Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    fikret selimbašić

    Posts : 9624
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Mon Feb 22, 2021 6:31 pm

    Neće se ponoviti ništa slično ovome sve da Čola, Štulić, Brena i Bregović umru isti dan.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Mon Feb 22, 2021 6:33 pm

    ferika nema poantu

    trebalo je da stave 

    georg balaschewitsch ist tot


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Јанош Винету Mon Feb 22, 2021 6:46 pm

    fikret hadžiabdić wrote:Neće se ponoviti ništa slično ovome sve da Čola, Štulić, Brena i Bregović umru isti dan.

    То се пореди на логаритамској скали: 

    1. Фахрета ЈакићБрена

    10. Бреговић

    100. Чола

    1000. Штулић

    1100. Панонски ГовнарМорнар

    Кад умре Брена то ће бити као да је умро Тито заједно са Синаном и Шабаном. Долазиће из Америке, Кине и Тунгузије да се поклоне њеним сенима. Ако буде било људске колоније на Марсу вратиће се са Марса на Бренину сахрану. 

    Милионерка и вишедеценијска поп звезда и не знам више какве пословне везе има са Пинком и Грандом, она је ходајуће божанство ових простора, вансеријски феномен. Сама чињеница што је у Београду диже бруто друштвени производ тог града за 5%, има тежину као индустријско постројење, као фабрика снова.

    Чола је полу-божанство, али није такво као Брена.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Ferenc Puskás Mon Feb 22, 2021 6:53 pm

    Također mi je jak utisak kad pomislim na Arsena, Montena, Miru Furlan, kako je Yuga stvorila megazvijezde. Mogu li sad stasati nove? Ne znam je li Toše Proeski bio u rangu ovih gore?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Mon Feb 22, 2021 6:56 pm

    Ko bi drugi mogao naterati punu zagrebacku Arenu da vise "Ja sam Jugoslovenka"



    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Mon Feb 22, 2021 6:57 pm

    Seve


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Mon Feb 22, 2021 7:01 pm

    Ferenc Puskás wrote:Također mi je jak utisak kad pomislim na Arsena, Montena, Miru Furlan, kako je Yuga stvorila megazvijezde. Mogu li sad stasati nove? Ne znam je li Toše Proeski bio u rangu ovih gore?

    I dalje se ista muzika slusa u svim ovim drzavama, glumci glume zajedno... Pojavice se kad-tad neka zvezda tog ranga.

    U sportu bi trebalo da to bude teze zato sto npr. Modric ne igra za Srbiju pa ne moze ni postati tako popularan ovde ali opet imamo velike zvezde - Djokovic, Jokic i Doncic su popularni u Hrvatskoj kao i ovde


    _____


    Uprava napolje!

    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by bemty Mon Feb 22, 2021 7:03 pm

    dajte ne prizivajte vise ljude na ovaj topik  R.I.P. - Page 10 286371741

    ali mislim da si u pravu za brenu vinetu. za ostale nisam sigurna. 

    nego znate na koga se masovno loze moji ex-yu drugari? na bajagu! i svako malo, a sta radi bajaga ovih dana? a meni malo neprijatno da im objasnjavam da smo mi svi prestali da slusamo bajagu negde tokom puberteta, da je njima ostao u glavi kao zvezda jer su bili mali a da bi ga verovatno i oni prerasli. ali eto. upisite i bajagu na topik pa da pratimo kad bude ripovanja.

    ferenc:  R.I.P. - Page 10 1505862411


    _____
    Warning: may contain irony.
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Mon Feb 22, 2021 7:08 pm

    U da, i Bajaga kad skikne, moze se ocekivati nesto slicno.


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9624
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Mon Feb 22, 2021 7:08 pm

    Јанош Винету wrote:
    fikret hadžiabdić wrote:Neće se ponoviti ništa slično ovome sve da Čola, Štulić, Brena i Bregović umru isti dan.

