Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Krčka se....

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Nino Quincampoix Sat May 26, 2018 12:54 am

    ako nemaš frižider namirnice moš preko cele godine čuvati na sledeći način:

    pred zimu a preporučljivo i pre nego što krenu teške jesenje kiše, iskopaj jednu dobru rupu na senovitom mestu, recimo iza šupe ili konobe, ne mora da bude velika, metar sa metar i recimo pola metra u dubinu. uzimu ti u tu rupu narpaj snega pa je poklopi, običan pokolpoac od dasaka je dovoljan, i onda prekri poklopac granjem. tako ušuškan, ako je u senci, sneg će u rupi opstati tokom cele godine. tu na hladnom ondak drži kvarljive nemirnice
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Xexoxical Endarchy Sat May 26, 2018 1:10 am

    haha, to bi ladno i moglo da se izvede u jerkovicu, znam iz glave par lokacija za to. noskich svakako bi Krčka se.... - Page 18 1233199462


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by darling Sat May 26, 2018 10:11 am

    Xexoxical Endarchy wrote:imao celovecernju akciju kuvanja da ne propadnu namirnice (nemam frizider). skuvao:

    - alternativni cuspajz za 4x tikvice (na krompiru umesto brasnu)
    - rizoto od pola celera i 3x sargarepe
    - udinstao kelerabu na luku
    - salatu od sargarepe, cvekle i limuna

    uglavnom 3 sata sam izgubio ispred sporeta. jebe me sto ne umem da multitaskujem i kuvam na 2 ringle paralelno kao sto iskusniji umeju. kada bi reko kevi ili babi koliko je sve trajalo bile bi iz fazona Krčka se.... - Page 18 1197886560

    ova prva dva si mogao u jednu veliku serpu, izdinstas, riza, nalijes vodom i u rernu. kelerabu oguli i pojedi svezu. salata, aj to okej. znaci, baba, keva i ja bismo to sve za 15 minuta max. Krčka se.... - Page 18 1399639816
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jun 01, 2018 3:46 pm

    Why you should never wash your chicken


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by bela maca Fri Jun 01, 2018 4:15 pm

    why you should never eat your chicken


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Fri Jun 01, 2018 5:47 pm

    Ако само 500 комада кампилобактера може да изазове целонедељни пролив, како то да за последњих 30 година није било сваке недеље по неке епидемије трчкавице?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Xexoxical Endarchy Mon Jul 30, 2018 7:19 pm

    kako lazu za pre-soaking brown rice-a to cut down on cooking time..........


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Mon Jul 30, 2018 7:38 pm

    Xexoxical Endarchy wrote:kako lazu za pre-soaking brown rice-a to cut down on cooking time-а..........


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by ontheotherhand Mon Jul 30, 2018 8:07 pm

    Xexoxical Endarchy wrote:imao celovecernju akciju kuvanja da ne propadnu namirnice (nemam frizider). skuvao:


    Gde onda držiš ono što skuvaš da se ne pokvari? Ili sve što spremaš pojedeš istog dana? Krčka se.... - Page 18 1399639816
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Xexoxical Endarchy Mon Jul 30, 2018 8:37 pm

    e kupio sam frizider pre jedno mesec dana, ali do tada je bilo tako nekako


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Fri Aug 17, 2018 7:33 am

    kroz selo je prosao ribar sa furgoncicem i ozvucenjem na krovu za omanju diskoteku, posto se drao kao magarace probudio me je u 7.15 a posto sam ionako bio mahmuran i lose spavao odlucio sam da ustanem i vidim sta ima. sardele, sipe i lignje. takva je sezona, u peaku nema bele ribe, to sve prvo pokupe taverne. na kraju sam kupio kilo svezih sardela, povecih, idealnih da raspalim rostilj (koji nemam, improvizovacu nesto od kamena, zicu sam kupio). pitanje za iskusnije, da li se sardele ciste za rostilj, tipa skida krljust i odstranjuje stomak ili se to radi prilikom konzumacije? hvala.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Aug 17, 2018 9:53 am

