Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Stanovi

    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Janko Suvar Thu Jan 06, 2022 5:55 pm

    Al su ih sačuvali svaka im čast


    _____
    ????
    Јанош Винету

    Posts : 5420
    Join date : 2016-01-26

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Јанош Винету Thu Jan 06, 2022 5:55 pm

    Сад сам причао са Казахом, у принципу хоће у ЕУ и НАТО, тако некако. 
    И да ликвидирају про-руску елиту.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Guest Thu Jan 06, 2022 5:55 pm

    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Летећи Полип Thu Jan 06, 2022 5:58 pm

    Pft, pa i nisu bas nesto airborne.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by fikret selimbašić Thu Jan 06, 2022 5:59 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Gde da eskiviraju, Rusi ih čuvaju od od Azerbejdžana.

    Stanovi - Page 5 FIbCyxzWUAMhpWw?format=jpg&name=large


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Del Cap Thu Jan 06, 2022 9:34 pm

    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Летећи Полип Thu Jan 06, 2022 10:35 pm

    I am not as close to events, but I'd concur with this assessment:

    «The situation increasingly suggests that Kazakhstan is slipping into the hot phase of the civil war and the split of the country.
    The protesters probably receive weapons either from military depots or from the Interior Ministry offices.
    The organization of armed resistance suggests that professionals familiar with the theory of urban warfare are acting. Tokayev has not yet publicly visited either the General Staff or military units, has not demonstrated unity with the security forces and it is not clear whether he manages the Ministry of Defense.
    Therefore, the proposals on the permanent deployment of the CSTO troops are a guarantee of the preservation of legitimate power at least on a limited territory and the preservation of Kazakhstan as a state in the future.»
    https://t.me/russica2/43447



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 06, 2022 10:47 pm

    https://www.opendemocracy.net/en/odr/-kazakhstan-burns-elites-wealth-safe-in-london/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 06, 2022 10:52 pm

    Ma zemlja je otisla u kurac. Mozda ce Rusi odrzari formalno vlast na nekom prostoru, ali drzava je tolika da je potrebno mnogo vojske da bi se vratili neki regioni ako bi se tamo formirala anti-nazarbajevska vlast. A da li ce se formirati znacemo uskoro.
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Летећи Полип Thu Jan 06, 2022 11:03 pm

    https://t.me/vchkogpu/24503

    Stanovi - Page 5 2729202060


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 82288
    Join date : 2012-06-10

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Erős Pista Fri Jan 07, 2022 2:11 am

    Posle Borat parodija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7700
    Join date : 2017-03-14

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by MNE Fri Jan 07, 2022 7:26 am

    još da je stisnuo muda da ode tamo a ne u fakin Rumuniju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 07, 2022 1:51 pm

    https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/svet/4655830/kazahstan-tokajev-naredba-ubiti.html
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 07, 2022 1:55 pm

    Stanovi - Page 5 Tokajev

    Meni Tokajev izgleda kao Vučićev stariji brat, puno stariji, kao Del od Rodnija npr.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 07, 2022 1:56 pm

    fikret selimbašić wrote:Stanovi - Page 5 Tokajev

    Meni Tokajev izgleda kao Vučićev stariji i malo budženi brat, puno stariji, kao Del od Rodnija npr.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 07, 2022 2:02 pm

    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Del Cap Fri Jan 07, 2022 3:17 pm

    Как заявил Си Цзиньпин, Китай выступает против деятельности внешних сил, которые пытаются спровоцировать беспорядки в Казахстане и устроить в стране "цветную революцию". По его словам, КНР не поддерживает любую силу, которая угрожает безопасности страны и хочет подорвать ее стабильность.

    Как ранее писал сайт kp.ru, в пятницу, 7 января, президент России Владимир Путин провел ряд телефонных переговоров со своими коллегами из соседних государств. На повестке дня стояло обсуждение ситуации в Казахстане, где акции протеста за несколько дней переросли в массовые беспорядки.

    Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/online/news/4581240/
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Del Cap Fri Jan 07, 2022 3:19 pm

    Чиновники в Казахстане знали о грядущей войне кланов и массово удирали за рубеж

    Заявление Токаева о «заговоре силовиков» все расставило по местам. Но Алма-Ата остается без телевидения и продуктов, люди начинают паниковать, передает спецкор kp.ru Владимир Ворсобин




    Мои источники, предупредившие меня с утра в Алма-Ате, что президент Казахстана Токаев выступит с заявлением о «заговоре силовиков», оказались правы, но, как водится в восточной стране, не совсем.