    То се пореди на логаритамској скали: 

    1. Фахрета ЈакићБрена

    10. Бреговић

    100. Чола

    1000. Штулић

    1100. Панонски ГовнарМорнар

    Кад умре Брена то ће бити као да је умро Тито заједно са Синаном и Шабаном. Долазиће из Америке, Кине и Тунгузије да се поклоне њеним сенима. Ако буде било људске колоније на Марсу вратиће се са Марса на Бренину сахрану. 

    Милионерка и вишедеценијска поп звезда и не знам више какве пословне везе има са Пинком и Грандом, она је ходајуће божанство ових простора, вансеријски феномен. Сама чињеница што је у Београду диже бруто друштвени производ тог града за 5%, има тежину као индустријско постројење, као фабрика снова.

    Чола је полу-божанство, али није такво као Брена.

    Sve je do publike, Balašević je svoju u najvećem procentu i sačuvao. Otprilike u istom procentu je to uspjelo i Štuliću ali je veza između Džonija i njegovih fanova ipak drugačija nego ona između Balaša i njegove publike. Balašević je sa svojom publikom pregurao i opjevao sve ove godine i dolazio da im svira čim bi se stvorili uslovi.

    Svi ostali su izgubili puno veći procenat publike, popularnosti i uticaja. Čola zbog sve lošijih albuma, dok je pad Bregine i Brenine popularnosti je još i politikom začinjen.

    Toše jeste prava postjugoslovenska zvijezda mada je i to daleko od popularnosti pobrojanih.

    Najbliže Balaševiću je Milena Dravić.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Јанош Винету Mon Feb 22, 2021 7:16 pm

    Ferenc Puskás wrote:Također mi je jak utisak kad pomislim na Arsena, Montena, Miru Furlan, kako je Yuga stvorila megazvijezde. Mogu li sad stasati nove? Ne znam je li Toše Proeski bio u rangu ovih gore?

    ficfiric wrote:
    Ferenc Puskás wrote:Također mi je jak utisak kad pomislim na Arsena, Montena, Miru Furlan, kako je Yuga stvorila megazvijezde. Mogu li sad stasati nove? Ne znam je li Toše Proeski bio u rangu ovih gore?

    I dalje se is, ta muzika slusa u svim ovim drzavama, glumci glume zajedno... Pojavice se kad-tad neka zvezda tog ranga.

    U sportu bi trebalo da to bude teze zato sto npr. Modric ne igra za Srbiju pa ne moze ni postati tako popularan ovde ali opet imamo velike zvezde - Djokovic, Jokic i Doncic su popularni u Hrvatskoj kao i ovde
    Не, не и не.
    1. Могу ли стасати нове мегазвезде које ће транцендирати државне и регионалне границе? Не. Тренутно нема платформе за тако нешто, а може се десити и већа културна и језичка дивергенција ако национални и етнички инжењеринг и "стварање нација" настави овим темпом. 
    2. Да ли је Тоше био у рангу ових горе? Не. Био је тип са неколико хитова и гомилом празног хода, коме су се дискови продавали уз прашак за прање веша у радњама, али је имао неку публику и интересовање иза себе када је трагично погинуо. Није био омражен, није кринџ, није било негативних емоција према њему. 
    3. Да ли је Ђоковић популаран у Хрватској? Не. Ни близу колико у Србији. 

    Волео бих да видим неку статистику или социолошку анкету везано за ово, али имам само да понудим сопствено мишљење за сада. 

    Јокић и Дончић су Американци, НБА је нешто друго. Нормално социјализовани људи гледају домаћу кошарку кад ваља па онда НБА кад домаћа не ваља.
    Публика је још елитистичкија и одвратнија од оних који гледају европску кошарку. То никоме ништа не значи осим заљубљеницима.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Јанош Винету Mon Feb 22, 2021 7:19 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    Јанош Винету wrote:

    То се пореди на логаритамској скали: 

    1. Фахрета ЈакићБрена

    10. Бреговић

    100. Чола

    1000. Штулић

    1100. Панонски ГовнарМорнар

    Кад умре Брена то ће бити као да је умро Тито заједно са Синаном и Шабаном. Долазиће из Америке, Кине и Тунгузије да се поклоне њеним сенима. Ако буде било људске колоније на Марсу вратиће се са Марса на Бренину сахрану. 

