Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by disident Thu Dec 31, 2020 1:16 am

    boze koliko Stari liberal kida sa dogo memovima  Crna Gora - Page 4 286371741


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by MNE Thu Dec 31, 2020 8:39 pm

    ministarka je baš bila aktivna na fb

    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Thu Dec 31, 2020 8:50 pm

    latinka Crna Gora - Page 4 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50254
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 31, 2020 8:54 pm

    Ne, to je strasno. Sta god ko mislio o njoj, da spadne na branioca 1 Mila je prejadno.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Thu Dec 31, 2020 9:21 pm

    nije to prejadno nego normalno
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Thu Dec 31, 2020 9:53 pm

    Mór Thököly wrote:Ne, to je strasno. Sta god ko mislio o njoj, da spadne na branioca 1 Mila je prejadno.

    slava i hvala

    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Jan 02, 2021 3:23 pm




    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sat Jan 02, 2021 3:37 pm

    Još i Milo vratio zakone na novo glasanje.
    Sad me zanima da li će pička još jednom da odbije da potpiše i tako "abdicira" ili će da parafira jer "sad je sve po zakonu".


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Jan 02, 2021 3:43 pm

    Crnogorskim umjetnicima Vjeri Miranović-Mikić, Andreju Nikolaidisu, Gojku Čelebiću, Ljubomiru Đurkoviću i Srđanu Vukčeviću dodijeljen je status istaknutog kulturnog stvaraoca, piše Pobjeda. To znači da će im doživotno biti isplaćivano 730 eura.

    to je stara vijest
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sat Jan 02, 2021 3:53 pm

    To se u skupštini lako ukine ili oporezuje stopom 90%


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Sat Jan 02, 2021 5:55 pm

    Notxor wrote:To se u skupštini lako ukine ili oporezuje stopom 90%

    jel si siguran?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sat Jan 02, 2021 6:17 pm

    Nisam siguran, tako da bih voleo da počitam šta neki pravnik misli o tome, a ja mislim ovako:
    Nikolaidis nije te pare ukrao nego su njegova "primanja" regulisana zakonom.
    Skupština donosi zakone pa ako ne može da mu ukine isplate (kao neku vrstu stečenih prava?) može da ih oporezuje.
    Jednokratnim porezom bi mogli da reše problem otpremnina po državnim firmama koje se mere desetinama hiljada evra - Plantaže mi prve padaju na pamet.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by MNE Sat Jan 02, 2021 6:25 pm

    Notxor wrote:Još i Milo vratio zakone na novo glasanje.
    Sad me zanima da li će pička još jednom da odbije da potpiše i tako "abdicira" ili će da parafira jer "sad je sve po zakonu".
    probaće da odloži ovo dok demokrate u US ne preuzmu administraciju...a onda će biti veselo, republikanci su pustili Njemce da se igraju ovuda a sa demokratama vjerovatno neće biti tako
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sat Jan 02, 2021 6:38 pm

    MNE wrote:
    Notxor wrote:Još i Milo vratio zakone na novo glasanje.
    Sad me zanima da li će pička još jednom da odbije da potpiše i tako "abdicira" ili će da parafira jer "sad je sve po zakonu".
    probaće da odloži ovo dok demokrate u US ne preuzmu administraciju...a onda će biti veselo, republikanci su pustili Njemce da se igraju ovuda a sa demokratama vjerovatno neće biti tako

    bas ce mu to pomoci.
    jos jedna od bajki dps mafijaske bande.
    desice se nista u vezi ovog. evo kazu organizovace se prvom prilikom ponovno dizanje ruku bez rasprave.
    ova njegova psina je samo povecala odijum medju vecinom u mne. samo ovi dps uhljebi prskaju od srece.
    prosle srede su u mupu morali da vracaju kljuceve " sluzbenih" automobila. to je bio plac kod mojih komsinica. a ja budala pomisliio to njihova kola.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50254
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 02, 2021 6:51 pm

    Pa izglasace jos jednom, sta je to problem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Sat Jan 02, 2021 8:03 pm

    pod kojim uslovima da ne kazem da li uopšte skupština može da opozove precednika u CG


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Jan 02, 2021 8:10 pm

    Postupak za utvrđivanje da li je predsjednik Crne Gore povrijedio Ustav može pokrenuti Skupština, na predlog najmanje 25 poslanika.

