Kakav im je sad stav vizavi uzgajanja opijuma, to su beše zabranili godinu-dve pre američke invazije?
    Vestiji su sa medijima, doziraju sta moze a sta ne moze da se radi u prisustvu novinara.

    Hvala moderaciji sto toleriše i podstiče koncept postionicne naloge, da bi ubili i ovo malo diskusije sto ima .

    Ne znam koji vam je kurac, ako vam je toliko smešan vodite ga kući da vas animira.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nim Chimpsky

    Posts : 153
    Join date : 2024-06-04

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Nim Chimpsky Thu Jun 06, 2024 12:01 pm

    Vrv si mislio postironicne jer sasvim sigurno ne postim.

    Al potpuni je spektakl da se ljudi koji ni za relativno bezbedne proteste u rodnom gradu ne izlaze iz jazbine pitaju sto niko nije pruzio oruzani otpor jebenim talibanima.
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 12:19 pm

    Nim Chimpsky wrote:Vrv si mislio postironicne jer sasvim sigurno ne postim.

    Al potpuni je spektakl da se ljudi koji ni za relativno bezbedne proteste u rodnom gradu ne izlaze iz jazbine pitaju sto niko nije pruzio oruzani otpor jebenim talibanima.
    Ne znam ko se to pitao, ako misliš na mene, nesto si pomešao.
    Ja sam komentarisao Reddit postove, i ne mislim da su se mladi hrabrili, više liči na propagandu svih režima/drzava na samrti, samo samo prelakiranu modernim slojem Marvel filmova.

    Mladi su često pisali u komentarima, uplašene i zabrinute šture opise sa lica mesta.

    Pandurski navlačenje o domaćim protestima ću preskočiti da komentarišem uopšte


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nim Chimpsky

    Posts : 153
    Join date : 2024-06-04

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Nim Chimpsky Thu Jun 06, 2024 12:26 pm

    Na koga bi mogla da utice ta propaganda kad Afghanistan subreddit ima 35k clanova? Poredjenja radi serbia subreddit ima 300k. Ako i jeste propaganda izabrali su pogresan kanal za to.

    Mrzim anegdotalne dokaze, ali moji prijatelji Avganistanci su izvukli koga su mogli kad je krenulo napredovanje talibana. Niko im se nije radovao, a jos manje im je bilo na pameti da se bore.
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 1:07 pm

    Nim Chimpsky wrote:Na koga bi mogla da utice ta propaganda kad Afghanistan subreddit ima 35k clanova? Poredjenja radi serbia subreddit ima 300k. Ako i jeste propaganda izabrali su pogresan kanal za to.

    Mrzim anegdotalne dokaze, ali moji prijatelji Avganistanci su izvukli koga su mogli kad je krenulo napredovanje talibana. Niko im se nije radovao, a jos manje im je bilo na pameti da se bore.
    Sam si sebi odgovori na prvo pitanje.
    A nije propaganda uvek usmerena na jednu grupu, posebno kad je tako smešno jeftina.

    Drugo, nista u tome da im se mali broj ljudi obradovao nije čudno. Odbijes žene, manjine etničke,saradnike koalicije, itd
    Za vlast naoružane manjine i nije potrebno ništa više.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    fikret selimbašić

    Posts : 10104
    Join date : 2020-06-19

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by fikret selimbašić Thu Jun 06, 2024 1:58 pm

    disident wrote:
    No Country wrote:Прича са Авганистаном није много другачија од оне са Ираном, а ако баш хоћеш - и оне са Србијом. Шта се деси са “индексом развоја” када се земље докопају саморадикализовани зликовци. Но сачекаћемо да ти прво решиш Америку.
    Nece biti da je tako, tj da su zlikovci iz crtaća pali s neba. 
    Sad vidim da je Fikret iz nekog razloga obrisao svoj poat

    Bacio sam ga na jug, teško je nagađanje pa mu je dole priličnije mjesto.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by disident Fri Jun 21, 2024 10:35 pm

    Neverovatne stvari 


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by паће Fri Jun 21, 2024 11:16 pm

    Сваки дилер ће да кука и налази разлоге зашто је лоше по човечанство што је остао без робе, Ција или циција.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.

    Stanovi - Page 9 Empty Re: Stanovi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 5:18 am