    Милионерка и вишедеценијска поп звезда и не знам више какве пословне везе има са Пинком и Грандом, она је ходајуће божанство ових простора, вансеријски феномен. Сама чињеница што је у Београду диже бруто друштвени производ тог града за 5%, има тежину као индустријско постројење, као фабрика снова.

    Чола је полу-божанство, али није такво као Брена.

    Sve je do publike, Balašević je svoju u najvećem procentu i sačuvao. Otprilike u istom procentu je to uspjelo i Štuliću ali je veza između Džonija i njegovih fanova ipak drugačija nego ona između Balaša i njegove publike. Balašević je sa svojom publikom pregurao i opjevao sve ove godine i dolazio da im svira čim bi se stvorili uslovi.

    Svi ostali su izgubili puno veći procenat publike, popularnosti i uticaja. Čola zbog sve lošijih albuma, dok je pad Bregine i Brenine popularnosti je još i politikom začinjen.

    Toše jeste prava postjugoslovenska zvijezda mada je i to daleko od popularnosti pobrojanih.

    Najbliže Balaševiću je Milena Dravić.
    Сагласан сам, нису то исти фанови. 
    Елита воли Балашевића, плебс Брену.

    5.000.000 Брениних фанова је спало на 100.000 сељака, а тих 10.000 Балашевићевих је спало на 5.000 али, стратешки распоређених по локалним елитама.

    едит:
    Да би постојала мегазвезда она мора бити универзална, или барем регионално значајна, мора слушати и наћи заједничку културну жицу у неким оквирима. 

    Балашевић је КуК пешаинац, а Брена Босна, ЦГ, Србија, Хрватска, цела екс-ЈУ. 

    Можда треба размишљати о две Југославије?


    Last edited by Јанош Винету on Mon Feb 22, 2021 7:23 pm; edited 1 time in total


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by kapetanm Mon Feb 22, 2021 7:19 pm

    Sramim se al ja sam za Toseta čuo kad je umro, pa sam onda obratio pažnju na opus.
    Brena je odavno proredila koncerte, licno oplakao bih samo Džonija
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Mon Feb 22, 2021 7:22 pm

    Rundek ne bi morao da umre bas, ako je moguce nikad, ako se ja pitam R.I.P. - Page 10 1143415371
    паће

    Posts : 40228
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Mon Feb 22, 2021 7:26 pm

    kapetanm wrote:Sramim se al ja sam za Toseta čuo kad je umro, pa sam onda obratio pažnju na opus.
    Brena je odavno proredila koncerte, licno oplakao bih samo Džonija

    +1, +1.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Mon Feb 22, 2021 7:28 pm

    bemty wrote:dajte ne prizivajte vise ljude na ovaj topik  R.I.P. - Page 10 286371741

    ali mislim da si u pravu za brenu vinetu. za ostale nisam sigurna. 

    nego znate na koga se masovno loze moji ex-yu drugari? na bajagu! i svako malo, a sta radi bajaga ovih dana? a meni malo neprijatno da im objasnjavam da smo mi svi prestali da slusamo bajagu negde tokom puberteta, da je njima ostao u glavi kao zvezda jer su bili mali a da bi ga verovatno i oni prerasli. ali eto. upisite i bajagu na topik pa da pratimo kad bude ripovanja.

    ferenc:  R.I.P. - Page 10 1505862411

    Moram da te obavestim da su h toj prici oni in, a ti out.

    Bajaga prolazi kroz hipsterski rivajvl. Ide se masovno na njegove koncerte, pusta se na hipster zurkama itd.