    Kondo wrote:kroz selo je prosao ribar sa furgoncicem i ozvucenjem na krovu za omanju diskoteku, posto se drao kao magarace probudio me je u 7.15 a posto sam ionako bio mahmuran i lose spavao odlucio sam da ustanem i vidim sta ima. sardele, sipe i lignje. takva je sezona, u peaku nema bele ribe, to sve prvo pokupe taverne. na kraju sam kupio kilo svezih sardela, povecih, idealnih da raspalim rostilj (koji nemam, improvizovacu nesto od kamena, zicu sam kupio). pitanje za iskusnije, da li se sardele ciste za rostilj, tipa skida krljust i odstranjuje stomak ili se to radi prilikom konzumacije? hvala.

    ciste se za rostilj ali vrlo lako.

    krljust se ne skida. ja ih obezglavim, zasecem stomak i izvadim utrobu, operem i to je to.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Fri Aug 17, 2018 2:30 pm

    zahvaljujem, tako cu i ja. doduse kod ovih se krljust skida jednim pokretom ruke tako da nije drama.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Fri Aug 24, 2018 1:36 pm

    Ladi se gajba piva, pod sač ide četvrt jagnjeta sa krompirima, paprikom, lukom, vinom...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Mon Sep 03, 2018 11:17 am

    ovo ce na kraju da ispadne vrlo ukusno iako je proces vise za rubriku kod babe chohano..

    kupio u subotu kod šicka 2 odrezka za osobuko, to baš volim

    juče se setio da moram da ih zgotovim da se ne ukvare, ubacim u tiganj, proprzim i dodam vode za dinst. u tom trenutku krenem da praznim neki stari mlin za biber jer je zena bacila mlin za so, pa nemamo trenutno nista funkcionalno u kuci, cisto da improvizacijom resim privremeno problem mlevenja krupne soli, dok ne pazarim nesto stalno. ispostavlja se da je u mlinu neki divni aromaticni crveni biber koji sam doneo pre jedno 15 godina iz indije. ispraznim mlin u tiganj i dodam jos mlevenog crnog bibera. tu vec krece da me mrzi da otvaram internet i gledam recept, pa otvorim frizider da vidim sta dalje onako napamet. tu ugledam polovinu crvenog luka, naseckam na rebarca i dodam. tu vec postaje jasno da ovo nece biti osobuko, otvorim orman, gleda me oregano sa polja ispred kuce, izdasno time pospem stejk. so iz slanog jezera na ostrvu, taman se lepo osusilo, ne vlazi vise. treba mi vino, nemam nista otvoreno sto je za rasipanje u jelo. bag in box malamatina retsine od 3 litre, idealna prilika da se otvori. naspem i to i ostavim jos 2h da se krcka. pred polazak na reku iskljucim. prenoci u frizideru. jutros čekiram, treba da se jos malo prodinsta pa ga vratim na ringlu, dodam 2 kasike senfa. evo ih, tiho propoću na šporetu. idem da kupim neki kuskus ili slično našta ću da ih posložim na tanjuru. da sam imao slaninice bile bi prave lovačke, ovako je samo odličan ribić sa koskom u sosu od bibera, vina i senfa. struje sam potrosio ko da sam peko prase u rerni a ne kilo govedine, ali svejedno mljac.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Mon Sep 03, 2018 11:22 am

    ja ne bih imao muda da sipam retsinu u jelo, da ne dobije klopa zamamnu Pino Silvestre notu
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Mon Sep 03, 2018 11:33 am

    ne znam ja sam dosta neidoktriniran kada je rec o vinu u jelu, mogu da sipam apsolutno bilo sta sto mi je pri ruci a da kosta manje od 2e po litri. skuplje jok. ova recina ima jacu kiselinu pa mislim da radi dobar posao.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Mon Sep 03, 2018 12:21 pm

    Otprilike isto tako, samo me ta borova smola baca u zent. Očigledno može da prođe u ovom tvom jelu ali verujem da bi se osetila u rižotu ili tako nečemu osetljivijem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Mon Sep 03, 2018 10:57 pm

    dođoh da podelim da je creepy bio 101% u pravu sa retsinom, kako se meso ohladilo tako se stvorila specificna impregnacija od te smole kao i jedan šmek koji definitivno nije posledica nijednog drugog sastojka u jelu.... ništa loše, prošlo je zato što je junetina koja na kraju pobedi ali definitivno borovina je odradila svoje. sad moram da prostudiram da li grci uopšte koriste recinu za kuvanje ili ne, mislim da ovo ima nekog potencijala, svakako moze biti recimo zanimljiv dodatak za mariniranje mesa za suvlu tj ražanj, tipa kontosuvli.

