Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sun Apr 17, 2016 4:10 pm

    zar nisu Duge noci, trebalo da budu prvi deo trilogije?
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Apr 17, 2016 4:16 pm

    Ne pratis. Ovo su oni scenariji koje su pravili za seriju, pa posto su izvisili kod RTSa, oni ih pretvorili u slikovnice, da ne propadne trud.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw Sun Apr 17, 2016 4:19 pm

    mikelandjelo wrote:zar nisu Duge noci, trebalo da budu prvi deo trilogije?

    А да ли је можда у плану наставак "Дугих ноћи и црних застава"?


    Piše se. Biće do kraja godine.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sun Apr 17, 2016 5:21 pm

    aaa hvala Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 1143415371

    bas je prolifican sav Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 2304934895
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-28

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Sun Apr 17, 2016 5:23 pm

    skriboman jebote Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-02

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Sun Apr 17, 2016 5:27 pm

    Lako je biti skriboman kada te finansiraju plus imaš garantovanu prodaju plus si urednik kod najvećeg izdavača plus...

    Razumete šta hoću da kažem, jelte. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Apr 17, 2016 5:33 pm

    Da. Zavidis coveku jer je uspesan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Sun Apr 17, 2016 5:33 pm

    Filipenko wrote:Lako je biti skriboman kada te finansiraju plus imaš garantovanu prodaju plus si urednik kod najvećeg izdavača plus...

    Razumete šta hoću da kažem, jelte. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 1143415371
    si posecivao nekad Znak Sagite forum ?


    od deset ucesnika , osam su pisci i stalno prozivaju jedan drugog da su u klici i da su izdali zanr

    mnogo zabavno, na par dana, posle smori jebiga.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Mon Apr 18, 2016 1:28 am

    mikelandjelo wrote:aaa hvala Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 1143415371

    bas je prolifican sav Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 2304934895

    Кад год чујем ту реч, на енглеском или на српском свеједно, увек ми се причињава неко Шваба који свако в изгофара као ф.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by namerna prolaznica Mon Apr 18, 2016 5:01 pm

    zvezda je zivot wrote:ja uzo od sestre ovog perisica iz prosle godine. procito prvih sto strana. prvih 50 strana dosta zabavno, drugih 50 strana dosadno i repetitvno. ni iznenadjenja ni zanimljivog detalja. uglavnom se prica u beskrajnim dijalozima i prilicno davi. sto bi zanrovci rekli: urednik i zanat. ja bi reko: uzeo je pogresnu knjigu da pise. misim da znam gde se strateski ujebo al ne mogu da pisem dok ne zavrsim.

    ne znam kako ce da izvuce preostalih 250+ strana.

    inace je na dobrim pozicijama. protiv trzista i nacionalizma, za radnike i socijalizam. al ne izgleda ko dobar roman zasad imho.
    hajde napiši oširnije, kad budeš završio.
    u pravu si da nema dovoljno zapleta za toliki tekst, ali je bar pismen i ume da vodi dijalog. i ne cedi debilne zaplete iz suve kreativne drenovine. malo li je, na današnju oskudicu?


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by zvezda je zivot Mon Apr 18, 2016 5:15 pm

    si procitala i podrucje bez signala ili misis na naseg covjeka na terenu? (meni nas covek skroz dobar, o podrucju cu pisati kad stignem da procitam, verovatno sledece nedelje.)


    _____
    ova zemlja to je to
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by namerna prolaznica Mon Apr 18, 2016 7:07 pm

    naš čovek. zato sam napisala da sam sve vreme očekivala da se ispostavi da je rodjak sedeo u nekoj mrduši, kao naš čovek u havani.
    dobila u ruke čovjek bez lica, milorad popović. prodaje se kao ne-domaćička, ali ćemo videti.

    xi-xi, čovek, po čovek, i okupirasmo viliju topik!


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by zvezda je zivot Tue May 10, 2016 10:52 pm

    nisam se natero da zavrsim perisica, jbga ne zanima me, mozda drugi put, al sam procito tiho tece misisispi.

    ostap bender wrote:boza voli prezupc Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 1399639816

    super za tabasevica. mada tiho tece misisipi nema intenzitet njegovih kratkih formi on je svakako neko koga treba podrzati.

    sto misis da ga svakako treba podrzati sem sto je dobar decko?

    na stranu sto je misisipi otprilike sve sto ja ne volim (sentimentalni roman-patafora, mamatata, jugoslavija) taj roman je onako objektivno prilicno slab, neslobodan i nedisciplinovan.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-28

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Tue May 10, 2016 11:46 pm

    da li si citao njegovu poeziju? zapravo sve sto je mana romana uspeva da postane vrlina njegove poezije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by zvezda je zivot Tue May 10, 2016 11:51 pm

    jesam. i slazem se.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Somlói Galuska Tue May 10, 2016 11:53 pm

