Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by namerna prolaznica 13.08.15 14:18

    odakle si iskopao kumičića, eugena! to, ko da si rus, pa uzmeš da čitaš 'sirotu lizu' Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1233199462 .
    sav taj romantičarsko-realističarski opus je baš patetično dosadan, na primer 'poslednji stipančići'. jedino je bila zanimljiva gospođa zagorka (manje poznati roman ' gordana'), zbog onog 'šta je bilo dalje'. dobro, i 'u registarturi', al serija Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1844795956 .
    uzni, druže, nikolu berotolina: zavičaji jedan i dva. sve ima: srbi, hrvati, ustaše, partizani. ima i kiš Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 2849097393 .


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће 13.08.15 14:39

    namerna prolaznica wrote:odakle si iskopao kumičića, eugena! to, ko da si rus, pa uzmeš da čitaš 'sirotu lizu' Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1233199462 .
    sav taj romantičarsko-realističarski opus je baš patetično dosadan, na primer 'poslednji stipančići'. jedino je bila zanimljiva gospođa zagorka (manje poznati roman ' gordana'), zbog onog 'šta je bilo dalje'. dobro, i 'u registarturi', al serija Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1844795956 .
    uzni, druže, nikolu berotolina: zavičaji jedan i dva. sve ima: srbi, hrvati, ustaše, partizani. ima i kiš Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 2849097393 .

    Регистратуру сам прочитао за време претходног таквог падања под свој утицај, и бемлига, занимљиво мада видим како ме савремени роман издресирао. Прве две трећине књиге изгледају као Буденброкови против Форсајта, тј имањометрија двеју кућа, при чему писац отворено навија за (у почетку) слабијег, док тамо негде после један дотле споредан лик не учини целу причу беспредметном и не одведе радњу негде другде. То би се данас звало меандрирањем (ака меандрчењем, како би рекао мој комшија), јер, јелте, нема једног наративног тока од почетка до краја, или нас је писац завлачио мегафином (mcGuffin :љ). Но, што да не, живот је то, са пута се скреће, догађа се.

    Кумичић... па ето, нашао на диску Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1143415371. А пошто је особеност садашње фазе ми да читам један ред сфа (онако дебљи - сад је на реду Винџијева трилогија "Мировни рат" - "Безвладни" - "Изгубљени у стварном времену") један ред са оног списка где су ствари које сам мислио да би требало да прочитам а стоје на том списку већ 40 година, кренуо сам без неког реда, тј бајаги абецедно. Окрњићу једном и тог Крлежу, има дана.

    Загорка је била омиљено штиво једне од ћерака, тако да то сигурно имамо, доћи ће ваљда и то на ред.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw 01.11.15 1:17

    Dekso za subotnji "Politikin" dodatak:


    ...A da li se prilagođava tržištu?, pitamo našeg sagovornika: "Ne prilagođavam se, dogovaram se sa izdavačem. Između mene i mog izdavača postoji od početka (još iz vremena koje je prethodilo izdavanju "Konstantinovog raskršća") jedan džentlmenski sporazum gde ja poštujem to što je on izabrao da izda baš moju knjigu, a on poštuje moj integritet pisca... Dogovaramo se oko svega: uređivanja rukopisa, izgleda korica, načina promocije, honorara... I to dogovaranje traje kratko. Posle popijemo po čašu "džeka" i nazdravimo novim uspesima. U principu, u Srbiji je najteža stvar naći gospodina među izdavačima, sve ostalo posle toga je lako.

    Odavno nisam pročitao rečenicu od koje mi je bilo izistinski mučno.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 01.11.15 11:33



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest 09.11.15 15:34

    Eržebet mu ga dala po inkluziji:



    ... sutra u 22:40.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook 24.11.15 9:44

    za one koji prate: da li se kocha popovic pojavljuje kao protagonista u zuricevom uratku o ubistvu nikoletine bursaca? znam da je marko ristic jedan od negativaca.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 24.11.15 10:52

