Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i priključenija

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Vilmos Tehenészfiú 04.06.22 18:28

    lalinea wrote:
    Notxor wrote:

    Psiho-terapija do 18, ali nikako u cilju promene seksualnosti, već samo za stabilizaciju i prevenciju samoubistva.
    A sta ako studije pokazu da hormonska terapija (u kombinaciji sa psihoterapijom) bolje sprecava samoubistvo i buduce mentalne probleme (ne radi se samo o suicidu) u poredjenju sa samo psihoterapijom? Jel bi i dalje bio u fazonu "to je mengelisanje, nikad to necu podrzati!"?
    Ja mislim da Notxor stavlja u istu ravan gej i transrodne osobe, u smislu da ako važi “nikad nije kasno da shvatiš da si gej”, to onda važi i za transrodne: biće neko vreme u nedoumici, a kad sazru, doneće konačnu odluku šta su. Vi kažete da taj znak jednakosti ne važi, da su mentalno trans osobe u gorem polozaju u vreme puberteta. Američka desnica (ne Notxor) forsira narativ “znam, al me boli kurac, dok ne napune 18 nema ništa. Meanwhile, plastične operacije grudi sa 16 godina, me likey”.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea 04.06.22 18:45

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    lalinea wrote:
    A sta ako studije pokazu da hormonska terapija (u kombinaciji sa psihoterapijom) bolje sprecava samoubistvo i buduce mentalne probleme (ne radi se samo o suicidu) u poredjenju sa samo psihoterapijom? Jel bi i dalje bio u fazonu "to je mengelisanje, nikad to necu podrzati!"?
    Ja mislim da Notxor stavlja u istu ravan gej i transrodne osobe, u smislu da ako važi “nikad nije kasno da shvatiš da si gej”, to onda važi i za transrodne: biće neko vreme u nedoumici, a kad sazru, doneće konačnu odluku šta su. Vi kažete da taj znak jednakosti ne važi, da su mentalno trans osobe u gorem polozaju u vreme puberteta. Američka desnica (ne Notxor) forsira narativ “znam, al me boli kurac, dok ne napune 18 nema ništa. Meanwhile, plastične operacije grudi sa 16 godina, me likey”.
    Samo sto ta logika ne vazi jer deca nisu seksualno aktivna ali jesu doboko zaglibljena u rodne stereotipe.
    Mene samo interesuje da li se zaista radi o dobrobiti dece (u kom slucaju ne moze da vazi "ja to nikad necu podrzati", jer ako se nesto pokaze kao dobro za tu decu onda what?...) ili je u pitanju underlying verovanje da su trans zene uvek samo "muskarci sa sisama".


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 04.06.22 18:53

    Da li se ovde ozbiljno razgovara o rodnom identitetu preteensa?
    Dvanaestogodišnjaci treba da donose odluke o terapiji koja će im trajno promeniti život?
    Žao mi je, ali 18 godina je uobičajeni minimum za odlučivanje, ali i to može biti tema za diskusiju.

    I da, naravno da sam se zezao kad sam napisao "muškarci sa sisama".
    Još je dobri Endi Vorhol u "Od A do B" napisao da je njima najteže, a svašta je znao dobri Endi.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Vilmos Tehenészfiú 04.06.22 19:01

    Notxor wrote:Da li se ovde ozbiljno razgovara o rodnom identitetu preteensa?
    Dvanaestogodišnjaci treba da donose odluke o terapiji koja će im trajno promeniti život?
    Žao mi je, ali 18 godina je uobičajeni minimum za odlučivanje, ali i to može biti tema za diskusiju.
    Da, ali tinejdžerka može da uveća ili smanji grudi sa 16 ako joj roditelji dozvole. 

    feminizam i priključenija - Page 29 09873910


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 04.06.22 19:08

    Naravno da ni to nije normalno... Jel sad deo kad prepisujemo različita luđenja po svetu?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea 04.06.22 19:29