    Ja sam Tabaševiću ukazao veliku čast jer je njegov Misisipi prvi domaći roman koji sam pročitao posle najmanje deset godina. Nemam zato baš parametre da bih ga ocenio. Vidim da on ima neku svoju poetiku, ok, mada mi nije baš bog zna šta. Malo smara tinejdžerština u romanu - svi koji su stariji od njega su raspali i smežurani, a sve u vezi sa decom je, tako, u nekakvim deminutivima. Pohvalno je što nema baš toliko direktno prezupčarskih teza u romanu. Mada ta geneza o nesrećnom detinjstvu koje ga je napravilo takvim kakvim je u romanu mi izgleda kao konstrukcija. Ali ok, nije loše, pretpostavljam, u okruženju velikih srpskih tema koje dominiraju u našoj književnosti, večitom palamuđenju o identitetu.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Wed May 11, 2016 6:15 pm

    Prva knjiga trilogije o Stefanu Nemanji u prodaji od 13. maja


    „Nemanjići – U ime oca“ prva je knjiga trilogije o Stefanu Nemanji u seriji knjiga o najpoznatijoj srpskoj vladarskoj dinastiji koja dolazi iz pera Vladimira Kecmanovića i Dejana Stojiljkovića, autora bestselera „Kainov ožiljak“.
     
    „Ideja da pišemo priču o Nemanjićima javila se kada je Dejana i mene Dragan Bjelogrlić angažovao kao scenariste filma i serije o najznačajnijoj srpskoj dinastiji, čiji osnivač Stefan Nemanja je utemeljitelj srpske države, a njegov sin Rastko, poznat kao Sveti Sava, otac srpske crkve i praotac srpske nacije“, ističe Vladimir Kecmanović i dodaje da „pošto za filmsku priču o dinastiji ratnika, državnika i svetaca, zbog sveopšte krize, nije bilo moguće obezbedi adekvatna sredstva, složili smo se sa Bjelom da je takvu stvar bolje odložiti nego raditi traljavo, uz pomoć štapa i kanapa, i na taj način upropastiti jednu veliku temu.“
     
    Tako se rodila ideja da verovatno najbolji srpski pisci mlađe generacije odluče da se pozabave onim što najbolje znaju, za šta nisu potrebna nedostižna sredstva, a ostvarenje može da bude jednako vredno, pa čak i vrednije od ekranizovane istorijske freske. Plodove dugog rada na pripremi filmske priče pretočili su u proznu formu. Tako je nastala višetomna povest o Nemanjićima, čija prva knjiga, „U ime oca“, ujedno i prva knjiga trilogije o Stefanu Nemanji, upravo izlazi iz štampe, a u kojoj je ispričana priča o dečaku koji je postao ratnik.
     
    U drugoj knjizi trilogije o Stefanu Nemanji, koja bi trebalo da se pojavi početkom jeseni, ispričana je priča o ratniku koji je postao državnik, a u trećoj, čije je objavljivanje planirano za kraj godine, priča o državniku čija mudrost nadilazi ovozemaljske međe, koji u sebi pronalazi snagu da sopstvenog sina prihvati kao duhovnog oca, odriče se svetovnog života i – od gospodara Nemanje preobrativši se u monaha Simeona – postaje svetac.
     
    Sve tri knjige ukrašene su ilustracijama sjajnog slikara i briljantnog crtača Dragana Paunovića.
     
    Za sledeću godinu planirana je trilogija o Svetom Savi.
     
    „Nemanjići – U ime oca“, prvu knjigu trilogije o Stefanu Nemanji iz pera Vladimira Kecmanovića i Dejana Stojiljkovića, možete pronaći od petka, 13. maja u svim knjižarama Delfi i Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Wed May 11, 2016 6:18 pm

    ovo će zacelo biti edgy i provokativno poput muzike koju pravi Enya.
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Wed May 11, 2016 6:21 pm

    ne znam , najavio je da ce Sava dubija bogumile Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 1727922752
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Wed May 11, 2016 6:53 pm

    „Nemanjići – U ime oca“



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Wed May 11, 2016 6:56 pm

    Старо француско презиме D'Oubier.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-02

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Wed May 11, 2016 8:19 pm

    mikelandjelo wrote:
    Za sledeću godinu planirana je trilogija o Svetom Savi.


    Ala štancuju, ne pitaju.  Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 2348298330
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-02

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Wed May 11, 2016 8:20 pm

    Bonidas Poslednji wrote:ovo će zacelo biti edgy i provokativno poput muzike koju pravi Enya.


    Pa da, a onda će didu™ po Amerikama i Kanadama da ištu pare pod pričom da se u Srbiji ne dozvoljava da se čuje izvorna srpska reč.
    Erős Pista

    Posts : 81439
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Wed May 11, 2016 8:24 pm

    http://www.popboks.com/article/7091


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest Wed May 11, 2016 8:28 pm

    William Murderface wrote:http://www.popboks.com/article/7091


    ROFLMAO

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 16 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 5:36 am