    Nisam čitao, ali kratka gugla pretraga kaže da se pojavljuje, i to već i na samom početku romana, u odlomku koji imaš na Laguninom sajtu:

    https://www.laguna.rs/o1481_nedelja_pacova.pdf


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook 24.11.15 10:59

    hvala!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 02.01.16 21:19

    Širi izbor romana za NIN-ovu nagradu 2015.
    U drugom krugu 38 naslova
    Na sastanku NIN-ovog žirija, održanom u subotu 26. decembra u prostorijama naše redakcije, napravljen je prvi presek celokupne produkcije svih romana pristiglih do tog datuma. Petočlani žiri složio se da širi izbor čini 38 naslova. U narednom broju NIN-a predstavićemo drugi presek, odnosno uži izbor romana koji će se ove godine takmičiti za prestižno književno priznanje

    Ljubodrag Stojadinović, LAKŠI OBLIK SMRTI (Službeni glasnik)
    Milisav Savić, LA SANS PAREILLE (Agora)
    Dragan Velikić, ISLEDNIK (Laguna)
    Dejan Simonović, BESPOSLIČARI (KD Hiperboreja i autor)
    Svetislav Basara, ANĐEO ATENTATA (Laguna)
    Svetozar Vlajković, KARLOTE (Lom)
    Đorđe Pisarev, I NOĆ SE UVUKLA U NjEGOVO SRCE (Agora)
    Vladimir Kecmanović, OSAMA (Laguna)
    Dragan Tepavčević, GRAD ZA NEZBRINUTU DJECU (Zavod za udžbenike i nastavna sredstva Istočno Novo Sarajevo)
    Dragi Bugarčić, SLEPI SPOMENIK (Čigoja)
    Olivera Skoko, KORČULANSKI ĐIR (GNB Žarko Zrenjanin)
    Slaviša Radovanović, CIGANSKI SUD (Presing)
    Rajko Lukač, ZVONO NAD MEĐAMA (Albatros plus)
    Dejan Tiago Stanković, ESTORIL (Geopoetika)
    Dana Todorović, PARK LOGOVSKOJ (Geopoetika)
    Sonja Besfort, SETOV ZAVET (Geopoetika)
    Vesna Aleksić, DOĐI NA JEDNO ČUDNO MESTO (Kreativni centar)
    Jasminka Petrović, LETO KADA SAM NAUČILA DA LETIM (Kreativni centar)
    Vule Žurić, REPUBLIKA ĆOPIĆ (Službeni glasnik)
    Radovan Beli Marković, PUTNIKOVA CIGLANA (Srpska književna zadruga)
    Laura Barna, CRVENI PRESEK (Službeni glasnik)
    Maja Herman Sekulić, MA BELLE (Službeni glasnik)
    Andrija Matić, BURNOUT (Levo krilo Beograd)
    Slavoljub Marković, POBUNIO SAM SE ŽIVOTOM (KC Novi Sad)
    Nemanja Mitrović, OSMEH CRNOG PITA (KC Novi Sad)
    Božidar Mandić, PERTLE (Službeni glasnik)
    Oto Oltvanji, IVER (Laguna)
    Ljubica Arsić, RAJSKA VRATA (Laguna)
    Miloš Živanović, KRUNISANjE TAME (SKC Kragujevac)
    Miodrag Kajtez, IZLOŽBA (Agora)
    Jelica Zupanc, Bist du Dragiša Vasić (Službeni glasnik)
    Zoran Živković, ZBORNIK MRTVIH (Zavod za udžbenike)
    Miloš Latinović, NA POGREŠNOJ STRANI REKE (Vulkan)
    Aleksandar Gatalica, SONATA ZA LOŠEG ČOVEKA (Vulkan)
    Vladimir Tabašević, TIHO TEČE MISISIPI (Studio Znak)
    Ljubomir Koraćević, LAGER (Književna opština Vršac)
    Filip Čolović, ZIMA BEZ BRATA (Rende)
    Gordana Ćirjanić, SEDAM ŽIVOTA PRINCEZE SMILjE (Vukotić medija)
    http://www.nin.co.rs/pages/article.php?id=98827
    ‪#‎ninonline‬


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 02.01.16 21:20

    Kladim se na Vuleta ili Kecmana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica 02.01.16 21:28

    Ništa nisam pročitala za polovinu ovih nikad čula.
    Idem da se sramim.

