Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i priključenija

    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 8:55 am

    lalinea wrote:
    boomer crook wrote:ako ima nesto gore od toga da se na konstataciju ja mrzim svoje telo ne odgovara pitanjem zasto vec se odmah pristupa bolnom i traumaticnom procesu pravljenja novog tela...
    Cek sad ti, objasni se lol. Na sta mislis ovde? Recommendations oko blokera puberteta (a tek operacija) je da toj odluci prethode godine razgovora na temu "zasto? kako? koje je najmanje invazivno resenje?"... mislim, ovde se ne razgovara o tome da li hormonalna terapija treba da bude prvi ili najbolji izbor u svakom pojedinacnom slucaju (a narocito ne o tome da li je neko dosao po nasu decu nametanjem hormonalne terapije), vec o tome da ista treba da postoji kao opcija umesto da je zabranjena.

    pa ne treba da bude zabranjena vec kontrolisana. samo da se razumemo kod predpubertetske dece rod je prilicno fluidan i ne vidim slucajeve u kojima se to ne moze resiti razgovorima ili jos bolje receno broj slucajeva gde se to ne moze resiti terapijom je toliko mizeran da je veca opasnost od greske na drugu stranu. drugim recima medicinsko nacelo je nemoj da pogorsavas situaciju. po meni bi razgovori i skrininzi za neku takvu proceduru trajali bas bas dugo. a tu je obicno hitesrija aktivista ALI POCECE PUBERTET. yeah, no shit sherlock i tada cemo zapravo znati da li ce dete da baci knjigu dzudit batler i ode na plazu sa drugarima da sutira pesak u lice mrsavoj deci.

    mislim da ponovim: drustveno (ne kod najveceg dela medicinara) se pitanje traumatskog poremecaja postavlja se kao pitanje slobodnog identitetskog izbora.

    ti kazes da se bojis kako bi drustvo tretiralo tvog decaka da je queer (i to mi je potpuno jasno) ali birati sam svoje seksualne partnere, oblaciti se manje vise kako zelis ili biti fabjulus je pitanje zivotnog izbora i identiteta i ako hoces slobode. tertirati opasne procedure kao neophodne kada one to nisu i ne bi trebale da budu je magijsko misljenje. kao onaj strosov indijanac koji je sanjao da su ga neprijatelji uhvatili i zivog spalili pa kada se probudio odma je turio ruku u vatru da to spreci i tako rascini prokletstvo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Mon Jun 06, 2022 8:57 am

    bela maca wrote:lol

    ženska empatija - ilustrovano
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 8:58 am

    mislim mi ovde raspravljamo da li deci skolskog uzrasta treba blokirati pubertet na osnovu cesto nebuloznog i neizgradjenog odnosa prema telu dok s druge strane razne aktivisticke organizacije traze da se ne utice na izbor deteta. ne, njihov posao je da uticu na dete da bude srecno kao ono sto jeste a ne da oni budu sretni tako sto su njihovi identitetski izbori potvrdjeni.

    mislim to je problem. sto pitanje promene pola nije isto kao i pitanje seksualnog izbora ili zamenica ili cega god.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Janko Suvar Mon Jun 06, 2022 9:17 am

    Ostap izašao sa nesumnjivo gej frendli, feminističkim stavom i to u ovoj atmosferi izgleda konzervativno, na korak od da ga kenseluju
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bela maca Mon Jun 06, 2022 9:19 am

    MNE wrote:
    bela maca wrote:lol

    ženska empatija - ilustrovano
    suicidalnim muškarcima treba terapija, ne ženska empatija.
    ali terapija i činjenica da i muškarci imaju osećanja je blam i to je za gejeve.

    uzrok muške patnje (kao i ženske) je patrijarhat, i, kao protivnice patrijarhata, feministkinje su najveći prijatelji muškaraca koji pate.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista Mon Jun 06, 2022 9:25 am

    Ma bre, pusti MNE-ja feminizam i priključenija - Page 32 1143415371 On se prene iz blaženog mira samo kad neko kaže nešto loše za Trampa, ili kad treba izneti neku what about the menz primedbu. Još jedna žrtva algoritmatm.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by kondo Mon Jun 06, 2022 9:40 am

    zašto burundi ne bi još malo izbulingovao MNE-a, nije davno


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Mon Jun 06, 2022 9:43 am

    bela maca wrote:
    MNE wrote:

    ženska empatija - ilustrovano
    suicidalnim muškarcima treba terapija, ne ženska empatija.
    ali terapija i činjenica da i muškarci imaju osećanja je blam i to je za gejeve.