    inače sam večeras napravio krambl prečicom, poslagao kilo šljiva na pleh, presečene na pola, dupe nadole, posuo smeđim šećerom i cimetom i par klinova karanfilića, 45 min na 200C rerna, 2 minuta pre nego što je bilo gotovo 100 grama badema iseckanih ugrubo (kineskom satarom Krčka se.... - Page 18 286371741 ) da se malo sasuse, kad sam iskljucio vatru u nedostatku putera i brasna u kuci i zenine nezainteresovanosti da se prikljuci radnom procesu, otvorio kutiju sa grckim biskvitima jer mi se pre neki dan ucinilo da su poceli da se dezintegrisu tj krambluju, gle cuda bio u pravu, uzeo 3-4 biskvita i rukom ih zdrobio po sljivama, posebno su bili ukusni oni koji su choco chips pa preporucujem ako pokusate ovo da ponovite.... sve u svemu odlican dezert stukli smo 2/3 pleha in one go....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Mon Sep 03, 2018 11:32 pm

    evo ti malo smedjeg secera gajgeru s marakane 


    паће

    Posts : 40200
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by паће Thu Sep 06, 2018 11:19 am

    Ћерка у тамоу...

    Krčka se.... - Page 18 15362010


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 2:37 pm

    Chili con carne u zemljanom loncu - mlevena junetina od buta, crveni pasulj, paprika šilja, domaći sok od paradajza, halapenjo u količinama, kumin, sveža majčina dušica, crveni luk, tamno pivo, sok od limete, crna čokolada, 100% melasa od nara - 6 sati na 120 stepeni. Uz to rendana gauda i salata od grčkog jogurta, mladog luka i sveže nane.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by kondo Sat Sep 29, 2018 5:23 pm

    mene je promena vremena i godisnjih doba naterala da prilagodim kuhanje. 700 grama junetine od vrata, isto toliko crvenog luka, prodinstano, dodata so, kineska mesavina 5 zacina, mleveni paradajz, kad se ukrckalo dodat rastan secen na trakice, naliveno vodom da ne zagori i onda zaboravljeno 2 sata na tihoj vatri, po povratku kuci dodate 2 kockice midas kari paste kineske koja nije ljuta i blaza je od indijske (neindijski kari je sranje ali je ovo odlicno za ova prelazna jela), naseckano 700 grama bundeve suve i slatke, umešano u jelo kao i šaka grožđica. sad čekam ženu da se vrati kući, ovo mi se sada baš jede.

    inače sam bio inspirisan nečim sličnim ali ipak drugačijim, u nea foliji u solunu sam jeo govedinu u kari sosu sa karamelizovanim dunjama i krenuo sam po pijaci da tražim dunje, mislio da neću naći i uzeo bundevu a potom našao dunje pa sam ih onda ostavio za next level pošto ipak karamelizacija nije kuvanje levom rukom kao ovo gore.... ovo pominjem jer sam hteo reći da su kafane u solunu nivo nedostižnost za ove prevare po beogradu, nisam pokondirena tikva ali se zaista jede skaredno loše u srbiji, skupo i glupo. bio pre par dana u večitom mladoženji koji je hajpovan kao old school beograd, matori kelneri nadrkani ko da mi serviraju tinejdž device na pladnju, sto pored mene sedi mrka sa nekim svojim polumafiozima, terajte se bre u kurac i vi i vaše punjene paprike


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 6:41 pm

    Kondo wrote:
     nisam pokondirena tikva ali se zaista jede skaredno loše u srbiji, skupo i glupo. 


    jadnije je nego ikada, narocito otkad je poplava ovih novih roko baroko seljacki uredjenih deli frustuk lanc i picke materine barova i restorana.
    Anonymous
    Guest

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 7:07 pm

    Samo da prijavim da ni ovde nije puno bolje. Sve rjeđe jedem vani, neki dan sam jeo Karađorđevu u koju su uz kajmak urolali i par listova dimljenih ćurećih prsa, onih za sendviče. Sve mi mirisalo na perje dok sam jeo. Sve češće, u stvari skoro svuda osjetim Vegetu twist u roštilj mesu, nalijetao sam i na ovčetinu u bureku Krčka se.... - Page 18 3405963423

    Krčka se.... - Page 18 Empty Re: Krčka se....

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 2:03 pm