    Notxor wrote:Da li se ovde ozbiljno razgovara o rodnom identitetu preteensa?
    Dvanaestogodišnjaci treba da donose odluke o terapiji koja će im trajno promeniti život?
    A sta s tim da deci koja imaju taj problem i prolazak kroz pubertet trajno menja zivot?
    (Da, ozbiljno razgovaramo o rodnom identitetu preteensa. Ideja da je to nonsense je problematicna - ne pricam ja o nekakvom trendy gender neutral outfitu, nego o deci koja odrastaju sa ogromnim pritiskom. Npr, znas za praksu assigning gender at birth za slucajeve koji su ambiguous? To je ekstremni slucaj, ali izmedju toga i haljinica za decake ima jos gomila dece koja mogu da imaju vece ili manje psihicke probleme zbog rodnog identiteta)


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 04.06.22 19:32

    Ok, a ko po tebi odlučuje?
    Dete, roditelji, doktori,... i šta ako se punoletno dete predomisli? Ko će na sud?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Vilmos Tehenészfiú 04.06.22 19:51

    Ako je dete maloletno, odlučuju doktori i roditelji. Evo još jednom:

    feminizam i priključenija - Page 29 038be410


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by ficfiric 04.06.22 20:05

    Ovde se prica da li ce roditelji, eto onako, da menjaju pol detetu pa se zato treba cekati punoletstvo? Nisam cuo da su igde roditelji s radoscu menjali pol decacima - naprotiv, oni su najcesce bili najveca prepreka tome.

    Sto se tice suprotnog smera, pa to roditelji rade vekovima bez noza i hormona.

    Kad vec pomenuh virdzine, bio je na ajb ovaj albanski film, nema ga na yt ali sam ga skinuo



    _____


    Uprava napolje!

    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea 05.06.22 4:58

    Notxor wrote:Ok, a ko po tebi odlučuje?
    Dete, roditelji, doktori,...
    Dete, roditelji i tim lekara.

    i šta ako se punoletno dete predomisli? Ko će na sud?
    Ne razumem ovaj argument - mozes isto da pitas za apsolutno svaku medical procedure na deci.

    Svaka medicinska intervencija je rezultat risks vs benefits analize. Ne predlaze se i ne odobrava se hormonska terapija danas za sutra. Sto nece spreciti i neki takav slucaj, ali zasto mislis da se hormonska terapija ne odobrava upravo onima kojima je potrebna i kojima poboljsava kvalitet zivota? Zato sto ne verujes da 12godisnjaci imaju rodni identitet i probleme vezane za isti?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 05.06.22 6:45

    Moj glas ide protiv kljukanja dece hormonima i ništa što napišeš ne može to promeniti.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea 05.06.22 8:50

    Notxor wrote:Moj glas ide protiv kljukanja dece hormonima i ništa što napišeš ne može to promeniti.
    Ok, onda smo raskrstili da se ne radi o dobrobiti dece.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 05.06.22 9:58

    Hahahaa...

    Izvini, nisam znao da su bili izbori i da su tebe izabrali za predsednika Zemlje pa sad ti odlučuješ šta je dobrobit dece. Čestitam.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista 05.06.22 10:07

    Lalinea je samo izvukla logican zakljucak iz onoga sto si napisao. Ako kazes da si protiv hormonske terapije za trans decu, i da ti nista sto tvoja sagovornica napise nece promeniti misljenje, onda znaci da nisi zainteresovan za meritum stvari, tj dobrobit dece, i da stav zauzimas na osnovu neceg drugog. Da si zaista zainteresovan za dobrobit dece, ne bi mogao da otpises lalineine argumente koji se ticu upravo dobrobiti dece, kao nebitne za svoj stav.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 05.06.22 10:10

    ...jer je neko nekad rekao da mora pre 18. godine i mora sa hormonima?
    Ko je to odlučio? Predsednik Zemlje? Ok.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista 05.06.22 10:14

    Da dodam i ovo. Mozda lalineini argumenti nisu dovoljno ubedljivi (mada bi onda trebalo da pokazes zasto nisu) ili mozda postoje drugi, ubedljiviji argumenti sa druge strane. Ali ne mozes da kazes da su irelevantni i da te ne zanimaju, jer to je upravo ona vrsta argumenata na osnovu koje bi trebalo resavati ovo pitanje - da li je to bolje za decu ili ne. Ako kazes da nista sto ona kaze nece uticati na tvoje misljenje, logicno je izvuci zakljucak da te pitanje kako ove mere uticu na dobrobit dece zapravo ne zanima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista 05.06.22 10:19

    Notxor wrote:...jer je neko nekad rekao da mora pre 18. godine i mora sa hormonima?
    Ko je to odlučio? Predsednik Zemlje? Ok.

