Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Fri Dec 02, 2016 11:47 pm

    Pa nema umetnicke pretenzije,  to da čitaji tinejdžerke što je gledaju na jutjubu
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kondo Fri Dec 02, 2016 11:49 pm

    uzasno je to po mnogo osnova


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Fri Dec 02, 2016 11:53 pm

    Daj neki!
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Fri Dec 02, 2016 11:56 pm

    Noloizacija.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kondo Fri Dec 02, 2016 11:58 pm

    odvratna je klinka a ti kao covek marketinga se pravis lud o tome koliko ste je napravili, sve se plasim da je pisala knjigu stvarno


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 12:12 am

    Naravno da su je napravili,  al ne za SANU,  nego da prodaju maskaru,  tako da koga briga...
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 1:04 am

    Slazem se sa ZGom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kondo Sat Dec 03, 2016 9:10 am

    OK, sad treba glorifikujemo idiotske marketinske modele koji iskacu iz apsolutno fakin svakog dela zivota. sve to samo zato sto su roditelji debili koji se ne bave svojom decom i lakse im je da kupe tablet i utrape ga detetu u ruke. jeste, do jaja je benigno da u zemlji rastucih socijalnih raslojavanja kroz dete model od 15 godina promovises konzumerizam kao zivotnu normu da bi prodao jebenu maskaru.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Sat Dec 03, 2016 9:50 am

    zastitnik gotama wrote:Pa nema umetnicke pretenzije,  to da čitaji tinejdžerke što je gledaju na jutjubu
    A onda će tinejdžerke da odrastu, pa će da da pređu na Mirjanu Bobić Mojsilović, a kad sazru onda Ljiljana Habjanović Đurović. Debilizacijom masa pravi se nemerljiva šteta društvu, ko to negira i prenebregava istinski je kontrarevolucionar.
    Sinoć zalutah u velegradsku tzv. knjižaru. Odgovorno tvrdim: barem 80% knjiga treba spaliti.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kondo Sat Dec 03, 2016 10:16 am

    ovo ko da sam na parunovom forumu, trziste, samoregulacija.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 11:19 am

    beatakeshi wrote:
    zastitnik gotama wrote:Pa nema umetnicke pretenzije,  to da čitaji tinejdžerke što je gledaju na jutjubu
    A onda će tinejdžerke da odrastu, pa će da da pređu na Mirjanu Bobić Mojsilović, a kad sazru onda Ljiljana Habjanović Đurović. Debilizacijom masa pravi se nemerljiva šteta društvu, ko to negira i prenebregava istinski je kontrarevolucionar.
    Sinoć zalutah u velegradsku tzv. knjižaru. Odgovorno tvrdim: barem 80% knjiga treba spaliti.

    To da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kondo Sat Dec 03, 2016 11:56 am

    dobro da je ćurkizam OK.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 2:30 pm

    Da se nadovežem na ono što je pisao ZG - ovo nije književnost i jeste relativno bezopasno (sve je u nekom smislu opasno, pa zato relativno). Ključna stvar je, kao i sa Zorannah-om, što je ovo upravo ono što se predastavlja da jeste. Treš kao treš je bezopasan. Opasan je treš koji se predstavlja kao nešto drugo - visoka književnost, ili moralizam, ili glas naroda, ili istorija. Npr. LjHĐ je opasna zbor te svoje crkvene veze i moralizacije, Deksa&Kecman su opasni jer prodaju treš kao nacionalnu istoriju i "našu istinu", Mira Bobić je opasna jer misli da piše iskreno, a to za nju znači istinito, i da brani "te neke prave vrednosti". Marijana Mateus, npr, nije opasna (kao autorka), jer prodaje treš kao treš.

    U stvari postoji jedan prost test za ovo o čemu pričam: gledajte da li autori, kakvo god đubre njihove knjige bile, vide sebe kao glas kulture i lepog vaspitanja, nasuprot kiču. Ako vide, opasni su. Npr Vesna Dedić ne vidi to što piše kao kič, nego kao branu protiv "kiča i neukusa", a nema sumnje da je i njeni čitaoci i čitatejke vide na sličan način. To su opasne stvari. Ta pozicija je opasna.