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 02.01.16 21:29

    Idi da se ponosiš, i da se častiš komadom hladnog pečenja. Ili torte.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica 02.01.16 21:31

    Sad nešto mozgam, zašto Drašković nikad nije dobio NIN-a? Što je on najgori?
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 02.01.16 21:39

    Jedno je sigurno - not for lack of Ljiljana Šop trying!

    A i Čotrić neverue:

    Čotrić je rekao da mu je veoma drago što je Vuk dobio nagradu «Gospođin Vir» i naglasio da je to Vuku prva nagrada za roman u dugogodišnjoj karijeri pisca. On je istakao da ni Vukov čuveni roman «Nož», iako je te godine bio najčitaniji i najprodavaniji roman, nije dobio nagradu, jer samo te godine ta nagrada nije dodenjena iz razloga što ga je tadašnja vlast proglasila za nacionalistu. To je bilo 1983. godine. Čotrić je još napomenuo da je Vukov roman «Noć đenerala» 1994. godine trebao da dobije «Ninovu» nagradu za roman godine , ali je u poslednjem trenutku, na volšeban način, došlo do preglasavanja žirija (tri prema dva) pa ni tada nije bio nagrađen. - See more at: http://www.danas.rs/dodaci/branicevo/pisi_kao_sto_mislis.59.html?news_id=185570#sthash.0r9e1c8f.dpuf


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica 02.01.16 21:52

    Sećam se Ljiljaninog lobiranja. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 04.01.16 13:42

    http://www.nin.co.rs/pages/article.php?id=98823

    НИН-ов жири за најбољи роман, о издаваштву у 2015.

    Преобилно, а сиротињско

    У годинама преобиља олако објављиваних књига, губи се одговорност издавача, потписаних уредника, рецензената и аутора над невином белином папира. Чланови нашег жирија кажу да ће бити неколико наслова на које треба обратити пажњу

    Ко може боље да сведочи о издаваштву и књижевној продукцији у протеклој години, од чланова жирија за НИН-ов роман године? Њих петоро промишљају за потребе ове теме, омеђени нашим захтевом за бројем карактера.

    Између дилеме да ли почети или завршити овај текст са изјавом председника жирија Божидара Боже Копривице, опредељујемо се за ово прво. Полазимо од тврдње овог есејисте, аутора неколико књига (публика је масовно читала Само богови могу обећати) драматурга и навијача Партизана да књижевна продукција у Србији последњих година личи на најављени дочек Нове године у Београду, што се може видети по ликовној страни, односно по томе како је опремљена већина књига у Србији. Он жали јер нема више мајстора какав је био Миле Грозданић и других, а међу млађима издваја, иако се он ретко бави опремом књига већ другим пословима, Славимира Стојановића:

    „Већина књига које је читао НИН-ов жири, по мом осећању, била би најбоља лектира за већину чланова владајуће клике, укључив и председника и премијера. Има један добар наслов међу њима који гласи – Пита од шита. Илити Пита од гована! Не говорим ја, наравно, овде о теорији одраза, али је сигурно да је укупна атмосфера таква да су образовање и култура стављени у најнеповољнији положај, а томе су допринела и такозвана партијска кадровска решења. Конфузији у издаваштву доприносе и тзв. препоруке илити рецензије неких људи који су некада имали неку врсту слуха за књижевност, а данас га злоупотребљавају, или су корумпирани. Међу њима су и бард Драшко Ређеп, као и неке препоруке Љиљане Шоп. Рецензије доводе у заблуду читаоце књига, а и неки писци као рецензенти доприносе тој конфузији – доакадемик Милован Витезовић, Васа Павковић, Марко Видојковић, Маја Волк, Милица Јефтимијевић Лилић… Срећа је, ипак, да се међу тих више од 150 књига колико је стигло за НИН-ову награду, може пронаћи двадесетак наслова који имају неки књижевни стандард, а десетак књига су на нивоу неких ранијих, бољих година. Радује ме да су се појавили неки релативно млађи аутори као што су Дана Тодоровић, Дејан Тиаго Станковић, Владимир Табашевић и Љубомир Кораћевић који ће, надам се, заузети важна места у повести српске књижевности.“