    Niko nije rekao da bilo sta mora - razgovarate o tome da li su te mere odgovarajuce ili ne. Lalinea je iznela argumente zasto smatra da su odgovarajuce u odredjenim situacijama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE 05.06.22 10:26

    dijete od 10 godina ne može da zna kog pola želi da bude, jer trenutni osjećaji mogu i da se promijene pogotovo kroz pubertet

    znam neke koji su se uglavnom družili sa djevojčicama igrali lastiš sa njima kačili postere backstreet boysa itd pa su danas potpuno funkcionalni strejt muškarci
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 05.06.22 10:50

    Ne, ne, tvoji poznanici su trans žene, samo gay (jer biraju žene), zarobljene u muškom telu.
    Ništa što jedna operacijica i doživotna hormonska terapija ne može da sredi.
    Za sve je kriv crnogorski patrijarhat.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип 05.06.22 11:42

    Crnogorski patrijarhat vec ima svoj prisilni transdzenderizam.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Filipenko 05.06.22 12:58

    Erős Pista wrote: trans decu


    feminizam i priključenija - Page 29 4159171962
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea 05.06.22 15:43

    Notxor wrote:Hahahaa...

    Izvini, nisam znao da su bili izbori i da su tebe izabrali za predsednika Zemlje pa sad ti odlučuješ šta je dobrobit dece. Čestitam.
    Ako pricamo o medicini i zdravlju, ne treba ti bas 'predsednik Zemlje' da bi znali sta je dobrobit.

    Prosto ne moze i jare i pare. Ne mozes da trvdis da tvoj stav dolazi iskljucivo iz brige za zdravlje dece, a sa druge strane da odgovaras "da" na ovo pitanje:
    "A sta ako studije pokazu da hormonska terapija (u kombinaciji sa psihoterapijom) bolje sprecava samoubistvo i buduce mentalne probleme (ne radi se samo o suicidu) u poredjenju sa samo psihoterapijom? Jel bi i dalje bio u fazonu "to je mengelisanje, nikad to necu podrzati!"?"

    (Sta vise, deca se vec 'kljukaju' hormonima za razne druge, od kontracepcije, koju mozes da dobijes kao tinejdzer, do gomile bolesti i sindroma, e.g. amenoreja kod tinejdzera. Ti signaliziras da je tvoj problem konkretno sa gender, ne sa hormonima)


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor 05.06.22 16:40

    Ja sam protiv fiksanja maloletnika hormonima, a ako u lalinea svetu to znači gender problem, zovi to tako - baš me briga, jer na svu sreću ne živim u lalinea svetu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea 05.06.22 17:00

    Notxor wrote:Ja sam protiv fiksanja maloletnika hormonima, a ako u lalinea svetu to znači gender problem, zovi to tako - baš me briga, jer na svu sreću ne živim u lalinea svetu.
    Ali zivis u svetu gde su tvrdnje podlozne logickoj proveri. Takodje zivis u svetu gde se "please think of the children!" koristi za mnoge ciljeve gde je dobrobit dece ustvari na poslednj mestu, ako je uopste na listi. Ti tvrdis da to kod tebe u ovoj situaciji nije nije slucaj a svaki tvoj post govori suprotno.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bela maca 05.06.22 17:52

    Notxor wrote:Ja sam protiv fiksanja maloletnika hormonima, a ako u lalinea svetu to znači gender problem, zovi to tako - baš me briga, jer na svu sreću ne živim u lalinea svetu.
    čak ni kada doktori to preporuče?
    da li si protiv "fiksanja" samo polnih hormona, ili hormona uopšte?
    u tvom svetu nema dece kojima treba insulin, na primer?
    gde je granica između dobrih i loših hormona?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    feminizam i priključenija - Page 29 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 02.05.24 15:09