    Koliki uticaj po vama ima rijaliti program na mlade, s obzirom na to da ste vi i majka?

    - Da smo mi zemlja koja ima zdrav sistem, a osnov zdravog sistema je zdrava porodica, nijedan rijaliti, naslovna strana, kičerica koja se pojavi, ne bi mogla da utiče na mentalno zdravlje jednog deteta. Nijedan rijaliti, niti bilo kakav kič i šund nije uticao na moju ćerku. Na ćerku sam uticala ja i ljudi sa kojima sam je upoznavala, što ovde, što u inostranstvu. Svaka porodica kod nas je nesrećna na svoj način - ovde ili nemaju para, ljubavi, stan ili slogu. U svemu tome stradaju deca. Ova kampanja u borbi protiv starleta ima kontra efekat. Kada jedna devojčica u novinama pročita da je neka tamo uspela da kupi dva tri stana, kola, jahtu, onda pomisli - ja sam lepša od nje, provešću par godina po hotelskim sobama jer svakako idem do diskotekama i ljubim se sa mladićima kojima se više nikad neću javiti. Mislim da je to pogubno. Kao majka tvrdim da ne može rijaliti da utiče ako je porodica zdrava.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Sat Dec 03, 2016 3:11 pm

    wm wrote:Da se nadovežem na ono što je pisao ZG - ovo nije književnost i jeste relativno bezopasno (sve je u nekom smislu opasno, pa zato relativno).

    Onda je valjda relativno opasno.
    Đubre - zagađuje, nema tu relativnosti.
    Ima tome 10ak godina kada sam čuo informaciju koju nikad nisam proverio ali mi se poprilično dopala: grčki anarhisti su pucali u noge, ne samo službenicima NATO-a već i novinarima raznoraznih Glorija, Helloua, Skandala itd.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 3:21 pm

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 4159171962
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 3:24 pm

    ja sam siguran da Ivan Tasovac prezire ovakve knjige.
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 3:27 pm

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 3579118792

    Pa mislim, sve je realtivno opasno. Ovo je neki praznoglavi konzumerizam, mislim klinka piše tinejdž romane, big deal.

    Inače sam imao slično iskustvo u knjižari nedavno, ali ono što je mene tamo najviše zgadilo je količina Kapora, Bjelice, paraistorijske literature, četnika, Čiča Draže, Jerotići, to je zaista zastrašujuće.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Sat Dec 03, 2016 4:07 pm

    William Murderface wrote:Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 3579118792

    Pa mislim, sve je realtivno opasno. Ovo je neki praznoglavi konzumerizam, mislim klinka piše tinejdž romane, big deal.

    Inače sam imao slično iskustvo u knjižari nedavno, ali ono što je mene tamo najviše zgadilo je količina Kapora, Bjelice, paraistorijske literature, četnika, Čiča Draže, Jerotići, to je zaista zastrašujuće.


    Meni je ovo zanimljivo sa nekog drugog aspekta - kako zapravo "lični uspeh" i "odgovoran razvoj" zapravo podrazumevaju upregnuće enormne marketinške mašinerije koja se zapravo lomi da to predstavi kao nešto kul, organski napor, tobožnji egzemplar za druge. Nije ni čudo što se ZG i njegovi ubiše da ovo predstave kao benignu i simpatičnu pojavu, te istraživanje staza do uspeha od strane nekih mladih ličnosti.