    uzrok muške patnje (kao i ženske) je patrijarhat, i, kao protivnice patrijarhata, feministkinje su najveći prijatelji muškaraca koji pate.
    patrijarhat nije nastao tako što je nekome dunulo "e aj stvorimo patrijarhat"
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 10:19 am

    Janko Suvar wrote:Ostap izašao sa nesumnjivo gej frendli, feminističkim stavom i to u ovoj atmosferi izgleda konzervativno, na korak od da ga kenseluju

    pa ja ne bezim od toga da je moj stav konzervativan utoliko sto je analiza praksa prihvatanja ogranicenja i u najgorem slucaju aktivne depresije. ne mislim da odrasle ljude treba sprecavati da pokusavaju da svoj zivot urede na nacin za koji veruju da ce ih uciniti srecnima ali takodje mislim da je praksa afirmacije roda kod pretpubertetlija kao onaj vic kada muji odseku ruke da ne bi dzarao ranu na nozi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 10:21 am

    pri tome da dodam da uvek imam neku latentnu sumnju u cvrstu nauku kada dodjemo do pitanja roda i rodnih uloga i odnosa prema telu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by kondo Mon Jun 06, 2022 10:22 am

    ostap ima ispravan stav između ostalog zato što se ne bazira na studijama i literaturi nego first and foremost na konkretnom primeru iz svog okruženja koji mislim da je ogromnu većinu dobronamernih ljudi prestravio.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 10:28 am

    ne znam na sta mislis konkretno ali da, imam par primera iz okruzenja. glupo je ovome prilaziti anegdotalno ali gotovo svaki put je bila u pitanju zesca zapustenost traume. mislim kapiram ja la lineu kada dodjes dotle pomazes se svime sto ti je pri ruci ali nemojmo da se zavaravamo da je to ono life choice i afirmacija.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 10:29 am

    i na potpuno drugu stranu te marks 21 price o trandzama koji siluju po zatvorima. to je bas bedasto.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Јанош Винету Mon Jun 06, 2022 10:51 am

    boomer crook wrote:mislim mi ovde raspravljamo da li deci skolskog uzrasta treba blokirati pubertet na osnovu cesto nebuloznog i neizgradjenog odnosa prema telu dok s druge strane razne aktivisticke organizacije traze da se ne utice na izbor deteta. ne, njihov posao je da uticu na dete da bude srecno kao ono sto jeste a ne da oni budu sretni tako sto su njihovi identitetski izbori potvrdjeni.

    mislim to je problem. sto pitanje promene pola nije isto kao i pitanje seksualnog izbora ili zamenica ili cega god.

    boomer crook wrote:pri tome da dodam da uvek imam neku latentnu sumnju u cvrstu nauku kada dodjemo do pitanja roda i rodnih uloga i odnosa prema telu.

    б1: Колико ја разумем, дете нема избора ни у једној јурисдикцији, чак ни у либералној Америци.

    Питају се прво лекари, па онда породица па тек онда деца.

    Ово стварно није ракетна хирургија, није ствар од јуче па се ето не зна, ”крхко је знање” па да оставимо тако како је. 
     
    Ако може да се проблем реши психоанализом, супер, ако не даје резултате, онда нека друга, више инвазивна терапија. Нема ту много времена, добићеш богаља за цео живот ако не дејствујеш на време. Филозофија хитности.
    Нема много времена да се чека до 18 да би били задовољени неки произвољни критеријуми, биологија је неумитна.

    б2: Ово друго је већ проблем шире друштвености и начина на који оно прихвата или не прихвата родне и полне улоге. Било би много боље кад би западно друштво боље то прихватало и размишљало у флуиднијим категоријама као што и чине у неким азијским друштвима. Нпр. трећи пол на Борнеу или прихватање транс особа на Тајланду и сл. Диверситет култура и друштава је јако битан и ако се то уништи изгубићемо непроценљиво знање. Али капитализам, индивидуализација и американизација мељу све пред собом.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 11:04 am

    slazem se samo apropo odnosa prema izboru deteta nisam govorio o legislativi vec o nacinu na koji se drustveno prihvatljivo posmatra taj problem. doslovce imam poznanime koji su imali profesionalne probleme zato sto taj deciji "izbor" tretiraju kao simptomatski a ne kao erupciju nepatvorene istinite i autenticne zelje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Mon Jun 06, 2022 11:06 am

    aham da treći pol na Tajlandu i Brazilu gdje to uopšte nema nikakve veze sa prostitucijom i tako tim stvarima

    https://www.reuters.com/article/thailand-trafficking-sexcrimes-idUSL1N1TF17J
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 11:07 am

    a inace nista se nece promeniti ako se saceka neki od medjasa punoletstva na kojima se inace zasniva cela logika zrelosti odnosno mogucnosti da dete da nedvosmisleni pristanak.

