Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    istorijski fragmenti

    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 6:33 am

    ja ne pratim balkaninfoe i kvaziistoričare, već prave istoričare i validne izvore koliko god mogu.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Erős Pista Tue Apr 06, 2021 10:38 am

    Turul madár wrote:odlično, ti znači imaš dokaz, daj da vidimo deo u kojem hitler izričito kaže biblioteku da im uništite prvu jer je to srce srbije i srpskog bića


    to je inače izjavio i bivši direktor biblioteke na rts, da nema nijednog dokaza o takvom naređenju
     

    Upravo gledam OKO i doticni izjavljuje da je biblioteka bombardovana po direktnom Hitlerovom naredjenju i da je o tome svedocio Ler.

    Meni je to uvek zvucalo kao apokrif, pitao sam svojevremeno i na PPP, nisam dobio jasan odgovor, tj zaista ne znam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50252
    Join date : 2017-11-15

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 06, 2021 10:41 am

    Bitno je da svake godine obelezavamo onu posledicu desetogodisnjih Milosevicevih sranja, a 80 godina od nacistickog bombardovanja - ko mu jebe mater.
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 10:48 am

    https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/4322648/bombardovanje-beograd-6.april-nbs.html
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Erős Pista Tue Apr 06, 2021 10:53 am

    Neverovatno. Sad su mu u Oku stavili tu tvrdnju u usta. Okacicu kad stave na jucub.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Sotir Tue Apr 06, 2021 10:53 am

    Erős Pista wrote:

    Meni je to uvek zvucalo kao apokrif, pitao sam svojevremeno i na PPP, nisam dobio jasan odgovor, tj zaista ne znam.
    Не само да докази наводе да није гађана циљано, него што ми је објаснио старији колега - и да је било наређено да је гађају не би је гађали. Налазила се на 100м од моста који им је требао цео, тако да неке егзибиције у близини нису долазиле у обзир. 
    Зато је било дозвољено да бацају запаљиве бомбице наоколо и тероришу народ.

    Иначе толико је слабо истражена тема свих бомбардовања БГ у Другом светском рату, да је тек ваш колега пре коју годину урадио научни рад са поузданим подацима. Ни он није комплетан, али је већина покривена.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Erős Pista Tue Apr 06, 2021 10:54 am

    Hvala puno, to mi je trebalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Sotir Tue Apr 06, 2021 10:57 am

    Turul madár wrote:ja ne pratim balkaninfoe i kvaziistoričare, već prave istoričare i validne izvore koliko god mogu.
    Само што о овој теми немаш скоро ништа валидно. 
    Књига коју је МЖГ објавио прошле године има неки делимичан списак, а у уводу пар пута цитира - Самарџића.
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 10:59 am

    pa validno je jbg ovo što kaže relevantan čovek da nema nijednog čvrstog dokaza ni pisanog traga da je hitler u naređenje ubacivao biblioteku ili neke slične konkretne objekte. vojni ciljevi naravno, i šaraj baraj svuda po gradu da se što više razori iz bezočne osvete, to je bilo to
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by ficfiric Tue Apr 06, 2021 12:28 pm

    Ne znam cemu uopste skretanje na naredjenje da se bombarduje bas biblioteka, naredio je da se bombarduje Beograd a zna se sta se sve u njemu nalazi i gdegod istresli bombe, zna se sta se moze desiti. Aj' da su gadjani mostovi ali polivano je bas po gradu.

    Ovo mi lici na one rasprave da li su namerno gadjane Markale. Zna se sta moze da se desi kad tuces po civilima


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 12:35 pm

    pa ne, ovo je potreba da se prevede u narativ uništenja srpstva i srpskog bića. hitler eksplicitno traži da se uništi baš biblioteka i time zatre srpstvo u korenu. 

    sa druge strane, 1992 je namerno bombardovana i spaljena sarajevska većnica u kojoj je bila nacionalna biblioteka bih. bombardovanje naredio osimov saigrač iz želje general šipčić. ovo lupetanje za beograd služi između ostalog, i da se ta priča poklopi većom srpskom žrtvom.


    takođe poređenje bombardovanja beograda 41 gde je mogućnost ciljanja bila višestruko manja nego 1992, kada je neko sa brda iznad nišanio i imao grad na izvolte, besmisleno je.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by kondo Tue Apr 06, 2021 12:55 pm

    gari u pravu si sve sem nišanjenja, i ovi su mogli da istovaruju bombe gde su hteli

    zar nije dejan ristić bio vd upravnika u intergnumu kad su poterali ugričića?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by ficfiric Tue Apr 06, 2021 1:00 pm

    Cim neko poliva po gradu, zeli da zapali i bilblioteku i Vjecnicu, pobije ljude na Markalama i uradi jos gomilu stvari koje je slucajno omasio. Nema cepidlacenja, trazenja naredbe i slicno - hteo je da zapali biblioteku


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:08 pm

    Hitler je možda je izdao naređenje da bombarduju tako da ne oštete ništa i ne ubiju nikoga, zato što je potajno v0l0 Srbe.