    Јасмина Врбавац, уредник у Редакцији за културу ТВ Београд, власница је награде Стеријиног позорја за театрологију за књигу Жртвовање краља, мит у драмама Љубомира Симовића. Она у свом уводном делу изјаве нотира да у књижевном свету постоји читав паралелни универзум, невидљиви свет који буја и неминовно метастазира, а да није честито ни видео светло дана:

    „Као иза огледала, у свету домаћих Алиса и чаробњака из Оза, писци различитих занимања, али и понеки теоретичари, критичари, професори књижевности, наставници, новинари и библиотекари, пишу за паралелни свет издавачких кућа, новина и књижевних часописа, а потом жирирају и награђују неким локално препознатљивим наградама локално познате списатељске величине. Биографије тих писаца не разликују се од биографија писаца које познајемо са страница водећих књижевних часописа и медија. Мноштво до сада објављених књига, неколико награда, чак и покоји превод, то су биографије аутора за чија имена никада нисмо чули. С правом? Несумњиво! Као што је и готово немогуће да ћемо за њих чути само зато што су им књиге биле послате на адресу НИН-а не би ли се нашле у конкуренцији за најпрестижнију награду за роман. Тужна је ова политика самозаваравања која, ако је судећи по броју аматерски писаних романа, доминира књижевном сценом. Тужна и зато што су овом производњом на велико, заправо преварени и писци (који верују да су написали велико дело) и читаоци (који верују да читају књижевност).“

    Професор енглеске књижевности на Филолошком факултету у Београду и на Филозофском факултету у Новом Саду Зоран Пауновић (53), уверен је да синтагма борба за опстанак пречесто служи као оправдање за занемаривање културне мисије какву би издаваштво требало да подразумева. Притом, у изневеравању те мисије, али и елементарне професионалне етике, по правилу предњаче они чији је успех у тој борби за опстанак видљив и неспоран:

    „Комерцијални критеријум преовладава како у избору књига за превод тако и у одабиру (и третману) дела домаћих писаца. (Наравно, тржишни потенцијал не мора да стоји у обрнутој пропорцији с квалитетом: срећна је околност то што има добрих и одличних писаца чија дела читаоци траже и купују.) Видљив је и недостатак квалитетног уредничког рада: много је издања која остављају тужан утисак недорађености. Међу домаћим делима, велик је број оних у којима је очигледно да је аутор био у потпуности препуштен самом себи, те да су уз присуство поуздане уредничке руке могла у некој избрушеној верзији изгледати много боље. Слично је и с преводима: превише је оних којима је циљ рудиментарно преношење приче, не и уметничких особености превођеног текста. Принципи узорног издавачког рада сасвим су јасни и свима познати; мало је, међутим, оних који настоје да их се доследно придржавају.“

    Новинарка Другог програма Радио Београда Тамара Крстић од ове године је заједно са Зораном Пауновићем први пут члан НИН-овог жирија. Она ово време крсти временом читања и живљења наметнутих лаких комада који деле улоге читавом друштву, како би се критичка мисао уклонила, култура и уметност маргинализовале, и остало све мање оног књижевно-уметничког сценског простора у коме се игра на карту више зарад праве природе и заборављених вредности књижевности:

    „Тако се у годинама `преобиља` олако објављиваних књига, губи било каква одговорност издавача, потписаних уредника, рецензената и аутора: над невином белином папира; према речима и језику; облику и форми; према грађи; наслеђу књижевности; цитираним делима која стоје уписана великим словима у историји књижевности; према значају награде за коју конкуришу а пре свега према поимању књижевног текста. Ипак, у свеопштој кризи света и века, идентитета и хуманитета, етике и естетике, издаваштва и књижевности, постоје још увек књиге којима се успоставља биће језика којим се уобличава и разобличава свет. И они писци који се над „таштином писања“ још увек питају зашто пишу. Они у којима се наслућује одговор Данила Киша: „Пишем, дакле, јер сам незадовољан собом и светом. И да бих исказао то незадовољство. Да бих преживео!“