    То есть, президент Токаев действительно выступил с обращением к народу, в котором главным был один тезис: надо разобраться, почему силовики проспали революцию. Токаев так жестко обещал это выяснить, что моя версия – крайним окажется уже бывший глава КНБ (Комитета нацбезопасности Казахстана) Масимов и его заместитель – племянник Назарбаева.

    Ожидалось, что президент напрямую обвинит его в организации, а значит – чуть ли не всех назарбаевских ставленников - в подготовке переворота. Есть данные, что их подозревают в координации протеста и чуть ли не в его финансировании. Но президент ушел от прямых обвинений, просто прозрачно обрисовав для руководства силовиков их будущее.

    Тут надо напомнить, что сразу после начала протестов практически все ставленники Назарбаева были убраны из правительства. Более того, из Алма-Аты в канун демонстраций, по моим данным, стали массово уезжать за границу приближенные к бывшему президенту бизнесмены и политики. В Алма-Ате говорят, что в канун Нового года среди чиновничества ходили мрачные слухи о начале большой клановой войны. Говорят, что многие в элитах понимали – по сути, запланированный правительством взлет цен на газ не может не взорвать казахское общество при умелом с ним обращении.

    Хотя если отойти от конспирологических версий, пока это выглядит так: допустив оплошность с газом, Токаев стал выходить из положения по принципу убить двух зайцев и подавить спровоцированный разгильдяйством его же чиновников протест. И обезвредить всесильный клан бывшего патрона.

    В любом случае, Алма-Ата сейчас находится в полном неведении, что происходит в стране. Телевидения лишены большая часть горожан, не говоря уже об интернете. Словно власти не очень понимают, что нужно знать алмаатинцам, а что нет.

    Казахстан сейчас находится в очень странном состоянии, когда вокруг идет стрельба, ходят слухи о войне кланов, о борьбе за власть, а народ близок к голоду, не имея ни денег, ни продуктов.

    Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/daily/27348.3/4528831/
    Anonymous
    Guest

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Guest Fri Jan 07, 2022 3:24 pm

    fikret selimbašić wrote:Stanovi - Page 5 Tokajev

    Meni Tokajev izgleda kao Vučićev stariji brat, puno stariji, kao Del od Rodnija npr.

    Imam potpuno suprotno osećanje. Vučić isijava nekompetenciju i povređenu sujetu i uvek izgleda podbulo i mlohavo. A baš sam želeo da razgovamo o tome kako Tokajev izgleda. Višak mu je ova građanska odeća, mogu da ga zamislim kao mudrog savetnika Janibek Kana, kao čoveka iz davnina i iz Pračetovih knjiga, opasnog poput zmije, uvek nasmejanog, samopouzdanog, sarkastičnog, nepredvidljivog - polu čovek polu stepski požar. Glaso bih ga kada bi ovakvim likovima ikada trebali glasovi, to je više onaj rad kada pričaju Cukerberg i neki emir, "hoćeš da ti namestim izbore", "thanks, habibi, we don't have elections".
    avatar

    Posts : 7700
    Join date : 2017-03-14

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by MNE Fri Jan 07, 2022 3:35 pm

    iskren da budem meni na ovoj slici liči na neku rusku babu koja kupuje nekretnine po našem primorju i plaća domaće narkomane koji na oglasima nude usluge diskretnog druženja starijim gospođama uz skromnu nadoknadu
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by fikret selimbašić Fri Jan 07, 2022 4:03 pm

    Cousin Billy wrote:
    fikret selimbašić wrote:Stanovi - Page 5 Tokajev

    Meni Tokajev izgleda kao Vučićev stariji brat, puno stariji, kao Del od Rodnija npr.

    Imam potpuno suprotno osećanje. Vučić isijava nekompetenciju i povređenu sujetu i uvek izgleda podbulo i mlohavo. A baš sam želeo da razgovamo o tome kako Tokajev izgleda. Višak mu je ova građanska odeća, mogu da ga zamislim kao mudrog savetnika Janibek Kana, kao čoveka iz davnina i iz Pračetovih knjiga, opasnog poput zmije, uvek nasmejanog, samopouzdanog, sarkastičnog, nepredvidljivog - polu čovek polu stepski požar. Glaso bih ga kada bi ovakvim likovima ikada trebali glasovi, to je više onaj rad kada pričaju Cukerberg i neki emir, "hoćeš da ti namestim izbore", "thanks, habibi, we don't have elections".