    Izvini!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Feb 22, 2021 7:45 pm

    Erős Pista wrote:
    bemty wrote:dajte ne prizivajte vise ljude na ovaj topik  R.I.P. - Page 10 286371741

    ali mislim da si u pravu za brenu vinetu. za ostale nisam sigurna. 

    nego znate na koga se masovno loze moji ex-yu drugari? na bajagu! i svako malo, a sta radi bajaga ovih dana? a meni malo neprijatno da im objasnjavam da smo mi svi prestali da slusamo bajagu negde tokom puberteta, da je njima ostao u glavi kao zvezda jer su bili mali a da bi ga verovatno i oni prerasli. ali eto. upisite i bajagu na topik pa da pratimo kad bude ripovanja.

    ferenc:  R.I.P. - Page 10 1505862411

    Moram da te obavestim da su h toj prici oni in, a ti out.

    Bajaga prolazi kroz hipsterski rivajvl. Ide se masovno na njegove koncerte, pusta se na hipster zurkama itd.

    Izvini!
    Mudro magyar  zbori. Ne samo Bajaga, nego je komplet 80s jugo-pop u modi. Neno Belan, Zana, Dino Dvornik... bez njih je karaoke vece nezamislivo. Balasavica tu nema nigde, nije to muzika peva ceo stadion.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Mon Feb 22, 2021 7:50 pm

    od tih jugo galaktikosa meni je jedino nekakva moneta bora corba.

    ovi svi ostali su podrazavali stvarnost ili malogradjanski eskapizam kao djole ili prosto bili simboli kao brena a jedino je bora corba poput maga glinom oblikovao svest svakom lumpenu, alkosu i prosecnom miletu na ovim prostorima od 1978 naovamo. i u tom smislu je meni no contest #teamcorba


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Ferenc Puskás Mon Feb 22, 2021 8:02 pm

    Auh kolko potcjenjujete Štulić Branimira! Pa taj ima armije vjernih koji će izmiliti, makar u šlafroku s kapom s kićankom i volujskim rogom na uhu i tako izaći na barikade.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Mon Feb 22, 2021 8:07 pm

    R.I.P. - Page 10 1873128938


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Feb 22, 2021 8:10 pm

    @djakman: Ni Bora ni njegove pesme nisu bas najbolje ostarile. Sad kad citam biografiju Corbe na wikipediji vidim da sam na nekih od ti koncerata bio, ali ih ne pamtim ni pocemu. Kad proberem po kolekciji LPja vidim da imam albume Corbe, ali mi nikada ne padne na pamet da ih pustim. Branimira Stulica i Dusana Kojica uvek, njihovi stihovi,muzika i koncerti se pamte.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Mon Feb 22, 2021 8:25 pm

    pa ja nisam fan riblje corbe (znam mozda 6-7 pesama u vr glave) i nemam predstavu ni kako su se njegove pesme kotirale ranije vs kako bi se drzale sad. vise mislim na njegovu poetiku nego muziku i boru corbu kao drustvenu pojavu.

    i dan danas postoje citave generacije muskaraca u sfrj ciji su sadrzaji svesti trajno oblikovani borinom poetikom i njegovim delovanjem. bukvalno svaki working class prosecni mile iz provincije do tamo nekog 1965-godista je produkt borinog neuroprogramiranja. a da ne pricamo ako su alkosi, prigradske tipologije iz najnizeg socioekonomske tier-a - tu onda bukvalno svaki.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Mon Feb 22, 2021 8:28 pm

    misilm (a ovo dosta bezveze mislim, lupam takoreci) da Bora ima smisla samo u kontekstu represivne komunisticke kulture, u odnosu na koju deluje buntovno, ovako smara dosta.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by kapetanm Mon Feb 22, 2021 8:31 pm

    sad već zalazimo u domen ličnih ukusa
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 22, 2021 8:32 pm

    R.I.P. - Page 10 Naslovna-velika-14

    R.I.P. - Page 10 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 9:52 pm