    Михајло Пантић аутор је великог броја збирки прича које су му прибавиле значајне награде и признања. Професор је на Филолошком факултету у Београду и као одговор на наше питање како види издавачку продукцију у Србији данас, понудио је одговор:

    „Има нечег неразумљивог у понашању претежне већине овдашњих издавача, како оних који слове за велике и угледне, што је друго име за тржишну, супермаркетску моћ, што оних са руба, из једнособних станова, који би за себе да дохвате неку мрвицу са посног колача овдашње културне потрошње. Издавачи, разуме се, постоје да би објављивали књиге, што је труизам, али, зашто објављују баш све што је написано, то не зна ни сфинга. Дакле, и овогодишња преобилна, а опет некако сиротињска продукција романа писаних на српском језику не разликује се битно од претходних, уназад петнаестак година, откада је и књижевност у бесконачној транзицији. Све се на крају сведе на неколико наслова које ће заинтересовани читалац, онај што и даље са добрим разлозима мисли како је роман огледало неког доба, прочитати са мање или више задовољства или са мање или више запитаности. Остало мирне душе може заобићи, не зато што нема времена, већ зато што то време може искористити на паметнији начин. Судећи према романима с врха овогодишњег каталога, при чему ме посебно радује појава неколико нових гласова, рекло би се да је српски роман (роман у књижевном, а не у трафикантском смислу) у доброј кондицији. Његов тематски, језички и поетички распон је врло широк, он је естетски потентан, друштвено активан, кратко речено, уметнички усредсређен на важна питања прошлости и садашњости“.

    И тако, из овог елитног збира мишљења, лако се закључује – јесте пуно тих књига, јесте и пуно писаца, јесте да ти издавачи баш и немају увек неопходне критеријуме, јесте да цвета хиљаду цветова, али није да нема и добрих, великих романа. Један од њих ће 18. јануара 2016. бити проглашен најбољим у 2015. години.



    Радмила Станковић



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook 04.01.16 14:20

    boza voli prezupc Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1399639816

    super za tabasevica. mada tiho tece misisipi nema intenzitet njegovih kratkih formi on je svakako neko koga treba podrzati.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by zvezda je zivot 04.01.16 15:17

    ja sam se sad ne znam zasto setio da je namenski jednom pitao na ppp, cita li jos neko i seca li se uopste jednog pisca koji se zove, jos uvek, E. L. Doctorow?

    niko nije odgovorio. tuzno je sve.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook 04.01.16 15:21

    sneg.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 06.01.16 17:43

    Dragan Velikić, ISLEDNIK (Laguna)
     Dejan Tiago Stanković, ESTORIL (Geopoetika)
     Svetislav Basara, ANĐEO ATENTATA (Laguna)
     Đorđe Pisarev, I NOĆ SE UVUKLA U NjEGOVO SRCE (Agora)
     Vladimir Kecmanović, OSAMA (Laguna)
     Dana Todorović, PARK LOGOVSKOJ (Geopoetika)
     Vule Žurić, REPUBLIKA ĆOPIĆ (Službeni glasnik)
     Radovan Beli Marković, PUTNIKOVA CIGLANA (SKZ)
     Ljubica Arsić, RAJSKA VRATA (Laguna)
     Vladimir Tabašević, TIHO TEČE MISISIPI (Studio Znak)
     Ljubomir Koraćević, LAGER (Književna opština Vršac)
     Milisav Savić, LA SANS PAREILLE (Agora)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Guest 06.01.16 17:45

    nisam procitao ni jedan, zadovoljan sam Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 359476144
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista 08.01.16 20:45

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 ANDRICGRAD-NAGRADA


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by zvezda je zivot 09.01.16 12:24

    nemoj se plasis, vece sanse ima tabasevic da uzme nina nego kec ove godine imho


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook 09.01.16 12:47

    kec ove godine pikira gonkura a ne nin.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by zvezda je zivot 09.01.16 12:50

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 1233199462


    _____
    ova zemlja to je to

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 14 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 09.05.24 12:38