    U pozadini je naravno štanc-komerc svega na šta se klinci lože. Trenutno su to kojekakve Zorrannagggh-e i klonovi, jućub zvezde, koje se ovde koriste za uvaljivanje knj...ovaj, slikovnica, ali koje se isto tako od provajdera koriste za uvaljivanje telefonskih paketa, od proizvođača igračaka za igračke, od koka kole da uvale fantu. Namerno kažem uvale jer, make no mistake, oni apsolutno targetiraju decu od 8 do 12 godina ovim. Veoma dobro znaju i ko to gleda jućub "zvezde" i ko je publika. I to se ili označi kao neprihvatljivo ili se jednog dana čovek budi popišan tonom slikovnica svake budale koja je na jućubu, kao što smo se u jednom trenutku čudili otkud kojekakve Suzane Mančić i Jelene Bačić Alimpić na policama knjiga. I dok su ove klinkice to deluje bezazleno, videću vas kada krenu Muđa i Ćale da "pišu knjige".
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sat Dec 03, 2016 4:14 pm

    Ne znam ko su Muđa i Ćale Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 1949538119

    Ovo za štanc-komerc je naravno tačno, ali ima i boljih, odnosno gorih primera.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by kondo Sat Dec 03, 2016 4:31 pm

    ovo je potpuno neautenticno i lazno, neki zg iz nekog kreativnog departmana smislio koncept na osnovu fokus grupe za 17-godisnjakinje. sve se lepo isprogramiralo, koja imena su in (cuj jbte prvo ili drugo koje se pominje je anastazija) i krenuo prodakt plejsment. benigno isto koliko i blek frajdej i svaka druga masovka koja sluzi za masovnu hipnozu :ducisimonovic:

    ja cu da kupim knjigu koju bude napisala mala zara, 13-godisnja avganistanka koja svako dana bezi iz azilantskog kampa u krnjaci da bi provela dan u jednom centru za migrante gde postoji relativno bezbedan i miran kutak za zene i devojke. devojcica iz torbe izvadi knjige, skine maramu i ceo dan uci sama. kada joj nesto nije jasno, slobodno pridje i zatrazi pomoc od osoblja. kada su je pitali sta joj je cilj u zivotu, rekla je - da postane astronaut.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 6:12 pm

    ja neću te knjige, obe su pogrešne, stalno neko 'oće da uvaljuje uzore, pravi ste totalitarci
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Sat Dec 03, 2016 8:21 pm

    William Murderface wrote:Ne znam ko su Muđa i Ćale Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 1949538119

    Ovo za štanc-komerc je naravno tačno, ali ima i boljih, odnosno gorih primera.


    Muđa i Ćale, verovatno najveća zvezda srpske jućub scene, sa skoro 700 hiljada pretplatnika.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Sat Dec 03, 2016 8:23 pm

    Lev Abalkin wrote:ja neću te knjige, obe su pogrešne, stalno neko 'oće da uvaljuje uzore, pravi ste totalitarci


    Ne, ti si taj koji je grešan, pročitaj ponovo šta je Kondo napisao:


    Kondo wrote:ja cu da kupim knjigu koju bude napisala mala zara, 13-godisnja avganistanka koja svako dana bezi iz azilantskog kampa u krnjaci da bi provela dan u jednom centru za migrante gde postoji relativno bezbedan i miran kutak za zene i devojke. devojcica iz torbe izvadi knjige, skine maramu i ceo dan uci sama. kada joj nesto nije jasno, slobodno pridje i zatrazi pomoc od osoblja. kada su je pitali sta joj je cilj u zivotu, rekla je - da postane astronaut.


    Dakle, Zarina knjiga će zaista biti knjiga, a ne slikovnica koju na konto imena jutjub zvezda štancuju izdavači. Prema tome, prestani da te dve stvari nazivaš knjigama, jer ono što sada postoji to sigurno nije. Paradoksalno, daleko više ima smisla nazivati knjigom ono što još uvek ne postoji ni u naznakama, i to ti valjda govori kakva je "knjiga" ta slikovnica jutjub zvezda Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 3805133158
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sat Dec 03, 2016 8:43 pm

    više je rpg za igre nego za knjige, ali ok
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Indy Sat Dec 03, 2016 10:25 pm

    Dobro je ako pisana reč uopšte može da bude opasna, u vreme reality TV-a i sličnih mozgoispiranja. Ko uopšte čita nešto, ako je duže od 140 znakova.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 21 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 4:58 pm