    Samo na fizički izgled mislim, vidim u njemu dosta vučićevskih crta i mislim da će Vučić oko svoje šezdesete da izgleda baš ovako.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Јанош Винету

    Posts : 5420
    Join date : 2016-01-26

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Јанош Винету Fri Jan 07, 2022 4:26 pm

    Del Cap wrote:
    Чиновники в Казахстане знали о грядущей войне кланов и массово удирали за рубеж

    Заявление Токаева о «заговоре силовиков» все расставило по местам. Но Алма-Ата остается без телевидения и продуктов, люди начинают паниковать, передает спецкор kp.ru Владимир Ворсобин




    Мои источники, предупредившие меня с утра в Алма-Ате, что президент Казахстана Токаев выступит с заявлением о «заговоре силовиков», оказались правы, но, как водится в восточной стране, не совсем.

    То есть, президент Токаев действительно выступил с обращением к народу, в котором главным был один тезис: надо разобраться, почему силовики проспали революцию. Токаев так жестко обещал это выяснить, что моя версия – крайним окажется уже бывший глава КНБ (Комитета нацбезопасности Казахстана) Масимов и его заместитель – племянник Назарбаева.

    Ожидалось, что президент напрямую обвинит его в организации, а значит – чуть ли не всех назарбаевских ставленников - в подготовке переворота. Есть данные, что их подозревают в координации протеста и чуть ли не в его финансировании. Но президент ушел от прямых обвинений, просто прозрачно обрисовав для руководства силовиков их будущее.

    Тут надо напомнить, что сразу после начала протестов практически все ставленники Назарбаева были убраны из правительства. Более того, из Алма-Аты в канун демонстраций, по моим данным, стали массово уезжать за границу приближенные к бывшему президенту бизнесмены и политики. В Алма-Ате говорят, что в канун Нового года среди чиновничества ходили мрачные слухи о начале большой клановой войны. Говорят, что многие в элитах понимали – по сути, запланированный правительством взлет цен на газ не может не взорвать казахское общество при умелом с ним обращении.

    Хотя если отойти от конспирологических версий, пока это выглядит так: допустив оплошность с газом, Токаев стал выходить из положения по принципу убить двух зайцев и подавить спровоцированный разгильдяйством его же чиновников протест. И обезвредить всесильный клан бывшего патрона.

    В любом случае, Алма-Ата сейчас находится в полном неведении, что происходит в стране. Телевидения лишены большая часть горожан, не говоря уже об интернете. Словно власти не очень понимают, что нужно знать алмаатинцам, а что нет.

    Казахстан сейчас находится в очень странном состоянии, когда вокруг идет стрельба, ходят слухи о войне кланов, о борьбе за власть, а народ близок к голоду, не имея ни денег, ни продуктов.

    Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/daily/27348.3/4528831/

    Мој слободни превод две последње реченице:

    "Без телевизије је већина грађана, о интернету не треба говорити. Као да власти баш не разумеју шта треба рећи грађанима а шта не.

    Казахстан је тенутно у врло чудном стању, свуд наоколо се пуца, гласине о рату кланова и о борби за власт се шире, а народ гладује, нема ни новца ни хране."


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Del Cap Fri Jan 07, 2022 4:29 pm

    Jea
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by паће Fri Jan 07, 2022 4:38 pm

    Из овог текста баш није јасан редослед, као да су Назарбајевљевљеви људи истовремено гурали устанак и бежали преко гране... или то Токајев само тако покушава да нацрта, већ према тој теорији о две муве једним ударцем (тј „два зеца“).

    Је ли могуће да је толико луд да је дигао цену гаса само да би ове испровоцирао да изађу на чистину, а онда им показао чија нана црну вуну преде?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Летећи Полип Fri Jan 07, 2022 9:17 pm

    Nikad nisam video da neko onako kidise na policiju. Ono nije ni fanatizam, ni pravednicki gnev, ni euforija. Jedino sto mi trenutno pada na pamet da bih ono opisao su orkovi iz WH40k. To je ta tupa, tvrdoglava agresija koja ne ume da ustukne, nego samo lomi napred.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    Stanovi - Page 5 Empty Re: Stanovi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:22 pm