    Predlog za pokretanje postupka Skupština dostavlja predsjedniku Crne Gore na izjašnjenje.

    Odluku o postojanju ili nepostojanju povrede Ustava donosi Ustavni sud i bez odlaganja je objavljuje i dostavlja Skupštini i predsjedniku Crne Gore.

    Predsjednika Crne Gore Skupština može razriješiti kada Ustavni sud utvrdi da je povrijedio Ustav.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Jan 02, 2021 8:14 pm

    Zdravko Krivokapić
    @profKrivokapic
    ·
    4h
    Odluka predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića, da vrati nekoliko zakona koji su usvojeni na sjednici Skupštine 29. decembra 2020, na ponovno odlučivanje, najbolje pokazuje kako proces kohabitacije funkcioniše u praksi. 1/3

    Đukanović ne dozvoljava mirnu tranziciju vlasti u CG i nastavlja u višegodišnjem maniru da CG tretira kao svoj feud.
    Osim što krsi Ustav, zakone ove zemlje, Đukanović se igra građanima, njihovom imovinom i pravima koja proističu iz Ustava. 2/3

    Udarom na bankarski sektor i male privrednike predsjednik CG nam poručuje da ga nije briga za državu ukoliko neće biti njen vlasnik. 3/3

    Milo Đukanović
    @predsjednik_cg
    Populistička, politikantska reakcija Zdravka Krivokapića je ispod svakog nivoa. Ali, njegov problem. Nijesu valjda on i lideri većine koji su se horski oglasili očekivali da ću biti saučesnik u njihovom protivpravnom postupanju, i daljem podrivanju sistema i državnih institucija.

    Moraju se naučiti da Skupština ne može donositi odluke bez kvoruma, i da se mimo zakonske procedure ne može potvrditi mandat novom poslaniku bez prethodno pozitivnog mišljenja DIK.

    O radničkim pravima i drugim posljedicama po bankarski i ekonomski sistem morali su brinuti kad su bespravno donosili odluke. Ne može ih amnestirati od odgovornosti demagoški pokušaj da za to okrive mene.

    Nijesu oni pozvani da sude da li sam prekršio Ustav. To neka izvole provjeriti pred nadležnom institucijom - Ustavnim sudom.
    No, za njih je izgleda i skupštinski poslovnik nedokučivo štivo.

    Zato, dobronamjerni savjet: ne sudite o tome što ne znate. I ne branite vi CG od mene.

    Na kraju, da biste dobili očekivano uvažavanje, i normalnu kohabitaciju, poštujte ustavne nadležnosti i potrudite se da malo vaspitanije komunicirate.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50254
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 02, 2021 8:18 pm

    Šta će uraditi ako/kad drugi put izglasaju?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Notxor Sat Jan 02, 2021 8:46 pm

    Mislim da će Milo da uradi isto, a onda DF ima svako pravo da traži podršku za manjinsku vladu DF što se nikad neće desiti.
    Milo je mafija, a sa mafijom se ne može u rukavicama.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50254
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 02, 2021 9:28 pm

    Ne znam, moram da kazem da mi nije bas do kraja jasna ta prica sa menjanjem poslanika bas u tom trenutku... Ne insinuiram nista, ali deluje, u najboljem slucaju, kao totalna glupost.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Sat Jan 02, 2021 9:45 pm

    zabole ih, neka ga uhapse. neka igraju do kraja. nema tu kohabitacije. ili neka ga roknu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by kapetanm Sat Jan 02, 2021 10:01 pm

    Ne, ako je kao kod nas a verujem da jeste, ako se drugi put izglasa dužan je da potpiše zakon (drhtavom rukom)
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Sat Jan 02, 2021 10:09 pm

    Nije bas kao kod nas.

    Kod njih mora da potpiše, a kod nas ako nece i drugi put, potpisuje predsednik skupštine i onda se objavljuje.

    Nije jos ustavna kriza, al moze da bude.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sat Jan 02, 2021 10:53 pm

    Mór Thököly wrote:Ne znam, moram da kazem da mi nije bas do kraja jasna ta prica sa menjanjem poslanika bas u tom trenutku... Ne insinuiram nista, ali deluje, u najboljem slucaju, kao totalna glupost.
    tqj novak adzic je sa cetinja pa su mu pretili preko drustvenih mreza.
    zato je on promenjen umesto da su privodili taj pandurski olos i procesuirali ih.

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 12:36 am