    ono na cemu se insistira da dete ne treba da da pristanak zato sto je u pitanju objektivna medicinska proceduta poput lecenja dijabetisa. s te strane nase znanje jeste krhko.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 11:10 am

    mislim ta procedura je ono kao da je, daleko bilo, dete bolesno od karcinoma. jebote u to se ne sme ulaziti olako a najbolje nikako.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor Mon Jun 06, 2022 11:12 am

    Јанош Винету wrote:
    Notxor wrote:

    Napisala si "neznanje". Nema tu ničeg što ne može da stane u jednu rečenicu.
    Inače, za intervenciju hormonalnog tipa treba deci dati vremena - 18 godina je uobičajeno doba punoletstva. Meni je to ok.
    Neko je pomenuo 16 godina kao minimum za estetske operacije. Možda je i to ok - ne znam
    Ako neko ima 14 godina i pokušava da se ubije jer ne razume svoje telo, hormoni su poslednja stvar koja mu treba.

    Али тада је прекасно, није ли ти јасно то?
    Није битно шта је теби ОК, него шта је за децу ОК, шта је боље. Бира се између два зла, у питању је гадна друштвено-медицинска дилема.

    У коју десница нема намеру да улази него се прави да не постоји, као и увек, док либерални левичари мукотрпно покажу и докажу да може, да се свет неће распасти ако 0.000001% људи добије нешто позитивно у животу.

    Za koga je prekasno? Za Kejtlin Džener - dobro, ona je budala? Ali Edi Izard nikako nije budala? I koliko je njima trebalo vremena da dođu gde su sad?
    Rubi Rouz, čini mi se, je negde rekla da je kao tinejdžerka razmišljala o promeni pola, ali da joj je drago što to nije uradila (mada se sa glumicama nikad ne zna).


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bela maca Mon Jun 06, 2022 11:21 am

    za nekoga ko hoće da se bavi sportom, na primer.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor Mon Jun 06, 2022 11:28 am

    hahaha, ovako kao na slici?
    Ponavljam, ako xx ženama ne smeta da se takmiče sa xy ženama, bog ih veselio.
    A što se tiče xx i xy žena i njihovom takmičenju sa muškarcima, mislim da to može da bude jako zanimljivo i mislim da bi bilo jako gledano.

    feminizam i priključenija - Page 32 6akrNFo


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bela maca Mon Jun 06, 2022 11:39 am

    pa upravo je u tome problem. kada trans žena koja je prošla pubertet kao muškarac hoće da se takmiči, zamera joj se što je prošla pubertet kao muškarac.
    a onda se zabranjuje sprečavanje prolaska kroz pubertet kao muškarac onima koji to ne žele.
    lose-lose situacija.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Mon Jun 06, 2022 11:45 am

    to je tolika manjina da to nije normalno. s druge strane imamo debilitarija kao u nekim americkim drzvama gde se trazi da komisija pregleda devojcice od 10 godina da utvrdi da li su devojcice.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bela maca Mon Jun 06, 2022 11:47 am

    jeste manjina ali vrlo zgodna za dušebrižnike.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Јанош Винету Mon Jun 06, 2022 11:50 am

    MNE wrote:aham da treći pol na Tajlandu i Brazilu gdje to uopšte nema nikakve veze sa prostitucijom i tako tim stvarima

    https://www.reuters.com/article/thailand-trafficking-sexcrimes-idUSL1N1TF17J

    Па како би ти решио тај проблем? Забранио људима да зараде за кору хлеба проституцијом? Да продају сопствено тело, једину својину коју имају?
    У Чешкој, Немачкој и Холандији практично су решили проблем сексуалног робља легализацијом проституције.
    Прихватили су то и уместо пуризанизма иду на смањивање штете по друштво и по те особе које се проституцијом баве.
    Нити има више наркомана нити више проститутки, то није нешто чему људи стреме нити то њихово друштво прихвата, чак ни на Тајланду. То је мизерна егзистенција коју чиниш гором ако је забрањујеш и сузбијаш.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.

    feminizam i priključenija - Page 32 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:48 pm