    Nikada nećemo saznati, tu je tajnu odneo u grob. Neki. Negde.

    Doduše, ruku na srce, budimo realni, postoji i određena verovatnoća da ga je b0l0 kurac da li će i koliko Srbadi da pobije, kao i koliko će biblioteka da poruši.
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:13 pm

    ne znam šta tripuješ, ali sarajevo nije nijednom bombardovano nasumično tako da je istovremeno gađano stotine objekata kao beograd 41. dakle nije uporedivo. naredbu za spaljivanje sarajevske većnice je izdao pomenuti general, nije rekao gađaj tu malo oko baščaršije pa šta ubodemo. zanimljivo je da su oba njegova naslednika na mestu komandanta sarajevskog korpusa koji se iživljavao na sarajevu osuđeni za zločine, jedino se on izvukao, i živi naravno u sigurnoj kući za zločince, beogradu. on je i tvorac izmišljotina da decu bacaju lavovima.
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:15 pm

    Nisam nigde pomenuo Sarajevo, samo sam se osvrnuo na bitnost dileme da li je ili nije Hitler bombardovao Beograd sa ljubavlju ili bez nje.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Erős Pista Tue Apr 06, 2021 1:19 pm

    Nije stvar u Hitleru, nego u tome da se tom pricom o ciljanju biblioteke  manipulise u sasvim druge svrhe koje s bombardovanjem veze nemaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:21 pm

    Koje?
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:25 pm

    Talason wrote:Nisam nigde pomenuo Sarajevo, samo sam se osvrnuo na bitnost dileme da li je ili nije Hitler bombardovao Beograd sa ljubavlju ili bez nje.


    fići samo odgovorio jbg.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Erős Pista Tue Apr 06, 2021 1:27 pm

    Pa ocekivano mistifikatorsko-konspiroloske. Ima ta neka tajna supstanca koja se vika srpska duhovnost i koja se cuvala u NBS i koja toliko sustastvena da je i Hitler bas nju hteo da unisti, a kao sto dobro znamo, Stefan Nemanja nam je ostavio u amanet da cuvamo jezik kao zemlju, jer to je nasa dusa i prema tome dabome, ko ne deli ciljeve nacionalistickog kultur kampfa, taj je Hitler.

    Et Talason


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:29 pm

    ja sam mislio da je to Hitler hteo da uništi svakom narodu
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Erős Pista Tue Apr 06, 2021 1:31 pm

    To ne postoji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:32 pm

    Šteta što mu to niko nije rekao, izbegli bi II sv. rat.
    Anonymous
    Guest

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Guest Tue Apr 06, 2021 1:33 pm

    ovo je koncept hitler je mrzeo sve, ali srbe specijalno najviše.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by паће Tue Apr 06, 2021 1:34 pm

    Erős Pista wrote:Pa ocekivano mistifikatorsko-konspiroloske. Ima ta neka tajna supstanca koja se vika srpska duhovnost i koja se cuvala u NBS i koja toliko sustastvena da je i Hitler bas nju hteo da unisti, a kao sto dobro znamo, Stefan Nemanja nam je ostavio u amanet da cuvamo jezik kao zemlju, jer to je nasa dusa i prema tome dabome, ko ne deli ciljeve nacionalistickog kultur kampfa, taj je Hitler.

    То кад им треба да се бусају у нешто. Кад треба да дају паре за набавку књига, звиждућу и гледају у плафон, понеки умеју и да врте палчеве. Кад се спомене српска духовност прво се ухвате за цркву а књиге ко јебе, доста је једна књига.

    Ал' је вешто то уметнуто, сећам се да сам ту реченицу о посебном наређењу да се гађа баш НБ чуо... још са црнобелог телевизора. Стара је то паљевина... па ако су на ту фору успели да наватају пара за бар хиљаду књига, да им и опростимо мали рекламни трик.

    istorijski fragmenti - Page 6 Empty Re: istorijski fragmenti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:53 am